nişanlı çiftler bayramda ne alır

aynen nişanlılık sürecinde geline bu şekilde bir şeyler alınıyormuş bayramda gezdirdikleri için giysin falan diye bizde damata bir şey alınmıyor diye biliniyor ama yine de eksik bir şey olmaması için sordum teşekkür ederim 😊😊
Biz gelinide gezdirmedik bu arada
Gelini gormek isteyen damadin aile fertleri gelin evine gider
Buda ufak bi ayrinti☺️

adetlere göre bayramda nişanlımın yada ailesinin bana bayramlık alması gerekiyormuş gelinleri olduğum için, benim aklımı kurcalayan bizimde nişanlıma almamız gerekiyor mu damat olduğu için nasıl oluyor bilen varsa beni aydınlatabilir mi

Hiç böyle saçma bir şey duymadım. Kalkın iki nişanlı birbirinize yemek ısmarlayın. Bayramlık mı kaldı kocaman kazık kadar yetişkinlere.

Millete saçmasapan demeden önce açtığın konulara bak. Vizyonsuzluk mu desem vasatlık mı desem?! Burda açılan her konuya herkesin yorum yapma hakkı vardır saçma da olsa. Aglayacaksan oynayacaksın. 😌
vizyonu senden öğrenecek değilim burada herkes bi derdini sıkıntısını merakını paylaşıyor bu şekilde yaklaşman senin eğitimsizliğin ve üslupsuzluğun insan gibi yaklaşırsan insan muamelesi görürsün bunu da hayatında diğer insanlarla iletişimin için benden bir tavsiye olarak gör

Seni görünce canım fıstıklı damak çikolata istiyo burhan djdj

Offf bu bayramlık adeti var evet küflenmiş yörelerde.
Ne kabul edin ne de alın derim. Şeker toplamaya mı çıkacaksınız sanki?
Bende alayım biletimi bir burhan yanı diyorum aslında bayramda😇

vizyonu senden öğrenecek değilim burada herkes bi derdini sıkıntısını merakını paylaşıyor bu şekilde yaklaşman senin eğitimsizliğin ve üslupsuzluğun insan gibi yaklaşırsan insan muamelesi görürsün bunu da hayatında diğer insanlarla iletişimin için benden bir tavsiye olarak gör
Sen benim okula gel sana insanlık öğreteyim. Sana kötü bir şey yazmadım ki biraz rahat ol dedim sen de saldırdın. Eğitimli vizyonlu halin bu işe lütfen dünyaya çocuk getirme. Sonra biz uğraşıyoruz. Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum. Ahahah

Biz gelinide gezdirmedik bu arada
Gelini gormek isteyen damadin aile fertleri gelin evine gider
Buda ufak bi ayrinti☺️
aa demek böyle de olabiliyormuş bizde de damat ve ailesi gelir bayramlaşır daha sonra damat ile birlilte gelin tarafı gezilir sonra da beraber damat tarafı gezilir ☺️

Zamaninda babam anneme nisanliyken böyle bir elbise almis (tabi o zamanlar elbise almak felan kolay degil köyde). Annem o elbiseyi hala sakliyor. Güzel bir hediye olabilir, ama zorunlu olmamali 🙈

O dönemlerde güzel bir hediye olmustur eminim. Ama şuan kolay ulaşilan bir sey her adım başi mağazayken eskisi gibi olmuyordur.

"erkek ve ailesi tarafindan kiza bayram hediyesi" şeklinde alisverise cikilmasini ya da kiyafet getirilmesini istemezdim ve kabul etmezdim ben boyle bir şey.

Eş adayi kendi dusunup, kendi parasiyla hediye alsa daha guzel durur sanki. ✨🙄

Gelini gezdirmeden once tasma kayış egitimi de veriliyor mu diycem ama ks kizacak yine. 😅
Ben sahsen adettende olsa istemezdim

Ha belki nisanlimla cikip teyzeye dayiya el opmeye giderim

Ama kv kp gorumce elti sulalece gidip gezdirilmek istemem😀 iste ozaman tasma takilmis gibi hissedebilirim. Bu tamamen sahsi belki hosuna giden vardir o baska

Sen benim okula gel sana insanlık öğreteyim. Sana kötü bir şey yazmadım ki biraz rahat ol dedim sen de saldırdın. Eğitimli vizyonlu halin bu işe lütfen dünyaya çocuk getirme. Sonra biz uğraşıyoruz. Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum. Ahahah
allah senin gibi öğretmenlerden çocuklarımızı sakınsın

Zamaninda babam anneme nisanliyken böyle bir elbise almis (tabi o zamanlar elbise almak felan kolay degil köyde). Annem o elbiseyi hala sakliyor. Güzel bir hediye olabilir, ama zorunlu olmamali 🙈
Zamanında olan şeyler o şartlara göre güzel olabilir ama şimdi bu kadar imkanın içinde, geline bayramlık elbise alınması manasız geliyor. 🤷‍♀️

O dönemlerde güzel bir hediye olmustur eminim. Ama şuan kolay ulaşilan bir sey her adım başi mağazayken eskisi gibi olmuyordur.

"erkek ve ailesi tarafindan kiza bayram hediyesi" şeklinde alisverise cikilmasini ya da kiyafet getirilmesini istemezdim ve kabul etmezdim ben boyle bir şey.

Eş adayi kendi dusunup, kendi parasiyla hediye alsa daha guzel durur sanki. ✨🙄
kesinlikle katılıyorum kendi içinde gelip alması çok daha güzel durur bence de

Hazır konu açılmışken bir şey anlatayım. Ben doğuluyum ben küçükken halam bayram ziyareti için nişanlı olan gelinini ziyaret etmişti. Eşya falan götürmüştü, iç çamaşıra kadar 😂 el sabunu vardı eskiden 6'lı olan el sabunu 6 değil de 5 tane varmış kutuda. Nişanlısı bunun için kuzeni mi arayıp kavga etmişti, baya bir sorun yaşadılar. 😀

aa demek böyle de olabiliyormuş bizde de damat ve ailesi gelir bayramlaşır daha sonra damat ile birlilte gelin tarafı gezilir sonra da beraber damat tarafı gezilir ☺️
Ya cok agir olur ya ben gelemezdim boyle biseye sanirim

Dusunsenize sizin kendi dayilariniza teyzelerinize aile ici gidip soyle guzel bi gun geciremiyosunuz.
Ben kasilirdim oyle olsa ya

X