Hangi süpürge? Xiaomi Mi Vacuum Cleaner vs Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Light Şarjlı vs Dyson V15 ya da 12

Hangi süpürge?

• Ankete Katılan
    115
Eve iki kedi olunca hem Xiaomi hem Dyson v15’im var. İkisini kıyaslamak bence yanlış çünkü tamamen evinize ve eşyalarınıza bağlı. Evcilim yok, halım az, koltuklarım ve diğer eşyalarım yüksek derseniz robot mükemmel.

Benim dyson alma sebebim halıdaki kedi tüyleri oldu mesela. Robot almıyordu, parkelerde çok başarılı ama halıda değil. Elimin altında salonda kapı arkasında pratik bir şey olsun diye aldım işte. Çok ağır geldi bana dyson ayrıca sürekli tetiğe basmak gerekiyor tüm evi onunla temizlediğimi düşünemiyorum kolum kopar. Bunlar dışında çekim gücü çok iyi, kullandığında ev parlıyor o ayrı.

Merhaba bende hem dyson v12 hem roborock robot süpürge var
Robot süpürge için evinizde çok girintili çıkıntılı alan olmaması ve mobilyaların yüksek olması işe yarayacaktır
Ben dysonımdan çok memnunum birini seçme şansım olsaydı dyson seçerdim

Kesinlikle dyson. 1 yildir Dyson v8 absolute kullaniyorum bende el altinda bulundurmak icin almistim, daha yuksek modelleri de alabilirdim ama deneme amacli alayim nasil olsa evde bi kablolu var dedim. Kablolu emekliye ayrildi 1 yilda 10 kez cikarmamisimdir. Tabiki yuksek modelleri daha avantajlidir ama kolaylik istiyorsan sarjli supurge hayat kurtariyor.

Bu arada beb alirken farkli markalari cok arastirdi. Philipsin plastik aksami pek begenilmiyor sikayet eden cok. Xiominin ise bataryasini bulamayan olmus, yedek parcada da sorun yasayanlar oldugunu gordum. Dyson in harika musteri hizmetleri var.

Supurge kullanimina gelince de tek sikayetim cok kirintili birsey dokuldu diyelim mesela yere mercimek dokuldu supureceksin, bi sicratiyor cok olunca onu bi sevemedim ama belki yuksek modellerde bu sorun cozulmustur. Onun disinda hic mi hic bi sikayetim olmadi. Hala sarji evime yetiyor, su ana kadar da hic ariza gostermedi.

Baska sorulqriniz olursa yanitlayabilirim

Eve iki kedi olunca hem Xiaomi hem Dyson v15’im var. İkisini kıyaslamak bence yanlış çünkü tamamen evinize ve eşyalarınıza bağlı. Evcilim yok, halım az, koltuklarım ve diğer eşyalarım yüksek derseniz robot mükemmel.

Benim dyson alma sebebim halıdaki kedi tüyleri oldu mesela. Robot almıyordu, parkelerde çok başarılı ama halıda değil. Elimin altında salonda kapı arkasında pratik bir şey olsun diye aldım işte. Çok ağır geldi bana dyson ayrıca sürekli tetiğe basmak gerekiyor tüm evi onunla temizlediğimi düşünemiyorum kolum kopar. Bunlar dışında çekim gücü çok iyi, kullandığında ev parlıyor o ayrı.
Merhaba hangi modeli kullaniyorsunuz acaba agir deyince merak ettim

Dyson v15 aldım,aşırı memnunum. Özellikle lazer teknolojisi toz moz ne varsa gösteriyor yaptığım temizlik göze görünüyor dahası süpürme sonrası silme yaparken tozun yarattığı çamur artık yok.

Elimin altında şarjlı el supurgelerinden olsa iyi olur. 6 yıl önce toz torbalı süpürge aldım her şeyinden memnunum ama yarın bir gün yenilemem gerektiginde dyson var aklımda. Çocuklar doktugunde hemen acil durum icin ilk secenek isimi görür ama ben bu dikey supurgeleri de sevdim. Yenileyince dyson alacağım simdiden mi almalıyım hepsi bir arada mi olur?
3 ürün belirledim hangisi olmalı, özellikle kullananlardan tavsiye bekliyorum.
Xiaomi Mi Vacuum Cleaner
Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Light Şarjlı
Dyson V15 ya da 12
Siz robot supurge yazmamissiniz sanki ama asagida robot onerileri de gordugum icin ben hepsiyle olan deneyimimimden bahsetmek isterim :)
- Robot supurge icin alan olabildigince genis, ve etrafta supurgenin takilabilecegi cok esya olmamasi lazim. Benim evim esyalar biraz sıkısıktı, robot surekli bir yerlere takiliyordu. Sandalyeleri masa ustune kaldirmak, kablolari toplamak, vb aksiyonlar almak zorunda kaliyordum robotu acmadan once. Bir de takip ediyordum mesela yerde bir yerde bir kir var, supurge dolasiyor dolasiyor ama 2 saat boyunca bir turlu ordan gecmiyordu, kumandayla yonlendirmek gerekiyordu her seferinde. Kisacasi robot supurge benim icin pek pratik ve istedigim kadar titiz temizlikte olmadi, anneme verdim.

Sonra sarjli supurgeleri arastirip Xiaomi G10 aldim. Gucu standart bir toz torbali supurgeye gore daha azdi, ama hafif olmasi nedeniyle pratikti ve pit pit istedigim yerleri gunluk temizlikte almami sagliyordu. Ama haftada 1 mutlaka yine daha iyi bir temizlik icin buyuk supurgeyi aciyordum. Ki bu sekilde 6-7 ay supurebildim. 6-7 ayin sonunda sarj suresi 15 dkya filan dustu. Nedenini anlayamadim, bu sekilde 2 ay daha devam ettim ama surekli sarji bitiyordu ve devam edebilmek icin sarj ediyordum derken bir gun batarya hata verdi ve bir daha acilmadi. Servisine gonderdim. 2 aya yakin serviste kaldi, yurtdisindan batarya getirtilmeye calisildi ama en sonunda gumrukte sorun oldugu ve bataryanin getirilemedigi soylenerek bana para iadesi yaptilar. Tabi ben supurgeyi almisim 2.000 tlye. O sirada ayni supurgeyi almaya kalksam 7-8 bin tl vermem gerekirdi, ama bana fatura tutari olan 2 bini iade ettiler tabi. Bu arada bu 2 ay boyunca paranin iade edilmesi icin baya ugrastim ve tabi supurgesiz kaldim. İnternetten okudugumda da Xiaomide benim gibi batarya sorunu yasayan cok kisi oldugunu gordum. Bir daha da Xiaomi nin hicbirseyini almamaya da kesin karar verdim. Hayir bir de ucuz degil, baska iyi pek cok markanin cok daha uygun fiyata supurgeleri var.

Peki sonuc? Gittim 1 ay evvel Dyson V15 aldim. Henuz 1 aydir kullaniyorum ama asiri guclu ve guzel bir supurge. Buyuk torbali supurgeme hic ihtiyac duymuyorum, kenara kaldirdim. Ayrica basina birsey gelse Dyson garantisinde oldugunu ve cozum uretilebileceginden eminim.
Yani “ucuz mal alacak kadar zengin degilim” lafi vardir ya, benimki o hesap oldu. Dyson pahali evet, ama kesinlikle hak ediyor. Bir de alacaksaniz mutlaka kendi websitesinden alin; alisveris sitelerindekiler (oyle iddia etseler de) dyson turkiye garantisinde olmayabiliyorlar ve cok daha pahaliya satiliyorlar.

Karariniz simdiden hayirli olsun :)

Elimin altında şarjlı el supurgelerinden olsa iyi olur. 6 yıl önce toz torbalı süpürge aldım her şeyinden memnunum ama yarın bir gün yenilemem gerektiginde dyson var aklımda. Çocuklar doktugunde hemen acil durum icin ilk secenek isimi görür ama ben bu dikey supurgeleri de sevdim. Yenileyince dyson alacağım simdiden mi almalıyım hepsi bir arada mi olur?
Xiaomi Mi Vacuum Cleaner
Dyson V15 ya da 12
Son 1 yıl hep bu soruyla ugrastim.en son Dyson v8 aldım.3 aydır çok memnunum. başta almadigima fazlasıyla pişman oldum. Onu aldigimdan beri büyük süpürgemi 2 kez mi ne kullandım.
Bu ülkede aklınızda birşey varsa hemen almak gerekiyor valla yoksa her an fiyatı gidiyor

Xiaomi Mi Vacuum Cleaner
Dyson V15 ya da 12
Bende çoğunluk gibi robot süpürge tercih et diyorum

Yorum yazan herkese cok teşekkür ederim. Robotum var s5 max. 2 seneyi birlikte gecirdik cok memnunum. Ama ani durumlar ve kucuk alanlar icin isimi kolaylastirmak istiyorum. Yorumlar aksin lütfen :)

2 yıldır roborock s5 max kullanıyorum robot süpürge olarak. 2 hafta önce de dyson v15 aldım. Robot süpürge varken dyson gibi bi süpürgeye ihtiyaç dudyuyorsun özellikle evinde çocuk varsa. Robotla koltukları falan süpüremiyorsun malum :) valla dyson der çekilirim. Evet robotu yolluyosun her yeri mis yapıyor ama bir anlık bişey döküldüğünde dyson çok pratik ayrıca 3 dk da dysonla mutfağımı süpürüp bitiriyorum robotu beklememe gerek kalmıyor

Hem robot var hemde dyson v15. Roborock s7 kullanıyorum hergun çalışıyor haftada bir dysonla cekıyorum robot hergun çalışmasına ragmen v15in cektıgı toza ınanamıyorum. Ki robotuda en ıyısı almama ragmen. Dyson kesınlıkle olmazsa olmaz dıyorum

Dyson cok mu ağır, supururken cok mu yoruyor? Bir de tetik ve basmadan bahsediliyor. Bunu da netlestirelim. Surekli mi basmak gerekiyor?

Dyson cok mu ağır, supururken cok mu yoruyor? Bir de tetik ve basmadan bahsediliyor. Bunu da netlestirelim. Surekli mi basmak gerekiyor?
V 15 alırsanız evet v12 ye göre biraz daha ağır ve tetiğe sürekli basmak zorundasınız
V12 daha hafif tetiğe basmak zorunda değilsiniz bu yüzden benim tercihim v12 oldu ikisini de deneyerek karar vermiştim bayide

V 15 alırsanız evet v12 ye göre biraz daha ağır ve tetiğe sürekli basmak zorundasınız
V12 daha hafif tetiğe basmak zorunda değilsiniz bu yüzden benim tercihim v12 oldu ikisini de deneyerek karar vermiştim bayide
Güçleri ayni mi çekişi

Dyson kendini kanıtlamış bi marka.bende uzun süredir onu istiyodum ama malum yüksek fiyatlar sonra uzun araştırmalarım sonucu Bosch almaya karar verdim bsc712xxl modelde karar kıldım bunuda baya araştırdım Bosch un 10 yıl motor garantisinin olması ve çekim gücünün dyson ile hemen hemen aynı olması YouTube’da karşılaştırma videoları var fiyatının daha makul olması gibi sebeplerden Bosch aldım memnunum

Güçleri ayni mi çekişi
V15 bir tık daha iyi çekiyor diyorlar ama yetkili satıcıdan aldık biz ve oradaki görevli dikkate değer bir fark yok tek farkı v15 in şarj süresi uzun birazcık daha ama onun için gerek yok dedi ayrıca cidden benim açımdan v15 i kullanmak yorucu güçlü kuvvetli biri değilim maalesef 🥹
Şarj için de şunu diyebilirim evim 130 m2 3+1 eko modunda tek şarjla çok rahat bütün evi süpürebiliyorum oto modda biraz daha hızlı olmam gerekiyor eviniz daha küçükse oto modda da yaya yaya yeter süresi

Dyson kendini kanıtlamış bi marka.bende uzun süredir onu istiyodum ama malum yüksek fiyatlar sonra uzun araştırmalarım sonucu Bosch almaya karar verdim bsc712xxl modelde karar kıldım bunuda baya araştırdım Bosch un 10 yıl motor garantisinin olması ve çekim gücünün dyson ile hemen hemen aynı olması YouTube’da karşılaştırma videoları var fiyatının daha makul olması gibi sebeplerden Bosch aldım memnunum
Bu da video linki

Arkadaşım xiaomiyi turuncu siteden aldı. 9 ay sonra bataryası bitmiş ve satıcı Xiaomi olmadığı için yardımcı olmamışlar. Almayı düşünüyorsanız satıcıya dikkat edin

X