İlahi adaleti yaşayan var mı

Biriyle görüşüyodum. En başında ciddi bi ilişki istiyorum eğer bu yolu benimle yürümek istiyorsan yürüyelim ama en ufak bi şüphen varsa hiç başlamayalım dedim. Sekiz ay boyunca konuştuk. Ama sancılı bi süreçti. Ağır şeyler yaşattı. En sonunda bitti olmuyor. uzun süre ilişki düşünmüyorum biz yürütemiyoruz arkadaş kalalım dedi. Bende hiçbir şekilde konuşmak istemediğimi söyledim ve sildim her yerden. Bi hafta sonra bana ulaştı ve napıyosun özledim dedi bende bi Sürü kız eklemişsin tayin olduğun yerden, neden dediğimde sevgili olabilirim belki dedi biz arkadaşız ayrıldık niye soruyorsun dedi dalga geçer gibi. Kaldığın yerden devam et daha arama dedim İki gün sonra bana sevgili videosu attı instagramdan. Cevap vermedim. Üzerimde vebal falan yok diyor. Yaşadık bitti . Ama ben yaptığı hakszlıkları unutamıyorum. Onun yüzünden gelecekteki kişiye sevgimi kalbimi açamıycam belkide korkumdan. Ettiğini bulur mu kızlar
Görüşmüşsünüz olmamış. Siz de bitirin. Sizin hesabınıza göre herkes ilk befendiği ile olmalıydı. İnsanlar evlenip çocuk sahibi olup boşanıyor da siz 8 aydan ötürü mü bu kadar bileniyorsunuz?

Burada kötü muamele gören kadınlara düğünlerine iki gün kalsa bile "sonu başından belli, ayrıl" diyoruz.
İmzayı atana kadar fikir değiştirme hakkı var iki tarafında, kaldı ki sonrasında da boşanma denen bir şey var.
İlişkide yanlışları olmuş olabilir ancak siz "kendimi değersiz hissettirdiği çok zaman oldu" diyorsunuz.
Buna rağmen ilişkide kalmayı tercih eden siz olmuşsunuz.
Başkalarının davranışları değil ama kendi davranışlarınız ve kararlarınız sizin sorumluluğunuzda.
Konuya bu şekilde yaklaşırsanız bundan sonraki ilişkilerinizi daha sağlıklı olarak yürütmeniz mümkün olur.
Haklısınız. Onunla olmayacağını anladım zaten. Sadece yaşattığını yaşasın istiyorum. İçim alev gibi yanıyor, sindiremiyorum mutlu olmasını. Yaşattığını yaşasın istiyorum

Haklısınız. Onunla olmayacağını anladım zaten. Sadece yaşattığını yaşasın istiyorum. İçim alev gibi yanıyor, sindiremiyorum mutlu olmasını. Yaşattığını yaşasın istiyorum

Biz de burada yaşattığı bir şey yok demeye çalışıyoruz.
İlişki yürümüyorsa bitirmek bir suç değil.
İlişki sırasında yanlış davranışı olduysa ilişkiyi bitirmek ve değer görmediğiniz bir ilişkide kalmamak sizin sorumluluğunuz.
Bu benim de yeni idrak ettiğim bir şey.
Kendinize değer verin. Karşınızdaki kim olursa olsun (arkadaş, sevgili, koca, anne/baba/kardeş/akraba) size değer verebilir de vermeyebilir de.
Bu sizin gücünüzün dışında bir şey. Ancak değer verilmediğiniz yerde kalıp kalmama kararı?
İşte bu sizin sorumluğunuz.
O yüzden başkasına değil kendinize bakın.
Gerisi kendiliğinden gelir.

Madem gözü dışardaydı, kız düşkünüydü aklı bi karış havadaydı beni oyalamayacaktı. Ailesiyle ablasıyla kuzenleriyle arkadaşlarıyla tanıştırmayacaktı. Zorla aileme çevremdekilere kendi varlığından haberdar ettirmeye çalıştı. Ablamla oturuyoruz selam söyle ismimi söyle konuştuğumuzu sevgili olduğumuzu söyle deyip herkese ilan ettirdi. Ben acele etmeyelim dedikçe evlenicez sonuçta herkes bilsin dedi. Bunun adı yarı yolda bırakmaktır.
"Yaptırdı, ettirdi" vs vs

Yapmasaydınız, kendi çizginizi korusaydınız, onun demesiyle ablanıza selamı iletmeseydiniz ya da ailesiyle erkenden tanışmasaydınız.. Kendi sınırlarınızı kendiniz belirleyip, kontrolü onun eline vermeseydiniz.. Onun yaptıklarını asla tasvip etmiyorum ama bazen de dönüp bi kendimize de bakmalıyız hatam var mı diye

Madem gözü dışardaydı, kız düşkünüydü aklı bi karış havadaydı beni oyalamayacaktı. Ailesiyle ablasıyla kuzenleriyle arkadaşlarıyla tanıştırmayacaktı. Zorla aileme çevremdekilere kendi varlığından haberdar ettirmeye çalıştı. Ablamla oturuyoruz selam söyle ismimi söyle konuştuğumuzu sevgili olduğumuzu söyle deyip herkese ilan ettirdi. Ben acele etmeyelim dedikçe evlenicez sonuçta herkes bilsin dedi. Bunun adı yarı yolda bırakmaktır.
Yapmasaydı etmeseydi tutmasaydı.. Ama yaptı değil mi kimseyi dinlemedi. Bundan sonra kendinizi koruyun, herkes beklediğiniz hassasiyeti vermeyecek size. Üzgünüm, hayat..

O kötü bir şey yaşasın diye içten içe istiyorsun ya.
Aslında kötü şeyi sen kendine çekiyorsun. Odaklandığın şeyi çekersin. Kime odaklandığın önemli değil, adres sensin.
Adresin sen olmaman için dünyanın en saf, en iyi canlısı sen olmalısın. Öyle misin?

Biriyle görüşüyodum. En başında ciddi bi ilişki istiyorum eğer bu yolu benimle yürümek istiyorsan yürüyelim ama en ufak bi şüphen varsa hiç başlamayalım dedim. Sekiz ay boyunca konuştuk. Ama sancılı bi süreçti. Ağır şeyler yaşattı. En sonunda bitti olmuyor. uzun süre ilişki düşünmüyorum biz yürütemiyoruz arkadaş kalalım dedi. Bende hiçbir şekilde konuşmak istemediğimi söyledim ve sildim her yerden. Bi hafta sonra bana ulaştı ve napıyosun özledim dedi bende bi Sürü kız eklemişsin tayin olduğun yerden, neden dediğimde sevgili olabilirim belki dedi biz arkadaşız ayrıldık niye soruyorsun dedi dalga geçer gibi. Kaldığın yerden devam et daha arama dedim İki gün sonra bana sevgili videosu attı instagramdan. Cevap vermedim. Üzerimde vebal falan yok diyor. Yaşadık bitti . Ama ben yaptığı hakszlıkları unutamıyorum. Onun yüzünden gelecekteki kişiye sevgimi kalbimi açamıycam belkide korkumdan. Ettiğini bulur mu kızlar
Bulmayabilir garantisi yok , yaptığı haksızlıklar çok zorunuza gittiyse kendinizin değerini bilip siz hadi yallah deseydiniz yaşattıklarını yutmasaydınız siz kendinize değer vermiyorsanız niye başkası versin ki ?

Bence ilahi adalet size iyi yönde tecelli etmiş farkında değilsiniz. Anlasamayıp ayrılmaya eyvallah ama, ayrılık sonrası jet hızıyla piyasaya dönen, bir de bunun videosunu size atacak kadar düşük karakter bir adamla, sonu ciddiyete varmadığı için şükredin bence.

Eden bulur.Gorusme bak onunla kalitesizmis.

"Yaptırdı, ettirdi" vs vs

Yapmasaydınız, kendi çizginizi korusaydınız, onun demesiyle ablanıza selamı iletmeseydiniz ya da ailesiyle erkenden tanışmasaydınız.. Kendi sınırlarınızı kendiniz belirleyip, kontrolü onun eline vermeseydiniz.. Onun yaptıklarını asla tasvip etmiyorum ama bazen de dönüp bi kendimize de bakmalıyız hatam var mı diye
Ben zaten istiyordum diyorum evliliği. Ondan bekledim bişeyleri. Zorla tanışmadım yakınlarıyla ,isteyerek oldu. Demek istediğim şey ben kendi kendime hayal kurmadım. O bana kurdurdu.

Her soylenilene inanıp, güvenmeyin
Erkekler böyle seyler söyler l, çünkü beklentiniz in bu olduğunu biliyor.
Ben bu ilişkiden bunu öğrendim deyip önünüze bakın, ilerde ne yaptı merak etmeyin. Kalitesiz insan sizinleyken de öyledir, başkasıyla olunca farklı davranmaz. Ha o kalitede biriyle birlikte olabilir. O başka

Daha başlarken ciddi bir ilişki niyetiyle başlamak bana tuhaf geliyor. Bu insan ikişkide nasıldır bilmiyorsunuz, tanımıyorsunuz. Tanırsınız bu insanla bir ömür birlikte yaşanıra kanaat getirirsiniz o zaman iş ciddiye döner anlarım ama daha başlamadan ilişkinin içeriğini belirlemek bana doğru gelmiyor. Yaşamış görmüşsünüz adam da sizinle ciddi ikiliye başladı diye evlenmek zorunluluğunda değil. Olmamış, yapamamış, kendince uyumsuzluklar görmüş ayrılmak istemiş. Çok normal bu. İlahi adaletlik ağır bir durum değil bence. Siz de hoşlanmadığınız bir yönünü gördünüz varsayalım baştan ciddi dediniz diye illa evlenecek miydiniz? Bence ortada size yapılan bir haksızlık yok
Ama yeni sevgilisiyle video gondermesi?
Kizin uzuldugunu anladigi halde yapiuor
Madem bitti aramayacaksin
HErksin fikri gorusleri ayni degil ki , bize normal gelebilen bazi seyler baska kulturdeki biirine cok agir gelebiliyor
Kizin kalbini kirmasina gerek yoktu tekrar aramasa bunda ne var derdim
Tekrar tekrar niye ariyorsun yokluyot cunku

Ben de ilahi adalet var mi bilmiyorum
Varsa da biz unuttuktan sonra tecelli ediyor sanirim
Bilemiyorum
Ben de yzuldum sizin gibi
Benim iliskim aldatilma yuzunden bitti

İki tarafın rızasıyla yaşanmış bir ilişki bu evliliğe gidebilir de gitmeyebilir de ortada kandırma yokki. Evlenmeden önce birbirini tanımak maksat, olmamış anlaşamamılsınız yolunuza bakaxaksınız artık. Ettiğini bulma falan eski Türk filmi kafasından çıkın, toparlanın yolunuza bakın, bundan sonra güzel yaşamaya odaklanın, gidenin ardından bakmayın. Bu arada sizinle iletişim kurmasına da izin vermeyin

Ama yeni sevgilisiyle video gondermesi?
Kizin uzuldugunu anladigi halde yapiuor
Madem bitti aramayacaksin
HErksin fikri gorusleri ayni degil ki , bize normal gelebilen bazi seyler baska kulturdeki biirine cok agir gelebiliyor
Kizin kalbini kirmasina gerek yoktu tekrar aramasa bunda ne var derdim
Tekrar tekrar niye ariyorsun yokluyot cunku

Orasına hak vermedim zaten, niye hak vermişim gibi yazmışsınız anlamadım. Konu sahibi de engellesin geçsin o zaman, kökten çözüm. Kalbi kırılmıştır herkesin her biten ilişkide kalbi kırılmıştır ama 3 çocukla ortada bırakılmış gibi davranmayı da fazla buluyorum

İnsanlara ciddi iliski istiyorum konusmasi yapmayin. Ben tanimadigim biriyle bile ciddi iliski istiyorum, butun ier sende ben bekliyorum demek olur. İliski baslar ciddiye doner ya da donmez bunun kotulukle ilgisi yok.
İliski yasamissiniz olmamis, insanlar nisan atiyor..
Boyle dusunup daha cok uzulmeyin, engelleyin gitsin biraz uzulun sonra guzel bir kahve koyup onunuze bakin.

Kalbiniz bu kadar kolay kırılıp geleceğiniz bu kadar bı olayla kalbi acamamaya variyorsa işiniz iş sizin bu hayatda ben söyleyeyim......Size kötü davrandigi anda bitirebileceginiz bir ilişkiyi ya duzelirse yada seviyorum diye devam ettirmek sizin seciminizdi ....Allah özgür iradenize karışmaz siz istiyorsunuz diye onun başına taş yağmaz.....Sizde biriyle beraber olup ondan soğuyup ayrılmak istediğinizde mesela onun kötü duası ile sizede birşey olmaz ....Çoğu zaman biz izin veriyoruz düştüğümüz duruma olay bu hale gelene kadar gözümüzü açıp birazda kafamızı kullansak zaten böyle insanlara prim verip kalbimizi acmayiz....Bir daha aynısını yaşamak istemiyorsaniz ders çıkarmalısınız yoksa daha beterinide yasamayacaginizi kimse garanti edemez

X