Onkoloji - Kanser ve Türevleri Kanser tedavisi

Özel olan hastanelerinde devletle anlaşması olabiliyor eğer devletle anlaşması varsa kemoterapi veya radyoterapiyi ücretsiz alıyor. Geçtiğimiz şubat ayında babam istanbulda özel bir hastanede 35 gün radyoterapi aldı ücret ödemedik.
size de çok geçmiş olsun.allah hastanelerin yokluğunu göstermesin ama sık sık da düşürmesin kimseyi.o tedaviler çok yorucu çok maliyetli çok stresli oluyor.sonuçları güzel olsun tüm hastaların diye diliyorum.

size de çok geçmiş olsun.allah hastanelerin yokluğunu göstermesin ama sık sık da düşürmesin kimseyi.o tedaviler çok yorucu çok maliyetli çok stresli oluyor.sonuçları güzel olsun tüm hastaların diye diliyorum.
Amin ceycey'cim cümlesine şifa versin inşallah. Dediğin gibi çok zorlu bir süreçti inan hastadan çok biz yakınları olarak daha çok yıpranıyoruz bu süreçte.

Babam da 3. evre prostat kanserine yakalandı ameliyatını özelde oldu biz de yüksek bir mebla ödedik fakat ışın tedavisi için istanbulda son sistem ekipmanlara sahip nokta atışı yapan bir merkezde ücretsiz ışın aldı.

Şuan rutin kontrolleri var 6 ayda bir tek dileğimiz tekrar nüksetmemesi.

Özel hastanelerin devler ile anlaşmalı olsa bile ücret skalası çok farklı. Mesela bizim kemo için gittiğimiz bir özel hastane ilave ücret almıyordu. Ama sonra başka bir hastaneye gitmeye başladık. O seans başına neredeyse bin lira ücret alıyordu.

Ben şahsen, ucu ucuna bir bütçe oluşturarak özel hastanede ameliyat işini de biraz riskli buluyorum. Her zaman beklenmedik durumlara karşı, bir ilave bütçeniz de olmalı. 2 gün daha fazla hastanede yatması gerekse, 10 bin ilave masraf çıkar.

Genelde de tüm sürecin aynı hastanede izlenmesi, doktorların iletişimi ve ortak tedavi uygulaması için öneriliyor. Ama mesela içinizin sindiği doktorlar başka hastanede ise yapacak birşey de yok tabi.

Ama tabi insan annesi için en iyisi olsun istiyor.

Amin ceycey'cim cümlesine şifa versin inşallah. Dediğin gibi çok zorlu bir süreçti inan hastadan çok biz yakınları olarak daha çok yıpranıyoruz bu süreçte.

Babam da 3. evre prostat kanserine yakalandı ameliyatını özelde oldu biz de yüksek bir mebla ödedik fakat ışın tedavisi için istanbulda son sistem ekipmanlara sahip nokta atışı yapan bir merkezde ücretsiz ışın aldı.

Şuan rutin kontrolleri var 6 ayda bir tek dileğimiz tekrar nüksetmemesi.
ilerde keşke dememek için ödeniyor o yüksek meblağlar.en iyi tedaviyi istiyoruz çünkü kendimiz ya da aile fertlerimiz için.para geri gelir ama sağlık ve giden hayat gelmez.tekrar çok geçmiş olsun.iyi geceler.

Konu sahibi Allah şifa versin annenize en koda sürede sağlığına kavuşur umarım.
Annem de özel hastanede olmuştu ameliyatını doktorumuzun anlaşmalı olduğu bir hastanede baya da para vermiştik o zamanlar.
Ama radyoterapide ücret almamışlardı yine özel hastaneydi.
Kemoterapisini devlet hastanesinde almıştı.

Konu sahibi Allah şifa versin annenize en koda sürede sağlığına kavuşur umarım.
Annem de özel hastanede olmuştu ameliyatını doktorumuzun anlaşmalı olduğu bir hastanede baya da para vermiştik o zamanlar.
Ama radyoterapide ücret almamışlardı yine özel hastaneydi.
Kemoterapisini devlet hastanesinde almıştı.
annenize de çok geçmiş olsun.ne kadar yaygınlaştı bu lanet hastalık.o kadar çok duyuyorum ki çevremde.bir gün bize de kansersin diyebilirler.çaresiz hastalık vermesin kimseye allah.

annenize de çok geçmiş olsun.ne kadar yaygınlaştı bu lanet hastalık.o kadar çok duyuyorum ki çevremde.bir gün bize de kansersin diyebilirler.çaresiz hastalık vermesin kimseye allah.
Ahhh sevgili ceycey annemin durumu maalesef biraz karışıktı🥺
Amin canım Allah kimseye vermesin kabullenebilme aşaması acı çekmesini görmek hepsi çok zor süreçler.
Allah hepsine sağlık versin annem şanslı değildi ama ben inanıyorum ki düzelecek tüm hastalar 🙏
Diyebilirler evet ben oldukça riskli durumdayım mesela bekliyorum kendimde.
Bir de annemde o kadar çeşit vardı ki hani bir tane kanser türü olur metastas yapar falan öyle de değil meme kanseri mide kanseri lösemi hepsi vardı başlı başına bir sürü kanseri vardı..
Literatürde annen gibi yok demişlerdi.

Herkese merhaba. Anneme henüz çok yeni rahim kanseri teşhisi kondu. Haftaya ameliyat olacak büyük ihtimal. Özel bir hastane de prof. yapacak ameliyatını. Devlet kanser tedavisini karşılıyor mu? veya ne kadarlık kısmını karsiliyor . Benim için dert oldu çünkü ona göre bütçe ayarlamamiz lazım. Önerilerinize de açığım.

Birkaç gün önce benzer bir konuya yazdıklarımı alıntıladım.
Türk sağlık sistemi, geçerli ve prim borcu olmayan sigortanız varsa tüm hastalıkların, ameliyatların, kemoterapilerin, ışın tedavilerini, organ nakillerininin tamamının masrafını karşılar. Hasta bir lira bile ödemez. Hatta kanser için özel hastane anlaşmalı yerlerde de katkı payı, ek ücret alınmaz.
Sigortanız yoksa SGK'ya dışarıdan prim ödeyeyerek (sanırım aylık 176 TL) sağlık sigortası yaptırılabilir.
Ne yazık ki, bazı hastaneler kayıt dışı ve olmayacak masraflar çıkarabiliyor. Doğru değil. Kemoterapi ve diğer Onkolojik tedaviler yapan merkezlerle önceden ek ücret ödemeyeceğinizi belirterek tedavi olunabilir. Örneğin bu hastaneyi SGK'ya şijayet etseniz ciddi ceza alır.
Dediğiniz kanser dışı hastalar için muayene ve tetkiklerden ek ücret talep edebilirler. Onkolojik tedavilerde özel bir durum var ve kanunen bu hastalardan ek ücret alamazlar.

Öncelikle geçmiş olsun rabbim şifa versin bende özel hastanede tedavi görüyorum meme kanseri bağlı olduğunuz kurumma göre yüzdelik ödemesi değişiyor kemoterapi için ücret odemiyordum ben yalnızca dr muayene ücreti ve kan tahlili için ücret oduyordum hastaneye bir de eczaneden aldığım bulantı ve ağrı kesiciler için çok az miktar oduyordum
Size de çok çok geçmiş olsun. Sağolun

Öncelikle geçmiş olsun Rabbim şifa versin.Annenizden alınan parçalar patalojiye gidecek kaçıncı evre kanserin hangi türü olduğu anlaşılacak ona göre kemoterapi ayarlanacak.Benim Annemde rahim kanseri açık ameliyat oldu rahîm yumurtalıklar hepsi alındı ardından kemoterapi radyoterapi brkiterapi gördü çok şükür iyi şimdi 8yıl oldu sizinde anneniz iyi olacaktır inşaAllah üzülmeyin
Sağolun , patoloji yapıldı 1. Evreymis şükür. Pet çekimi de yapıldı, saldırgan türü degilmis şükür ki. Kapalı ameliyat yapacağız demiş doktor . Rahim ,yumurtalık hepsini alacaklarmis. Kemoterapi konusunda henüz fikrimiz yok. Ona da başka bir doktor bakiyormus sanirjm. Size de Allah bir daha yasatmasin

Özel hastanelerin devler ile anlaşmalı olsa bile ücret skalası çok farklı. Mesela bizim kemo için gittiğimiz bir özel hastane ilave ücret almıyordu. Ama sonra başka bir hastaneye gitmeye başladık. O seans başına neredeyse bin lira ücret alıyordu.

Ben şahsen, ucu ucuna bir bütçe oluşturarak özel hastanede ameliyat işini de biraz riskli buluyorum. Her zaman beklenmedik durumlara karşı, bir ilave bütçeniz de olmalı. 2 gün daha fazla hastanede yatması gerekse, 10 bin ilave masraf çıkar.

Genelde de tüm sürecin aynı hastanede izlenmesi, doktorların iletişimi ve ortak tedavi uygulaması için öneriliyor. Ama mesela içinizin sindiği doktorlar başka hastanede ise yapacak birşey de yok tabi.

Ama tabi insan annesi için en iyisi olsun istiyor.
Sağolun , iki teyzem de daha önce aynı hastanede ,biri de annemle ayni doktora ameliyat oldu. O yüzden oraya daha çok guveniyoruz. Doktor işinin ehli ve Pozitif bir adam. Annem de kardeşleri daha önce geçirdiği için sanki grip olmuşum gibi normal geliyor bana bu durum diyor.

Babam emekli ,öyle bir bütçeleri yok o yüzden de. Bizler yardım edeceğiz , ne kadar ek bütçe lazım onu öğrenmek istedim biraz.

Sağolun , patoloji yapıldı 1. Evreymis şükür. Pet çekimi de yapıldı, saldırgan türü degilmis şükür ki. Kapalı ameliyat yapacağız demiş doktor . Rahim ,yumurtalık hepsini alacaklarmis. Kemoterapi konusunda henüz fikrimiz yok. Ona da başka bir doktor bakiyormus sanirjm. Size de Allah bir daha yasatmasin
Amin ecmain sağolun Allah kimseye yaşatmasın.benim anneminki 3.evreydi kötü huyluydu atlattı Elhamdülillah sizinkide atlatır insaAllah.

Çok.memnun kalırım sağolun
Tekrar merhaba, ben kuzenimle görüştüm. Kendisi Acıb*d*m Atakent’te, hastanede bu ameliyatı yapan tek kişi prof ve sgk kapsamında yapmıyormuş bu ameliyatları, açık ameliyat için 80 bin, kapalı ameliyat 95 100 bin civarı, robotik teknolojisi kullanılacaksa da bunun için +3000 € veriliyor. Siz hocanıza sorun sgk kapsamında indirim yapıyor mu diye, özeldekiler genelde yapmıyor. Tekrar geçmiş olsun, şifa dilerim.

Tekrar merhaba, ben kuzenimle görüştüm. Kendisi Acıb*d*m Atakent’te, hastanede bu ameliyatı yapan tek kişi prof ve sgk kapsamında yapmıyormuş bu ameliyatları, açık ameliyat için 80 bin, kapalı ameliyat 95 100 bin civarı, robotik teknolojisi kullanılacaksa da bunun için +3000 € veriliyor. Siz hocanıza sorun sgk kapsamında indirim yapıyor mu diye, özeldekiler genelde yapmıyor. Tekrar geçmiş olsun, şifa dilerim.
Annem de başka bir sehirin acı..bdm de yaptıracak. Onun da profesör . Kapalı ameliyat yapacağını söylemiş. Çok teşekkür ederim sorup öğrendiğiniz için 😊💗

Herkese merhaba. Anneme henüz çok yeni rahim kanseri teşhisi kondu. Haftaya ameliyat olacak büyük ihtimal. Özel bir hastane de prof. yapacak ameliyatını. Devlet kanser tedavisini karşılıyor mu? veya ne kadarlık kısmını karsiliyor . Benim için dert oldu çünkü ona göre bütçe ayarlamamiz lazım. Önerilerinize de açığım.
Çok geçmiş olsun umarım en kısa sürede sağlığına kavuşur. Benim annemde kanserdi ameliyatını devlet hastanesinde olmuştu. Hiç bir ücret ödemedik. Biz özel bir merkezde kemoterapi yaptırıyorduk ama bildiğim kadarı ile devlette ücretsiz yapılıyordu. En sağlıklı bilgiyi yetkili kurumları arayarak öğrenebilirsiniz.

Çok geçmiş olsun umarım en kısa sürede sağlığına kavuşur. Benim annemde kanserdi ameliyatını devlet hastanesinde olmuştu. Hiç bir ücret ödemedik. Biz özel bir merkezde kemoterapi yaptırıyorduk ama bildiğim kadarı ile devlette ücretsiz yapılıyordu. En sağlıklı bilgiyi yetkili kurumları arayarak öğrenebilirsiniz.
Merhaba,size de çok geçmiş olsun . Annem ameliyat oldu hastaneden çıktı bile çok şükür. Bakalım önümüzde ki süreçte kemoterapi alıp alınmamasına bakılacak

Merhaba çok geçmiş olsun sizde ameliyat öncesimi pataloji yapıldı bizim ameliyat esnasında pataloji doktoru hemen orda bu test yaptığını ve iyi olmadığı yayıldığını söyledi yumurtalık kanseri dedi ama nasıl kaçıncı evre.demedi kemoterapi alçak dedi

Merhaba çok geçmiş olsun sizde ameliyat öncesimi pataloji yapıldı bizim ameliyat esnasında pataloji doktoru hemen orda bu test yaptığını ve iyi olmadığı yayıldığını söyledi yumurtalık kanseri dedi ama nasıl kaçıncı evre.demedi kemoterapi alçak dedi
Merhaba ,size de çok geçmiş olsun . Annem ameliyat oldu rahim ,yumurtalık hepsi alındı. Onlar da patolojiye gönderildi . Şükür kemoterapi ye gerek duyulmadi. İnşallah sizin de

X