Kilo vermeye calistikca ustune kat kat aldim

Günde 3 paket çikolata yerim üzerine bir sürü şey daha yerim fakat ben de kilo alamıyorum metabolizmadan kaynaklı olduğunu hiç sanmıyorum evet etkisi vardır ama bir yere kadar etkiler hareketli ve stresli bir yapınız varsa asla alamıyorsunuz ne uyuduğum saat bellidir ne uyandığım uyanırım koşa koşa bir yerlere yetişmem gerekir denizi olmayan bi şehirde yaşadığım için her yere yürüyerek gidip geliyorum en uzak yere bile ve ben bunu kilo vermek için yapmıyorum hayat tarzım bu zevk alıyorum yürümekten. Bence altın kural ne kadar zor olsa da hayat tarzını değiştirmek. Kilo vermek için yaptığınız şeyleri zevk alarak yapıp hayatınıza oturtmalısınız tabii bunu sağlık sorunlarınızı hallettikten sonrası için söylüyorum. Ben de sebzeyi hiç sevmem ama belli başlı sevdiğim şeyler vardır brokoli mantar bezelye değişik şeylerle yapılmış salatalar vb. Siz de illa sağlıklı beslenicem diye damak tadınıza uymayan sebzeler yemek zorunda değilsiniz.

Bir de ekmek yemeği de sevmiyorum şanslıyım bu konuda ama siz de bu alışkanlığı sonradan edinebilirsiniz hayır demeyi öğrenin bir parçadan bir şey olmaz demeyin damağınızın onu unutması lazım ekmek çikolata gibi değil hiçbir faydası yok üstelik mideyi şişiriyor çirkin bir kilo alımına sebep oluyor direkt göbeğe gidiyor yani gerekirse kaşık kaşık bulgur pilavı yiyin ama ekmek yemeğin bu alışkanlığı edindikten sonra ekmeğin yerini doldurmak için yediğiniz pilavı da azaltın tabii ki. Sürekli klişe kilo verme yöntemleri insanı diyet psikolojisine itiyor ve aksine insanın daha çok yemesine sebep oluyor çünkü kafanız tüm gün yemeklerle doluyo şunu mu yesem bunu yemesem kaç kalori aldım gibi. Yemek yemeği unutmanız lazım kilolu kişilere dikkat ettiğimde fark etmeseler bile hayat merkezlerinde hep yemek var dikkatinizi başka şeylere yöneltin ve hareketli olun bence çikolata yiyin ama çaya şeker atmayın

Baya oldu . Evet eminim bugün en fazla 30 gram yemisimdr
Mesela ben hiç yemedim. Çayıma attığım şeker haricinde kursağımdan şeker ve tatlı namına hiçbir şey geçmedi..

En son ne zaman çikolata yedim bilmiyorum. Çünkü hiç yemiyorum.

Önemli olan aklınızdan onu arabilmeniz. Ben genel olarak şekerli hicbir seyi sevmedigimicin cikolata ya da abur cuburun ne olduguna dair fikrim yok..

Cikolatayi unutmaya çalışın bence. Bu sizi çok rahatlatir

günlük yetişkin biri 2000 2500 kadar kalori harcar
biri 1500 kalori almış ise minimum 500 calori depodan gider buda zayıflatır seni
konu sahibi günde 2000 kaloriden çok daha fazla almış ki kilolu insanlarda kalori yakımı daha fazladır
sudan kalori alamazsın aksine verirsin
konu sahibi yeme bağamlılığına sahip bunu sporla bastırmaya dengelemeye çalışıyor ama asla çözüm olamaz
ki bağımlıların en belirgin özelliği kendilerini kandırmadır

Ben de aynıyım ya Doğum kilolarım duruyor hala eski fotolarıma bakıp ah çekiyorum ama veremiyorum çünkü yiyorum bazen gözüm dönüyor resmen kilo yaşlı gösteriyor bir de gençliğimize yazık

günlük yetişkin biri 2000 2500 kadar kalori harcar
biri 1500 kalori almış ise minimum 500 calori depodan gider buda zayıflatır seni
konu sahibi günde 2000 kaloriden çok daha fazla almış ki kilolu insanlarda kalori yakımı daha fazladır
sudan kalori alamazsın aksine verirsin
konu sahibi yeme bağamlılığına sahip bunu sporla bastırmaya dengelemeye çalışıyor ama asla çözüm olamaz
ki bağımlıların en belirgin özelliği kendilerini kandırmadır

Ben öyle çok yemiyorum hatta yemek yediğimde görenler sen neden böylesin çok az yiyorsun diyolar . Hamburger pizza o tarz şeyler hiç yemiyorum . Yemekte pilav varsa ekmek hiç yemem . Günde iki dilim ekmek yiyorum o da cavdar, kepek vs. Ekmegi . Cips vs de hiç yemem . Bi çikolata onu da sıfıra indirmek uzereyim . Kendimi kandırmıyorum. Neyi yiyip neyi yemedigimi cok iyi biliyorum . Esim bike hergun şaşırıyor ekmek filan yemeyip yemeği de normal yediğim için çok şaşırıyor nasıl böyle oluyorsun diye . Şuana kadar da tek sebep kilolarımın cikolataydi . Inanirmisiniz bir ay 700 kalori ile beslenip hergün spor yaptim sadece 2 kilo gitti . Nasıl bi sıkıntım var çözemedik . Cildiricam

1. Hergün spor yapılmaz. Ben hergün gidiyorum ama sadece haftanin 3 günü ağırlık çalışıyorum. Diğer günler yürüyorum (5 kmh hizla)
2. Ben 4-6 öğünlü planlara inanmiyorum- insan verse bile geri aliyor. Günde 2 öğün yeterli aslinda. Her öğün arasında en az 5 saat birakmak aşırı önemli.
3. Sebze fazla yemiyorsaniz ketojenik beslenin.
4. Kusura bakma ama sekeri kesmeden kilo vermeniz cok zor.

1. Hergün spor yapılmaz. Ben hergün gidiyorum ama sadece haftanin 3 günü ağırlık çalışıyorum. Diğer günler yürüyorum (5 kmh hizla)
2. Ben 4-6 öğünlü planlara inanmiyorum- insan verse bile geri aliyor. Günde 2 öğün yeterli aslinda. Her öğün arasında en az 5 saat birakmak aşırı önemli.
3. Sebze fazla yemiyorsaniz ketojenik beslenin.
4. Kusura bakma ama sekeri kesmeden kilo vermeniz cok zor.
Hergun spor yapmıyorum zaten yapamam her yerim ağrır vücuda dinlenme zamanida vermek gerek . Şekeri de kestim ama çok az birşey kaldı onuda yarından itibaren tamamen kesecegim

Ben öyle çok yemiyorum hatta yemek yediğimde görenler sen neden böylesin çok az yiyorsun diyolar . Hamburger pizza o tarz şeyler hiç yemiyorum . Yemekte pilav varsa ekmek hiç yemem . Günde iki dilim ekmek yiyorum o da cavdar, kepek vs. Ekmegi . Cips vs de hiç yemem . Bi çikolata onu da sıfıra indirmek uzereyim . Kendimi kandırmıyorum. Neyi yiyip neyi yemedigimi cok iyi biliyorum . Esim bike hergun şaşırıyor ekmek filan yemeyip yemeği de normal yediğim için çok şaşırıyor nasıl böyle oluyorsun diye . Şuana kadar da tek sebep kilolarımın cikolataydi . Inanirmisiniz bir ay 700 kalori ile beslenip hergün spor yaptim sadece 2 kilo gitti . Nasıl bi sıkıntım var çözemedik . Cildiricam
havadan alıyor olmalısın

günde 1500 kolori alsan bile senin kiloda biri ayda 1.5 kilo rahat verir
herhangi bir sağlık probleminde yok yaşta 28
ne yani sence inandırıcımı
bu performansa rağmen (az yiyor spor yapıyorsun) kilo vermemiş 10 kilo almışsın öylemi :işsiz:

Hergun spor yapmıyorum zaten yapamam her yerim ağrır vücuda dinlenme zamanida vermek gerek . Şekeri de kestim ama çok az birşey kaldı onuda yarından itibaren tamamen kesecegim

Günde kac öğün yiyorsun?
Ben aslinda hep fit bir kadindim. Sonra aldığım Hormon terapileri bana 20kilo aldirdi.
Şükür verdim fazlalari ama ilk haftalar (6 haftaya yakin) kilolar cok yavaş eridi.
Benimle baslayan arkadaşım ilk 4 hafta icinde 5 kilo vermişti...bense sadece 700 gram.
Altı hafta sonra vucut direnci birakti ve kilolar erimeye başladı.
Ben ketojenik diyet yaptim. Aşıri kolay geldi bana

Yediğiniz içtiğiniz herşeyi yazın. Bakalım yiyor musunuz? Yemiyor musunuz? Dr tavsiyesi. İki ondan üç bundan derken farketmiyor muşuz.

havadan alıyor olmalısın

günde 1500 kolori alsan bile senin kiloda biri ayda 1.5 kilo rahat verir
herhangi bir sağlık probleminde yok yaşta 28
ne yani sence inandırıcımı
bu performansa rağmen (az yiyor spor yapıyorsun) kilo vermemiş 10 kilo almışsın öylemi :işsiz:

Bu anlattığım geçen yazdı yalnız . Yaşım 24 . O zaman 80 kiloydum birde şimdi demiyorum o 700 kalori alıp spor yaptim olayını . . Çikolatadan ve o sporu biraktigimdan aldim 10 kiloyu. Yene bağımlısı farklı birşey . Ne kadar yemek yediğimi bilmeden bu tarz söylemler komik geldi .

Çok kafaya takıp streslenmek de zararlı. Ben diyet yaparken çay saatimden ödün vermemiştim. Yani şöyle eski yediğimin 10' da 1 kadarını yiyordum tatlı abur cubur olarak. Ne yiyorsam bütün porsiyonlarimi düzenimi ona göre ayırıyordum. 8'den sonra yemek yemiyordum. Gece çok acikirsam uyumadan 2 saat önce tarçınlı diyet süt içiyordum. Bir de ikindi vakti acıkınca. Ben iki öğün beslenirdim. Araları ufak atistirmalarla geçirirdim. Çalışmıyordum o zaman. Şimdi işe başladım enerjim düştüğü için öğle yemeği yiyorum mecbur. Onu da evden götürüyorum. Akşam tatlı yiyeceksem meyve yemiyordum mesela. Mutlaka günde az da olsa egzersiz yapıyordum. Yavaş yavaş kasmadan kilo vermiştim bu ufak düzenlemelerle.

Bence bir hafta kadar diyet ve kiloyu kafanıza takmadan kendinizi sıfırlayın. Sonra neler yediğinizi, tabağa kaç kaşık koyduğunuzu gözlemleyin. Ben diyet kararını mükellef bir pazar kahvaltısından sonra almıştım mesela 😆 yemekten asla doyarak kalkmayın bu arada.

Merhaba .
Kilo vermek için yıllardır uğraşıyorum verip verip alıyorum çok zor veren ve çok kolay kilo alan bi vücut tipim var . Tiroid şeker vs herşeyim normal . Metabolizma hizim da ne çok hızlı ne de çok yavaş . 24 yaşındayım 80 den nasıl kurtulurum derken hayatımda ilk kez 90 oldum şoklar içindeyim nasıl oldu anlamadim ve söyle bir sıkıntım var ki çok Çok zor ve yavaş kilo veriyorum. Bu yüzden 2 3 ay diyet spor müthiş yapsam da istediğim sonuçlara ulaşamayınca en sonunda bütün iradem kırılıyor bırakıyorum ve her seferinde üstüne kilo alıyorum . En son 4 ay spor salonuna gittim spor yapmak müthiş geldi . Hiç bir zaman üşenmem zaten . Nedense etrafımdaki herkesten daha çok spor yapıyorum ama en kilolu da benim . Çıldırma noktasındayım . Diyetisyen e de gitmiştim önceden hep klasik şeyler . Artık tüm yöntemleri ezberledim . Tek sıkıntım yapsam da müthiş uyamamak uygulayamamak çok yemek seciyorum . Sebze yemeklerinin cogunu yemedigim icin diyette ne yemek yapacağım derdi çok oluyor . Ve de çok fazla cikolata düşkunuyum. Bastirsin diye kahve nescafe içmekten onlara şeker atıp yanında minnacik bile olsa cikolata yemekten de bence veremiyorum ve bunu da tamamen kesmem gerek sanırım . Tabi o zaman nasıl çıldırmadan dururum cikolatasz bilemiyorum. Bağımlılık olmuş ben de sinirlilik yapıyor . Herneyse en son 4 ay hergün spora gidip bianda üyelik bitince yenilemedim bıraktım ve 5 6 kilo daha alinca üstüne 90 oldum . Hayatımda hiç böyle olmamıştım . Aynada Sirtim bile katlı görünüyor göbeğim aşırı çıktı mide üstü çok yağlanması arttı kollarım da çok kalın . Heryerim var yani simit bolgeside genetik çok çıkıntılı . Göbekle birlesince efsane oluyor . Boyum 176 . Insanlar iyisin diyor gıcık oluyorum çünkü değilim anlamıyorlar beni kimse .yanaklarim boynum bile çok yaglandi. Yıllardır bırakıp beslediğim tek şeye yürüyüşe tekrar başladım haftanın 5 günü 5 km yürüyorum . Ama her yeni basladigim da olduğu gibi kaval kemigim ağrıyor zorlanıyorum. Yeni yeni koşmaya başladım . Kemik zonklamasindan iki gündür gidemiyorum . Kosucam kosturtmuyor ağrıdan . Diyette sayılırım şekerli kahveyi ve minik çikolatayı bırakabilirsem tabi .eşim diyor senin yerinde olsam 20 kilo verirdim . Çok zor veriyorsun . O hemen veriyor o da diyette spor yapmadığı halde benden çok veriyor .
Kafayı yiyecegim . Neden diyet ve spor yapıp karşılığını alamıyorum ben . Her seferinde neden daha da artıyor... bi çare... müthiş diyet ve beslenme önerileri ve umut verici sözlere ihtiyacim var . Bebek de düşünüyorum evliyim 5 yıldır. Acil 15 kilo vermem şart. Kendimi zayıf güzel görmek istiyorum . Şu boyuma yazık ediyorum manken gibi olabilecekken 176 boya 90 olunca dev gibi görünmek çok kötü bir duygu ...oysa narın kibar görünecekken hayatta en çok istediğim şey zayıflamak.... Ben şimdi nasıl 25 kilo vereceğim.. bari 75 olsam ...

Hamburger pizza o tarz şeyler hiç yemiyorum . Yemekte pilav varsa ekmek hiç yemem . Günde iki dilim ekmek yiyorum o da cavdar, kepek vs. Ekmegi . Cips vs de hiç yemem . Bi çikolata onu da sıfıra indirmek uzereyim . Kendimi kandırmıyorum. Neyi yiyip neyi yemedigimi cok iyi biliyorum . Esim bike hergun şaşırıyor ekmek filan yemeyip yemeği de normal yediğim için çok şaşırıyor nasıl böyle oluyorsun diye . Şuana kadar da tek sebep kilolarımın cikolataydi . Inanirmisiniz bir ay 700 kalori ile beslenip hergün spor yaptim sadece 2 kilo gitti . Nasıl bi sıkıntım var çözemedik . Cildiricam
Karatay diyeti yap diyorum ve uyumaya gidiyorum

Bu anlattığım geçen yazdı yalnız . Yaşım 24 . O zaman 80 kiloydum birde şimdi demiyorum o 700 kalori alıp spor yaptim olayını .
bak arkadaşım üstelememin sebebi
birşeyleri değiştirmek istiyorsan kendini kandırmayı bırakmalısın
sen kilo verebilirsin herkes gibi yeterki istikrarlı kararlı ol ve kendini kandırmayı bırak

bak arkadaşım üstelememin sebebi
birşeyleri değiştirmek istiyorsan kendini kandırmayı bırakmalısın
sen kilo verebilirsin herkes gibi yeterki istikrarlı kararlı ol ve kendini kandırmayı bırak

Kendimi kandırsam kilolarimla mutluyum çok iyiyim der bu konuyu açmazdım . Anlamadigim niye kendimi kandirayim ki . Cikolata bagimliligi beni mahvetti ve sekeri tamamen kesecegim çaresi yok

kusura bakmayın açık konuşucam

bi hastalığınız yoksa kilo veremiyorsanız hatta alıyorsanız ben yemiyorum spor yapıyorum yalanını atmayın. önce yaptığınız hatayı kabullenin.

çikolata nedir ya? en son ne zaman yediğimi hatırlamıyorum. ilaç bağımlısı gibi olmuşsunuz çikolatayı bırakamıyorum 90 kg oldum diye bişey olabilir mi biraz iradeli olun.

ve 90 kg ile koşulmaz. dizlerinizi sakatlarsınız. önce bi 20 kg vermelisiniz sonra anca yürüyüş olabilir koşu yine olmaz. ben bile balık etliyim kilo veriyorum ama bu halimle koşmuyorum eklemlerimi zorlamayayım diye. hani isteyip spor yapıp kilo almak mümkün değil böyle sadece kendinizi kandırıyorsunuz.

Öncelikle diyeti unutmalısın. Kilo vermek isteyenler diyetle kilo verse de diyet bitince alıyor.

Kendine sağlıklı yeme biçimi oluşturmalısın. Vücudun %80 i mutfakta %20 si sporda yapılanıyor.

İştahını bastırmak için kahve, bitki çayı tüketebilirsin ama nescafe gibi hazır toz kahvelerden de uzak dur. Şekeri de yavaşca azaltmak yerine birden kes. Alışırsın zor değil.

Fit ve sağlıklı beslenen biriyim ama gel gelelim benim de tatlıya aşırı zaafım var. Bunu da kendime fit tatlılar yaparak çözdüm. Zor da değiller öyle tatsız tuhaf da değiller.
Mesela canım akışkan çikolatalı supangle/profiterol tadında bir şey istiyorsa olmuş 2 tane muzu ezip, içine ev yapımı şekersiz fıstık ezmesi, kakao biraz süt, badem/fındık tozu koyup fırınlıyorum harika bir tat oluyor.
Hiç mi fast food, çikolata, tatlı yemiyorum yiyorum tabii ama dozunda ve genel olarak düzenli beslendiğimden beni etkilemiyor. (Tatlının cildime verdiği siyah nokta dönüşü hariç 😅)

ev yapımı fıstık ezmesini nasıl yapıyorsunuz? ve bayatlamadan ne kadar dayanıyor?

insülin direnci hakkında biraz araştırma yap derim. glisemik indeksi düşük gıdalarla beslenmen lazım kan değerlerin normalse kilo verememenin yanlış beslenmek dışında bi sebebi olamaz çünkü

X