Miyom ameliyatı olanlar

1)Ameliyathaneden odanıza alındığınız andan itibaren ağrınız yoksa bile ağrım var diyin.Doktor her sabah vizite çıkar size ağrı var mı diye sorar.Yok derseniz ağrı eşiği yüksek diye daha hafif ağrı kesiciler reçete eder kat hemşiresine.Özelin bir avantajı her ilaca para aldıkları için siz ne isterseniz onu uygularlar ben en tesirli morfini istedim.Devlette bunun yolu ağrım VAR bunu unutmayın! 2)Kesinlikle ziyaretçilerinizi yatağınıza yaklaştırmayın!en ufak bir enfeksiyon demek hapşurmak öksürmek demek.Ameliyattan sonra en zor şey öksürmek.Ben 55gün oldu hala öksürürken karını tutarak öksürüyorum.ilk günlerde bunun için yastık kullanıyoruz,öksürük geldiği zaman karnınıza yastığı bastırarak öksürün.3) Gaz ve kapızlık yapan şeylerden katiyen uzak durun,ille de sütten,kabızlık kabusunu yaşadım malesef, 4 gün hastanede aç bıraktılar eve gelince katı gıdalar yedim ve 15 gün işkence gibiydi.Ikınamıyorsunuz karın kesik olduğu için.4)Hastaneden çıkana kadar hergün koldan kan sulandırıcı iğne yapıyorlar, Biraz yakıyor tavsiyem hergün aynı koldan yaptırmayın, Sezeryan kesisi ise çok daha kolay,Benim dik kesiydi.şimdiden çok geçmiş olsun
canim merhaba 16 cm miyom oldugunu dusundugu birsey gordu dr ayrica rahimde de buyume varmis ikisini de alicaz dedi. simdi sonuc bekliyorum ama cok cok korkuyorum. sizde rahimde buyume var miydi, doktora pihtili ve bitmeyen regl nedeniyle gittim ben.

Merhaba ben Ekim ayında açık myom ameliyati oldum. Açıkçası yıllardır ertelediğim bir ameliyatti. Rahmin alınma riskinden dolayı önce hamile kalmayı denedim ancak düşük yaptım ( sebep myom değildi Doktorlar myomla gebeliğin zor olacağını söyledikleri için artık bir cesaret ameliyat oldum). Rahim dışında 9 Cm ve rahim içinde 2cm iki tane myomum vardi. Açık ameliyat oldum. Ayilma surecimle beraber 2 saat sürdü. Odaya ciktigimda biraz agrim oldu (ki ameliyat icin cok normal) Agri kesici verdiler hemen gecti. 2 gün sonra taburcu edildim Ameliyatın ilk günü varla yok arası bir kanamam oldu o kadar. 1 hafta sonra disarida yürüyüş yapmaya bile başladım. Benim 9cmlik myomum mesaneye baskı yapıyordu. Sürekli tuvalete gitmek zorunda kalıyordum. Son dönemlerde evden çıkmak işkence gibiydi. Şimdi saatlerce dışarıda olduğum zamanlarda bile tuvalet aramıyorum. Yaşam kalitem arttı diyebilirim. Ameliyattan bir hafta sonra kontrole gittim. Doktorum durumun iyi oldugumu 2 regli döneminden sonra tekrar kontrole gelmemi söyledi. Reglimde düzensizlik olmadi.Tüm süreçler çok normal ve acısız geçti. Ben Cerrahpasada Prof Altay Gezere ameliyat oldum. Çok uzun süre doktor araştırdım Çok uçuk fiyatlar aldım Sağlıkta para mühim değil tabii ama bu işi ticarete döken o kadar cok doktor varki.. Altay Hocam işinin ehli meslegini seven bir doktor. Baska doktorlardan ciktigimda hep kendime dusunme payi birakiyordum. Altay Bey ilk muayenede tüm korkularımı aldı ve hemen ameliyat icin günü aldim.Tavsiyem ameliyat olmanız söyleniyorsa kesinlikle ertelemeyin. Çünkü belli boylardaki myomlarda küçülme olmuyor aksine myom sayısı artıyor myomlar büyüyor. Ertelemek sadece zaman kaybetmenize sebep oluyor Sadece biraz cesaret ameliyattan bir hafta sonra iyiki ameliyat oldum diyeceginize eminim.
merhaba. 16 cm miyomum var. dr rahimde de buyume oldugunu iletti. asiri kanamam var. biyopsi alindi mr cekildi henuz sonuc gelmedi ama cok korkuyorum sizde benzer durumlar var miydu?

Merhaba herkese geçmiş olsun rahim dışında 35 mm lik bir miyomum var doktorlar agri yapmaz diyorlar evet agri yapmiyor ama cinsel ilişkide özelliklede derin pozisyonlarda alt karında baskı sıkışma hissi oluyo böyle patlayacak gibi dayanamiyorum. Sizdede varmiydi bu durum merak ettim.

Rahmimin içini doktor miyom tarlasına benzetmişti:KK43: pandemi öncesi en büyüğü 5,5 cm miyomu ameliyatı olacaktım pandemi çıkınca gidemedim. 2 aydır gaz sancıları ve mide ağrıları çekiyorum. Gastrologa gittiğimde miyomlarım eline geldi ve acil mr istedi. Ultrasonda 7,5 cm gözüken miyom mr da 13 cm gözüküyormuş. Endoskopi ve kolonoskopi sonucum temiz çıktı. Aşırı kanamalar bende de oluyordu. Ama ilk 2 gün özellikle. Aşırı ağrım olmasa da son 1-2 yıldır bazen nefes darlığı çekmeye başladım muhtemelen gazdan:KK43: büyük miyom mide bulantısı/ ağrısı yapar mı? 5,5 cm iken doktorum yapmaz demişti:KK43:

Başkent hastanesi prof Murat naki ye gitmeyi planlıyorum. Murat beye muayne olan var mı? Ameliyat öncesi bu konudaki tüm yorumları okumaya başladım. Ameliyat korkumu yenmemi sağlıyorsunuz.🙏🏻
Merhaba gecmis olsun Ameliyat oldunuz mu sikayetleriniz gecctimi banada doktor 35 mm miyom agri yapmaz diyor ama iliskide agrım var

Biyopsi yapilmadi Ameliyat sonradi myomu patoljiye yolladilar Ultrasona girdim. Benim kanamam normaldi hep hic yogun kanama yasamadim ayrica duzenlidir hep gunumde gelir. Bir defa 2 ay gecikti o zaman kontrole gittiğimde myomun 7 cm olduğunu öğrendim Daha önce de vardı tabi ama küçüktü 6 ayda bir kontrole gel demişlerdi Şikayetim olmayınca uzun yıllar kontrol etmedim.
Bence korkmayın ben büyüdüğünü öğrendikten sonra da ameliyat korkusu ile 2 yıl süreci uzattım miyom Daha da büyüdü. Ben doktorumdan çok memnunum. Istanbuldaysaniz Altay Gezeri tavsiye ederim Cerrah Paşada işin ehli bir profesördur, fiyat olarakta uygundur 60 bin 100 bin gibi fiyatlardan bahsediliyor Gerçekten çok şaşırtıcı Elbette para kazanacaklar ama doktorlar işi baya ticarete dokmusler
merhaba. 16 cm miyomum var. dr rahimde de buyume oldugunu iletti. asiri kanamam var. biyopsi alindi mr cekildi henuz sonuc gelmedi ama cok korkuyorum sizde benzer durumlar var miydu?

Biyopsi yapilmadi Ameliyat sonradi myomu patoljiye yolladilar Ultrasona girdim. Benim kanamam normaldi hep hic yogun kanama yasamadim ayrica duzenlidir hep gunumde gelir. Bir defa 2 ay gecikti o zaman kontrole gittiğimde myomun 7 cm olduğunu öğrendim Daha önce de vardı tabi ama küçüktü 6 ayda bir kontrole gel demişlerdi Şikayetim olmayınca uzun yıllar kontrol etmedim.
Bence korkmayın ben büyüdüğünü öğrendikten sonra da ameliyat korkusu ile 2 yıl süreci uzattım miyom Daha da büyüdü. Ben doktorumdan çok memnunum. Istanbuldaysaniz Altay Gezeri tavsiye ederim Cerrah Paşada işin ehli bir profesördur, fiyat olarakta uygundur 60 bin 100 bin gibi fiyatlardan bahsediliyor Gerçekten çok şaşırtıcı Elbette para kazanacaklar ama doktorlar işi baya ticarete dokmusler
Canım Naz; çok kıymetli dönüşüne teşekkür ederim. Ameliyat oldum perşembe günü rahim, yumurtalıklar ve miyomu aldılar. Öyle zor günler geçirdim ki psikolojim yerle bir oldu. Ben de kontrolü bırakmıştım. Umarım herşey yolunda gider ve bir an evvel eski ruh halime dönebilirim.

Arkadaşlar merhaba,ben Şubat ayında 9cmlik miyomumu aldırdım,sonraki iki ayda adetim 8 günde bitti fakat son iki aydır leke leke devam ediyor,10 günü buluyor ve bel ağrım oluyor,bu normal mi ameliyat sonrası böyle bişey yaşayan oldu mu,birde bu ay kasıklarımda bir baskı hissediyorum, Ankara'ya gidince kadın doğum doktoruna gitcem, bulundugum yerde bir tane var o da bir tuhaf,başına böyle bişey gelen oldu mu

Merhaba arkadaslar bende 3 gun once açık miyom ameliyatı oldum sehir hastanesinde 1 gun yattim ertesi gun ogleden sonra taburcu oldum yaklasik 15 cm lik miyom alindi ve ayrica tup ligasyon yaptirdim ikisi bir arada oldugu icin galiba agrilarim fazla oldu ve spinal anestezi ile alindi onunda verdiği boyun ve bas agrisi mevcut bu sureci atlatanlar kac gunde normale dondu bayramdan sonra ise baslayacagim 10 is gunu rapor aldim yani 2 hafta kadar evdeyim inşallah ise dönüşümde biseyim kalmaz

Gelmiş geçmiş olsun hepimize. 15 cm lik miyom ne gibi şikayetler yapıyordu? Bu arada gün be gün daha iyi olacağınıza eminim. Histerektomi oldum o bile gün be gün farketti.

Merhaba geç gördüm kusura bakmayın. İlgili ve güven veren doktorlardı haklarını yemeyeyim. Ben 55 60 arası ödeme yaptım. 2 hastanede amelşyat yapıyor ben kızılay da oldum. Fiyat daha uygun. Diğer doktorlar 80-120 arası fiyat verdiler ama tabiki tahmini. Birde o doktorlar daha pahalı bir hastanede yapıyordu heralde o yüzdendi. Benim durumum kapalı ameliyata uygundu. 1 gün hastanede yattım ertesi gün öğlen çıktım. Ameliyattan çıkınca ağrım vardı ama serumla iğneyle azaldı. Benim ağrı eşiğim çok düşüktür. Benim gibi değil senin çok ağrınız olmaz heralde. Sonra hızlıca iyileştim. Ameliyay olmanız gerekiyorsa ve korktuğunuz için olmuyorsanız hiç durmayın bugun randevunuzu alın gidin derim. Beni tüp bebek doktorlar o engelledi. Bebeğe engel değil sadece ağrılı bir hamilelik olur dediler. Ama öyle değil işte myom rahim kanlanmasını engelliyor. Rahim de bebel de kanka besleniyor. Pıhtılaşma bozuluğumda var myom 2 defa düşük yapmama neden oldu. Çok geç kaldım ameliyay için keşke daha önce olsaydıö ama nasip değilmiş. Rabbim en yakın zamanda kolayşılşa isteklerimize kavuşmayı nasip etsin hepimizin.
Merhaba gecmis olsun hastane ve doktor toplam ucretmi 60 bin odediniz? Hangi hastanede ameliyat oldunuz ?

Gelmiş geçmiş olsun hepimize. 15 cm lik miyom ne gibi şikayetler yapıyordu? Bu arada gün be gün daha iyi olacağınıza eminim. Histerektomi oldum o bile gün be gün farketti.
Simdi daha iyiyim 3 gun once adette gördüm. Sikayet fazla belirti vermedi acikcasi sadece son adetim asiri sancili oldu karnim sisti o sekilde acile gittik ultrason da anlasildi o boyutta miyom oldugu yani son 1 ayda anlamis oldum kilolu biri degilim karnimdaki sisligi gobek sandim son adettimdeki sanci ile belli oldu.

Merhaba herkese geçmiş olsun rahim dışında 35 mm lik bir miyomum var doktorlar agri yapmaz diyorlar evet agri yapmiyor ama cinsel ilişkide özelliklede derin pozisyonlarda alt karında baskı sıkışma hissi oluyo böyle patlayacak gibi dayanamiyorum. Sizdede varmiydi bu durum merak ettim.
Bende daha yeni ameliyat oldum açık ve ondan önce sık idrara çıkma ve tabi cinsel ilikşide aprı hatta mide bulantısına kadar gidiyordu

Merhaba arkadaslar. Bende 25 ocakta açık ameliyat ile en büyüğü 13 cm olan 3 tane miyomu aldırmış ve şuanda hamile olan birisiyim. Hemde ilk denemede. Ameliyat olmadan önce buradaki yazıları okudum çok korktum ameliyattan rahmin alınma korkusundan yapisikliktan vs. Hatta ameliyathaneye ağlayarak girdim. Canım o kadar tatlıdır ki hemşire sen çok narinsin bile dedi 😊 inanın ben olduysam sizde hemen gidin düşünmeden olun. İnanın hiç beklediğim gibi değildi. O kadar abartmışım ki içimde. Kendimi korkutmuşum sadece. 10 gün sonra evimde iş yapıyordum yemek pisiriyordum. Çok abartmadan tabi ki. Adetlerim düzene girdi, artık sık idrar çıkmıyorum. O kadar rahatladım ki ve hamileyim. Kalamaz miyim diye endişesi olanlar içinizi ferah tutun ve guvendiginizin bir doktorla bu işi ertelemeden halledin. İnanın çok rahatladım benim halime adetlerimi çok olmasına muayenede doktor acıdığı için hemen ameliyat günü vermişti. Bu mesajı tamamen moral ve destek olsun diye yazıyorum. Hemen olun kurtulun miyomlarinizdan 😍😍

Merhaba arkadaslar. Bende 25 ocakta açık ameliyat ile en büyüğü 13 cm olan 3 tane miyomu aldırmış ve şuanda hamile olan birisiyim. Hemde ilk denemede. Ameliyat olmadan önce buradaki yazıları okudum çok korktum ameliyattan rahmin alınma korkusundan yapisikliktan vs. Hatta ameliyathaneye ağlayarak girdim. Canım o kadar tatlıdır ki hemşire sen çok narinsin bile dedi 😊 inanın ben olduysam sizde hemen gidin düşünmeden olun. İnanın hiç beklediğim gibi değildi. O kadar abartmışım ki içimde. Kendimi korkutmuşum sadece. 10 gün sonra evimde iş yapıyordum yemek pisiriyordum. Çok abartmadan tabi ki. Adetlerim düzene girdi, artık sık idrar çıkmıyorum. O kadar rahatladım ki ve hamileyim. Kalamaz miyim diye endişesi olanlar içinizi ferah tutun ve guvendiginizin bir doktorla bu işi ertelemeden halledin. İnanın çok rahatladım benim halime adetlerimi çok olmasına muayenede doktor acıdığı için hemen ameliyat günü vermişti. Bu mesajı tamamen moral ve destek olsun diye yazıyorum. Hemen olun kurtulun miyomlarinizdan 😍😍
Peki doktor ameliyattan sonra kaç ay korunun demisti?

Merhaba geçmiş olsun evet ben de merak ettim doktor ne kadar süre korunun dedi, ben de ameliyat oldum da doktor 3 ay kadar korunun demişti, ama ben korktugumdan 6 ay korundum ve hangi doktorda ameliyat olmuştunuz

Canım Naz; çok kıymetli dönüşüne teşekkür ederim. Ameliyat oldum perşembe günü rahim, yumurtalıklar ve miyomu aldılar. Öyle zor günler geçirdim ki psikolojim yerle bir oldu. Ben de kontrolü bırakmıştım. Umarım herşey yolunda gider ve bir an evvel eski ruh halime dönebilirim.
Yeni gördüm Çok geçmiş olsun Umarım artık iyisinizdir

Arkadaşlar merhaba,ben Şubat ayında 9cmlik miyomumu aldırdım,sonraki iki ayda adetim 8 günde bitti fakat son iki aydır leke leke devam ediyor,10 günü buluyor ve bel ağrım oluyor,bu normal mi ameliyat sonrası böyle bişey yaşayan oldu mu,birde bu ay kasıklarımda bir baskı hissediyorum, Ankara'ya gidince kadın doğum doktoruna gitcem, bulundugum yerde bir tane var o da bir tuhaf,başına böyle bişey gelen oldu mu
Ameliyati kime olmustunuz acaba?

X