Nisan-Mayıs Ayı Gebelik Planlayanlar 🤰🏼

Benim ovulasyon testlerinde 19 ve 20si koyu iki çizgi olmuştu 21 inde silik olmuştu teki yani ben 21 inde çatladı diyebilirim değilmi 21 nisanin üzerine 14 gün koyup bat hesapliycam bu ay ilk defa ovulasyon yaptım ve ilk defa bu ay korunmuyorum

Benim ovulasyon testlerinde 19 ve 20si koyu iki çizgi olmuştu 21 inde silik olmuştu teki yani ben 21 inde çatladı diyebilirim değilmi 21 nisanin üzerine 14 gün koyup bat hesapliycam bu ay ilk defa ovulasyon yaptım ve ilk defa bu ay korunmuyorum
Hayır canim bence yumurtlamayi baz alıyoruz çatlama değil yani 19 dan itibaren 14 gün koyman gerekmez mi

O zaman benim bat 3 Mayıs oluyor her hesap yaptığımda yaklaşıyor bu gerildim

Eklentiler

• IMG20240421213153.jpg
    IMG20240421213153.jpg
    129,8 KB · Görüntüleme: 36
Kızlar bat 2 Mayıs bana yine test perileri geldi. Az önce yaptım 5 dk oldu şu şekilde çıktı. Bir şey göreniniz var mı ya üstte çok minik bir çizgi var gibi ama gözüm mü yanılıyor çevirmekten kör oldum

Eklentiler

• 1AB96352-5E52-4F3B-B538-6CA90BDE23BB.jpeg
    1AB96352-5E52-4F3B-B538-6CA90BDE23BB.jpeg
    43,2 KB · Görüntüleme: 34
  • F47D386B-F92F-4862-9DC5-73A0E2F22799.jpeg
    F47D386B-F92F-4862-9DC5-73A0E2F22799.jpeg
    32,4 KB · Görüntüleme: 37
Merhaba geçen de sormuştum 21 Nisan son adet tarihim adetim 8/9 gün sürüyor bu yumurtlamayı etkiler mi yoksa adetin 1. Gününden itibaren mi saymamiz lazım dongum bazen 26 bazen 27/28 oluyor

Kızlar bat 2 Mayıs bana yine test perileri geldi. Az önce yaptım 5 dk oldu şu şekilde çıktı. Bir şey göreniniz var mı ya üstte çok minik bir çizgi var gibi ama gözüm mü yanılıyor çevirmekten kör oldum
Test bozuk olabilir mi acaba böyle minik çizgi olması garip geldi. Elinizde varsa sabah tekrar yapın isterseniz.

O zaman benim bat 3 Mayıs oluyor her hesap yaptığımda yaklaşıyor bu gerildim
Benim de 20’sinde yumurta çatladı 5 Mayıs oluyor adet. Koyu olduğu günü değil çatladığı günü baz alman gerekiyor. Senin 21nde ya da belki 20’si akşam çatlamış olabilir.

kızlar 25 nisanda nezle olduğum için ilaç almam gerekiyırdu önlem almak için o gün betam 4.2 çıktı çok şüphede kaldım aslında negatif ti ama daha önce hiç böyle bir negatifim yoktu.Birkaç gün sonra tekrar kan testi yaptırdığım da pozitifi gördüm umarım sağlıkla ilerler 🙏Çok şükür rabbime hamileyim, ☺️🍀 dualarım sizinle inşallah dileyen isteyen herkesin kucağını boş bırakmasın 🙏🍀🌸

Benim de 20’sinde yumurta çatladı 5 Mayıs oluyor adet. Koyu olduğu günü değil çatladığı günü baz alman gerekiyor. Senin 21nde ya da belki 20’si akşam çatlamış olabilir.
O zaman 4 Mayıs oluyo ama ben 2 Mayıs'ta yapıcam sanırım benim ki merak değil artık belirsizlik beni geriyor takıntı haline getirdim burda okuyup belirtileri kendimde de var mı yok mu diye sorguluyorum göğsüm ağrımıyordu dün sızı vardı bugünde dokununca acıyor mememi bıçaklıyor sanki biri 🫥

kızlar 25 nisanda nezle olduğum için ilaç almam gerekiyırdu önlem almak için o gün betam 4.2 çıktı çok şüphede kaldım aslında negatif ti ama daha önce hiç böyle bir negatifim yoktu.Birkaç gün sonra tekrar kan testi yaptırdığım da pozitifi gördüm umarım sağlıkla ilerler 🙏Çok şükür rabbime hamileyim, ☺️🍀 dualarım sizinle inşallah dileyen isteyen herkesin kucağını boş bırakmasın 🙏🍀🌸
Çok tebrik ederim Allah sağlıkla kucağına versin inşallah darısı hepimizin başına inşallah huzurla mutlulukla bereketle gelsin🤍🧿

Yumurtlama dediğimiz çatlama aslında. Koyu çizgi gördüğmüzde değil çatladığından itibaren 14 gün sayıyoruz.
Hadi ya ben öyle bilmiyordum. E ovulasyonda silikleşince çatlama oluyor ama önceki koyu cizgiler yumurtlama olmuyor mu işte o zaman silikleştiginde de yumurtlama demez miydik yine kafam karıştı 😂

Aaay canim tebriklerrr ya sen o zaman erken öğrendin değil mi sanki aynıydı batlarimiz seninle çok sevindim sağlıkla kucağına al inşallahhh🤩🤩 senin belirtiler ne durumda şuan azaldi mi seninde vardi sanki bel kasik ağrın durumlar ne şuan 🤩
nezle olduğun zaman benimde burnum tikanmisti bu arada belirti olabilir mi o acaba ya burun tıkanıklığı? 😂

Son düzenleme:
Ay maşallah canım çok sevindim senin adına🙏 Sağlıkla kucağına al inşallah miniğini🥰 Darısı başımıza😍😍

X