herjesin bebeği sağlıklı bir benim bebeğimdemi sorun yoksa ?

Gizemliturk46

Maraslı🤘🏻🇹🇷
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2021
177
180
kızım 28 martta bir yaşına girdi şu an dokuz kilo doğdu doğalı ne mama içirebildim nede ekstra süt takviyesi sadece anne sütü ve ek gıda ile besleniyor şu an zaten mamayada alerjisi çıktı ama halen kaynanam çevremdekiler bu coçuk aç bu zayıf annen sana bakamıyor mu gibi şeyler diyerek dalga geçer gibi şeyler söylüyor ağlamaktan düşünmekten kafayı yicem ben bebeğime bakamıyorum hisssi ben kötü anneyim hissi gitmiyor içimden bana akıl verirmisiniz ? zayıfmı benim bebeğim bakamıyormuyum🥺(21 yaşındayım ilk çoçuğum belkide ondn bu hissim bilmiyorum)

Sadece anne sütü ve ek gidayla beslenen çok bebek var. Mesela benimki:)
Çocuğunuzun kilosunun iyi olup olmadığını bilecek kişi doktordur, kayinvalideniz değil.
İnternetten de persentiline bakabilirsiniz. Çok zayıf bir bebekmis gibi gelmedi bana. Ama aklınıza takiliyorsa doktorunuza veya aile hekimliğindeki görevlilere danışın.

Sadece anne sütü ve ek gidayla beslenen çok bebek var. Mesela benimki:)
Çocuğunuzun kilosunun iyi olup olmadığını bilecek kişi doktordur, kayinvalideniz değil.
İnternetten de persentiline bakabilirsiniz. Çok zayıf bir bebekmis gibi gelmedi bana. Ama aklınıza takiliyorsa doktorunuza veya aile hekimliğindeki görevlilere danışın.
sizinki kaç kilonne yazıp bakmalıyım

Sağlıklı olma kriteri kilolu olmak değil. Önemli olan boyu kilosu düzenli uzuyor mu? Tahlil yaptırdıysanız değerleri nasıl? Bunlar önemli olan. Formül süt içmeyebilir zorlamayın.
uzuyor hemşiremiz iyi diyor hatta azck yaşıtlarina göre boyu uzun bile diyo

Kızım sütten kesene kadar kiloluydu ona rağmen eşimin ailesi sürekli zayıf der dururdu.sonra sütten kestim git gide zayıfladı şimdi 8 yaşında uzun ama kilolu değil.surekli her gördüklerinde ay çok zayıf diyorlar takmiyorum kızım sağlıklı illa kilolu mu olmalı diyorum.doktor kilosu iyi diyosa tamamdir

Boş verin kafaya takmayin hiç ağzı olan konuşuyor işte her bebek kilolumu olacak onlara göre.

20 aylık yeğenim var bazen onada derler ay çok zayıf bilmem ne yemesi içmesi normal doktoru bir sorun yok diyor.

Geçenlerde sitenin parkına gidiyruz çocuk bisiklete binmek istemedi yurumek istedi bende elinden tuttum yürüyoruz işte,karşıdan bir komsu geliyor ay cani neyki yürütüyorsun halası demez mi kucakla kucakla diyor dedim yok halinden memnun yürürsün yürüyüş ona iyi geliyor dedim ama yorulur diyor duyanda koşulara hazırlanıyor zanneder 🤣

sizinki kaç kilonne yazıp bakmalıyım
Benim oğlum büyüdü artık. Kilosu hep orta oldu benim annem de zayıf bu çocuk der durur. Ama yapacak bisey yok. Sağlıklı olsun, tombişlik bi kriter değil.

Linki kopyalamaya çalıştım ama oldu mu emin değilim.Google'a persentil hesaplama yazarsanız bir sürü site çıkıyor zaten.

Devam sutu ve mama sart degilki emzirme ve ek gida zaten olmasi gereken. Doktorun dedigi onemli olan gerisine takilmayin insanlar hep laf soyler
bilmiyorum ya çok bunaldım.gurbette tek başıma kimsenin yardimi olmadan bazen internete bakarak bazen fikir yürüterej yaptm çoğu şeyi kırkı bile tek kutladm ne lohusalık bildim nede bir yardım bu kdr çabama insanlar böyle diyince aşırı bunaliyorum kaygilaniyorum bakamiyorimjdiye

hemşiremiz gayet iyi annesi hatta biraz boyu uzun yaşıtlarina göre diyor ama insanlar öyle dedikçe ben o hisslerden o kaygılardan kurtulamiyorum
Saglikcilar iyi diyorsa iyidir merak etmeyin. Aksine cok kilolu cocuklar icin endiselenmek lazim ileride seker tansiyon ve metabolizma hastaliklarina yakalanma riskleri cok oluyor. Eskidenmis o gurbuz cocuk iyidir mantigi. Ideal kilosundaki saglikli cocuk iyidir rahat olun siz.

Benim oğlum büyüdü artık. Kilosu hep orta oldu benim annem de zayıf bu çocuk der durur. Ama yapacak bisey yok. Sağlıklı olsun, tombişlik bi kriter değil.

Linki kopyalamaya çalıştım ama oldu mu emin değilim.Google'a persentil hesaplama yazarsanız bir sürü site çıkıyor zaten.
tesekurler

Saglikcilar iyi diyorsa iyidir merak etmeyin. Aksine cok kilolu cocuklar icin endiselenmek lazim ileride seker tansiyon ve metabolizma hastaliklarina yakalanma riskleri cok oluyor. Eskidenmis o gurbuz cocuk iyidir mantigi. Ideal kilosundaki saglikli cocuk iyidir rahat olun siz.
bilmiyorum rahat dusunmeye cabalicam

hemşiremiz gayet iyi annesi hatta biraz boyu uzun yaşıtlarina göre diyor ama insanlar öyle dedikçe ben o hisslerden o kaygılardan kurtulamiyorum
Başkalarının düşünceleri neden bu kadar önemli senin için ? 🥰 Önemliyse hemşire veya doktorun sağlıklı demesi neden önemli değil ? Neden iki kurusluk yorumlara bakıyorsun ?

X