Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Göz çizdirme operasyonu hakkında...lütfen bilgi verin...

Canım ben de 5 yıl önce falan oldum D. Göz Hastanesı'nde kampanya wardı,önce bir
tarama yaptılar,gün werdiler,gittim 5dk lık birşeymiş bana yıllar gibi geldi ama ..
Ben miyoptum bir gözum 4 olmustu artık hiç göremez haldeydım.Ama gözumun
yapısı gereği eskı lazer amelıyatı olmamı söyledı dr.Ben de maalesef o ağrılı
dedıgın sürecı yaşadım 10gun kadar karanlıkta yattım sonra gün doğdu süperdi
sonucu.Hiçbirşey çekmene değmez lens gözluk vs hemen ol derim,sen belkı
son moda lazer olursun ben amelıyattan cıkarken ''göremıyoruuum''dıye aglarken herkes
göruyoruuum dıye cıkmıstı:))Benımkı cok agırdı onlar 2 gunde gunısıgına cıktı
göz yapına göre ogren,asla vıdeoda ızleme amelıyatı da.Gözunu uyusturup yapıyorlar.
Simdı az ılerledı gıbıme gelıyor gözum daha az secıyor uzagı ama olsun gerekırse yıne yaptırırım
.Tavbsıye edıyorum.

​geçmiş olsun arkadaşım inş yenilememiştir ama 2.lazer hakkı yok diyorlar bildigim kadarı ile

arkadaşım bizim bir aile dostumuz bundan yaklaşık olarak 2 yıldı sanırım yanlış hatırlamıyorsam gözünde miyop astigmat vardı 6,5 derece ile iki gözünden ameliyat oldu lazer yöntemi ile şimdi tekrardan kullanıyor gözlük tekrar dan miyop astigmat olmuş gözleri şuan birisi 1.75 digeri ise 2 derece tanıdıgımızın yaşı şuan 40 yaşında tanıdıgımızın derecesi sabitlenmişmiydi bilmiyorum onu hiç sormadım o yüzden doktorum derece sabitlenmesi diyor çünkü bildigim kadarı ile lazer hakkı başka yok şimdi bu tanıdıgımız da diyor başka lazer hakkım yok diyor o yüzden şuan gözlük kullanıyor peki senin düzenli gittigin bir göz doktoru var mı?

memleketimdeyken 6 ayda bir kontrole gidiyordum, daha doğrusu gözlükler deforme oldukça hem kontrol hem değişişm amaçlı göründüğüm doktorum vardı, ama evlendikten sonra sabit gittiğim bir doktorum yok...daha doğrusu bekarken ki kadar dikkat etmiyorum kontrollere...
ama sabitlenme olalı çok uzun zaman oldu, bende 4 derece miyopum ve 19 yaşımda falan artık sabitlenmişti yıllardır da aynı numaramdayım şuan 26 yaşındayım..değişme olmadı derecemde...
olmaya yüzde doksan niyetliyim, ama tekrarlama korkusu, kör olma olasılığı, ve göz kuruluğu olayı korkutuyor...tam cesaret alıp da hah tamam şimdi hazırım diyemiyorum :KK43: napıcam bilmiyorum...

Yani rahatsiz oluyomu gozun kizariklik felan amlaminda dedim:KK23:

hmmm şimdi anladım tatlım, yok yok hiç böyle sıkıntılar yaşamıyorum çok şükür sadece eğer gözlerim çok yorgunsa, uyuyamadıysam vs bi de üstüne makyaj yaparsam sulanıyo sulanıyo sonra da kuruyuveriyo gözlerim.. o zaman kaşıntı oluyo işte kuruduğu için o kadar..

ben 3 yıldır gözlük ve lens takıyorum yolun başındayım gözlüğü hiç sevmiyorum ama lenste kullandıkça gözü mahvettiği için gözlüğü dışarda da kullanmaya başlayıp lensi bırakmayı düşünüyorum. 17,5 yaşındayım :KK53: daha bir 10-12 sene bekleyeceğim sanırım belki daha iyi yöntemler çıkar teknoloji sürekli gelişiyor malum :KK51: lazer kornea kaybından dolayı bana korkunç gelmekte şu an :KK45:

ben 3 yıldır gözlük ve lens takıyorum yolun başındayım gözlüğü hiç sevmiyorum ama lenste kullandıkça gözü mahvettiği için gözlüğü dışarda da kullanmaya başlayıp lensi bırakmayı düşünüyorum. 17,5 yaşındayım :KK53: daha bir 10-12 sene bekleyeceğim sanırım belki daha iyi yöntemler çıkar teknoloji sürekli gelişiyor malum :KK51: lazer kornea kaybından dolayı bana korkunç gelmekte şu an :KK45:

tatlım evet daha yaşın çok küçük, dediğin gibi bi 10 sene beklemekte fayda var hem gözünün büyümesinin durması için hem de yöntemler her geçen gün gelişiyo 10 seneye neler olur neler... :KK34:

Lens mahvetti derken? Lensle ilgili okuduğum ilk olumsuz yorum. Ben de lense geçmeyi düşünüyorum uzun zamandır. :/

Lens mahvetti derken? Lensle ilgili okuduğum ilk olumsuz yorum. Ben de lense geçmeyi düşünüyorum uzun zamandır. :/

Yok benimkini mahvetmedi ama burda okumuştum bi bayan 7-8 yıl kullanmış ve artık lens takamaz olmuş tekrar gözlüğe dönmüştü. Bir de galiba ameliyat olmuyordu çünkü lens zarar vermişti gözüne. Bende bazen gözüme takınca batma yapıyo, çıkarıp tekrar takıyorum. Ama eve gelir gelmez cıkarıyorum gözlük takıyorum. Lens gözün oksijen almasına da engel oluyormuş, ilk senemde evde bile çıkarmazdım ama artık gözüme zarar veriyormuş gibi hissettiğim için hemen çıkarıyorum, rahat edemiyorum. :S

Kizlar konuyla alakali degil ama birsey soracam sizlere...ben uzagi goremiyorum daha dogrusu uzaktaki yazilari hic okuyamiyorum...doktora gittim yanlis hatirlamiyorsam 2.75 numarasiydi devamli kullan senede 1 kontrole gel demisti...gozlugu aldim ama kullanamiyorum takinca yeri yamuk mumuk goruyorum ve oldugundan dahada yuksek yerler duruyor ama tvye baktihimda puruzsuz ve net goruyorum yazilar harika tek iyi yonu bu...size sorum ilk gozluk kullandiginizda bu sorunu yasayan oldumu olduysa nekadar surede herseyi norlal gormeye basladiniz....cvp yazan olursa sevinirim....

Kizlar konuyla alakali degil ama birsey soracam sizlere...ben uzagi goremiyorum daha dogrusu uzaktaki yazilari hic okuyamiyorum...doktora gittim yanlis hatirlamiyorsam 2.75 numarasiydi devamli kullan senede 1 kontrole gel demisti...gozlugu aldim ama kullanamiyorum takinca yeri yamuk mumuk goruyorum ve oldugundan dahada yuksek yerler duruyor ama tvye baktihimda puruzsuz ve net goruyorum yazilar harika tek iyi yonu bu...size sorum ilk gozluk kullandiginizda bu sorunu yasayan oldumu olduysa nekadar surede herseyi norlal gormeye basladiniz....cvp yazan olursa sevinirim....

günaydın arkadaşım ben 13 yaşından beri gözlük kullanıyorum birisi 2.75 birisi 2.5 miyop astigmat ben hiç zorlanmadım gözlük takarken ama annem zorlanıyor annemin derecesi düşük gözlügü klormatik doktor evin içinde takmak zorunda degilsin ama dışarıda tak demişti annem de dedigin gibi gözlügü takınca yeri yamuk görüyorum diyor peki göz yapın lens için uygunmu mesela benim göz yapım çok hassas anında mikrop kapabiliyor o yüzden lesn kullanmıyorum

günaydın arkadaşım bazı insanların göz yapısı lens için uygun olmayabilir lens kullanırken çok dikkatli olmamız gerekiyor mesela benim göz yapım çok hassas anında mikrop kapabiliyor çünkü lens için çok hijyen olması gerekir benim gözüm tozdan rüzgardan anında etkileniyor benim bir arkadaşımda önce gözlük kullanıyordu daha sonra lense döndü fakat gözü onunda çabuk mikrop kapması üzerine tekrar lense döndü

özel kartal göz hastanesinde ahmet gökdelene yapırdım astigmad ve hipermetrop vardı şu anda her 2 sinidi sıfırladı..hiç korkmadan rahatlıkla yaptırabiliceğiniz küçük bir operasyon sadece ilk gün ışığa duyarlı oluyosunuz onuda özel gözlükleri sayesinde atlatıyosunuz ilk 2 hafta çok bulanık bir görüntü oluyo sonra zamanla yavaş yavaş geçiyor...

merhaba arkadaşlarrrrrrr :) bende bundan 7 yıl önce excimer laser yaptırdım adana'da,o zaman çok yaygın değildi ama gözlüklerimden kurtulmak istediğim için istikrarlı ve kararlıydım yoğun bir araştırmaya girdim ve kendimi güvendiğim hekimlerin eline bıraktım.Gözlerimde miyopi ve astigmat vardı çok şükür sıfırlandı ayrıca çok heyecanlı bir ameliyattı :) gözlükten kurtulmak isteyen herkese tavsiye ederim arkadaşlar.Lakin geçenlerde bir arkadaşımda excimert laser omak istediğini ama ameliyat için görüştüğü dr.un ilerde normal doğum yapamama sıkıntısından bahsettiğini söylemiş arkadaşım vazgeçmiş böyle bir durumla karşılaşan oldu mu acaba ????? :KK14:

slm kızlar direk konuya gireyim..
ben 26 yaşındayım...liseden buyana gözlük kullanıyorum...miyopum...
gözlük kullananlar bilir zorluğunu ve yıllarca lazer olsam diye düşündüm hep...
ha bu sene ha seneye derken seneler geçti gitti..
ama artık ciddi ciddi düşünüyorum...
bilgisi olanlar veya çevresinde yaptıranlar varsa, bana iyi ve kötü yanlarını anlatırmısınız...ameliyat sürecini sonrasını...özellikle sonrasında çok ağrı oluyormuş diye duydum...
lütfen bilenlerden tavsiye bekliyorum...sizce yaptırmak ne derece doğru veya değil...
fiyatlar konusunda da bilgi verirseniz..çünkü birçok hastane farklı fiyatta...
kararsızım...yeterli bilgiye ulaşamdım...:18::18::18::18:

canım çok geçmiş olsun. ben geçen sene sorunumu hallettim çok şükür. İşini iyi yapan doktor çok önemli darısı başına.

bende miyopum orta okuldan beri gözlük kullandım
23 yaşında lazer oldum
agrı oluyo ama sanki gözünüze toz kaçmış gibi kaşıntı şeklinde oluyo
zaten ilaçlar damlalar oluyo rahatlatıyo 1 hafta sürüyo hemen hemen
3 sene oldu hiç şikayetim yok şükür çok rahatım
bazılarını göz yapısı ile alakalı oluyo
korneanın uygun olması gerekiyo,yani ince olursa olabiliyosun ama kalın olursa olmaya biliyomuş
tavsiye edrm ben çok rahatım çokda memnunum

merhabalar nerede ameliyat oldunuz acaba şuan memnun musunuz bende düşünüyorum olmayı ama?

canım ben de 23 yaşında yaptırdım... toplamda 15-20 dk süren bi operasyondu.. ben de ağrı olmadı hiç, ama ışığa inanılmaz bi hassasiyet oluşmuştu ilk gün güneş gözlüksüz dolaşamadım evde dahil olmak üzere ama ertesi gün bişe kalmadı, 1 hafta banyo yapmadım yüzümü yıkamadım, 2 aya yakın hergün göz damlası kullandım.. şimdi de haftada iki ya da üç defa kullanıyorum göz damlası çünkü işim gereği bilgisayarla çok haşır neşirim o yüzden kuruma yapıyo damla kullanmam gerekiyo.. yeri gelmişken söyleyeyim bana göre en büyük eksisi gözde kuruma yapması ki daha öncesinde böyle sorunlar yaşamazdım çizdirdikte sonra kuruma problemi yaşamaya başladım... ama açıkçasıbunun dışında çok ama çok memnunum kesinlikle tavsiye ederim.. ama şunu unutmayın nerde yaptırdığınız çok ama çok önemli sakın ucuza kaçıp vasat bi yerde yaptırmayın ben bunun acısını çeken çok arkadaş tanıyorum... bi de bi arkadaş ileride yaşanan kalıcı körlük gibi bişeyden bahsetmiş bunu hiç duymamıştım ama korktum şimdi yaaa....:18:

merhabalar, şuan memnunmusunuz acaba bir sorun varmı? özelliklede bilgisayar kullanımının bir zararı oluyo mu bende işim gereği sürekli bilgisayar başındayım ve korkuyorum..

selamlar.. bnde 23yasindaym iki senedir gozluk kullaniyorum bana yakistiriyolar gozlugu ama bn hic sevmiyorum.. halada alisamadim.. miyop ve astgmat var bnde. lazer tedavisi uygulamak istiyorum ama korkuyorum.. nie derseniz son durak 5flminde bi kiz yaptiriyo ve basina bsiler geliyo. etkisnde kaldim.. nekadara yaptiriliyo ve adanada guvenilen tavsiyesi olan doktor varmi

bende olup olmama konusunda yıllardır kararsızım. bir de ben 12 yıldır lens takıyorum korneam iyice incelmiştir diye korkuyorum. Adana'da maya göze gitmeyi düşünüyorum.
yeni lazer olan birileri lütfen yorum yazarsanız seviniriz.

X