Kayınvalide ve kayınpeder sorunsalı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

bebisimgeliyore

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2023
31
17
24
Merhabalar daha önce kayinvalide sorunsalı adı altında açmış olduğum başlık ve yazı vardı bu onun devamı ve daha güncel konular ile karşınızdayım. 3 aylık bebeğim var 3 aydır çekmediğim acı kalmadı stresten sütüm azaldı... biz eşimle evlendigimizde hemen çocuk düşünmüyorduk kv hep aklımıza giriyordu çocuk yapın çocuk yapın sürekli. Tabi ki istiyorduk ama biraz zaman gecmeliydi. Kamuda çalışıyorum doğum iznine ayrılınca maaşım yatmayacakti eşim de asgari ücretle çalışıyor tek maaş çok zor olur diye dert ediniyordum. Hicbisey olmaz biz size bakarız diye çok sözler verdi kimsenin lafına bakıp hareket etmem tabi ama hamile kaldım zamanı geldi karar verdik öyle oldu. İşte ben şu kadar ikramiye alıyorum size şunu alırım bunu alırım oy kuzum doğsun da sevelim falan yapmacık sözler. Çocuğum doğdu maddi olarak çok sıkıntı çektik beklediğim birşeydi 1 kuruş destek göremedim. Arabamız bozuldu 15 bin masraf çıktı kp durumu iyi karısı ile gelip dediler ki ee nasıl ödüceksiniz şimdi dediler bende anne sen yardim ederiz size bakarız demiştin ya yardımcı olur musunuz dedim aa ben o kadar asla veremem dedi çocuğa gelen altınlar vardı onları bozdurup ödeyin arabanızı dediler kabul etmedim çocuğumun rızkı onlar onun hakkı dedim vermedim. Eşimle çok tartıştık tabi vermemek için zor ikna oldu ama Allah yardim etti ödedik. Bana bebek kıyafeti resmi atıyor begendim diyorum alırım diyor aradan 15 gün geçiyor beden sordum bulamadım o yüzden almadım diyor. Almak isteyen insan başka modelini de alabilirdi.Çocuk 2 aylık oldu hediye bile takmadilar elalem altın getirirken kayinpeder hicbisey takmadı. Oda alcam dediler çocuğa suntadan bozma bi dolap bi yatak geldi evde kendimiz kurduk eşimle az maliyetli yani küçümsemek için söylemiyorum durumları olduğu halde böyle ve söz verip tutmamak önce cesaret verir gibi konuşup sonra kendi halimize terk edilmek anlatmak istediğim. Kp çok düşüncesiz biri alıyor eline süt sagma makinemi inceliyor o kadar utandım ki yerin dibine girmek istedim utanmasa nasıl sağdığımı gormek isteyecek. Doğum yaptıktan 1 saat sonra hastaneye odama da gelip oturmuştu baya emziren insanın yanında çok durulmaz.bunlar küçük detaylar, Doğum günümde telefonla bile aramıyorlar beni hiç önemsemediklerini zaten biliyorum en son olan olay baya canımı sıktı kaynanamın psikolojisi bozuk baya ruh hastası biri önceki yazımda detaylı anlatmıştım herseye ağlayan acindiran bi tip. Geçen gün beni aradı annemdeyim dedim apar topar kapattı zaten annemle görüşmüyorlar annemin bi şakasına alınmış diye şaka da şu doğum yaptığım gün çocuğum annemin kucağındaydı bu da alayım demiş annem de yok sana çocuk babannesii beklicen dedemiz gelcek şimdi deyip gülmüş ki annem çok esprili saf iyi niyetli biridir bu da birden bozuldu falan o gün bugündür konusmuyo. Neyse konuya dönüyorum telefonu kapattı selam söyle bile demedi. Bende bozuldum bu kadar saymamazlık hak edecek naptik yani. Sonra eşime mesaj atmış çocuğun resmini at göreyim diye bende dedim ki daha az önce konuştuk benden niye istemedi resim istese atardım dedim sen istesin çocuk benimle nasıl atcaksin madem ben atcam sana niye soruyo dedim ordan bi tartışma çıktı bu annesi için savunmaya geçti sizin işiniz vardır diye istememiştir bende dedim selam bile söylemedi neden böyle yapıyor dedim sonra annesini aramış o da her zamanki gibi ağlamaya başlamış kocasına söylemiş yani kayinpedere. O da babamı aramış beni şikayet etmiş kızın kulağını çek demiş 😂 babam da noldugunu anlayamamış garibim allahtan annem yanımda şahitti de haksız olmadığım meydana çıktı. Telefonda konuşurken arkada kaynanam bağıra bağıra ağlıyormuş. Siz yerimde olsanız ne yapardınız eşinle konuş diyecek olanlara; konuşuyorum faydası yok arada kalıyorum evimde huzur istiyorum bosver deyip geçiştiriyor. Yorumlarınızı beklerim herkese sevgiler

Insanin okurken ici daraliyor aile iliskilerinizden. 😀 Herkesi haksiz buldum bu sefer. Baskasinin yardim ederiz demesine guvenilerek cocuk yapilmaz, (oyle yapmadik diyeceksiniz, beklemissiniz neticede para) kvler sozlerini tutmamislar.
Annenizin esprisi de oldukca gereksiz olmuş espriye de benzemiyor yani.
Sizin selam soylemiyorlar fotoyu neden benden istemiyorlar diye kavgaya tutuşmaniz da ayri sacma.

Benim gözüme gözüme giren tek şey Kocanızın aşırı itici bir tip oluşu. Böyle bir aileyi de savunmazsın yani. Evet size maddi destekte bulunmak zorunda değiller ama yapacağız yapacağız deyip sonra yüz üstü bırakan aileyi de kimse savunmasın. Yaptıkları büyük ayıp.

Ayrıca anneniz komik mi gerçekten? Yani bana patavatsız geldi. Siz annenizi savunursunuz, bostan korkuluğundan hallice olan eş de yalancı ailesini savunur.

Araba borcunuzu ödemek konusunda kv kp haklı . Bir cümle kurdu destek oluruz dedi diye mi çocuk yaptınız ; keza işler değişir kendi maddiyatı bozulur aranız bozulur yapmaz mecbur da değil bence sizin istemeniz beklentiye girmeniz çok hadsizce. Diğer konularda haklısınız alınganmıs baya kv. Ben olsam umursamam ,değiştiremiyorsanız umursamayın . Bu da bi reddediş

Insanin okurken ici daraliyor aile iliskilerinizden. 😀 Herkesi haksiz buldum bu sefer. Baskasinin yardim ederiz demesine guvenilerek cocuk yapilmaz, (oyle yapmadik diyeceksiniz, beklemissiniz neticede para) kvler sozlerini tutmamislar.
Annenizin esprisi de oldukca gereksiz olmuş espriye de benzemiyor yani.
Sizin selam soylemiyorlar fotoyu neden benden istemiyorlar diye kavgaya tutuşmaniz da ayri sacma.
Espri neydi yahu silmiş orayı 😃

Kimseye güvenmedik maddi sıkıntı çekeceğimizi biliyorduk demişsiniz ama konunun tamamına yakını kv, kp bize para vermedi üzerine kurulu 😬 hani bebeğe bir şey almadı diye şikayeti geçtim arabanızın masrafını ödemediler diye bile şikayet etmişsiniz. Onlara güvenmediğinize emin misiniz?

Okta da var yayda da diye boşa dememisler kayınbaba art niyetle bakarmi.makineye veya emzirmem.lazimdi demişin benim kayınbabam da asla akıl.edemez böyle şeyleri aklına dahi şeytanlık gelmez sizde hep.bir beklenti içindesiniz maddi manevi tırnağın varsa başını kaşı diye boşa dememisler faydaları olmasada zararları da yok. Ne güzel

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X