nişanlı çiftler bayramda ne alır

loveofmylove

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2023
36
-3
adetlere göre bayramda nişanlımın yada ailesinin bana bayramlık alması gerekiyormuş gelinleri olduğum için, benim aklımı kurcalayan bizimde nişanlıma almamız gerekiyor mu damat olduğu için nasıl oluyor bilen varsa beni aydınlatabilir mi

Bizde erkek tarafi kiza hediye görürüyormus sadece. Ama biz bohca bile yaptirmadik 😅 en iyisi nisanlinizla anlasin bu konuda. Hayirli olsun bu arada 🤗

adetlere göre bayramda nişanlımın yada ailesinin bana bayramlık alması gerekiyormuş gelinleri olduğum için, benim aklımı kurcalayan bizimde nişanlıma almamız gerekiyor mu damat olduğu için nasıl oluyor bilen varsa beni aydınlatabilir mi
Biz 2 erkek kardesimide ayni anda nisanladik
Geline biz biseler aldik
Kardesimin birine parfum, saat, markali t-shirt almislardi.
Digerine hic bise almadilar 🤷‍♀️ demekki kulture gorguye bagli bilmiyorum

Nereli olduğunuzu bilmiyorum bizim o taraflarda erkek tarafı ramazan bayramında bayramlık alır kurbanda ise süslenmiş boynunda altını olan kurbanlık. Bide ilk bayramı ramazana den geliyorsa yine altın hediye edilir geline. Gelin ise tatlı götürür. Ama bence hiçbirine gerek yok siz konuşup gerek yok derseniz alınmaz.

Biz 2 erkek kardesimide ayni anda nisanladik
Geline biz biseler aldik
Kardesimin birine parfum, saat, markali t-shirt almislardi.
Digerine hic bise almadilar 🤷‍♀️ demekki kulture gorguye bagli bilmiyorum
aynen nişanlılık sürecinde geline bu şekilde bir şeyler alınıyormuş bayramda gezdirdikleri için giysin falan diye bizde damata bir şey alınmıyor diye biliniyor ama yine de eksik bir şey olmaması için sordum teşekkür ederim 😊😊

Nereli olduğunuzu bilmiyorum bizim o taraflarda erkek tarafı ramazan bayramında bayramlık alır kurbanda ise süslenmiş boynunda altını olan kurbanlık. Bide ilk bayramı ramazana den geliyorsa yine altın hediye edilir geline. Gelin ise tatlı götürür. Ama bence hiçbirine gerek yok siz konuşup gerek yok derseniz alınmaz.
aynen yeni bohça geldi onda zaten kıyafetler olıyor diye gerek duymamıştım ben aslında nişanlıma da söylemiştim fakat hayır alınacak öyleymiş diye diretti nişanlım ondan sordum bende bizde de sizin dediğini gibi oluyor çünkü

Ne gerek var yahu üst başınız yok mu kendinizin zaten? Böyle şeylere para harcamayın.

Seni görünce canım fıstıklı damak çikolata istiyo burhan djdj

Offf bu bayramlık adeti var evet küflenmiş yörelerde.
Ne kabul edin ne de alın derim. Şeker toplamaya mı çıkacaksınız sanki?
işte bizim gelinimiz diye anlatıyorlarmış galiba yakınlarına falan biraz gelenek göreneklerine bağlı ve özenen insanlar

Zamaninda babam anneme nisanliyken böyle bir elbise almis (tabi o zamanlar elbise almak felan kolay degil köyde). Annem o elbiseyi hala sakliyor. Güzel bir hediye olabilir, ama zorunlu olmamali 🙈
kesinlikle zorunlu olmamalı zaten içinden gelip aldığı bir şey olabilir diye düşünmüştük bizde annemle babamda aynı sizin gibi anneme almış zamanında :)

X