Ketojenik diyet hakkında bilinmeyenler

Dün beslenme planımın dışında olarak bir bardak nar-greyfurt suyu içtim.Ohh iyiki de içtim, şifa olsun.Carb ımı aşmışımdır.Ama saatlerce yürüdüm :)
Bu sabah 72.7 geldim, 100gr 100grdır :)
Bugün sabah:1 yumurta, 1 dl protein ekmeği, salam ve sütlü kahve
Öğlen:sütlü kahve ve protein bar
Akşam:çedar dilimli hamburger köftesi, fırında mantar ve yarım patates, minik yeşil salata
Gece:100 gr çilek
Regl oldum, çikolata, hamburger fln çekiyor canım.Çikolata kısmını barla hallettim, burger kısmını da ekmeksiz planladım ama birkaç parça da olsa fırın patates yemezsem ölürüm :KK70:
Karb miktarımı aşmadan kendime ufak bir kıyak geçeceğim bu akşam :)
Ayrıca 10 km den fazla bisiklet sürdüm, normal rotamdan daha ileri gittim, giderken yokuş aşağıydı iyiydi ama o yokuşu çıkarken bittim :)

Diyet Sonrası Yeniden Kilo Almamak İçin Bunları Yapın Hanımlar
Beslenme Ve Diyet Uzmanı Gönül Ateşsaçan kalıcı kilo vermenin yollarını sizlerle paylaşıyor;

Sevgili Kadınlar Kulübü üyeleri sizler için açtığımız Kadınlar Kulübü TV'ye video izleme desteklerinizi bekliyoruz.
Diğer videolar için: https://www.kadinlarkulubu.tv/

kızlar bu diyeti anlamayan bir ben miyim yahu?gram hesabından hiç anlamam sürekli gram gram hesaplamak zorunda mıyım ben şimdi..2 dilim tavuk göğsü ve bol yeşil salata yesem öğlen diyelim olmuyor m u?salatalarda karbonhidrat olduğu için o da mı sınırlı?

kızlar bu diyeti anlamayan bir ben miyim yahu?gram hesabından hiç anlamam sürekli gram gram hesaplamak zorunda mıyım ben şimdi..2 dilim tavuk göğsü ve bol yeşil salata yesem öğlen diyelim olmuyor m u?salatalarda karbonhidrat olduğu için o da mı sınırlı?
Gr hesabı konusunda bir hassas mutfak terazisi ce myfitnesspal sorunu çözer.
Yine de uğraşmak istemiyorum dersen, salata-sebzelerin carb miktarı çok az olduğundan onları sınırsız da yesen carb oranını aşman çok zor hatta imkansıza yakın. Nişastalı sebze( patates vb) olmadığı müddetçe istediğin kadar yersen, proteini her öğün abartmadan yersen, sebze-salatalarına zeytinyağı eklersen yine olur bu iş.

İnce hesap yapmanın faydaları ise:
Çok az veya çok fazla kalori almanı önler.Çok az kalori alınca diyeti uzun süre sürdürmek zor, çok kalori aldığında da yeterli kalıri açığı yaratamadığından kilo verimi düşer.
Protein miktarını az alırsan kas kaybı yaşanabilir, fazla protein aldığında ise ketozisten çıkma riski var.
Prensipte aç hissetmiyorsan yağı tamamlamak zorunda değilsin günlük, ancak kalorilerimizin büyük kısmı yağlardan geldiği için, carb ve proteini de arttırmamız yasak olduğu için günlük kalori alımı çok az olacaktır ve bu da önce halsizlik yaratacak, uzun vadede de pes edip diyeti bırakmaya yol açacaktır.
Birşeyler yapmak hiçbirşey yapmamaktan iyidir mantığıyla hesapsız kitapsız da olsa başlamanı öneririm.Yarın bigün aynı beslenmekten sıkılıp alternatif gıda arayışına girince otomatikman 'onda ne kadar carb var, bundan yesem olur mu' dedikçe ister istemez ufak ufak hesap işine girersin nasılsa.

Arkadaşlar sayfayı takip edenler bilir, geçen yıl bu diyetle 78den 67ye düşmüştüm.Üstte göreceğiniz üzere mart ayında geri dönmeye çalıştım diyete ancak sürdüremedim.Sonrasında da kilo almaya devam ettim.Verdiğim tüm kiloları geri alıp 78.3ü görünce tartıda yeniden başladım.12 gün oldu başlayalı, bu sabah 74.7 kg geldim.Umarım bu kez devamını getirebilirim.Katılmak isteyen, soruları olan, destek olmak isteyen olursa beklerim ☺️ Sevgiler

Arkadaşlar sayfayı takip edenler bilir, geçen yıl bu diyetle 78den 67ye düşmüştüm.Üstte göreceğiniz üzere mart ayında geri dönmeye çalıştım diyete ancak sürdüremedim.Sonrasında da kilo almaya devam ettim.Verdiğim tüm kiloları geri alıp 78.3ü görünce tartıda yeniden başladım.12 gün oldu başlayalı, bu sabah 74.7 kg geldim.Umarım bu kez devamını getirebilirim.Katılmak isteyen, soruları olan, destek olmak isteyen olursa beklerim ☺️ Sevgiler

kesinlikle katılmak isterim.ben bu diyeti çok fazla çözemedim açıkçası..
benim anladığım özetler,doyabildiğince sebze ye,proteini abartmadan ye.karbonhidrat ben pek yemiyorum zaten sebzeden alıyorum.bol sebze,salata ve et anladığım.şekeri bırakmam gerek hala bırakamıyorum.
hesap işine giremem ben maalesef çünkü yeme bozukluğum var.

siz ne kadar sürede vermiştiniz daha önce verdiğinizde?ben de 78 kiloyum.on günlük bayram tatilim var.sonrasında nişanıma tam 1 ayım kalmış olacak.1 ay da 5 kilo vermem gerek en azından.6 ları görmek hayal oldu :KK43:

kesinlikle katılmak isterim.ben bu diyeti çok fazla çözemedim açıkçası..
benim anladığım özetler,doyabildiğince sebze ye,proteini abartmadan ye.karbonhidrat ben pek yemiyorum zaten sebzeden alıyorum.bol sebze,salata ve et anladığım.şekeri bırakmam gerek hala bırakamıyorum.
hesap işine giremem ben maalesef çünkü yeme bozukluğum var.

siz ne kadar sürede vermiştiniz daha önce verdiğinizde?ben de 78 kiloyum.on günlük bayram tatilim var.sonrasında nişanıma tam 1 ayım kalmış olacak.1 ay da 5 kilo vermem gerek en azından.6 ları görmek hayal oldu :KK43:

Hoşgeldin arkadaşım ☺️
3 haftada 5 kg vermiştim, 70 gün gibi bir sürede 11 kg etmişti toplam.
Tatlıya ben de çok düşkünüm, protein barlar ve antepfıstıklı bitter çikolatayla çözmüştüm onu diyette, yoksa asla yapamazdım.İyi birşey değil ama diet cola dan da feragat etmedim.
Onun dışında evet et-sebze kombinasyonları genelde yemekler.Fındık,fıstık,ceviz, fıstık ezmesi, tam yağlı peynirler, avokado gibi gıdalarla yağ alımını destekliyorsun.Hindistan cevizi yağı da öneriliyor ama ben onu nedense saçıma sürmeyi tercih ediyorum Zeytinyağı, tereyağı, kaymak, krema tükettim ben yağ olarak.
Etini sebzeni yerken yağ alımını arttırmayı ihmal etme, yoksa çok düşük kalorili beslenmiş olacağın için tatlı krizleri yakanı bırakmaz.Etlere kremalı mantarlı soslar fln çok da yakışıyor, böylece diyet yaparken saman tadında şeyler yememiş oluyoruz.yumurtanı sucuklu, tereyağlı fln yapabilirsin.Ekmek düşkünü olmamama rağmen protein ekmeğinin de çok faydası oldu diyetime.Yumurtadan sıkıldığım zamanlar kahvaltıda veya canım tatlı çektiğinde fıstık ezmesiyle fln tükettim.Yemek hazırlayacak vaktim olmadığında da kahvaltılıklarla tükettim fln.
1 ayda 5 kg çok rahat verirsin, 10 gün tatilde diyet yapmak istemiyorsun anladığım kadarıyla.Çok da mahrum bırakan, zavallı bir diyet değil bu aslında, tatlıyı hamurişini çıkardın mı listeden, misafirlikte de, otelde de, her türlü restaurantta da bu diyete uygun gıdalar bulmak mümkün.Hemen başlasan belki sonlarından da olsa 6ları bile yakalayabilirsin ☺️ Sevgiler ❤️

Hoşgeldin arkadaşım ☺️
Tatlıya ben de çok düşkünüm, protein barlar ve antepfıstıklı bitter çikolatayla çözmüştüm onu diyette, yoksa asla yapamazdım.İyi birşey değil ama diet cola dan da feragat etmedim.
Onun dışında evet et-sebze kombinasyonları genelde yemekler.Fındık,fıstık,ceviz, fıstık ezmesi, tam yağlı peynirler, avokado gibi gıdalarla yağ alımını destekliyorsun.Hindistan cevizi yağı da öneriliyor ama ben onu nedense saçıma sürmeyi tercih ediyorum Zeytinyağı, tereyağı, kaymak, krema tükettim ben yağ olarak.
Etini sebzeni yerken yağ alımını arttırmayı ihmal etme, yoksa çok düşük kalorili beslenmiş olacağın için tatlı krizleri yakanı bırakmaz.Etlere kremalı mantarlı soslar fln çok da yakışıyor, böylece diyet yaparken saman tadında şeyler yememiş oluyoruz.yumurtanı sucuklu, tereyağlı fln yapabilirsin.Ekmek düşkünü olmamama rağmen protein ekmeğinin de çok faydası oldu diyetime.Yumurtadan sıkıldığım zamanlar kahvaltıda veya canım tatlı çektiğinde fıstık ezmesiyle fln tükettim.Yemek hazırlayacak vaktim olmadığında da kahvaltılıklarla tükettim fln.
1 ayda 5 kg çok rahat verirsin, 10 gün tatilde diyet yapmak istemiyorsun anladığım kadarıyla.Çok da mahrum bırakan, zavallı bir diyet değil bu aslında, tatlıyı hamurişini çıkardın mı listeden, misafirlikte de, otelde de, her türlü restaurantta da bu diyete uygun gıdalar bulmak mümkün.Hemen başlasan belki sonlarından da olsa 6ları bile yakalayabilirsin ☺️ Sevgiler ❤️

canım ya çok teşekkür ederim.seni takip edeceğim.bayram sonrası son hız başlayacağım.tatilde gittiğim yerlerde pizzalar,makarnalar,bolca alkol...elimden geldiğince abartmayacağım. bol bol hareket ederim,yürürüm.yüzerim.
bir de regl dönemime denk gelecek ilaç almayı düşünüyorum biraz ileri atması için.o da beni çok şişirir.geldikten sonra o bir ay aç gezeceğim resmen.bu diyet çok uygun aslında bana.
ama kalori hesabından hiç anlamıyorum..mesela bu söylediklerine göre şöyle bir mönü yapsam kendime olur mu sence?
normalde diyette olduğumda yaptıklarıma uygun.dukana da benziyor ama dukandan farkı sebze de ekliyor olman sanırım.

mesela

sabah 1 sütlü laktozsuz kahve,yanına ceviz ya da meyve

ya da 2 haslanmıs yumurta,omlet vs,peynir,domates,yeşillik

öğlen etli sebze ya da ızgara köfte,tavuk vs bol salata ( burda sınır var mı salata da ya da ette?salatama zeytin yağı dökeceğim bolca)

ara kahve ceviz,badem (ara yapabiliyor muyuz yoksa yasak mı tam anlamadım )

akşam

yine et,tavuk,balık ve salata
ya da
etli sebze,salata,yoğurt

bu yazdığım örnek menüde sınır var mı ya da hatalı bir yer var mı cnm ? bu şekilde beslenirsem keto beslenmiş oluyor muyum onu anlayamadım da hala :KK70: :KK70: :KK70:

canım ya çok teşekkür ederim.seni takip edeceğim.bayram sonrası son hız başlayacağım.tatilde gittiğim yerlerde pizzalar,makarnalar,bolca alkol...elimden geldiğince abartmayacağım. bol bol hareket ederim,yürürüm.yüzerim.
bir de regl dönemime denk gelecek ilaç almayı düşünüyorum biraz ileri atması için.o da beni çok şişirir.geldikten sonra o bir ay aç gezeceğim resmen.bu diyet çok uygun aslında bana.
ama kalori hesabından hiç anlamıyorum..mesela bu söylediklerine göre şöyle bir mönü yapsam kendime olur mu sence?
normalde diyette olduğumda yaptıklarıma uygun.dukana da benziyor ama dukandan farkı sebze de ekliyor olman sanırım.

mesela

sabah 1 sütlü laktozsuz kahve,yanına ceviz ya da meyve

ya da 2 haslanmıs yumurta,omlet vs,peynir,domates,yeşillik

öğlen etli sebze ya da ızgara köfte,tavuk vs bol salata ( burda sınır var mı salata da ya da ette?salatama zeytin yağı dökeceğim bolca)

ara kahve ceviz,badem (ara yapabiliyor muyuz yoksa yasak mı tam anlamadım )

akşam

yine et,tavuk,balık ve salata
ya da
etli sebze,salata,yoğurt

bu yazdığım örnek menüde sınır var mı ya da hatalı bir yer var mı cnm ? bu şekilde beslenirsem keto beslenmiş oluyor muyum onu anlayamadım da hala :KK70: :KK70: :KK70:[/QUOTE
Ara öğün var canım, fındık-badem vb günde 15 tane
Menü gayet uygun görünüyor, miktar konusuna gelince protein dukan gibi sınırsız değil, dukan da oturup 1 tavuğu komple yesen serbest biliyorsun.Ama kuş kadar da yemiyoruz.Örneklemek gerekirse, sabah 2 yumurta, öğlen 1 but, akşam 200gr steak, aralarda 15 badem yesen ideal protein oranını yakalıyorsun.carb ihtiyacını sadece sebze-salata dan karşılarsan (patates hariç) günde 30-50 gr sınırını aşman imkansız gibi birşey.Süt ürünlerinden peynirin carb ı çok düşük, yoğurt ve süt daha yüksek.Meyvelerin de carb ı sebzeye göre yüksek.Yoğurt ve meyvre işine girersen kolaylıkla carb ı aşabilirsin, o yüzden hesap yapmayacaksan bunları eser miktarda tüketmeni öneririm.Sabah omlet meyveden çok daha iyi bir tercih.
Tatil rotası italya galiba, pizzalar makarnalar dediğine göre ☺️ Her restaurantta et, tavuk, salata da bulabileceğini ve içebileceğin en az carb lı içkinin şarap(tatlı olmayacak) olduğunu hatırlatayım ☺️ İtalya da tüm restaurantların ev şarapları müthiş zaten❤️

Hoşgeldin arkadaşım ☺️
Merhaba.Protein ekmeğini hazır mı alyorsun,yoksa evde mi yapıyorsun?

çok sağol canım uzun uzun anlattığın için.sadece İtalya olsa iyi bayağı uzun program yaptık 4 5 ülke.sonra gelicem ve nişana sadece 1 ay kalmış olacak.

çok sağol canım uzun uzun anlattığın için.sadece İtalya olsa iyi bayağı uzun program yaptık 4 5 ülke.sonra gelicem ve nişana sadece 1 ay kalmış olacak.

Süper ☺️ İyi tatiller Canım ❤️ Ahh izin günleri bir gelse, çok ihtiyacım var tatile ☺️ Zaten bana kilo aldıran büyük oranda yoğun ve düzensiz çalışma saatleri.2 gündür gece çalıştım gündüzleri uyuyamadım ve çok zorlandım diyette makrolarımı tuttururken.Bağırsaklar da kilit yine.Buna rağmen 74.3 geldim bugün, 4 kg etti kayıp.2 gün boşum şimdi, düzenli uyku ve beslenme ile bu 2 günümü çok iyi değerlendirmek istiyorum inşallah

Süper ☺️ İyi tatiller Canım ❤️ Ahh izin günleri bir gelse, çok ihtiyacım var tatile ☺️ Zaten bana kilo aldıran büyük oranda yoğun ve düzensiz çalışma saatleri.2 gündür gece çalıştım gündüzleri uyuyamadım ve çok zorlandım diyette makrolarımı tuttururken.Bağırsaklar da kilit yine.Buna rağmen 74.3 geldim bugün, 4 kg etti kayıp.2 gün boşum şimdi, düzenli uyku ve beslenme ile bu 2 günümü çok iyi değerlendirmek istiyorum inşallah

çok sağol canım.gelir gelmez hazır ol seni sorularımla bıktırıcam :KK70: :KK70: gelince direk tartılmam muhtemelen.hatta nişana kadar tartılmayı düşünmüyorum.o zamana kaçamak yapmamak için bir ay tartıdan uzak durmayı düşünüyorum.
4 kg süper başarı 2 haftada ve sıfır kaçamakla değil mi?
darısı başıma inş.

çok sağol canım.gelir gelmez hazır ol seni sorularımla bıktırıcam :KK70: :KK70: gelince direk tartılmam muhtemelen.hatta nişana kadar tartılmayı düşünmüyorum.o zamana kaçamak yapmamak için bir ay tartıdan uzak durmayı düşünüyorum.
4 kg süper başarı 2 haftada ve sıfır kaçamakla değil mi?
darısı başıma inş.

Tartılmamak mantıklı, çünkü arada hormonal veya tuza bağlı ödem fln tartıda +oynuyor, diyette iken bu +lar motivasyonu olumsuz etkiliyor.Ama ben dayanamıyorum habire tartılıyorum ☺️
Bu sabah 73.9 geldim
Sıfır kaçamakla desem yalan olur, ama öyle battı balık tarzı kaçamaklar da yapmadım, makrolarım içerisinde kalarak bitter çikolata yediğim fln oldu, tabii ki carb ı çikolata yerine sebzeden almak daha iyi, ben ettim sen etme

Tartılmamak mantıklı, çünkü arada hormonal veya tuza bağlı ödem fln tartıda +oynuyor, diyette iken bu +lar motivasyonu olumsuz etkiliyor.Ama ben dayanamıyorum habire tartılıyorum ☺️
Bu sabah 73.9 geldim
Sıfır kaçamakla desem yalan olur, ama öyle battı balık tarzı kaçamaklar da yapmadım, makrolarım içerisinde kalarak bitter çikolata yediğim fln oldu, tabii ki carb ı çikolata yerine sebzeden almak daha iyi, ben ettim sen etme

süpersin maşallah ben de döner dönmez başlıyorum.bir de adet geciktirici ilaca basladım denize gireceğim için. o da iyice şişirecek bir süre tartılmadan gidicem.inş işe yarar.

2 yıl sonra tekrar sahalardayım :) Malesef kilo aldı başını gitti, herşey dahil bir tatil sonrası tartıda 81.küsuru görünce keto zamanı geldi geçiyor dedim ve başladım.
Bugün 3.günümdü, iyi gidiyor, ketoflu vb henüz yaşamadım.Ketozise girdim mi girmedim mi onu da bilmiyorum, test yapmıyorum.Daha önce ketojenik beslenmiş olanlar daha çabuk adapte oluyormuş, umarım bende de öyle olmuştur ve ketoflusuz atlatırım bugünleri.
İlk 2 günde 2 kg gitti, sabah 79.küsur geldim.
1000 kcal, max %10carb, max %30protein, gerisi yağ olmak üzere besleniyorum.1000 kcal az biliyorum, şimdilik tam geliyor bana, zamanla az gelirse biraz arttırırım.
Yok mu şu an bu diyeti yapan, yapmak isteyen? Destek olurduk birbirimize.
Yarın için beslenme çantamı hazırladım, tüm gün boyunca bunları yiyeceğim ve 2 fincan sütlü tereyağlı kahve içeceğim.Beslenme çantamın resmini fikir vermesi için aşağıda paylaşacağım.Gün boyu dışarıda olacağımdan pratik şeyler seçtim, normalde etli-sebzeli-bol yağlı yemekler de yapıyorum.

8B58A8A8-87EF-446F-B42D-37288EB7D0BF.jpeg

X