İlahi adaleti yaşayan var mı

mavikelebeeek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2022
131
215
25
Biriyle görüşüyodum. En başında ciddi bi ilişki istiyorum eğer bu yolu benimle yürümek istiyorsan yürüyelim ama en ufak bi şüphen varsa hiç başlamayalım dedim. Sekiz ay boyunca konuştuk. Ama sancılı bi süreçti. Ağır şeyler yaşattı. En sonunda bitti olmuyor. uzun süre ilişki düşünmüyorum biz yürütemiyoruz arkadaş kalalım dedi. Bende hiçbir şekilde konuşmak istemediğimi söyledim ve sildim her yerden. Bi hafta sonra bana ulaştı ve napıyosun özledim dedi bende bi Sürü kız eklemişsin tayin olduğun yerden, neden dediğimde sevgili olabilirim belki dedi biz arkadaşız ayrıldık niye soruyorsun dedi dalga geçer gibi. Kaldığın yerden devam et daha arama dedim İki gün sonra bana sevgili videosu attı instagramdan. Cevap vermedim. Üzerimde vebal falan yok diyor. Yaşadık bitti . Ama ben yaptığı hakszlıkları unutamıyorum. Onun yüzünden gelecekteki kişiye sevgimi kalbimi açamıycam belkide korkumdan. Ettiğini bulur mu kızlar

Ciddi iliski icin baslamissiniz lakin zamanla uyumsuzsaniz ne yapabilirsiniz adam tabiki vazgececek evlilik bu cocuk oyuncağı degil ki
Ayni durumda siz adama umut verip bıraksa idiniz ilahi adalet vs dese size hoşmu bunlar birakin gitsin sureci yanlış düşünüyorsunuz tanistik anlasamadik gitti 8 ayda kisa bir sure yillarnizi vermissiniz gibi
.kime ne adalet olur onu Allah bilir

Daha başlarken ciddi bir ilişki niyetiyle başlamak bana tuhaf geliyor. Bu insan ikişkide nasıldır bilmiyorsunuz, tanımıyorsunuz. Tanırsınız bu insanla bir ömür birlikte yaşanıra kanaat getirirsiniz o zaman iş ciddiye döner anlarım ama daha başlamadan ilişkinin içeriğini belirlemek bana doğru gelmiyor. Yaşamış görmüşsünüz adam da sizinle ciddi ikiliye başladı diye evlenmek zorunluluğunda değil. Olmamış, yapamamış, kendince uyumsuzluklar görmüş ayrılmak istemiş. Çok normal bu. İlahi adaletlik ağır bir durum değil bence. Siz de hoşlanmadığınız bir yönünü gördünüz varsayalım baştan ciddi dediniz diye illa evlenecek miydiniz? Bence ortada size yapılan bir haksızlık yok

Açıkçası burada ilahi adaleti gerektirecek bir şey göremedim.
İlk başta ciddi bir ilişki istiyorum demeniz yanlış bence.
Sonuçta birbirinizi tanıdıktan sonra iki tarafın da vazgeçme hakkı var.
Ha, ilişki sırasında canınızı yaktıysa, kötü muamele gördüyseniz o zaman başka.
Eğer böyle bir durum yoksa iki tarafın da önüne bakması en doğrusu olacaktır.
Bundan sonra da ilişkiye doğrudan ciddi bir ilişki olarak değil de "bir tanıyalım bakalım birbirimizi, sonrası kısmet" diye başlarsanız sizin için daha iyi olacağını düşünüyoruö

Zaten size haber vermiş ama bittiğini. Sonrasında da istediğini ekler. Ha size yazması saçma zaten, öylesine yoklamış. Siz yüzüne vurunca da böyle çocukça bi şey yapmış. Komik cidden yaptığı. Hiç muhatap almayın, takip edip sinirlenmeyin, cevap da vermeyin. Susar zaten. Hayırlı insan çıksın karşınıza 💕

Ciddi iliski icin baslamissiniz lakin zamanla uyumsuzsaniz ne yapabilirsiniz adam tabiki vazgececek evlilik bu cocuk oyuncağı degil ki
Ayni durumda siz adama umut verip bıraksa idiniz ilahi adalet vs dese size hoşmu bunlar birakin gitsin sureci yanlış düşünüyorsunuz tanistik anlasamadik gitti 8 ayda kisa bir sure yillarnizi vermissiniz gibi
.kime ne adalet olur onu Allah bilir
Bana umut verdi. Değersiz hissettiğim yok sayıldığım çok zaman oldu. Bende sevmiyorsan anlaşamıyorsan benimle dürüstçe söyle ben saygı duyucam dedim seviyorum dedi psikolojik olarak yorgunum askeriyede yıpranıyorum falan dedi. Yine tartıştığmızda bitirdiğinde ben her yerden engelledim arkadaşından aradı seviyorum özledim barışalım evlenelim diye. Yeterince fırsat verdim zaten sevmiyorsa gitmesi için ama gitmedi. İki ay sonra evlenelim deyip bi gün sonra arkadaş kalalım dedi. Onca ayımı heba ettti. Psikolojik tedavilere başlamak zorunda kaldım.Nasıl vebalime girmiyor??

Ettiğini bulur mu kızlar
Böyle bir şey yok maalesef.
Hayatta ilahi adalet diye bir şey olsaydı, hapishaneler sapık katil dolu olmazdı, çoktan ettiklerini bulmuş olurlardı.

Size instagramdan video yollayabiliyorsa hala engellememişsiniz.
Neden? Hala bir beklentiniz var demek ki.

her zaman ilahi adalet yerine tecelli etmiyor ya da bilmiyoruz duymuyoruz ama biliyoruz ki bu dünyanın öbür tarafı da var. ama sizin durumunuzda bir ah var mı bilmiyorum. olmamış bitmiş sonuçta

Biriyle görüşüyodum. En başında ciddi bi ilişki istiyorum eğer bu yolu benimle yürümek istiyorsan yürüyelim ama en ufak bi şüphen varsa hiç başlamayalım dedim. Sekiz ay boyunca konuştuk. Ama sancılı bi süreçti. Ağır şeyler yaşattı. En sonunda bitti olmuyor. uzun süre ilişki düşünmüyorum biz yürütemiyoruz arkadaş kalalım dedi. Bende hiçbir şekilde konuşmak istemediğimi söyledim ve sildim her yerden. Bi hafta sonra bana ulaştı ve napıyosun özledim dedi bende bi Sürü kız eklemişsin tayin olduğun yerden, neden dediğimde sevgili olabilirim belki dedi biz arkadaşız ayrıldık niye soruyorsun dedi dalga geçer gibi. Kaldığın yerden devam et daha arama dedim İki gün sonra bana sevgili videosu attı instagramdan. Cevap vermedim. Üzerimde vebal falan yok diyor. Yaşadık bitti . Ama ben yaptığı hakszlıkları unutamıyorum. Onun yüzünden gelecekteki kişiye sevgimi kalbimi açamıycam belkide korkumdan. Ettiğini bulur mu kızlar
Bi ilişki yaşamışsınız ve anlaşamadığınız için ayrılmışsınız. Haksızlıklar diyorsunuz, size yaşattığı ilk haksızlıkta ayrılmanız iyi olurdu ama kendi rızanızla katlanmanıza rağmen "bana yaşattıkları" diyorsunuz.
Ayrılma konusunda bence de bi vebal yok üzerinde ama sevgili videosu falan atması hoş olmamış tabiki, çocukca.

İlişki boyunca aldatma, şiddet, haksızlık vs. yoksa ilahi adalet bunun için geçerli değildir. Bu tür insanlar ilahi adalet tecelli etse bile asla size yaptıklarından dolayı başına geldiğini düşünmez.

Ciddi iliskiye baslamak diye bir şey yoktur, önce insan karsindakini tanır, sonra karşılıklı bir uyum sevgi vs oluştuysa ona göre gidişat belirlenir. Takiminiza oyuncu almıyorsunuz ki baştan kontrat imzalatın.
Sizinle olmayacagini anlamis ve sırf basladik bir kere ne yapayim geri dönüşü yok deyip evlense miydi? İlahi adaletlik bir durum goremedim ben.
Hı tabi 'evlilik vaadleri verip' mânen ve bedenen sizi kullandiysa o ayri. İlahi adalet vardır. Kimi ilahi adalet der kimi karma der kimi başka bir şey. Her koşul ve durumda adalet vardır. Er ya da geç

Bi ilişki yaşamışsınız ve anlaşamadığınız için ayrılmışsınız. Haksızlıklar diyorsunuz, size yaşattığı ilk haksızlıkta ayrılmanız iyi olurdu ama kendi rızanızla katlanmanıza rağmen "bana yaşattıkları" diyorsunuz.
Ayrılma konusunda bence de bi vebal yok üzerinde ama sevgili videosu falan atması hoş olmamış tabiki, çocukca.
Madem gözü dışardaydı, kız düşkünüydü aklı bi karış havadaydı beni oyalamayacaktı. Ailesiyle ablasıyla kuzenleriyle arkadaşlarıyla tanıştırmayacaktı. Zorla aileme çevremdekilere kendi varlığından haberdar ettirmeye çalıştı. Ablamla oturuyoruz selam söyle ismimi söyle konuştuğumuzu sevgili olduğumuzu söyle deyip herkese ilan ettirdi. Ben acele etmeyelim dedikçe evlenicez sonuçta herkes bilsin dedi. Bunun adı yarı yolda bırakmaktır.

Bana umut verdi. Değersiz hissettiğim yok sayıldığım çok zaman oldu. Bende sevmiyorsan anlaşamıyorsan benimle dürüstçe söyle ben saygı duyucam dedim seviyorum dedi psikolojik olarak yorgunum askeriyede yıpranıyorum falan dedi. Yine tartıştığmızda bitirdiğinde ben her yerden engelledim arkadaşından aradı seviyorum özledim barışalım evlenelim diye. Yeterince fırsat verdim zaten sevmiyorsa gitmesi için ama gitmedi. İki ay sonra evlenelim deyip bi gün sonra arkadaş kalalım dedi. Onca ayımı heba ettti. Psikolojik tedavilere başlamak zorunda kaldım.Nasıl vebalime girmiyor??
Degersiz hissedildigim yok sayildigim zaman cok oldu dediniz peki neden herseferinde baristiniz 1 2 oldu birakip gitseydiniz 4.ayda yol verseydin adama benim psikolojimj etkiliyon diye .8 ayda psikolojini pert ettiyse evlenseydin ne oldurdu Allah bilir . 1 kere yaptiysa yol verin hadi gençlik gaflet diyin 2 den sonra biraksaydiniz. bazi seyler tek tarafli değildir.

Madem gözü dışardaydı, kız düşkünüydü aklı bi karış havadaydı beni oyalamayacaktı. Ailesiyle ablasıyla kuzenleriyle arkadaşlarıyla tanıştırmayacaktı. Zorla aileme çevremdekilere kendi varlığından haberdar ettirmeye çalıştı. Ablamla oturuyoruz selam söyle ismimi söyle konuştuğumuzu sevgili olduğumuzu söyle deyip herkese ilan ettirdi. Ben acele etmeyelim dedikçe evlenicez sonuçta herkes bilsin dedi. Bunun adı yarı yolda bırakmaktır.

Burada kötü muamele gören kadınlara düğünlerine iki gün kalsa bile "sonu başından belli, ayrıl" diyoruz.
İmzayı atana kadar fikir değiştirme hakkı var iki tarafında, kaldı ki sonrasında da boşanma denen bir şey var.
İlişkide yanlışları olmuş olabilir ancak siz "kendimi değersiz hissettirdiği çok zaman oldu" diyorsunuz.
Buna rağmen ilişkide kalmayı tercih eden siz olmuşsunuz.
Başkalarının davranışları değil ama kendi davranışlarınız ve kararlarınız sizin sorumluluğunuzda.
Konuya bu şekilde yaklaşırsanız bundan sonraki ilişkilerinizi daha sağlıklı olarak yürütmeniz mümkün olur.

X