Onkoloji - Kanser ve Türevleri Kanser tedavisi

Incredible incredible

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2015
7.212
19.914
Herkese merhaba. Anneme henüz çok yeni rahim kanseri teşhisi kondu. Haftaya ameliyat olacak büyük ihtimal. Özel bir hastane de prof. yapacak ameliyatını. Devlet kanser tedavisini karşılıyor mu? veya ne kadarlık kısmını karsiliyor . Benim için dert oldu çünkü ona göre bütçe ayarlamamiz lazım. Önerilerinize de açığım.

Merhaba,
Öncelikle çok geçmiş olsun, bildiğim kadarıyla devlet hastanelerinde kanserin hem tedavisi hem ameliyatı ücretsiz. Belki prof olduğu için fark olur, onu öğrenirsiniz. Sormadınız mı?
Teşekkürler, biz ameliyati özel hastanede yaptıracağız. Alanında iyi bir doktormus. O yüzden devleti tercih edemedik malesef .

Bize ameliyat için bir ücret çıkardı. Ancak bunun içinde devletin karşılayacagi kısim olduğunu söylediler ,daha doğrusu anneme demişler. Ama net miktar bilemiyoruz şu anda

Teşekkürler, biz ameliyati özel hastanede yaptıracağız. Alanında iyi bir doktormus. O yüzden devleti tercih edemedik malesef .

Bize ameliyat için bir ücret çıkardı. Ancak bunun içinde devletin karşılayacagi kısim olduğunu söylediler ,daha doğrusu anneme demişler. Ama net miktar bilemiyoruz şu anda
Ha siz özeldeki ameliyatın devlet tarafından karşılanan kısmını soruyorsunuz. Özel bir hastanede çalışan tanıdığım var, sorayım cevap alınca döneceğim.

Herkese merhaba. Anneme henüz çok yeni rahim kanseri teşhisi kondu. Haftaya ameliyat olacak büyük ihtimal. Özel bir hastane de prof. yapacak ameliyatını. Devlet kanser tedavisini karşılıyor mu? veya ne kadarlık kısmını karsiliyor . Benim için dert oldu çünkü ona göre bütçe ayarlamamiz lazım. Önerilerinize de açığım.
Tam bir bilgim yok ama kayınpederimede kanser teşhisi konuldu doktorlar hep ameliyat dedi isin tedavisi radyo terapi sonrasi falanda ameliyat dendi. Esim hic devlete goturmedi. Devlet hastanelerinde ücretsizdir muhakkak. Ama ozellerde maalesef cok yüksek fiyat istediler. Ameliyata gore fiyatta degisiyodur bize Ünlü bi doktor 100 bin istedi. Baska bi özel hastanede 55 bin fiyat verdiler. Hic demediler bize kanser hastasi bu indirim oluyor devlet şukadarini karsiliyor falan diye ozel hastanelerde. Annenizede cok gecmis olsun rabbim sifa versin tüm hastalara insallah.

Tam bir bilgim yok ama kayınpederimede kanser teşhisi konuldu doktorlar hep ameliyat dedi isin tedavisi radyo terapi sonrasi falanda ameliyat dendi. Esim hic devlete goturmedi. Devlet hastanelerinde ücretsizdir muhakkak. Ama ozellerde maalesef cok yüksek fiyat istediler. Ameliyata gore fiyatta degisiyodur bize Ünlü bi doktor 100 bin istedi. Baska bi özel hastanede 55 bin fiyat verdiler. Hic demediler bize kanser hastasi bu indirim oluyor devlet şukadarini karsiliyor falan diye ozel hastanelerde. Annenizede cok gecmis olsun rabbim sifa versin tüm hastalara insallah.
Bizim de şu anda 65 bin demişler. Sadece ameliyat, kapalı yapacaklarmış ameliyatı. Kemoterapi falan da şu anda bilemiyoruz ücretlerini . Alacak mı onu da bilemiyoruz şu anda

Herkese merhaba. Anneme henüz çok yeni rahim kanseri teşhisi kondu. Haftaya ameliyat olacak büyük ihtimal. Özel bir hastane de prof. yapacak ameliyatını. Devlet kanser tedavisini karşılıyor mu? veya ne kadarlık kısmını karsiliyor . Benim için dert oldu çünkü ona göre bütçe ayarlamamiz

Bizim de şu anda 65 bin demişler. Sadece ameliyat, kapalı yapacaklarmış ameliyatı. Kemoterapi falan da şu anda bilemiyoruz ücretlerini . Alacak mı onu da bilemiyoruz şu anda
Alsa bile ozel hastanelerde de olsa onlara ucret alinmiyor sanirim sadece olursan muayane ücreti veriyorsun. Esim bulundugumuz şehirden istanbula göturuyordu o islemler icin. Devlette sıra bulabilmek asla mümkun degildi

Alsa bile ozel hastanelerde de olsa onlara ucret alinmiyor sanirim sadece olursan muayane ücreti veriyorsun. Esim bulundugumuz şehirden istanbula göturuyordu o islemler icin. Devlette sıra bulabilmek asla mümkun degildi
Oo süpermiş umarım öyledir. Beni daha çok onlar kaygilandirmisti

Her gün gittigi günler bile oldu para vermiyoruz dedi bana hep. Bilen yasayan belki daha net bilgi verir canm. Cook geçmiş olsun inşallah
Amin çok teşekkür ederim. Size de çok geçmiş olsun. Annemin gittiği doktorun muayenesi bile 750 lira , ben kemoterapi de o civarlardaysa nasil yetisiriz diye düşünmüştüm

İlaçların bir çoğu karşılanıyor. Biz hiç ilaç parası vermedik gibi bir sey. Koronadan önce öyleydi. Allah şifa versin tez zamanda kurtulsun inşaallah.

Öncelikle geçmiş olsun rabbim şifa versin bende özel hastanede tedavi görüyorum meme kanseri bağlı olduğunuz kurumma göre yüzdelik ödemesi değişiyor kemoterapi için ücret odemiyordum ben yalnızca dr muayene ücreti ve kan tahlili için ücret oduyordum hastaneye bir de eczaneden aldığım bulantı ve ağrı kesiciler için çok az miktar oduyordum

Son düzenleme:
Öncelikle geçmiş olsun Rabbim şifa versin.Annenizden alınan parçalar patalojiye gidecek kaçıncı evre kanserin hangi türü olduğu anlaşılacak ona göre kemoterapi ayarlanacak.Benim Annemde rahim kanseri açık ameliyat oldu rahîm yumurtalıklar hepsi alındı ardından kemoterapi radyoterapi brkiterapi gördü çok şükür iyi şimdi 8yıl oldu sizinde anneniz iyi olacaktır inşaAllah üzülmeyin

Öncelikle geçmiş olsun rabbim şifa versin bende özel hastanede tedavi görüyorum meme kanseri bağlı olduğunuz kurumma göre yüzdelik ödemesi değişiyor kemoterapi için ücret odemiyordum ben yalnızca dr muayene ücreti ve kan tahlili için ücret oduyordum hastaneye bir de eczaneden aldığım bulantı ve ağrı kesiciler için çok az miktar oduyordum
bilmiyordum şimdi öğrendim.en kısa zamanda iyileşmenizi diliyorum.

Rabbim şafi isminden sifarlar ihsan eylesin insaallah...benim annemede geçen hafta lenfoma tanısı konuldu ve yarın ped sonuçları doktoruna gösterilecek evresi ve dozu için... kemoterapi alacak annem ve bunuda atlatacak Allah'ın izniyle...devlet hastaneleri karşılıyor bildiğim kadariyla fakat özeller hizmet bedeli altında sürekli para istiyorlar

Oo süpermiş umarım öyledir. Beni daha çok onlar kaygilandirmisti
Özel olan hastanelerinde devletle anlaşması olabiliyor eğer devletle anlaşması varsa kemoterapi veya radyoterapiyi ücretsiz alıyor. Geçtiğimiz şubat ayında babam istanbulda özel bir hastanede 35 gün radyoterapi aldı ücret ödemedik.

X