Kanser, Elif Guveloglu Alternatif Tıp

Meral hanım siz nereden bunları biliyorsunuz? Geçmiş mesajlardan kaçırdım sanırım, kusura bakmayın. Neye yasak onu da kaçırdım tabi:)
Yani babam girtlak kanseri , arada dogal nar suyunu iyi gelir diye veriyorduk. Yanlış bir şey mi yapıyoruz.
Ben geçen yaz kemoterapi aldım ilk kemoterapi almaya gittiğimde diyetisyen geliyor yasakli olan meyve ve bitkisel çaylar, bitkisel ürünler, bitkisel yağlar, temel gidalarda da neleri tuketilmesi ve nasıl tüketilmesi gerektigini yazan liste veriyor. Bazi bitkisel urunlerin kemoterapinin yan etkilerini artirdigini tedaviyi olumsuz yönden etkilediği için yasakliyorlar.

Ben geçen yaz kemoterapi aldım ilk kemoterapi almaya gittiğimde diyetisyen geliyor yasakli olan meyve ve bitkisel çaylar, bitkisel ürünler, bitkisel yağlar, temel gidalarda da neleri tuketilmesi ve nasıl tüketilmesi gerektigini yazan liste veriyor. Bazi bitkisel urunlerin kemoterapinin yan etkilerini artirdigini tedaviyi olumsuz yönden etkilediği için yasakliyorlar.
Anladım babam kemoterapi almıyor suan, tamamdir o zaman. Size de çok geçmiş olsun💕

Ben bi türlü güvenemedim şu alternatif tıp konusuna. Ben de annem için onkologuna sormuştum üstteki arkadaşlar gibi etkileri çok bilinmiyor ben önermem demişti. Umarım siz fayda görürsünüz

Ben bi türlü güvenemedim şu alternatif tıp konusuna. Ben de annem için onkologuna sormuştum üstteki arkadaşlar gibi etkileri çok bilinmiyor ben önermem demişti. Umarım siz fayda görürsünüz
Yani canfeza sezgin var. Hem fitoterapi hem onkoloji uzmanı. paylasimlar yapıyor. İyileşen hastalar.
Belki erken tedavide etkilidir, bilemiyorum.
İnanıyordum aslında. Ama geciken şeye etki eder mi bilmiyorum.
Ben burdan bir yorum bulamadim, gerçekten fayda gören.

Merhaba bu konuyu acmistim, belki fayda goruruz diye. Elif guvelogluna gittik.1 ay sureyle verdiklerini kullanmaya calisti babam. Verilenleri duzenli kullanamadi , gec te gittigimiz icin bir faydasini gormedik. Hastalik ilerledi. Ve ameliyat oldu babam.
Zaten ameliyat veya destek tedavilere karsi degilim ama bagisiklik guclensin diyordu.
Acikcasi alternatif tedaviye inansamda bu derece ilerlemis hastayi tedavi edemiyecegini biliyordum
Arastiran olursa fikir olsun.

Meyveler de yalnızca Nar, kivi , greyfurt, portakal ve portakal suyu yasakli olan. Temel gıdalarda yasaklı olan yok baharatlı, kizartma, sıvı yağ yerine zeytin yağ yada tereyağı , tam buğday ekmeği öneriyor dr .
Diyetisyen ne tavsiye ediyor özellikle?
Şu an ne durumdasınız? İnş tamamıyla geçip gidecek...

Diyetisyen ne tavsiye ediyor özellikle?
Şu an ne durumdasınız? İnş tamamıyla geçip gidecek...
Çok şükür benim tedavilerim bitti 🙏😊 bazı besinler ve bitkiler kemoterapi de olumsuz etkiler oluşturduğu için hem bilgilendirme amaçlı hem tedavi sürecinde daha sağlıklı beslenme amaçlı diyetisyen yardımcı oluyor

Çok şükür benim tedavilerim bitti 🙏😊 bazı besinler ve bitkiler kemoterapi de olumsuz etkiler oluşturduğu için hem bilgilendirme amaçlı hem tedavi sürecinde daha sağlıklı beslenme amaçlı diyetisyen yardımcı oluyor
Hadi gözün aydın. Kaç defa girmiştin kemoterapiye? Babam 6 oldu ama daha devam edecekmiş dr dedi.

Hangi gelinleri öneriyor ganngilerini yasaklıyordu diyetisyen?

Bilmiyorum ileri evre yaziyordu mr da.
Biyopsi de iyi degil dedi ama yas ve yan hastaliklardan kemo olmaz ,isin olur dedi.
Allah sifa versin ins .
Senin babamin durumu nasil simdi?
O da kemo.alıyor zorlu süreçler. Yemek yiyebiliyor mu? Pancar, Yeşil mercimek, kemik suyu iyi gelirmiş.

Hadi gözün aydın. Kaç defa girmiştin kemoterapiye? Babam 6 oldu ama daha devam edecekmiş dr dedi.

Hangi gelinleri öneriyor ganngilerini yasaklıyordu diyetisyen?
Teşekkür ederim benim tedavim koruma amaçlı idi 4 kemoterapi 28 gün ışın tedavisi aldım diyetisyen her hastaya uygun beslenme oneriyor ama genellikle Nar , nar ekşisi, portakal, greyfurt, kivi meyveleri yasak. Kizartma türleri , beyaz ekmek, Acı ,bitki çayları gibi türler yasak babanıza da çok geçmiş olsun Rabbim acil şifalar versin inşallah babanıza günde 4 tane kaysı çekirdeği içinden yedirin ben hâlâ tuketiyorum kanser B17 eksikliği oda bir tek kaysi cekirdeginde var

Teşekkür ederim benim tedavim koruma amaçlı idi 4 kemoterapi 28 gün ışın tedavisi aldım diyetisyen her hastaya uygun beslenme oneriyor ama genellikle Nar , nar ekşisi, portakal, greyfurt, kivi meyveleri yasak. Kizartma türleri , beyaz ekmek, Acı ,bitki çayları gibi türler yasak babanıza da çok geçmiş olsun Rabbim acil şifalar versin inşallah babanıza günde 4 tane kaysı çekirdeği içinden yedirin ben hâlâ tuketiyorum kanser B17 eksikliği oda bir tek kaysi cekirdeginde var
Rica ederim.
Amin cumle hastalarada inş.
Evet dediğin gibi onlar yasak, Badem vereyim günde 4 tane.

X