Eşim annesine bakıyor

Nasıl memur maşallah aylar olmuş geçim neyle sağlanıyor ? Ayrıca annen anne değil dediği laftan insan utanır , kızım dolar da eşini paylar diye hicmi düşünmüyor ? Kayınvalide zor durumda size gelip bak diyende yok ailene bırakmış adam ne yapsın annesini bıraksın mi yani o halde. Onunda planları vardır kafasında elbet çalıştığı şehire dönmek zorunda arada bırakmayında destek olun biraz.. ay yaşlanmaktan elden ayaktan düşmekten korkuyor insan merhametlilerle karşılaştırsın Allah.
Memurlarda yanlış hatırlamıyorsam bir kereye mahsus birinci derece yakına bakmak için 6 aylık mazeret izini alma hakkı var. O izini kullanıyordur eşi.

Anne ayağa kalkamazsa konu sahibinin başına kalacak hiç farkında değil. Adamın çalışması lazım, eve alıp gelir annesini,karısına baktırır
Eninde sonunda olacak olan bu. Adam yıllarca refakat izni alamaz. O boşan der dediği anası da "Hiç heveslenme hadi evine, kocana." diyecek. Şimdiden nasıl korkmuş çocukla başıma kalacak diye.

Konu sahibi kayınvalidesi kaza yapar yapmaz tavrını ortaya koymuş zaten. Bu da nerden çıktı der gibi ziyarete gitmek istememiş. Bebeğin düzenini bahane ederek(?)
Eğer baştan yapıcı bir tavırda olsaydı farklı düşünürdüm ama tavrında beni rahatsız eden şeyler var.
Annesinin dalga geçmesi, komşular dedikodu yapıyor demesi.
İnsanlar canıyla uğraşıyor onlar caka derdinde.
Kadının önceliği kendi ailesi derken? Kendi ailesinin hayat memat durumu mu varmış, ne önceliği bu?
Muhtemelen aynı şeyi yaşasanız yaygara koparacak olan sizsiniz. Benzer beklentiler, benzer düşünceler.
Aaa çok pardon o kısmı okumamışım ben o zaman doğru. O da olmaz insan neticede birde eşinin ailesi ne olursa olsun. Bende eşimin ailesine kızdığım nokta çok ne yalan söyleyeyim ama bazen içten içe kızarken bile eşimi sevdiğim için öyle düşündüğüme üzülüyorum. Ama insanlar hep iyi değil. Bazen gerçekten sırf evlisin diye sana saygısızlık yapmayı hak biliyorlar. Valla hayırlı insanlar olacak karşında

Kayınvalidem çocuğuma bakmıyor (ki kadın hastayım demiş ona rağmen çocuğa bakmasını talep etmişsiniz), kayın ailem para vermiyor, çocuğuma bir şey almıyolar gibi linç yediğiniz konularınız var. Sizin için yaşlılar ihtiyacınız olduğunda hiçbir mecburiyetleri olmasa ve hasta olsa dahi maddi manevi yardım etmek zorunda olan ama hastalanınca sizin hayatınızda gölge yapmaması gereken canlılar mı? Dünyanın kendi etrafında döndüğü sanan ve herkesin kendini ona göre ayarlamak zorunda olduğunu düşünen çakma piremses sendromu.
Şimdi burda kendini pro sanan yani önde oturduğunu sanan bazı tipler var. Onlar böyle biri konu yazsa da hemen linçlesem sert konuşsam iyi prim yaparımcılar. Yani aynı konudan iki zıt düşünce koy ortaya o tipler ikisini de linçler 😂 gerçekten komik. Yani mesajlarını açıp okusan ki o kadar vaktim yok şahsen her bir konuya yorum yapmıştır ve hepsi linçtir. Ben böyle tipleri çok dikkate almam. Zira o tipler en fedakar en düşünceli en bencil olmayan en en ennnnn ennn iyi insanlardır. Piremses onlardır asıl 😊😇 ( mı acabaaa??? ))) O yüzden linçlenmek sorun değil yani dikkate aldığım bir şey değil

Eşimin annesi geçen kasım ayında banyo da düştü o günden beri yatalak kaldı. Eşimle bizim memleket lerimiz ayrı. Eşim memur olduğu için tayinizmiz memleketklerimize uzak bir şehirde çıktı. Kayınvalidem düştüğünden beri eşim çok mutsuz ne benimle ne de çocuğunla ilgilenir olmuştu sürekli telefonda ya annesiyle yada abisiyle konuşuyordu sürekli annemin yanına gidelim diyordu bende çocuğun düzeni bozulur kaç saat yol sen git benim için öncelik çocuğum diyordum ama ocak ayında istemeye istemeye gitmek zorunda kaldım. Neyse gittiğimiz ertesi gün annesini hastaneye yatırdı sürekli hastaneye gidip geliyordu hastaneye gidince bizi unutuyordu bizimle olduğu zamanlarda tek konuştuğumuz annesiydi. Her gün hastaneye gidiyor yetmiyor annem bebeği görsün diye oğlumla beni de götürüyordu ve saatleece annesinin yanından gelmesini bekliyorduk böyle böyle 1 ay kalfım orada sonra kendi memleketimize bıraktı bizi oğlumla 3 aydır burdayız arada gidip geliyor geçen ay geldiğinde çok büyük kavga ettik sürekli aklı annesinde tek konuştuğu annesi bende bağırdım çağırdım bizde varız senin tek konun annen biz umrunda değiliz falan. Neyse geçen doktorla konuşmuş Temmuz'a kadar izin almış annesinin yanında kalmak için. Taktı kafasına annesini ayağa kaldıracak. Kalkmayacağını herkes biliyo ama o inat etti. Annesinden bahsederken gözlerinin içi gülüyo resmen. Artık bıktım kaç aydır orda burda bir düzenimiz yok annem sürekli laf sokuyor. Millet sürekli dedikodu çıkarıyor. Ben haksız mıyım isyanımda siz olsanız napardınız?
Yazdıklarıniz çok kalpsizce. Kadıncağız yatalak kalmış, anneniz ve siz ne dedikodusundan bahsediyorsunuz. Annenizin başına aynı şey gelse siz elinizden geleni yapmayacak mıydıniz? Allah kimseyi elden ayaktan düşürüp sizin gibi geline muhtaç etmesin! Eşiniz hayırlı evlat diye mi suçlu? Sizin de evladınız var, bugün hak vermediğiniz durum gün gelip sınavınız olmasın. Annenizin kızısınız! Allah kalbinize merhamet versin..

Eşimin annesi geçen kasım ayında banyo da düştü o günden beri yatalak kaldı. Eşimle bizim memleket lerimiz ayrı. Eşim memur olduğu için tayinizmiz memleketklerimize uzak bir şehirde çıktı. Kayınvalidem düştüğünden beri eşim çok mutsuz ne benimle ne de çocuğunla ilgilenir olmuştu sürekli telefonda ya annesiyle yada abisiyle konuşuyordu sürekli annemin yanına gidelim diyordu bende çocuğun düzeni bozulur kaç saat yol sen git benim için öncelik çocuğum diyordum ama ocak ayında istemeye istemeye gitmek zorunda kaldım. Neyse gittiğimiz ertesi gün annesini hastaneye yatırdı sürekli hastaneye gidip geliyordu hastaneye gidince bizi unutuyordu bizimle olduğu zamanlarda tek konuştuğumuz annesiydi. Her gün hastaneye gidiyor yetmiyor annem bebeği görsün diye oğlumla beni de götürüyordu ve saatleece annesinin yanından gelmesini bekliyorduk böyle böyle 1 ay kalfım orada sonra kendi memleketimize bıraktı bizi oğlumla 3 aydır burdayız arada gidip geliyor geçen ay geldiğinde çok büyük kavga ettik sürekli aklı annesinde tek konuştuğu annesi bende bağırdım çağırdım bizde varız senin tek konun annen biz umrunda değiliz falan. Neyse geçen doktorla konuşmuş Temmuz'a kadar izin almış annesinin yanında kalmak için. Taktı kafasına annesini ayağa kaldıracak. Kalkmayacağını herkes biliyo ama o inat etti. Annesinden bahsederken gözlerinin içi gülüyo resmen. Artık bıktım kaç aydır orda burda bir düzenimiz yok annem sürekli laf sokuyor. Millet sürekli dedikodu çıkarıyor. Ben haksız mıyım isyanımda siz olsanız napardınız?
Sen doğur büyüt besle okut meslek sahibi yap. Ve sana en ihtiyacı olduğu zaman bi kadın çıkıp gelsin buna karşı çıksın. Bi kadın dediğime alınma çünkü sen eş olamamışsın. Ne kadar bencil bi insansın. O adamın annesi ya bak senin de evladın varmış. Kendini o yatalak kadının yerine koy ve kocana destek ol.

Sen doğur büyüt besle okut meslek sahibi yap. Ve sana en ihtiyacı olduğu zaman bi kadın çıkıp gelsin buna karşı çıksın. Bi kadın dediğime alınma çünkü sen eş olamamışsın. Ne kadar bencil bi insansın. O adamın annesi ya bak senin de evladın varmış. Kendini o yatalak kadının yerine koy ve kocana destek ol.
Bravo.

Adam inşallah bunu boşar da iyi yürekli bir kadınla evlenir

Yatalaksa mecbur gidilir yani bakıma muhtaç biri var sen istemiyirsan gitmyebilirsin ama o evladı olarak üstüne düşen vicdani ve sorumluluğunu yerine getiriyor ama sen yapmak zorunda degilsin

10 yıl önce felç geçirmiş yatalak olmuş ama fizik tedavi falan görmüş kasım ayında düşmeden önce tuvalete gidiyordu kasım ayında düştükten sonra tekrar yatalak oldu ve kanında enfeksiyon falan çıktı 3 aydır hastanede şuan ameliyat olmayı bekliyor
Biraz daha sabret az kalmış yakında kocanla evinize dönersiniz. Yahu arkadaşlar ne anlayışsınız ya kadının yazdıklarını okumuyor musunuz evli bebekli kadın orda burda kalıyor hatta içkici kaynını çekmek zorunda kalmış. Anladığım kadarıyla anne babası da evli kızlarını evde istemiyor anadolu insanı hala aynı. Allah yardımcın olsun bacım inşallah kurtulursun kayınlarından.

kucağınızdaki bebeğiniz yarın bir gün büyüdüğünde aynısı sizin başınıza gelse size bakar mıydı ? acaba

Onu da dedim ama özbakım ihtiyaçları var ben onları yapamam ve evimiz çok küçük ayrıca küçük bebeğim var. Annesi de gelmek istemiyor
Yeri geliyor kvleri çok güzel eleştiriyoruz çoğu toksik yapıda çoğu kişinin de kvsine seve seve gittiğini düşünmüyorum ama bu durum başka. Gelmek istemiyormuş peki ya gelseydi. Olaya bir de bu tarafından bakmalısınız. Eşlerimizin yerinde ailesinin yeri bizden bambaşka ki bu da çok normal. Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin kendinizi eşinizin yerine koyun. Tabi Allah göstermesin ama eşinizin yerinde olsaydınız ailesini atabilir miydiniz. Milletin ağzı torba değil ki büzesin benim kv eski kafalıdır nerde ne konuşacağını da pek bilmez alttan alta rahatsız olduğumu belirtiyorum eminim siz de böyle yapardınız millete neden cevap veremiyorsunuz? Size göre rahatsız edici olabilir ama eşinizin annesi dolayısıyla ilgilenmek zorunda.

Eşim beni bulup anasını umursamasa benim için dünyanın en güvenilmez insanı olurdu.
Anasını o halde bırakabilen adam bana neler yapmaz.
Velhasıl bazı olaylar turnusoldür, yeter ki okumayı bilin.

Sizin anneniz banyoda düşüp yatalak kalsa napardınız ?

inanılmaz bi olay ve bunu buraya yazmanız takdire şayan 🤣 kvnize büyük geçmiş olsun ve eşiniz doğru olanı yapıyor.

X