İçinden çıkamadığım ve beni tüketen olaylar...

Bu forumda aşırı mazlum ve dertli kadınlsrın hikayeleri hep böyle:
Açılış
Başta aşırı iyi nişanlı
Evlenince canavar olan eş
Korunmaya rağmen çocuk
Çocuğu sevmeyen baba
Boşanmaya korkan konu sahibi
Ezilen kadın
Ona akıl verenlere ya da bir kadının bu kadar ezik olamayacağını düşünüp ona inanmayan kadınlara ayar verip üslup bozmaya kadar giden konu sahibi yorumları
Tüm siteye konu sahibi tarafından serzeniş
Burası umdugum gibi çıkmadı iddiaları
Kapanış
Evet bu forum zaten bu yüzden değil mi? Daha yeni üye oldum ama eskiden beri üye olmadan okurum buradaki yazılanları. Bu yaşıma kadar da hiç görmedim çok mutlu bir hayatı olup bunu anlatan insanlar çevremde de burda da çünkü genel olarak mutlu ve hayatı güzel giden insanların dertleşmeye ihtiyacı olmaz pek fazla. İçinden çıkamadığın ya da sana ağır gelen şeyleri paylaşıp yardım ve fikir almak için buraya yazıyoruz. Burada bu tarz şeyler yazan insanlar bende dahil ruh hastası değiliz kafamızdan uydurup bir şeyler yazalım.

Açılış
Başta aşırı iyi nişanlı
Korunmaya rağmen çocuk
Çocuğu sevmeyen baba
Ezilen kadın
Ona akıl verenlere ya da bir kadının bu kadar ezik olamayacağını düşünüp ona inanmayan kadınlara ayar verip üslup bozmaya kadar giden konu sahibi yorumları
Kapanış
Ayrıca kimseye karşı üslubumu da bozmam yapılan mantıklı yorumlarsa eğer çünkü ben buraya zaten yorum okumak için Yardım almak için açmışım bu konuyu neden üslubumu bozayım? Ama bazı insanlar var ki okuduğunuz zaman başınıza hiçbir kötü şeyin gelmeyeceğini ya da okuyup çok geç yaşta evlenip karşınıza çıkan insanın süper derece iyi olabileceğini ima eden bunlara kızıyorum.

Açılış
Başta aşırı iyi nişanlı
Korunmaya rağmen çocuk
Çocuğu sevmeyen baba
Ezilen kadın
Kapanış
Sonuna kadar katılıyorum. Sürekli savunma halı ve kısır döngüyü devam ettirme de var. Bura bana şunu tekrar hattirlatti. Biri gözlerini sıkıca kapamaya niyetliyse kimse acamiyor. Acaba ben de konu açsam bu kadar dirençli mi olurum gelen yorumlara bilmiyorum. En azından emek verip yazan insanlara kötü kalpli vs demem.

Sonuna kadar katılıyorum. Sürekli savunma halı ve kısır döngüyü devam ettirme de var. Bura bana şunu tekrar hattirlatti. Biri gözlerini sıkıca kapamaya niyetliyse kimse acamiyor. Acaba ben de konu açsam bu kadar dirençli mi olurum gelen yorumlara bilmiyorum. En azından emek verip yazan insanlara kötü kalpli vs demem.
Savunma yapmamı gerektiren bir durumum yok. Evet emek verip insanlar bizim için benim için buraya bir şeyler yazıyor ama bu beni burda böyle şeyler yaşadığım için aşağılayabileceği anlamına gelmez hiçbir zaman.

Savunma yapmamı gerektiren bir durumum yok. Evet emek verip insanlar bizim için benim için buraya bir şeyler yazıyor ama bu beni burda böyle şeyler yaşadığım için aşağılayabileceği anlamına gelmez hiçbir zaman.
Size özel yazmadım. 10 konunun 8i böyle. Fikirleriniz için teşekkür ederim, değerlendireceğim diyen yok. Suna da katılıyorum bazen bazı yorumlarda da direk konuyu sabote eden de var.

İlk mesajlarımı gördüyseniz yazanlara teşekkür etmişmişim var zaten ben öyle düşüncesiz saygısız bir insan değilim. Ama bazı yorumlar var ki insanı ezmeye çalışıp küçük düşürmeye yönelik bunlara karşı da teşekkür etmek bana göre değil.

Umarım benim yaşadıklarımı yaşamazsınız. Benimki gibi kaynana bir gün hep sizde yaşamak isteyecek, sizi hizmetçi gibi kullanacak ve o zaman bir şeyler dank edecek size. Durumumu güncelleyeyim merak edenlere, en son babam ve eş bayağı tartıştılar, eşe de artık evden git dedim ama gitmedi. Benim kk’daki mesajlarımın resmini çekmiş, herkese gösteriyormuş. Ailemle birlikte hareket ediyorum tamamen. Ben avukata gidelim diyorum babam bekle diyor. Hala düzelmesi ümitleri var. Ben de haklarımı araştırıyorum bir yandan. Tapuya kesinlikle şerh kondu.
Babanız hala neyin düzelmesini bekliyor? :kahve:

İlk mesajlarımı gördüyseniz yazanlara teşekkür etmişmişim var zaten ben öyle düşüncesiz saygısız bir insan değilim. Ama bazı yorumlar var ki insanı ezmeye çalışıp küçük düşürmeye yönelik bunlara karşı da teşekkür etmek bana göre değil.
Yaşadıklarınıza üzüldüm umarım huzurlu bir yaşamınız olur kızınızla
Peki ayrılmayı düşünüyor musunuz ailem destek ama sığamam diye korkuyorum yazdınıZ :kahve:

Nasıl bu kadar emin konuşuyorsunuz hayret ettim doğrusu yaşarken benim yanımdaydınız sanırım sizde? İşten kavga ederek çıktım çalıştığım kişilerle anlaşamıyordum çünkü iş ararken diye yazmıştım dikkatli okusaydınız. Çok karşıyım evliliklerin düzelmesi için çocuk yapılması kafasına ve hiçbir zaman bunu düşünmedim. Ayrıca ben kimseyi düzeltmek adam etmekle uğraşamam zaten hali hazırda büyütmem düzgün yetiştirmem gereken bir kız çocuğum var. Çocuğumdan başka da kimseye kılavuz olamam. Bence bunlar sizin çevrenizde gördüğünüz ya da sizin içten içe düşündüğünüz düşünce yapınız kimsenin içini düşüncesini bilmeden yaptınız ettiniz diye sallayamazsınız burda.
Azarlayın azarlayın belki biraz güç kuvvet bulur da kocanıza da eser gürlersiniz. Benim çevremde alkolik adamlar hiç olmadı. Eşim bir hata yaptı beni yok saydı diye koydum kapıya. Biri yeni doğmuş diğeri 25 aylık 2 bebek vardı kucağımda. Tek maaşla 4 çocuk okutulan evde büyüdüm. Sizin de anneniz yaşındayım gayet gördüm geçirdim bu hayatta.

Siz yazıyorsunuz biz de yorum yapıyoruz. Buraya konu açanların hemen hemen hepsi evlendikten sonra böyle değildi sonradan oldu yazıyor ama sonra yavaş yavaş gerçek ortaya çıkıyor. Sevdiğim için gözüm görmedi yazan da sizsiniz. Alkolik adamı tabi ki çevresi baş göz etmek ister. Size sadece 1-2 bira içer diyenlere gidip hesap sordunuz mu, niye bana yalan söyleyip başımı yaktınız dediniz mi? Burada atar gidere başladınız ama.

Hem hap hem spiralle hamile kaldığınıza sadece siz inanıyorsunuz farkında mısınız? Bile isteye yaptım çocuğumu derseniz kime ne, Allah sağlıcakla büyütsün çocuğunuzu. Konu baştan aşağı çelişkilerle dolu ama sorunca biz kötüyüz. İçkici adamla bilerek evlenen sizsiniz. Belki de tarafsız sizi tanımayan insanlar burada hatalarınızı yüzünüze vurursa daha çabuk harekete geçersiniz.

Madem eğitimlisiniz, aileniz arkanızda niye burada vakit kaybediyorsunuz? Açın davanızı alın çocuğun velayetini boşanın.

Benim de kızlarım var hem de boyum kadar. Sizi hiç kınamadım kınamam da. Anneniz olsaydım ilk yapacağım şey gelip sizi ve torunumu almak olurdu. Hem anneniz yanınızda hem çocuğunzu geçindirip sıfırdan hayat kurabilecek kabilyetiniz var, neyi bekliyorsunuz ne olmasını ümit ediyorsunuz?

Eee, merimeriye sonuç olarak, boşanmaya karar verdin mi?

Yaptığın hataları kabul etmediğini görüyorum ama neyse. Daha önce söz atan adamla yani istemeyen biriyle evlenmişsin, sana ailecek hizmetçi gibi davranıyorlar. Herhalde bu kadarını kabul etmezsin boşanırsın.

Azarlayın azarlayın belki biraz güç kuvvet bulur da kocanıza da eser gürlersiniz. Benim çevremde alkolik adamlar hiç olmadı. Eşim bir hata yaptı beni yok saydı diye koydum kapıya. Biri yeni doğmuş diğeri 25 aylık 2 bebek vardı kucağımda. Tek maaşla 4 çocuk okutulan evde büyüdüm. Sizin de anneniz yaşındayım gayet gördüm geçirdim bu hayatta.

Siz yazıyorsunuz biz de yorum yapıyoruz. Buraya konu açanların hemen hemen hepsi evlendikten sonra böyle değildi sonradan oldu yazıyor ama sonra yavaş yavaş gerçek ortaya çıkıyor. Sevdiğim için gözüm görmedi yazan da sizsiniz. Alkolik adamı tabi ki çevresi baş göz etmek ister. Size sadece 1-2 bira içer diyenlere gidip hesap sordunuz mu, niye bana yalan söyleyip başımı yaktınız dediniz mi? Burada atar gidere başladınız ama.

Hem hap hem spiralle hamile kaldığınıza sadece siz inanıyorsunuz farkında mısınız? Bile isteye yaptım çocuğumu derseniz kime ne, Allah sağlıcakla büyütsün çocuğunuzu. Konu baştan aşağı çelişkilerle dolu ama sorunca biz kötüyüz. İçkici adamla bilerek evlenen sizsiniz. Belki de tarafsız sizi tanımayan insanlar burada hatalarınızı yüzünüze vurursa daha çabuk harekete geçersiniz.

Madem eğitimlisiniz, aileniz arkanızda niye burada vakit kaybediyorsunuz? Açın davanızı alın çocuğun velayetini boşanın.

Benim de kızlarım var hem de boyum kadar. Sizi hiç kınamadım kınamam da. Anneniz olsaydım ilk yapacağım şey gelip sizi ve torunumu almak olurdu. Hem anneniz yanınızda hem çocuğunzu geçindirip sıfırdan hayat kurabilecek kabilyetiniz var, neyi bekliyorsunuz ne olmasını ümit ediyorsunuz?
Bir şey olmasını ümit etmiyorum daha önceden yazdığım gibi bu duruma benzer şeyler yaşayan insanların nasıl bir yol izlediğini merak ediyorum çünkü boşanmak zaten niyetim bu süreç nasıl ilerler diye yazdım sadece konu resmen yalan söylüyorsun diye suçlamaya kadar geldi yanımda değilsiniz ne yaşadığımı bilemezsiniz siz yalan olarak görmeye devam edebilirsiniz

Bir şey olmasını ümit etmiyorum daha önceden yazdığım gibi bu duruma benzer şeyler yaşayan insanların nasıl bir yol izlediğini merak ediyorum çünkü boşanmak zaten niyetim bu süreç nasıl ilerler diye yazdım sadece konu resmen yalan söylüyorsun diye suçlamaya kadar geldi yanımda değilsiniz ne yaşadığımı bilemezsiniz siz yalan olarak görmeye devam edebilirsiniz
Doğru ya da yalan bunun önemi yok artık. Israrla nasıl bir yol izlediler bilmek istedim diyorsunuz size ne artık bundan. Evden git dedim, babam konuştu düzelmesini bekliyor vs vs. Siz hala burada mısınız, size değer vermeyen çocuğuna bile saygısı olmayan bir adamı tak diye bir günde bırakmanız gerekiyor artık. Babanıza açık olun hiç uğraşma bitti artık deyin. Sizin el kadar bebekle acı çekmeniz yerine sıfırdan başlamanızı istiyoruz. Belki size hata gibi görünmeyen davranışlarınızın ciddi hata olduğunu yazıyoruz. Çemkirmenin bize değil size zararı var.
Bunun tek yolu var, ya devam eder düzelir diye ümit ederisiniz ya da boşanma davası açarsınız.

Babam konuştu düzelmesini bekliyor falan yazan ben değilim biraz dikkatli bakın isterseniz. Ben kimseye çemkirmedim yine söylüyorum fikir almak istedim. Verdiğiniz cevaplar için herkese teşekkürler.

İyi de hanımefendi, yazdıklarınız o kadar mantıksız ki. Hapla ve spiralle tam anlamıyla korunuyorum diyen birisi ya Meryem anadır. Ya da konudaki adamı baba yaptığı için kendisi bile üzülüyordur ama linç yememek için en iddialı iki yöntemle korundum ama çocuk oldı diyordur. Biz görüyoruz bunu ama siz mi görmediniz. Yaşadığınız ortama rağmen. Boşanmaya korkuyorsanız halinizden de çok şikayetçi değilsiniz demektir, hele de aileniz arkanızda ise. Yani burada ne kadınlar var, elinde imkan olmayan, ailesi olmayan ama boşanan. Canlarına nasıl yettiyse artık. Demek ki sizin yeterince yetmemiş ki hala durumu müdafaa edecek cesaretiniz var.

Bir evladı, baba olmayan bir adamla aynı ortamda sevgisiz büyütemeye devam edin o zaman

Hayır desem ki eşin çok zengin o yüzden maddi kaygıların var boşanmaktan korkuyorsun. Ama adam asgari ücretli maviden kaban giymesi bile sizin için lükse neden maddi açıdan korkuyorsun ki?

Bu adamı neden çekiyorsun ailen arkanda dön evine kızına ailen bakar sen de güzelce çalışır yeni bir hayat kurarsın. Eşin de bekar hayatına devam etsin. Çünkü kızın ve sen onun için fazlalık gibisin.
adam kötü diye
konu sahibinin annesi el mecbur çocuk bakacak yani

valla kusura bakmayın da
dayak aldatma vs olmadıkça büyük sıkıntılar olmadıkça (can güvenliğ, çocuğun yetersiz beslenmesi vs vs)
"dön babanın evine annen baksın çocuğa" çözümünü ben onaylamıyorum
anne babaların canı can değil mi? hele anneannelere yazık değil mi?

ha işe girsin
gerekirse aldığı parayı bakıcıya versin
çocuğu alıştırsın
yavaş yavaş iş olarak ilerlesin bir süre öyle geçsin
sonra yine boşansın ben boşanmasın filan demiyorum da

bu dön babanın evine tavsiyesine deli oluyorum bir parça.
oldu.
kocaman kadın, evlenme denmiş gitmiş evlenmiş, dönsün anne babaya ekstra iş çıksın. pöff. azcık akıllansın biraz dersini çıkarsın.

baksanıza hala erken evlenmedim, ne varmış 21 yaşında evlendiysem, vırt zırt diyor.

Bir insanın evlendikten bir gün sonra tamamen değişmesi bana inandırıcı gelmiyor maalesef. Ona da inanmıyorum ama hadi rol yaptı gizledi diyelim karakterini anne düşkünlüğü, alkol sorunu saklanabilecek şeyler değiller. Kabul etmiyorsunuz ama erken evlenmeniz de işlerin bu noktaya gelmesindeki etkenlerden biri. Olan olmuş artık önünüzde uzun bir hayat var. Asıl çocuğunuz için boşanmalısınız bu adamdan. Ayrıca anne baba ayrılınca çocuk neden babasız büyüsün? Babası yine babası olarak kalır. Sizin eşiniz olmasıyla çocuğunun babası olması farklı kavramlar

adam kötü diye
konu sahibinin annesi el mecbur çocuk bakacak yani

valla kusura bakmayın da
dayak aldatma vs olmadıkça büyük sıkıntılar olmadıkça (can güvenliğ, çocuğun yetersiz beslenmesi vs vs)
"dön babanın evine annen baksın çocuğa" çözümünü ben onaylamıyorum
anne babaların canı can değil mi? hele anneannelere yazık değil mi?

ha işe girsin
gerekirse aldığı parayı bakıcıya versin
çocuğu alıştırsın
yavaş yavaş iş olarak ilerlesin bir süre öyle geçsin
sonra yine boşansın ben boşanmasın filan demiyorum da

bu dön babanın evine tavsiyesine deli oluyorum bir parça.
oldu.
kocaman kadın, evlenme denmiş gitmiş evlenmiş, dönsün anne babaya ekstra iş çıksın. pöff. azcık akıllansın biraz dersini çıkarsın.

baksanıza hala erken evlenmedim, ne varmış 21 yaşında evlendiysem, vırt zırt diyor.
Yani ruhumuz ölsün psikolojimiz bitsin ama bedenimizde bi sıkıntı yok diye katlanalım. Tek kapımız olan ailemize dönmeyelim bu mudur yani. Ileride kızınız olunca da çek kızım kocandır mı diyeceksiniz ??

Düşmez kalkmaz bir Allah anne babamızın başına bir şey gelse yine biz evlatlar sahip çıkarız. Aileler bugünler için var değiller mi?

Yani ruhumuz ölsün psikolojimiz bitsin ama bedenimizde bi sıkıntı yok diye katlanalım. Tek kapımız olan ailemize dönmeyelim bu mudur yani. Ileride kızınız olunca da çek kızım kocandır mı diyeceksiniz ??

Düşmez kalkmaz bir Allah anne babamızın başına bir şey gelse yine biz evlatlar sahip çıkarız. Aileler bugünler için var değiller mi?
ileride olacak yaşı geçtim, 40 yaşındayım.

hayır ben ölelim bitelim eve gitmeyelim demiyorum. konu sahibinin de öldüğü bittiği yok zaten car car laf yetiştiriyor herkese.
anne-baba hep anne baba onu da biliyorum, buna bir itirazım da yok

ama inanlar azcık ayaklarının üzerinde dursun, biraz başınnı çaresine de baksın yani bir zahmet.
aileler var, tamam var da. akıl diye de bir şey var insan evlendiğinin ertesi günü olan d.gününü unutmuş bir adamdan neden çocuk yapar? (ben d.günü filan kutlamam öyle bir beklentim bile olmaz mesela ama konu saihib belli ki önemseyen tayfadan). hadi yaptı bunun ceremesini neden annesine çektirir? ya da pandemi zamanı neden evlenir ki daha yaş 20lerin başı, sonra evlen güzel güzel git balayına....

aile olmayı bilecekse aile kurmaya değer adamla çocuk yapsın mesela?
çocuk yapıyorsa bakacak bunun da kaçarı yok...

gibi gibi gibi

sen yap yap yap. hiç laf dinleme akıllanma.
sonra annane baksın.
ohhh.

ileride olacak yaşı geçtim, 40 yaşındayım.

hayır ben ölelim bitelim eve gitmeyelim demiyorum. konu sahibinin de öldüğü bittiği yok zaten car car laf yetiştiriyor herkese.
anne-baba hep anne baba onu da biliyorum, buna bir itirazım da yok

ama inanlar azcık ayaklarının üzerinde dursun, biraz başınnı çaresine de baksın yani bir zahmet.
aileler var, tamam var da. akıl diye de bir şey var insan evlendiğinin ertesi günü olan d.gününü unutmuş bir adamdan neden çocuk yapar? (ben d.günü filan kutlamam öyle bir beklentim bile olmaz mesela ama konu saihib belli ki önemseyen tayfadan). hadi yaptı bunun ceremesini neden annesine çektirir? ya da pandemi zamanı neden evlenir ki daha yaş 20lerin başı, sonra evlen güzel güzel git balayına....

aile olmayı bilecekse aile kurmaya değer adamla çocuk yapsın mesela?
çocuk yapıyorsa bakacak bunun da kaçarı yok...

gibi gibi gibi

sen yap yap yap. hiç laf dinleme akıllanma.
sonra annane baksın.
ohhh.
Katılıyorum. İnsanlar yaptığı seçimlerin bedelini odemezse ne ders alabiliyor ne olgunlasabiliyor hayatta.

Hala daha kabullenemeden hiçbir şeyi, ders almadan devam ediyor.

Bu tarz insanların ailelerine güvenmeden kendi seçimlerinin sonuçlarını yaşaması gerektiğini düşünüyorum.

Hiçbir aşamada suçlu olduğunu düşünmeyen, bundan sonra da bildiği gibi devam etsin madem.

X