Eşim annesine bakıyor

Valla eşim brn istediğim an hesabıma para atıyor istemesem de atıyor . Galiba sizin parayla ilgili bi probleminiz var ben eşime saygımdan onu ezip geçmemek için gitmiyorum evime .
Site admini sayfalardır sizi savunuyor aslında. Eski konulardan bahsetme sebebi de bu. Her şeyi kendinize saldırı olarak algılıyorsunuz. Linç eden herkesi çok güzel bir şekilde haklı çıkardınız 👍🏻

Site admini sayfalardır sizi savunuyor aslında. Eski konulardan bahsetme sebebi de bu. Her şeyi kendinize saldırı olarak algılıyorsunuz. Linç eden herkesi çok güzel bir şekilde haklı çıkardınız 👍🏻
Yaşadığı sıkıntıların asıl nedeni bu işte. Algıları nerde şaştıysa her uzanan eli onu boğacak sanıyor. Sonra ağlasın dursun kimse anlamıyor diye.

Yaşadığı sıkıntıların asıl nedeni bu işte. Algıları nerde şaştıysa her uzanan eli onu boğacak sanıyor. Sonra ağlasın dursun kimse anlamıyor diye.
Bundan sonra empati yaparken görürseniz empati duygumu taşlayın lütfen:bicak:

Mune valla güldüm ben kusuruma bakma 🤣 o kadar sayfadır herkes saydırıyor üyeye, bir kişi kendisiyle empati yapmak için yoğun çaba gösterdi, o kadar kişinin içinden atar yapacak onu buldu 🥲
Güzel güzel tartışıyoduk birden atar yedi kadın herkes bi şaştı. 🤣 Bunu beklemiyordum açıkçası, ne tatlı kocası varmış maşallah.

Nasıl memur maşallah aylar olmuş geçim neyle sağlanıyor ? Ayrıca annen anne değil dediği laftan insan utanır , kızım dolar da eşini paylar diye hicmi düşünmüyor ? Kayınvalide zor durumda size gelip bak diyende yok ailene bırakmış adam ne yapsın annesini bıraksın mi yani o halde. Onunda planları vardır kafasında elbet çalıştığı şehire dönmek zorunda arada bırakmayında destek olun biraz.. ay yaşlanmaktan elden ayaktan düşmekten korkuyor insan merhametlilerle karşılaştırsın Allah.
Memurlar 3+3 ay ucretli refekatci izni alabiliyor.

Eşimin annesi geçen kasım ayında banyo da düştü o günden beri yatalak kaldı. Eşimle bizim memleket lerimiz ayrı. Eşim memur olduğu için tayinizmiz memleketklerimize uzak bir şehirde çıktı. Kayınvalidem düştüğünden beri eşim çok mutsuz ne benimle ne de çocuğunla ilgilenir olmuştu sürekli telefonda ya annesiyle yada abisiyle konuşuyordu sürekli annemin yanına gidelim diyordu bende çocuğun düzeni bozulur kaç saat yol sen git benim için öncelik çocuğum diyordum ama ocak ayında istemeye istemeye gitmek zorunda kaldım. Neyse gittiğimiz ertesi gün annesini hastaneye yatırdı sürekli hastaneye gidip geliyordu hastaneye gidince bizi unutuyordu bizimle olduğu zamanlarda tek konuştuğumuz annesiydi. Her gün hastaneye gidiyor yetmiyor annem bebeği görsün diye oğlumla beni de götürüyordu ve saatleece annesinin yanından gelmesini bekliyorduk böyle böyle 1 ay kalfım orada sonra kendi memleketimize bıraktı bizi oğlumla 3 aydır burdayız arada gidip geliyor geçen ay geldiğinde çok büyük kavga ettik sürekli aklı annesinde tek konuştuğu annesi bende bağırdım çağırdım bizde varız senin tek konun annen biz umrunda değiliz falan. Neyse geçen doktorla konuşmuş Temmuz'a kadar izin almış annesinin yanında kalmak için. Taktı kafasına annesini ayağa kaldıracak. Kalkmayacağını herkes biliyo ama o inat etti. Annesinden bahsederken gözlerinin içi gülüyo resmen. Artık bıktım kaç aydır orda burda bir düzenimiz yok annem sürekli laf sokuyor. Millet sürekli dedikodu çıkarıyor. Ben haksız mıyım isyanımda siz olsanız napardınız?
millet neyin dedikodusunu çıkarıyor yahu? annesine bakmakta haklı annesi de onu bu yaşa getirene kadar neler çekmiş, çocuğunuz var daha hassas olmanız gerekiyor ki sağlık bu. neden bakmasın ki? kıyaslama yaptığınız şey o kadar saçma ki.

Annesi hastaneye yattığında her gün yanına gitmesi, moral olsun diye çocuğu götürmesi, ona bakması falan.. olacak iş değil. Siz nasıl dayanıyorsunuz bunlara?
Adam için üzüldüm. İnşallah kalbinizin karalığını bir an önce görüp kendini kurtarır

Şimdi herkesin bir hayatı var insanlar o hayatı yaşar ölür yerini yeni nesil alır ....düzen böyle kimse kazık çakamaz dünyaya....anne elbette hassas duyarlı konu elbet sevilir elbet ilgilenir.....velakin burada herkes şapkayı koysun önüne......hastalık sağlık Allah'tan çözüm varsa var yoksa yok bunun için üzülmek perişan olmak tamam .....bu tamam kısmında tun kalan vakti adamak eşi de buna zorlamak bu kriz anını düzgün yonetememek olmaz.....ben böyle düşünen insanların anneleri yada babaları ölene kadar evlenmemesi taraftarıyım....boşa duyar kasilmasin Sizinde başınıza gelebilir nakaratli şarkının modası geçti.....başımıza gelirse ki var başımda yardimcisi tutulur elimizden geldiğince ilgilenir ve üzülürüz üzüldüm de ama hayatımı eşimi sürekli buna zorlayıp böyle bir vebale ben giremem belki Esim n ömrüde bir hafta kaldı niye 24 saat eşimi bununla doldurayim olmaz bu o zaman karşı taraf yeter dedihinde mesela konu sahibi boşanır gider kendine hayat kurar istediği gibi yolu açacak eşi eşe fikrim bu .......

Genç insanlara göre yaşlılık çok uzak hele engelli adayı olmamız bile çok uzak ihtimal gelir. Ama kader ve zaman kavramları insana ögretiyor birşeyler. Hep genç kalıcak gibi düşünülür. Konu sahibi zaten zerre empat karakter de değil gibi geldi. Zaman ne kadar hızlı farkında olur belki. Kendisi de bir anne ve oğlu var. Dejavu yükleniliyor olabilir evren de. Hayırlısı bakalım.
Kv bana ne kadar kötü olursa olsun, oğlu ile anne arasına girmem. Kendi annem aklıma gelir çünkü. Eşinin bir denge kurması lazım aslında ama oturmayan taşlar var anlatılmayan detaylar var gibi. Kimse düzgün yorumlar yapamıyor kaos oluyor.
Bir gelin tabi ki yatalak birine bakmak zorunda değil karşı tarafın ailesinde kendi inisiyatifinde bir karar. Ama birçok çözüm yolu bulunabilir bu konu da eşi pasif kalıyor, eşi ile uyumlu bir çift olmadıkları belli karısına karşı pek sevecen biri değilmiş anladığım kadarıyla belki de kadın bu şekilde intikam alıyor gibi eşinden geldi o yüzden annesini kıskandığına dair şüpheler uyandırıyor bakma konusundan bağımsız. Annesine olan sevgisinden bahsediyorum.

Ne güzel yorum yapmak benim tek istediğim eve gitmek ben p yüzden eşime kızıyorum bir ailesi var düşünmesi gereken ben annemin yanında ne zorluklar çekiyorum resmen istemiyor beni insan evladının yediği tabaktan yemek yemez mi? Eşimin yanına gitsem orada ayrı şeyler yaşıyorum ben eşimin yanındayım . Ben eşime annene bakma onunla ilgilenme demiyorum hatta iznini uzat diyen de benim. Ama benim yaşadığım zorluklar beni de yıpratıyor . Sabrediyorum sürekli eşim kavga etmeden önce bizi ne arar ne sorardı benim kızdığım nokta bu biz yokmuşuz gibi davranması. Ayrıca eşim sürekli annesinin yanında değil orada akrabalarına gidiyor ne bileyim bahçeye gidiyor. Zaten annesi hastanede ve bakıcı var başında eşim şuan orada sadece hastaneye gidip geliyor.
Ne derseniz deyin, yorum yapmak kolay diyorsunuz daha beterini yaşadım ve normalde böyle durumlarda erkek söylenir, eşim gık demedi bana ve acıma saygı duydu.
Gerçi eşimde babacığımı çok severdi, siz kv sevmediğiniz için merhamet duygunuzu hiç eşinize ve kv göstermemişsiniz.
Eden bulur, Rabbim bu dünyada göstermeden almaz kulunu.
Şimdi anacığımı dr dr gezdiren benim, babamın yokluğunu hissetmesin diye ağabeyimle fellik fellik koşturuyoruz.
Eşim yine ağzını açmaz, açamaz.
Sonuçta evladız ya, sizinde evladınız var ya hani?

Mune valla güldüm ben kusuruma bakma 🤣 o kadar sayfadır herkes saydırıyor üyeye, bir kişi kendisiyle empati yapmak için yoğun çaba gösterdi, o kadar kişinin içinden atar yapacak onu buldu 🥲

Güzel güzel tartışıyoduk birden atar yedi kadın herkes bi şaştı. 🤣 Bunu beklemiyordum açıkçası, ne tatlı kocası varmış maşallah.
Ben de kendime güldüm, sayfalarca ne yazarsın kadın, hay benim çeneme:silah:

X