Davranış Bozuklukları Hiperaktıvıte bozuklugu ve dıkkat eksıklıgı

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
ilaç konusu gerçekten çok zor burda kar zarar muhasebesi yaparak karar verdik eşimle
oğluma 7-8 yaşlarında conserta kullandık sonra dr ilacı kesti bir süre çok iyiydik yakın zamanda yaşın etkisi ilemi bilemiyorum 10 yaşını bitirmek üzere oğlum sinirli hareketler gösterdi okulda yine dr gittik geçen ay risderdal verdi bir aydır 0,5 ml kullanıyoruz oğlumun hareketleri yavaşları sakinledi ama bu doğrumu diye hep sorgulamalarım var benimde
okuldan şikayetler kesildi bilemiyorum bir anne ve baba olarak çok zor bir karar ilaç kararı

Evet aynen dediğiniz gibi yukarı tükürsem hesabı.

Bugün ilk kez verdim ama devam edebilirmiyim bilmiyorum bende.
Burda üç doktor gördü görmesi gereken başka da doktor yok.

Bir terapi merkezi var ilaçsız geçirdiğini iddia eden oraya götürmek istiyorum bir umut.

Umarım gerek kalmaz sağolun.
Merhabalar bebekliğiniz nasıldı bir kızım var yaklaşık 2 aylık aşırı hareketli ve uykuya dalma problemi var bir de uyanık olduğunda sürekli ağlıyor artık hiperaktiviteden şüphe ediyorum

Merhabalar bebekliğiniz nasıldı bir kızım var yaklaşık 2 aylık aşırı hareketli ve uykuya dalma problemi var bir de uyanık olduğunda sürekli ağlıyor artık hiperaktiviteden şüphe ediyorum
Normaldi, zaten bence şimdi bile çok aşırı hareketli değil, bir çocuk da olması gerektiği kadar hareketli

Benim oğlum 3 yaşında ve gittiğimiz dr dikkat eksikliği var dedi, çocuk psikoloğuna yönlendirdi daha gitmedim, devlet hastanesine götürebilirim oralarda domuz gribi vakaları ile kaynıyor malum, sizce acele etmeli miyim? dr 5 yaşından önce teşhis koyulmuyor gibi şeyler de söyledi kafam karışık bu konuda...

Benim oğlum 3 yaşında ve gittiğimiz dr dikkat eksikliği var dedi, çocuk psikoloğuna yönlendirdi daha gitmedim, devlet hastanesine götürebilirim oralarda domuz gribi vakaları ile kaynıyor malum, sizce acele etmeli miyim? dr 5 yaşından önce teşhis koyulmuyor gibi şeyler de söyledi kafam karışık bu konuda...
merhaba uzerinden yillar gecmis ama meraktan soruuorum oglumda cunku cok hareketli durduramaz duruma geldim.sabit biseyla oynamaz.25 aylik zamanla duzeliuormu?

Merhabalarrr

Aslında fırsat bulunca geçmişi okumayı çook isterim yazanların hakkında bilgi sahibi olmak için...

Aslında aynı ortak noktamız olan sizlerle bilgi alışverişinde bulunmak çok iyi olur benim içinde..

7 yaşında bir oğlum var bu yıl 2. sınıfa gidiyor. Dikkat dağınıklığı teşhisi kondu oğluma. İlk olarak 3,5 yaşında doktora gittik çok erken olduğu için okul çağına kadar beklememiz söylendi.

Sonrasında 1. sınıfa başladığımızda 1. yarıyıl sonunda tekrar doktora gittik ve dikkat dağınıklığı için ilaç kullanmaya başladık.

İlacı sadece okul günlerinde kullanıyoruz ve inanılmaz fark ediyor çünkü dikkat dağınıklığı çok fazla bizde...
merhana postunuzu yeni okudum benimde 27 aylik bir oglum var cok harwketli ve dikkatini kolay kolay toplayamiyor oyuncagiyla oynamiyor.simdi sizin oglunuz kocaman olmustur ilk ne zamaj farkettinix hareketli oldugunu ve dikkat eksikligini.iyice sinirlerim bozukdu benim cok zorlaniyorum

merhana postunuzu yeni okudum benimde 27 aylik bir oglum var cok harwketli ve dikkatini kolay kolay toplayamiyor oyuncagiyla oynamiyor.simdi sizin oglunuz kocaman olmustur ilk ne zamaj farkettinix hareketli oldugunu ve dikkat eksikligini.iyice sinirlerim bozukdu benim cok zorlaniyorum

Simdiden endise etmeyin. Cocuklugun tadini cikarin. Oglum 11 yasinda ve bu yil 6. Sinifi bitirdi. Ilk teshis kreste olmustu.

Arkadaşlar çocuklarınıza balık yağı kullanıyor musunuz balık yağı dikkat eksikliğine iyi geliyormuş birde taze havuç suyu içirin çocuklarınıza

Merhaba 7,5 yaşında bir oğlum var yaklaşık 2,5-3 yıldır çeşitli ilaçlar kullandık ve en son stratera 18 mg ilaç oğluma iyi geldi fakat ilacı yutmuyor kapsülün içindeki tozu boşaltıp çikolatalı ekmeğe döküyorum öyle yiyor ama etkisi azalıyor doktor sigortanın karşılamadığı şurubunu yazdı ilk zamanlar severek içiyordu fakat şimdi isyan etti ne şurup ne kapsül içindeki toz istemiyorum ilaç içmeyeceğim ben dedi oysaki ilaç içmediğinde okulda başarı Durumu ve davranışları etkileniyor öğretmeni şikayet ediyor ilacını içsin diye bende çaresiz kaldım dökmediğim dil kalmadı artık hiç bir şeye kanmıyor ki kandırarak bir şeyler yapmak istemiyorum sizler çocuklarınıza nasıl içerebiliyorsunuz şurubun tadı gerçekten çok acı kapsülü yutsa suyla tadını almaz ama kapsülün içindeki tozda acı gerçekten ne kadar çikolatalı ekmek yapıp yedirsemde artık ikna edemiyorum çaresiz kaldım yakında psikiyatriden randevu alıpgideceğim diğer concerto risperdal gibi ilaçların olumsuzluklarını çok yaşadık en iyi bu ilaç geldi

Merhaba 7,5 yaşında bir oğlum var yaklaşık 2,5-3 yıldır çeşitli ilaçlar kullandık ve en son stratera 18 mg ilaç oğluma iyi geldi fakat ilacı yutmuyor kapsülün içindeki tozu boşaltıp çikolatalı ekmeğe döküyorum öyle yiyor ama etkisi azalıyor doktor sigortanın karşılamadığı şurubunu yazdı ilk zamanlar severek içiyordu fakat şimdi isyan etti ne şurup ne kapsül içindeki toz istemiyorum ilaç içmeyeceğim ben dedi oysaki ilaç içmediğinde okulda başarı Durumu ve davranışları etkileniyor öğretmeni şikayet ediyor ilacını içsin diye bende çaresiz kaldım dökmediğim dil kalmadı artık hiç bir şeye kanmıyor ki kandırarak bir şeyler yapmak istemiyorum sizler çocuklarınıza nasıl içerebiliyorsunuz şurubun tadı gerçekten çok acı kapsülü yutsa suyla tadını almaz ama kapsülün içindeki tozda acı gerçekten ne kadar çikolatalı ekmek yapıp yedirsemde artık ikna edemiyorum çaresiz kaldım yakında psikiyatriden randevu alıpgideceğim diğer concerto risperdal gibi ilaçların olumsuzluklarını çok yaşadık en iyi bu ilaç geldi
Sevdiği bir içeceğin içine ilacı koysanız
Sevdiği bir içeceğe ekleyin ilacı deneyin isterseniz

bu ilacın prospektüsünü okudunuz mu? Benim kızım bu ilacı kullanmaya başlayacak ve o yüzden prospektüsünü hatim ettim. İçinde özellikle uyarılar var kesinlikle kapsülü açıp içindekileri çıkartmayın diye. İçindeki bazı etken maddeler çok tehlikeliymiş. Mide de yavaş yavaş çözülmesi gerekiyormuş. Özellikle göze ve deriye teması halinde hastaneye başvurmak gerekiyor o derece tehlikeli yani. Doktorunuzun bilgisi var mı ilacı bu şekilde kullandığınızdan ? Eğer yoksa lütfen bilgi verin kendisine. Geçmiş olsun

Arkadaşlar merhaba bu formu önceden okumuştum ama çok eski kimse yazmıyor sanıyordum benim 2014dogumlu bir oğlum var az kaldı 5 olacak ama beni doğduğu günden beri bitirdi.benim oğluma 2.5 yaşında özel eğitim başladı oyun kurabilirsin oturması öğretilerin diye yok ne mümkün bir yerde otururken 5 sn satabilmek bana mucizeymis gibi geliyor.
3.5 da risperfal ile tanıştık önce 0.25 sonra 0.50 en son 0.75 mg yok aynı gram sakinlik yok öyle ki doktorumuz bu doz bir ineğe versem uyutur moduna geçtik sonra ilaç değişti ignis biraz daha ağır bir ilaç 1mg başladık yok şimdi ignis ye hala ama hiç faydası yok ne yapacağız bilmiyorum sürekli elim elinde çoğu zaman otururken bile elini tutuyorum ev işi yemek vs unuttum artık elini bıraksam ya kendine zarar ya etrafa böyle tanıdığınız var mı sonra hiperaktivite ilacı ise yaradi mi tek ümidim o

Merhaba, yaşı çok küçük olduğu için özellikke dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu ilaçları vermiyorlar, onun doğası böyle ve içinde büyük bir enerji var, onu bu haliyle kabullenmeli ve sevginizi eksik etmemelisiniz. Oturmaması onun elinde değil , enerjisini attırmak için elinden geleni yap, oturtmaya çalışma, eve bir trambolin ve box minderi al , terleyene kadar orada zıplasın, box minderi ne vurup vurup öfkesini çklarsın, eline yumuşak bir oyuncak ver sürekli elinde onunla oynasın, ve omega3 balık yağı takviyesi ver mutlaka özellikle dha si yüksek olanı seç
Öğle kursla filan da enerji atılmıyor, haftada 2 günle olacak şey değil, her gün zıplasın. Reçel, bal,çikolata, şekerli gıdalar, hazır paketlenmiş gıdalar, meyve suyu verme, akşam 6 dan sonra beslenmeyi kes, kuru yemiş gibi bol enerji içeren ürünleri de sabahları ver sadece. Yani enerji içeren gıda yok, bol enerji atmaca var. Çok geçmiş olsun.

herkese merhaba nolur bu yazıyı okuyan bana bi kaç yorum yapsın ne olur. Kizim 4 yaşında bu sene ana okulun da başladıktan sonra problemler yaşamaya başladık ilk önce bir psikiyatirse gittik ve uyaran eksikliği olduğunu söylediler. sonra okula devam ettik şikayetleri az da olsa azaldı ( sınıf icin de gezme etkinlik süresinin kısalı arkadaşlarıyla iletişimsizlik gini) benim kızım hep hareketli bi çocuktu ama yorulduğunda oturan bi oyunla en fazla 15 20 dk oynayan bi çocuktu çok sakin uysaldır asla hırçın hareketleri yoktur. neyse okula devam suresince bize evet bi duzelmenin olduğunu ama yeterli olamadığını söylediler.sonrasinda tekrar başka bir pedagoga gittik. o da yaş itibariyle bir dikkat eksikliginin olduğunu ama bir takım oyunlar etkinlikler sayesinde duzelebilcegini hiperaktivite olmadığını söyledi. yine geçenlerde içime sinmedi üniversite hastanesine göturdum orda ki psikiyatri doktoru da aynı şeyi söyledi ve gözlem yapalım 6 ay da bir dedi. Size sorum şu ki bu dikkat dağınıklığı eksikliği zamanla geçebilecek bi durum mu ? oyunla etkinlikle bunu basarabiliriyiz? 4 yaşında hiperaktivitesi olan annelerin çocukları neler yapıyorlar. etrafımda gozlemleyebilecegim kimse yok. oyuzden kızımın bütün davranışları bana normal geliyor nolur bana bi cevap yazın ne yapmam gerektiğini nasip davranmam gerektiğini söyleyin bi yol gösterin nolursunuz

herkese merhaba nolur bu yazıyı okuyan bana bi kaç yorum yapsın ne olur. Kizim 4 yaşında bu sene ana okulun da başladıktan sonra problemler yaşamaya başladık ilk önce bir psikiyatirse gittik ve uyaran eksikliği olduğunu söylediler. sonra okula devam ettik şikayetleri az da olsa azaldı ( sınıf icin de gezme etkinlik süresinin kısalı arkadaşlarıyla iletişimsizlik gini) benim kızım hep hareketli bi çocuktu ama yorulduğunda oturan bi oyunla en fazla 15 20 dk oynayan bi çocuktu çok sakin uysaldır asla hırçın hareketleri yoktur. neyse okula devam suresince bize evet bi duzelmenin olduğunu ama yeterli olamadığını söylediler.sonrasinda tekrar başka bir pedagoga gittik. o da yaş itibariyle bir dikkat eksikliginin olduğunu ama bir takım oyunlar etkinlikler sayesinde duzelebilcegini hiperaktivite olmadığını söyledi. yine geçenlerde içime sinmedi üniversite hastanesine göturdum orda ki psikiyatri doktoru da aynı şeyi söyledi ve gözlem yapalım 6 ay da bir dedi. Size sorum şu ki bu dikkat dağınıklığı eksikliği zamanla geçebilecek bi durum mu ? oyunla etkinlikle bunu basarabiliriyiz? 4 yaşında hiperaktivitesi olan annelerin çocukları neler yapıyorlar. etrafımda gozlemleyebilecegim kimse yok. oyuzden kızımın bütün davranışları bana normal geliyor nolur bana bi cevap yazın ne yapmam gerektiğini nasip davranmam gerektiğini söyleyin bi yol gösterin nolursunuz
Eger dr unuz ilaç dediyse bir an önce başlayın asla terapiyle falan geçmiyor çünkü bu beyindeki bir kimyasalın eksikliğinden kaynaklanıyor.Bende kızım 5 yaşındayken çok gel git yaşadım normal mi değil mi diye 6 yaşında psikiyatriye görürdüm dehb tanısı koydu ilaç verdi istersen 2 ay sonra okula başlayınca başla dedi bende öykü bekledim öğretmeleri yok dedi psikoloğa görürdüm yok dedi ama terapi almaya başladı 6 ay sonra psikolog dehb dedi dr a görürdüm ama kızım da bu sıra obsesyonlarda başladı çok zor bir süreç.Lutfeen işinde uzman bir psikityatriste götürün ve dediğini yapın çok zor bir süreç.

İyi günler biliyorum bu yazının üzerinden 10 sene geçmiş ama bende şuan aynı sorunu yaşayan bir anneyim henüz anaokulundayiz sizin kızınızin durumunu merak ettim şuan nasıl herşey daha normal mi acana, Cevao verip dönüş yaparsanız çok sevinirim

İyi günler biliyorum bu yazının üzerinden 10 sene geçmiş ama bende şuan aynı sorunu yaşayan bir anneyim henüz anaokulundayiz sizin kızınızin durumunu merak ettim şuan nasıl herşey daha normal mi acana, Cevao verip dönüş yaparsanız çok sevinirim
Iyi günler biz 7 aydır ilaç kullanıyoruz ilaç 12 saat etki ediyor ve o sürede gerçekten çok farklı olumlu yönde tabikide

Merhaba,7 yaşinda ilkokulda bir oğlum var bu sene okula baslamayla ardi arkasi kesilmeyen sikayetler uzerine uzmana gittik.Moxo testi yapti sonucta az da olsa durtusellik cikti cok emin olmamakla birlikte sorunlarin bundan kaynaklandigini soyledi.Asiri ofkeli bir cocugum var ofke kontrolu hic yok.Bu sebeple rixper 0.25 mg basladik.Bu ilac risperdal in muadiliymis galiba.Var mi kullanan acaba?

Merhaba,7 yaşinda ilkokulda bir oğlum var bu sene okula baslamayla ardi arkasi kesilmeyen sikayetler uzerine uzmana gittik.Moxo testi yapti sonucta az da olsa durtusellik cikti cok emin olmamakla birlikte sorunlarin bundan kaynaklandigini soyledi.Asiri ofkeli bir cocugum var ofke kontrolu hic yok.Bu sebeple rixper 0.25 mg basladik.Bu ilac risperdal in muadiliymis galiba.Var mi kullanan acaba?
Bir ara kızıma kullanmıştık öfke nöbetleri için ama malesef bizde gece idrar kaçırma yan etkisi oldu

X