herjesin bebeği sağlıklı bir benim bebeğimdemi sorun yoksa ?

kızım 28 martta bir yaşına girdi şu an dokuz kilo doğdu doğalı ne mama içirebildim nede ekstra süt takviyesi sadece anne sütü ve ek gıda ile besleniyor şu an zaten mamayada alerjisi çıktı ama halen kaynanam çevremdekiler bu coçuk aç bu zayıf annen sana bakamıyor mu gibi şeyler diyerek dalga geçer gibi şeyler söylüyor ağlamaktan düşünmekten kafayı yicem ben bebeğime bakamıyorum hisssi ben kötü anneyim hissi gitmiyor içimden bana akıl verirmisiniz ? zayıfmı benim bebeğim bakamıyormuyum🥺(21 yaşındayım ilk çoçuğum belkide ondn bu hissim bilmiyorum)
Kız sacmalama ne zayıfı benimki 3bucuk yaşında 13 kilo yiyoda yani ama çok hareketli abileri bu yastayken yerinden kaldıramıyorum,her bebek farklıdır takma kafana

İnşaAllah sinanmazsiniz.cocugum ememedigi için yoğun bakımda yattı sarılık oldu mecburen mama verdim.cevremde herkes canımi yaktı.ayni mevsim doğum yapan arkadaşım emzirdi mamayı kotuledi kendi çocuğunda bir sürü alerji çıktı bişey yediremiyor kuzenimde aynı şeyi yapti oğlumun gelişimi herşeyi onun kızından iyi kiyasladigi için biraraya getirmiyorum.oyle büyük konusmayin
Hanımefendi zorunluluk yoksa yazmışım
Emen ve ek gıda alan çocukta nasıl bir zorunluluk olabilir
Benim büyük oğlum sürekli kusuyordu
Başka şansımız olmadığı için en nefret ettiğim aptamili vermek zorunda kaldım
Ne büyük konuşmasından bahsediyorsunuz
Kimin neler çektiğini bilmeden konuşmayın
Herkes saldıracak yer arıyor

Mamaları bu kadar kötülemenize gerek var mı cidden?
Yani emziremeyip mama vermek zorunda kalan çok anne var ,bunu yazdınız başınız göğe mi erdi?
Mamaların içeriği de belli,herşey üzerinde yazıyor,sandığınız gibi ne idüğü belirsiz şeyler değiller. Ha tabi ki bir anne sütü de değiller ama yokluğunda kullanılıyor illaki.
Böyle zehirmiş gibi tuhaf söylemlere gerek yok.
La havleeee
Gerçekten yazdığımı okudunuz mu siz benim çocuğum da mama kullandı içinde ne var ne yok çok iyi biliyorum
Kullandı çünkü kullanmak ZORUNDA KALDIM
Burda bir zorunluluk yok emiyor ve ek gıda alıyor yazmışım
Okuduğunu anlamayan ne çok insan var

E nabızda bebeğinizin hesabına girin. Aşılar kısmında üst köşede persentil eğrisi yazar. Orda görürüsünüz zaten. Yaşlılar bence tombik çocuk istiyor takılmayın ona. Oğlum 10 kilo 8 aylık ona bile zayıf diyem gördüm ben. O yüzden takılmayın.

bilmiyorum ya çok bunaldım.gurbette tek başıma kimsenin yardimi olmadan bazen internete bakarak bazen fikir yürüterej yaptm çoğu şeyi kırkı bile tek kutladm ne lohusalık bildim nede bir yardım bu kdr çabama insanlar böyle diyince aşırı bunaliyorum kaygilaniyorum bakamiyorimjdiye
Bebeğin kırkı mı kutlanıyor?

Kaynananıza verin, bir gün boyunca o yedirsin. Bakalım sizin gibi bakabilecek mi? Bu kaynanaların çoğu ancak konuşuyorlar. Yap desen yapamaz. Sinir oldum kadına. Onlar için sağlıklı çocuk : her şeyi sormadan yiyen ve aşırı kilo alan çocuk. Torununun kilosundan memnun olan kaynana da görmedim
Yedirir çok da güzel yedirir ama eline telefon verir, açar televizyonu, zaten ağzına ne girdiğini anlamayan, sadece yutma refleksi devrede olan çocuğu elinden gelse obez yapacak kadar çok yedirir. Ah ahh! Dediğiniz gibi torununun kilosundan memnun olan kv yoktur.

Şimdi kilosuna laf söylerler, biraz büyüsün aa daha konuşmaya başlamadı mı derler, konuşmaya başlasın sayı sayamıyor mu derler, sayı saymayı öğrensin üçerli beşerli sayamıyor mu derler. O teyzelerin ve kayınvalide tayfasının işi bu. Boş boş konuşmak. Sanki kendileri kanaat önderlerini doğurdu. Çocuğunuz toplu olsa aa obez bu, çok kilolu derler.

Yanlış yapıyorsunuz, kendinizden ve uzmanlardan şüphe ediyorsunuz. Doktoru hemşiresi ne diyorsa onu doğru kabul edeceksiniz. 2 çocuk büyüttüm ve her ay götürdüğüm doktoru dışında kimsenin dediğine kulak bile asmadım. Patavatsız komşuya da keşke tıp okuyup çocuk doktoru olsaymışsın ne güzel her şeyi biliyorsun dedim. Kimse için kavga etmem tartışmam bile ama çocuklarım için kim olduğu farketmez, çat diye kırarım kalbini. Komşu kim kayınvalide kim, azarlar geçerim geçtim de. Çok küçüksünüz tecrübeniz yok, yıllar içinde siz de pişer o elalemin ağzını kapatmayı öğrenirsiniz ama ben size kısayolu gösteriyorum. Çocuğum doktor kontrolünde, gerkeni gerekmeyeni o bana söylüyor diyeceksiniz.
Kesinlikle katılıyorum. Ağızlarının payını verin, kendinizi böyle durduk yere yemeyin konu sahibi. Laftan anlamayan, kendi torununu, çocuğunu, başkasını örnek gösterip övene de benimki yaşıtlarına göre uzun dedi doktor. Basketbolcu olacak belki de diye övünün.

Hem anne sütü alıyor hem ek gıda alıyor gelişimi gayet iyi bu bebeğe neden süt-mama vermeye çalışıyorsunuz? O öyle dedi bu böyle dedi diye mi? Doktor ne demiş doktor, karnı doyan gelişen bebeğe zorla daya sütü mamayı alıştır mı dedi
Yaw şu sesiniz çıksın biraz ya siz bu pısırıklıkla nasıl büyüteceksiniz koruyacaksınız bu bebeği

Sizin hayatınızdaki en önemli kişi çocuğunuz. Benim çocuğumun bedeni hakkında yorum yapmayın deyip kestirip atacaksınız yapacak bir şey yok. Ben de hemşireyim, hem düşük kiloda doğdu bebeğim hem de alerjiyle uğraşıyoruz. Bebeğime en son doktor da yakın kilo takibi yapalım dedi, önerilerde bulundu onu uyguluyorum. Yine de kimseye düşmez laf söylemek. Bebeklerimizin bizden başka kimsenin sevgisine beğenisine ihtiyacı yok.

Aman insanların tek bildiği kriter kilo kilolu mu bir bebek tamam gerisi önemli değil ikinci bebeğim doğdu bebek ağladıkça annem bu bebeğin karnı aç sütün yetmiyor ondan ağlıyor diye darladı beni 1 ay sonunda kontrol için aile sağlığına gittiğimde hemşire kilosuna bakıp ne veriyorsunuz bu bebeğe mama mı diye sordu hayır sadece anne sütü dedim 1 ayda 750 gram alması gerekirken 1500 gram almış dedi sütünüz maşallah çok iyi dedi eve geldim anne bir daha sütün yetmiyor dersen bozuşuruz dedim 40 ı çıkınca memlekete evine gitti hala daha bebek ağlıyor dedikçe (gazdan) onun karnı aç ondan ağlıyor diyordu yani bunu yapan benim kendi annem o yüzden takmayın kimseyi önemli olan sağlıklı olması.

Komşumuzun kızıyla aynı dönem doğum yaptım. Millet hep onu gösterip ne kadar güzel beslenmiş seninki zayıf falan diyorlardı. Çocuk çok iştahlı ve kiloluydu. Doktora götürdüğümde benimkini doktor hep sağlıklı diyordu halbuki. Şimdi 8 yaşındalar, o çocuk obezite tedavisi görüyor, oğlumda öyle bir sorun yok. Yani başkalarına bakarak kıyaslamayın çocuğu. Doktor normal diyorsa normaldir kafanıza takmayın.

La havleeee
Gerçekten yazdığımı okudunuz mu siz benim çocuğum da mama kullandı içinde ne var ne yok çok iyi biliyorum
Kullandı çünkü kullanmak ZORUNDA KALDIM
Burda bir zorunluluk yok emiyor ve ek gıda alıyor yazmışım
Okuduğunu anlamayan ne çok insan var
Biz süt de mama da vermedik
Çünkü doktorumuz sütü zararlı buluyor
Fermente halde yoğurt kefir gibi daha faydalı diyor
Mamaların zaten içinde ne olduğu belli değil
Çocuk emiyorsa ek gıda da alıyorsa mamaya da gerek yok
Yani zorunluluk yoksa kullanmamak daha iyi
Sut de mama da vermedik diyen siz,mamaların içinde zaten ne olduğu belli değil diyen de siz,kalkmış bana okuduğunu anlamıyorsun mu diyorsunuz şaka gibi.
Şimdi dönün ilk mesajınızı tekrar okuyun belki anlarsınız.
La havle'ymiş. Aklınıza geleni dan dan kimi üzerim demeden yazıp,kıvırıyorsunuz sonra bende mama verdim diye şaka gibi. Sanki ben uydurdum siz demediniz,kafama göre yazdım. Size la havle!

Hanımefendi zorunluluk yoksa yazmışım
Emen ve ek gıda alan çocukta nasıl bir zorunluluk olabilir
Benim büyük oğlum sürekli kusuyordu
Başka şansımız olmadığı için en nefret ettiğim aptamili vermek zorunda kaldım
Ne büyük konuşmasından bahsediyorsunuz
Kimin neler çektiğini bilmeden konuşmayın
Herkes saldıracak yer arıyor
Zorunluluk yoksa vermeyin cümlesinden kimse rahatsız olmaz.iceriginde ne var belli bile değil demişsiniz bunu okuyan benim gibi anneler biz ne icirdik yavrumuza şimdi diye düşünür cumlelerinizi itina ile seçin madem ki sizde yaşadınız.ki cümle başında da süt de mama da vermedim yazmişsiniz siz celişiyorsunuz

Sut de mama da vermedik diyen siz,mamaların içinde zaten ne olduğu belli değil diyen de siz,kalkmış bana okuduğunu anlamıyorsun mu diyorsunuz şaka gibi.
La havle'ymiş. Aklınıza geleni dan dan kimi üzerim demeden yazıp,kıvırıyorsunuz sonra bende mama verdim diye şaka gibi. Sanki ben uydurdum siz demediniz,kafama göre yazdım. Size la havle!
mama zorunluluk içindir. Buna neden tepki verildiğini de ben anlamıyorum.
Mamayı kilo almıyor diye yada gece uyumuyor diye verenler var. Ama anne sütü ve mama aynı değil. Mama zehir değil ama bir anne sütü de değil.
Sadece doktor gerekli görürse alınmalı. Kaynana konu komşu zayıf görüyor diye verilmez.

Bizi
Bizimle anlaşamayan üyeler de hemen beğeni atmış şaka gibi 😄

Mamayı kilo almıyor diye yada gece uyumuyor diye verenler var. Ama anne sütü ve mama aynı değil. Mama zehir değil ama bir anne sütü de değil.
Sadece doktor gerekli görürse alınmalı. Kaynana konu komşu zayıf görüyor diye verilmez.
E tamam bende farklı birşey yazmadım ki ilk mesajımda. Anne sütune eş değer,anne sütü kadar iyi falan mı yazmışım bir yerde ben?
Aksine anne sütü değil diye de belirttim ilk alıntıladığım mesajda. Kalkıpta bebekler için üretilen birşeye de(sonuçta anne sütü yokluğunda muadil olarak doktor tavsiyesi ile alınıyor bu)içinde ne olduğu belli değil demek abeste iştigal kimse kusura bakmasın. O kadar da değil yani. Emziremeyen bir sürü anne var,ayıp bu kadarı da.
Konu sahibine mama verip mama güzellemesi de yapmadım hicbir mesajımda. Konu komşu zayıf dedi diye de verilmez zaten hemfikirim,doktor karar verir.

Son düzenleme:
Bizi
Bizimle anlaşamayan üyeler de hemen beğeni atmış şaka gibi 😄
Ben dikkat etmedim,umurumda da değil acıkçası kim beģenmis,kim beğenmemiş. Halihazırda anlaşamadığım diye nitelendirdiģim biri de yok aslında burada ama benimle anlasamayan varsa istediğini yapabilir,ağlayarak günlüğüne de yazabilir, zerre umurumda olmaz.

Eğer süt yoksa yada bebek emmemiş ise mamanın içinde ne var belli bile değil demek düşüncesizliktir hatta patavatsizliktir

X