Miyom ameliyatı olanlar

karaangel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2008
115
1
Arkadaşlar çok kararsızım ve de ne yapacağı mı bilmiyorum.Geçtiğimiz hafta dr a gittim
ve de rahim dışında iki tane myomum olduğunu söyledi ve de ameliyat önerdi.Ben çocuk istiyorum ve de ameliyatı olmak istemiyorum myom ile ilgili problemleri olanlar
ve de ameliyat olanlar bana yardımcı olursa çok sevinirim rahmin içi ve de yumurtalıklarım
da bir problem olmadığını söyledi. sizce ne yapıyım birde ameliyatta rahimde yapışıklık ve de tüplerde kapanma gibi problem oluşabilirmiş.Yaşım 33.

Arkadaşlar çok kararsızım ve de ne yapacağı mı bilmiyorum.Geçtiğimiz hafta dr a gittim
ve de rahim dışında iki tane myomum olduğunu söyledi ve de ameliyat önerdi.Ben çocuk istiyorum ve de ameliyatı olmak istemiyorum myom ile ilgili problemleri olanlar
ve de ameliyat olanlar bana yardımcı olursa çok sevinirim rahmin içi ve de yumurtalıklarım
da bir problem olmadığını söyledi. sizce ne yapıyım birde ameliyatta rahimde yapışıklık ve de tüplerde kapanma gibi problem oluşabilirmiş.Yaşım 33.

senin sorunlarının aynısı bir akrabamdada vardı gitti ameliyat oldu
ve ikiz gebeliği oldu hiç korkma git ameliyat ol zaten olmazsan çocuk için engel.yaşında önemli deil o bahsettiğim şahısta 30'lu yaşlarda....

Hüzün Yaprakları teşekkür ederim canım birde ameliyat zor bir ameliyat mı ben çok fazla korkuyorum da.

güzelim miyom ameliyatı çok kolay oluyor sakın korkma.ben geçen sene oldum. benden tam 6 tane miyom aldılar. en büyüğü 6.5 cm çapında idi.benim rahmin içinde idi. yumurtalıklarımda promlem olmadı.ameliyat sonrası kontrollerimde de hiçbir problem çıkmadı.bende 33 yaşında oldum ameliyatı.bende şuan 2.bebiş için uğraşıyorum.miyom içinde kaldığı sürece büyür.biran önce kurtulmaya bak.

güzelim miyom ameliyatı çok kolay oluyor sakın korkma.ben geçen sene oldum. benden tam 6 tane miyom aldılar. en büyüğü 6.5 cm çapında idi.benim rahmin içinde idi. yumurtalıklarımda promlem olmadı.ameliyat sonrası kontrollerimde de hiçbir problem çıkmadı.bende 33 yaşında oldum ameliyatı.bende şuan 2.bebiş için uğraşıyorum.miyom içinde kaldığı sürece büyür.biran önce kurtulmaya bak.

Çok teşekkür ederim canım.Bende yarın gidip dr dan ameliyhat için randevu alıcam
Birde ameliyat ücreti ne kadar canım.Ben ssk lıyım memorialda dr um 7000 ytl
orada ameliyat büyük ihtimal başka bir hastanede olucam.Teşekkürler.
Cuma gününe gün almayı düşünüyorum ama çok korkuyorum.Bu gidişle ameliyattan önce sakinleştirici vurdurucam.

Büyük geçmiş olsun.Ben iki yıl önce miyom ameliyatı oldum.Çok basit ve hiç bir komplikasyonu olmayan bir ameliyat. Ama doktorunuzla görüşün SSK ile anlaşmalı bir özel hastanede yaptırabilirsiniz.O kadar büyük bir rakam ödemenize gerek yok.

canım benim rahim duvarımda da myom var ve ben şuan hamileyim.rahim duvarındaki myomlar çocuk olmasına engel degil ama eger dogumum sezeryanla olursa myomu da alacak doktorum.acil şifalar diliyorum.

merhaba karaangel.
ben aralık ayında miyom ameliyatı oldum hemde açık ameliyat.aynı sezaryan gibi.çünkü miyomum 10.17 yani neredeyse portakal kadar. korkmana gerek yok. Allah yardım ediyo bebek sahibi sahibi olabilmek için katlanacaz artık dimi.şimdi gayet iyiyim .mayıs gibi istanbula gelicem 2. tüpbebek için miyom ameliyatından sonra 5-6 ay geçmesi gerekiyomuş. bakalım hepimiz için hayırlısı olur inş.

Arkadaşım ameliyatını gerçekten güvendiğin bir dr a yaptır.Eğer kendi dr undan memnunsan ve güveniyorsan ameliyattan hiç korkma.Ben de geçen Ocak ayında servikal(rahim ağzı) myom ve kist ameliyatı oldum.Toplam 20 dk sürdü ve hiçbirşey anlamadım.Sonrasında da hiç ağrım olmadı.Hatta ağrı kesici bile yaptırmadım.Ama dr uma o kadar güvenerek girdim ki amliyata.Hiç soru işareti olmadan kafamda.Bu çok ama çok önemli.Ayrıca SSK bu ameliyatı karşılıyor.O kadar çok para vermene gerek yok.İçini rahat tut.Şimdiden geçmiş olsun.yerimseniben

Merhaba arkadaşlar..

Bende de en büyüğü 7 cm olan birden çok miyom varmış. Ameliyat dedi.Gittiğim doktor çok korkuttu. Eğer ameliyatta kanama olursa rahimi alabiliriz dedi. 2 ay bunalıma girdim. Araştırmalarım ve de arkadaşımın tavsiyesi sonucu Dr. Ateş Karatekeye gittim. Çok rahatlattı beni 1 ay sonra ona ameliyat olucam. Kanama riski az dedi. Onuda sıfıra indirmek için miyomla rahim arasını enjekteyle kapatıcak. Size de tavisye ediyorum arkadaşlar. Google den simini aratınca teline ulaşılabiliyor.Böyle bir durumla karşılaşınca insan nasıl bunalıma giriyor çok iyi biliyorum. Allah herkese şifasını versin.

Arkadaş merak ettim siz hangi doktorda ameliyat oldunuz?

mrb arkadaslar bendede miyom var peki ameliyatı nasıl yapıyorlar sezaryan gibimi kapalı ameliyatmı peki ameliyattan sonra sorunlar cıkıyormu yapısıklık yada kapanma gibi

arkadaşım ben senim korkunu çok ii anladığım için yazmak istedim. ben hamile olduğumu farkettiğimde kontrole gittim ve bana doktorum 15 cm bir myomum olduğunu söyledi. hakkına hiçbirşey bilmiyordum çok korktum. çocupğumu aldırmamı söylediler bana ama aldırmadım ve 8,5 aylık bir oğlum var.sezeryanla oldum myomumu da aldılar.hamileliğim sorunlu geçti. keşke daha önce kontrol olsaydım. anladığım kadarıyla hamile değilsin korkulacak bişey yok aldır ve bitsin...

canım rahat ol!
bi akrabam 38 yaşında myom ameliyatı oldu. şu anda 42 yaşında ve 3 gün önce 2. çocuğunu doğurdu. hiç korma! =)

myom hakkında bende bilgi vereyim

bende hamileliğimle birlikte myom olduğunu öğrendim.ilk başta 3 cm gibi bi myom sonra gebelik ilerledikçe büyüdü en son sanırım 11-12 cm ulaştı.ve bir gün erken doğumla bebeğimi düşürdüm yaklaşık 4 aylık bi gebelik geçirdim yani.sonra myom ameliyatı oldum.ardından 5-6 ay sonra tekrar hamile kaldım ve şu an oğluşum var.Rabbime binlerce şükürler olsun.yani kızlar myom ameliyatından korkmayın.eğer myom olduğunuda biliyosanız mutlaka aldırın derim.cünkü myom kimisinde cok zor hamilelik yaşıtıyooo.hiç o acıları cekmeye değmez.tabi herkes için demiyorum cok rahat myomlu hamilelikte geçiren oluyooooo....kaydirigubbakcemile5

Merhabalar bende kadın hastalıklarıyla ilgili konular araştırdığımda karşıma hep bu site çıkıyordu üye olmak bugüneymiş.Bende myom hakkında birkaç birşey söylemek istiyorum.Bende de myom var ve ben 20 yaşında bekarım 2 senedir filan çekiyorum bunu.myom 3 cm ve dejenere olmasına rağmen çok ağrı sancı yapıyor ağrı kesiciler geçirmiyor acillik oluyorum ve doktorlarda ameliyat olmamam gerektiğini söylediler ileride yapışlıklık olma riski ve ağrılarımın devam edebileceğini söylediler..Bu ağrılarında myomdan olmayacağını başka hastalıktan dolayıda olabileceğini söylediler şimdi o araştırmalar yapılıyor.Burada da myom ameliyatı olanları duyunca ümitleniyorum..myom dan dolayı olduğunu sandığım ağrılarım bel kemiğime sol kasığıma bacağıma çok fazla ağrı yapıyor.Bu konuda bana yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim :KK43:

merhaba,2 hafta nce myom amliyati gecirdim, henuz cocugum yok ve bebek dusunuyrduk kontrol icin dr ma gittigimde ana myomun cok buyudu ortaya cikti yaklasik 9 cm toplam 4 adet myom cikti ,myom ameliati olduktan 6 hafta sonra da calismalara baslayabilcegimizi belitti dr im, genel olarak etrafimdakileimle konusmamda sunu ogrendim ki ilk regl den sonra hemen gebe kalindigi,dr im fatih gucer anadolu saglik merkezinde , zaten kendisinin bu konu uzerine deneyimi cok fazla, dr mi tavsiye uzerine buldum v gercekten de cok memnun kaldim, ilgili ve konusmalari cok emin, tereddut etmeden ameliyata ok dedim

Merhaba...
Miyom ameliyatımı oldum..En büyüğü 7 cm olan 18 tane miyom çıkardılar rahmime dokunmadan.Ateş beyden önce 3 doktora daha gittim, ameliyatımın rsikli olduğunu rahmimi alabilleceklerini hazırlıklı olmamı söylemişlerdi.Çok zor günler geçirdim. Allah a şükür Allah beni Ateş beyle karşılatırdı..Çok başarlı bir ameliyat geçirdim.Dr.Ateş Karateke amliyatımı özel selimiye hastanesinde yaptı, hastanede ki ekip de çok başarılı .Hepsinden Allah razı olsun. Çok memnun kaldım.şutarafagitti

15 . gün işe başladım.Ağrım sızım olmadı. Özel selimiye hastanesinde ssk. geçiyor. Ateş beyin ameliyatıma girmesi için ödeme yaptım. Ateş beye ulaşmak isteyenler google den adını aratıp tel numarasına ulaşabilirler.
Böyle zamanlarda insan nereye başvuracağını bilemiyor. Sizlerle yaşadığım deneyimimi paylaşmak istedim.:CüvCüv:

mrb arkadaşlar bugün doktora gittim ve 52mmlik miyomum olduğunu öğrendim.bebek yapmayı düşünüyoruz ama sorunlu bir gebelik geçirebilirmişim.acaba açık ameliyat olmadan histeroskopiyle ameliyat olan var mı olunabiliyor mu?bana yardımcı oluranız çok sevinirim.

arkadaşlar bursada bu konuda iyi olan bir doktor tanıyan varmı annemin myomu var direk rahimini almaya kalkıyorlar aslında temizleme yöntemiyle olabilecek ama uğraşmıyorlar teşekkürler

X