Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Eşimizin hicbirseyi tam olarak bizim olmuyor bazı evliliklerde galiba araba sizin olsa idi ağızlarını acamaz arabayı zor alırlardı demi sizin yazım dilinizden belli.....gerçeklere gelirsek siz naparsaniz yapın o arabayı daha çok alırlar .....aslında doğrusu böyle değil böylede olmamalı .... işte niye ekonomik gücü olsun yumruğu vursun masaya söylenip söylenip oturmasin kadın aşağıya diyoruz .....ve bazıları niye olmasın istiyor .....hep bundan ötürü.....malesef ben hep en sonunda benim malım benim param lafını duymayan yok gibi birşey diyorum...niye evlendirdiler niye evlendin diyirsunuz ya böyle düşünen ailelere gelin olunca sadece yan figür oluyorsunuz onların oğlu onların arabası onların evi .....Eşiniz konuşmadığı sürece çözümü yok sürekli kavga da çözüm değil hamilesiniz bunun için susan esiniz evliliğiniz ilerleyince bunuda yapmayabilir hayırlısı olsun iş onda biter

Eee, ne güzel takip ediyordum kaçtı mı konu sahibi?
Ben şeyi anlamadım, tartaklandığı gün banlı olmasından dert yanıp kk’ya giremedim dedi yani banlı olmasaydı girip bize anlatıp, fikir alacaktı o halde bile. Şu an ne oluyor ya da olmuyor da buralara uğrama gereği duymuyor 🤷‍♀️

Ben şeyi anlamadım, tartaklandığı gün banlı olmasından dert yanıp kk’ya giremedim dedi yani banlı olmasaydı girip bize anlatıp, fikir alacaktı o halde bile. Şu an ne oluyor ya da olmuyor da buralara uğrama gereği duymuyor 🤷‍♀️
Banka konusunun yalan olabileceğini söylemiş arkadaşlar. Hatta aralarında bankacı bir arkadaş da olduğu için yalan değil araştırmanızı öneririm diyemezdi.

Son geldiği gün bulduğu her konuya yorum yapmış, akıl vermiş. Tabii her insan bir olamaz ama şu durumu yaşayan hamile bir kadın da başkaları ne konu açmış, neden dert yanmış merak etmez herhalde. Burada sorgulayanları boşuna taşladılar.

Diğer bir seçenek de yaşadıkları doğruydu ama kocasıyla barıştığı için gelemiyor artık.

Her şey çok garip ilerledi her durumda. Karısını sevmeyen bir erkek bile hamile kadına şöyle davranmaz diye düşünüyorum. Bu tablodaki erkek, tamamen normalken bir anda içinden şeytan çıktı. Ya adam aniden bir akıl hastalığına yakalandı ya da hep böyle bir canavardı ama bize öyle söylenmedi. Evlilik de yeni hani, birbirlerinden bıkacakları kadar zaman geçmemiş.

Bilemiyorum, beni de taşlayabilirler isterlerse ama konuda oturmayan çok şey var. Bir anda parlamalar, pire için yorgan yakmalar falan çok garip. Anne babanın veremediği tepkiler kafa karıştırıcı. O zaman da demiştim, eşim babamı arayıp biz boşanıyoruz gelin konuşacağız dese babam gelip beni alıp gider ne konuşmasi?Eşimi adam yerine bile koymaz.
Ben aslında nereye varacak, nasıl ilerleyecek diye takip ediyordum. Varamadı.

Üyelik eski her ne kadar yorumları az olsa da. Belki de daha ilk başında eşiyle barışmıştır ama burada burnunu sürteceğim onun deyip gazı da aldığı için devamını uydurma gereği duymuş bir yerde tıkanmıştır. Kimbilir. Belki gelip sebepleri açıklar. Gerçekten böyle hayatlar var der.

Banka konusunun yalan olabileceğini söylemiş arkadaşlar. Hatta aralarında bankacı bir arkadaş da olduğu için yalan değil araştırmanızı öneririm diyemezdi.

Son geldiği gün bulduğu her konuya yorum yapmış, akıl vermiş. Tabii her insan bir olamaz ama şu durumu yaşayan hamile bir kadın da başkaları ne konu açmış, neden dert yanmış merak etmez herhalde. Burada sorgulayanları boşuna taşladılar.

Diğer bir seçenek de yaşadıkları doğruydu ama kocasıyla barıştığı için gelemiyor artık.

Her şey çok garip ilerledi her durumda. Karısını sevmeyen bir erkek bile hamile kadına şöyle davranmaz diye düşünüyorum. Bu tablodaki erkek, tamamen normalken bir anda içinden şeytan çıktı. Ya adam aniden bir akıl hastalığına yakalandı ya da hep böyle bir canavardı ama bize öyle söylenmedi. Evlilik de yeni hani, birbirlerinden bıkacakları kadar zaman geçmemiş.

Bilemiyorum, beni de taşlayabilirler isterlerse ama konuda oturmayan çok şey var. Bir anda parlamalar, pire için yorgan yakmalar falan çok garip. Anne babanın veremediği tepkiler kafa karıştırıcı. O zaman da demiştim, eşim babamı arayıp biz boşanıyoruz gelin konuşacağız dese babam gelip beni alıp gider ne konuşmasi?Eşimi adam yerine bile koymaz.

Üyelik eski her ne kadar yorumları az olsa da. Belki de daha ilk başında eşiyle barışmıştır ama burada burnunu sürteceğim onun deyip gazı da aldığı için devamını uydurma gereği duymuş bir yerde tıkanmıştır. Kimbilir. Belki gelip sebepleri açıklar. Gerçekten böyle hayatlar var der.
Benimde şu dikkatimi çekti, konu sahibi günlerce yoktu, o sürede ne kocasından ne ailesinden hiç ses çıkmadı. Tam buraya yazdığı gün hem kocası mesaj attı hem kayınvalidesi. Bence konu sahibi yazmadığı günlerde zaten eşiyle barışmıştı, sonradan gelip hikayeyi tamamlamaya çalıştı. Kasa açtırırken kimliğinin geçerli olmaması kimseye mantıklı gelmemişti zaten.Tabi bu benim yorumum, günah alıyorda olabilirim ☺️

Bu konu neden bu kadar mesaj almış acaba çok merak ettim ama okuyabilmem mümkün değil. 😅
Aksiyonlu olduğu için.
Konu sahibi 8 aylık evli 3 aylık hamile. Kayınvalidesi köye giderken bunların arabasını istedi diye tartışma çıktı, kocası da boşanalım o zaman dedi. Sonra olaylar olaylar. Konu sahibinin anne babasını çağırdı kocası, gelin boşanıyoruz konuşacağız diye. Sonra özür diledi. Sonra gece yarısı hamile kadını kuzenlerinin evinden alıp tartaklayarak anne babasının kapısına götürdü, ordan alıp eve döndü. En son konu sahibi valizini toplayıp anne babasının evine gitti. Sonra kocasına kira parası gönderdi. Bankadaki altınlarını almaya gidecekti. Orda bitti.

Banka konusunu ben söyledim, böyle bir şey olması mümkün değil. Hiçbir bankada isminizi not edelim denmez, devletin verdiği kimliğe geçersiz demez. Bu konulardan sonra konu sahibi cevap yazmadı zaten.
Deseydi ki o zaman eşim gidip kasa kiraladı güvendim böyle olacağı aklıma gelmedi olabilir derdik. Biz evlendiğimizde ben kiraladım eşim bankaya gelmedi. Yok kimliğim gelmedi bankacı geçersiz dedi şuraya not edelim dedi bunlara gerek yoktu. Ben konuya inanmıyorum. piraye piraye hanım boşuna taşlandı.

Banka konusunu ben söyledim, böyle bir şey olması mümkün değil. Hiçbir bankada isminizi not edelim denmez, devletin verdiği kimliğe geçersiz demez. Bu konulardan sonra konu sahibi cevap yazmadı zaten.
Deseydi ki o zaman eşim gidip kasa kiraladı güvendim böyle olacağı aklıma gelmedi olabilir derdik. Biz evlendiğimizde ben kiraladım eşim bankaya gelmedi. Yok kimliğim gelmedi bankacı geçersiz dedi şuraya not edelim dedi bunlara gerek yoktu. Ben konuya inanmıyorum. piraye piraye hanım boşuna taşlandı.
Ben de boşuna taşlandığını düşünüyorum.

Bazı üyelerin gazına geldi ortalık karıştı, ha gerçi bugün olmasa yarın olacaktı muhtemelen ama hayırlısı
Kimsenin gazına gelmedi. Kendi kendine gaz verdi. Herkes yapma derken o gidip tek bir kişinin yap demesini dikkate alıp kayınvalidesine mesaj attı mesela.

X