Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Göz çizdirme operasyonu hakkında...lütfen bilgi verin...

babamda fiyatını 900 liraya oldu eger sigortanız yoksa 2500 lirayı buluyormuş

hay allah ben de çok korktum şimdi ama geçmiş ola ben 5 sene önce yaptırmıştım... :18: yaaa inşallah böyle şeyler gelmez başıma offff ciddi ciddi tedirgin oldum şimdi yaa.... :26::18:

Ben de çok korktum doktorlar kendileri olmuyorsa bi bildikleri var demekki.. neyse canım inşallah bunlar başına gelmez yaa göz en önemli organ yani Allah korusun :26:

hay allah ben de çok korktum şimdi ama geçmiş ola ben 5 sene önce yaptırmıştım... :18: yaaa inşallah böyle şeyler gelmez başıma offff ciddi ciddi tedirgin oldum şimdi yaa.... :26::18:

Ben de çok korktum doktorlar kendileri olmuyorsa bi bildikleri var demekki.. neyse canım inşallah bunlar başına gelmez yaa göz en önemli organ yani Allah korusun

bende oldum genel olarak memnunum yani gozlukle gorebildigim kadar goruyorum sükür,
ama gozde kuruluk yapiyor goz damlasi kullaniyorum simdi eskiden boyle bi sorunum yoktu,
birde hayalet cizgimi diyorlar ne yani gunduz beyaz bi yere baktigimda dalga dalga birseyler geciyor gozumden oda goz icindeki sivinin hareketlenmesiymis,
2010da oldum ben ALLAHA sükür bi sknti yok ama ben cok takinti yaptim ALLAH KORUSUN hep birsey olacak diye dusunuyorum..

Ben kornea alınacağı için korkuyorum çünkü düşün lazerle korneanı kesiyorlar ve 20-30 yıl sonra kalıcı körlüğe sebep olabilirmiş ya.. Korkunç.. Belki daha yaşım ilerleyince olurum. Ama çok korkuyorum ya ilerde körlüğe sebep olursa diye..

off iste boyle yorumlari okuyunca icime korku giriyor olduguma pisman oluyorum INSALLAH boyle birsey olmaz ALLAH ESIRGESIN..

selam kızlar konu sahibi olarak epey soru birikti kafamda, yorumları okudukça hem sevinip cesaretlendim hemde korktum açıkçası...
şimdi ameliyat olan arkadaşlar memnun olduklarını söylüyor, buna sevindim ama mesela gözde kuruluk oluyormuş ve damla kullanıyorlarmış,
iyide bunu ömür boyu kullanıcakmısınız, bu çok can sıkıcı bişey...damlasız yaşanamayacaksa eğer...
ikinci sorum ilerde körlük durumları ihtimali varmış..bu zaten lazerden korkutmaya birebir :) ben şimdi nasıl cesaret edeyim bilemedim vallahi :KK43:
her ameliyatın riski vardır bunu artık benimsedik, hele ki bu durum göz olunca daha bir tedirginlik oluşuyor elbette...
fakat şu gözde kuruma olupda damla kullanma olayı, birde ilerde yaş ilerledikçe kör olma ihtimali beni çok korkuttu...
rica etsem yaptıran arkadaşlardan, bu konuda bildiğiniz herşeyi yazabilirmisiniz...
mesela operasyondan önce elbette ki doktorla konuşmuşsunuzdur detaylı, doktorunuzun bu ilerde kör olma olayına bakış açısı nasıldı..
bunlar sadece varsayımmı yoksa ihtimal mi,,,
şimdi basit bişey değilki ya tutarsa diye göze alınacak kadar...
üfff kızlar bilemedim şimdi...eşim sen bilirsin kararını ver, istersen bugün gider yaptırırız diyor,
parasına fazla takılmadım...ama dediğim gibi şu gözdeki kuruma için damla kullanımı ve ilerde körlük ihtimali hakkında net bilgi sahibi olanlardan rica ediyorum kızlar, detaylı olarak doktorla konuşmalarınızı yazarmısnız...
açıkçası bu kadar olan kişi beklemiyordum :) meğer ne kadar çok kişi oluyormuş bu ameliyatı...:)

Ben ameliyat olmaya cok ani karar verdim esiminde istegiyle oldu aklimda yoktu sonra tr gittim 1 hastaneden randevu aldim bi tanidiktn oranin iyi olmadigini ogrendim dunya gozden randevu aldim gittim gorustum gozume bakti gozum musaitmis sonra sordum doktora kor oluyomusun ilerde diye guldu oyle birsey yok dedi ama 10 bi de 1 mi ne mikrop kapmami yoksa gozde kirismami ne tam anlatamadim simdi oyle birseyden bahsetti ama doktor guven verdi bana oldum ameliyat cok kolay korkacak birsey yok sadece sonraki 3 4 saat gozun akiyo agriyo filan o zaman diyosun nerden oldum diye ama gecici neyse goz kurulugu yaptigindan haberim yoktu ama oldum bi kere 2 seneyi gecti ben olali daha yeni kullanmaya basladim suni goz yasini ne kadar kullanirim bilmem her sene muayneye gidiyorum INSALLAH ilerde korluk filan olmaz ALLAH ESIRGESIN bide benim bi tandigim benden 5 sene once olmustu tekrar bozulmus gozleri boyle iste ben simdilik memnunum bide pcye fazla takilmasam tam olacak tekrar bozacam gozleri :KK23:

günaydın arkadaşım bizim göz doktorumuz 20 senelik doktorumuz bizde sorduk ileride kör olma ihtimali falan varmı diye öyle birşey yok dedi ama babma çok dikkatli ol dedi toza,rüzgara karşı durma dedi dışarıda mümkün oldugunca güneş gözlügü kullan dedi benim annem gözlerinden 3 kere ameliyat oldu hemde dikişili lazer yöntemi yoktu o zaman o ameliyatlar çok zordu ama doktorumuz şunu der hep gelen hastalara ameliyat için 25 yaş ve üzeri diyoruz diyorlar ve derece sabitlenmesi istiyoruz diyorlar bir ara lens kullanmak istedim ama tavsiye etmedi şakayla karışık bende gözlük kullanıyorum dedi benm göz yapım çok hassas en ufak şeylerde mikrop kapabiliyor o yüzden lesnsi tavsiye etmedi göz ameliyatı olabilmek için lazer ile göz yapının uygun olması gerekir bunuda en iyi bir doktor bilir peki siz gözlük mü kullanıyorsunuz lens mi birde merak ettigim bişeyler var bilmiyorum sizinde merak ediyormusunuz doktorların çogu neredeyse hiçbiri lens kullanmıyor hep gözlük kullanıyorlar sizce neden acaba

günaydın arkadaşım bizim göz doktorumuz 20 senelik doktorumuz bizde sorduk ileride kör olma ihtimali falan varmı diye öyle birşey yok dedi ama babma çok dikkatli ol dedi toza,rüzgara karşı durma dedi dışarıda mümkün oldugunca güneş gözlügü kullan dedi benim annem gözlerinden 3 kere ameliyat oldu hemde dikişili lazer yöntemi yoktu o zaman o ameliyatlar çok zordu ama doktorumuz şunu der hep gelen hastalara ameliyat için 25 yaş ve üzeri diyoruz diyorlar ve derece sabitlenmesi istiyoruz diyorlar bir ara lens kullanmak istedim ama tavsiye etmedi şakayla karışık bende gözlük kullanıyorum dedi benm göz yapım çok hassas en ufak şeylerde mikrop kapabiliyor o yüzden lesnsi tavsiye etmedi göz ameliyatı olabilmek için lazer ile göz yapının uygun olması gerekir bunuda en iyi bir doktor bilir peki siz gözlük mü kullanıyorsunuz lens mi birde merak ettigim bişeyler var bilmiyorum sizinde merak ediyormusunuz doktorların çogu neredeyse hiçbiri lens kullanmıyor hep gözlük kullanıyorlar sizce neden acaba

yelizcim inan bende bunu hep merak etmişimdir, hemen hemen her göz doktoru gözlüklü...hatta ben doktora kontrole gittiğimde sormuştum neden siz laze olmuyorsunuz diye, gülümsedi ve dedi ki, göz gibi öenmli bir organ için risk almaya değmez diye düşünüyorum dedi, o zamanlar gülüp geçtim ama bilemiyorum değermi değmezmi, her sabah yataktan kalkar kalkmaz gözlük aramak, sürekli buharlanan camları silmek, namaz kılarken çıkarıp takmak mecburiyetleri bu gibi vs sebepler kolay değil elbette, ama cesaret etmeli mi ona emin olamıyorum. ben şuan gözlük kullanıyorum ama düğünüm olacağında lens almıştım, epeyce kullandım, ama lens de kolay değilki takıp çıkarmak mesele... bir sürü zahmet...ayrıca mikrop kapma olasılığı yüksek...
o yüzden bıraktım lensi, gözlüğümü kullanıyorum şimdi...ama bıktım gerçekten yıllardır... bilemiyorum yaa napsam ne etsem...tam anlamıyla tatmin etmedi beni yorumlar...

yelizcim inan bende bunu hep merak etmişimdir, hemen hemen her göz doktoru gözlüklü...hatta ben doktora kontrole gittiğimde sormuştum neden siz laze olmuyorsunuz diye, gülümsedi ve dedi ki, göz gibi öenmli bir organ için risk almaya değmez diye düşünüyorum dedi, o zamanlar gülüp geçtim ama bilemiyorum değermi değmezmi, her sabah yataktan kalkar kalkmaz gözlük aramak, sürekli buharlanan camları silmek, namaz kılarken çıkarıp takmak mecburiyetleri bu gibi vs sebepler kolay değil elbette, ama cesaret etmeli mi ona emin olamıyorum. ben şuan gözlük kullanıyorum ama düğünüm olacağında lens almıştım, epeyce kullandım, ama lens de kolay değilki takıp çıkarmak mesele... bir sürü zahmet...ayrıca mikrop kapma olasılığı yüksek...
o yüzden bıraktım lensi, gözlüğümü kullanıyorum şimdi...ama bıktım gerçekten yıllardır... bilemiyorum yaa napsam ne etsem...tam anlamıyla tatmin etmedi beni yorumlar...

bende yaklaşık olarak 13 yaşındam beri gözlük kullanıyorum 26 yaşındayım dedigin gibi camlar buharlanınca sil namaz kılarken takıp çıkarmak özellikle yagmurlu havalarda camların su içinde kalıyor önümü göremiyorum gözlerim hassas diye lens kullanmıyorum hiç bir doktorda kullanmıyor lensi ameliyat için biraz daha bekliyorum babamın ameliyatı daha yeni aradan bir 4 yada 5 ay geçsin bakalım bir sorun olack mı olmayacak mı doktorumuz olmaz diyor sen yinede kendi doktoruna bir danış canım göz yapın lazer için uygun mu degilmi kimisinin uygun olmuyor

Cnm bende göz kurulugu olmadi gercekten ameliyatdan bu yana hic bir sorunum olmadi allaha sükür. Gece bazen rüyalarima giriyor gözlerim bozulmus falan görüyorum ama bilincalti iste. Bende dünya göz hastanesinden bilgi al kafana takilan sorulari doktorla görüs derim. Karar tabiki yine senin. Körlük konusunuda duyum demisti doktor ozaman. 30 senelik bi deneyimiz oldugu icin ilersini bilmiyoruz henüz demisti anlatabildimmi? Karisik oldu galiba :-)

selam kızlar konu sahibi olarak epey soru birikti kafamda, yorumları okudukça hem sevinip cesaretlendim hemde korktum açıkçası...
şimdi ameliyat olan arkadaşlar memnun olduklarını söylüyor, buna sevindim ama mesela gözde kuruluk oluyormuş ve damla kullanıyorlarmış,
iyide bunu ömür boyu kullanıcakmısınız, bu çok can sıkıcı bişey...damlasız yaşanamayacaksa eğer...
ikinci sorum ilerde körlük durumları ihtimali varmış..bu zaten lazerden korkutmaya birebir :) ben şimdi nasıl cesaret edeyim bilemedim vallahi :KK43:
her ameliyatın riski vardır bunu artık benimsedik, hele ki bu durum göz olunca daha bir tedirginlik oluşuyor elbette...
fakat şu gözde kuruma olupda damla kullanma olayı, birde ilerde yaş ilerledikçe kör olma ihtimali beni çok korkuttu...
rica etsem yaptıran arkadaşlardan, bu konuda bildiğiniz herşeyi yazabilirmisiniz...
mesela operasyondan önce elbette ki doktorla konuşmuşsunuzdur detaylı, doktorunuzun bu ilerde kör olma olayına bakış açısı nasıldı..
bunlar sadece varsayımmı yoksa ihtimal mi,,,
şimdi basit bişey değilki ya tutarsa diye göze alınacak kadar...
üfff kızlar bilemedim şimdi...eşim sen bilirsin kararını ver, istersen bugün gider yaptırırız diyor,
parasına fazla takılmadım...ama dediğim gibi şu gözdeki kuruma için damla kullanımı ve ilerde körlük ihtimali hakkında net bilgi sahibi olanlardan rica ediyorum kızlar, detaylı olarak doktorla konuşmalarınızı yazarmısnız...
açıkçası bu kadar olan kişi beklemiyordum :) meğer ne kadar çok kişi oluyormuş bu ameliyatı...:)

yok tatlım yanlış anladın, göz damlasız yaşayamamak gibi bi sıkıntım yok şükür, sadece gözüme ağır makyaj yaptığımda rahatlatması ve temizlemesi amacıyla makyajı çıkarttıktan sonra kullanıyorum, bi de uyuyamadıysam veya çoookkk uzun süre bilgisayara baktıysam kuruluk oluyo o da rahatszı edici bi boyutta değil ama yine de gözüm rahatlasın hani "nefes alsın" diye kullanıyorum... haftada 1 ya da 2 defa kullanıyorum öyle her gün her gün değil yani

yok tatlım yanlış anladın, göz damlasız yaşayamamak gibi bi sıkıntım yok şükür, sadece gözüme ağır makyaj yaptığımda rahatlatması ve temizlemesi amacıyla makyajı çıkarttıktan sonra kullanıyorum, bi de uyuyamadıysam veya çoookkk uzun süre bilgisayara baktıysam kuruluk oluyo o da rahatszı edici bi boyutta değil ama yine de gözüm rahatlasın hani "nefes alsın" diye kullanıyorum... haftada 1 ya da 2 defa kullanıyorum öyle her gün her gün değil yani

bende kullaniyorum gunde 1 kac kere canim sen makyaj yaptiginda gozun agirlasiyormu peki ?
birde goz kurulugu geciciymis genellikle :KK66:

Son düzenleme:
bende kullaniyorum gunde 1 kac kere canim sen makyaj yaptiginda gozun agirlasiyormu peki ?
birde goz kurulugu geciciymis genellikle :KK66:

gözün ağırlaşıyo mu derken ne kastediyosun canım pek anlayamadım kusura bakma... :26:
yaa tabii ki o yoğun kuruluk devam etmiyo, hatta damla kullanmasam ne olur hiçbişe.... yine çok çok büyük bi sorun yaşamam ama damla kullandığım günler ( özellikle daha önce bahsettiğim zamanlarda) daha iyi hissediyorum kendimi hem de gözüm benim için öenmli olabildiğince temiz ve sağlıklı olsun istiyorum bi de ben göz içine de kalem çekerim ki çok yanlış bişe o yüzden ekstra bi özen gösteriyorum.. haaa bi de bu operasyonu olmadan önce asla ve asla göz kuruluğu yaşamadım hatta lensle yattığım günler olurdu yine de bişe olmazdı o yüzden şimdi bunu yaşadığım için hani bi dezavantaj olarak bunu yazayım dedim.. :KK34: ama dediğim gibi çooookkkkk büyük bi sıkıntı yaratmıyo bana çok şükür... :KK76:

Canım ben de 5 yıl önce falan oldum D. Göz Hastanesı'nde kampanya wardı,önce bir
tarama yaptılar,gün werdiler,gittim 5dk lık birşeymiş bana yıllar gibi geldi ama ..
Ben miyoptum bir gözum 4 olmustu artık hiç göremez haldeydım.Ama gözumun
yapısı gereği eskı lazer amelıyatı olmamı söyledı dr.Ben de maalesef o ağrılı
dedıgın sürecı yaşadım 10gun kadar karanlıkta yattım sonra gün doğdu süperdi
sonucu.Hiçbirşey çekmene değmez lens gözluk vs hemen ol derim,sen belkı
son moda lazer olursun ben amelıyattan cıkarken ''göremıyoruuum''dıye aglarken herkes
göruyoruuum dıye cıkmıstı:))Benımkı cok agırdı onlar 2 gunde gunısıgına cıktı
göz yapına göre ogren,asla vıdeoda ızleme amelıyatı da.Gözunu uyusturup yapıyorlar.
Simdı az ılerledı gıbıme gelıyor gözum daha az secıyor uzagı ama olsun gerekırse yıne yaptırırım
.Tavbsıye edıyorum.

Canım ben de 5 yıl önce falan oldum D. Göz Hastanesı'nde kampanya wardı,önce bir
tarama yaptılar,gün werdiler,gittim 5dk lık birşeymiş bana yıllar gibi geldi ama ..
Ben miyoptum bir gözum 4 olmustu artık hiç göremez haldeydım.Ama gözumun
yapısı gereği eskı lazer amelıyatı olmamı söyledı dr.Ben de maalesef o ağrılı
dedıgın sürecı yaşadım 10gun kadar karanlıkta yattım sonra gün doğdu süperdi
sonucu.Hiçbirşey çekmene değmez lens gözluk vs hemen ol derim,sen belkı
son moda lazer olursun ben amelıyattan cıkarken ''göremıyoruuum''dıye aglarken herkes
göruyoruuum dıye cıkmıstı:))Benımkı cok agırdı onlar 2 gunde gunısıgına cıktı
göz yapına göre ogren,asla vıdeoda ızleme amelıyatı da.Gözunu uyusturup yapıyorlar.
Simdı az ılerledı gıbıme gelıyor gözum daha az secıyor uzagı ama olsun gerekırse yıne yaptırırım
.Tavbsıye edıyorum.

nasıl yani tekrarlıyormu yeniden, yani tekrarda göz bozukluğu oluyormu ? tekrar tekrar olunacak bişeymi?

gözün ağırlaşıyo mu derken ne kastediyosun canım pek anlayamadım kusura bakma... :26:
yaa tabii ki o yoğun kuruluk devam etmiyo, hatta damla kullanmasam ne olur hiçbişe.... yine çok çok büyük bi sorun yaşamam ama damla kullandığım günler ( özellikle daha önce bahsettiğim zamanlarda) daha iyi hissediyorum kendimi hem de gözüm benim için öenmli olabildiğince temiz ve sağlıklı olsun istiyorum bi de ben göz içine de kalem çekerim ki çok yanlış bişe o yüzden ekstra bi özen gösteriyorum.. haaa bi de bu operasyonu olmadan önce asla ve asla göz kuruluğu yaşamadım hatta lensle yattığım günler olurdu yine de bişe olmazdı o yüzden şimdi bunu yaşadığım için hani bi dezavantaj olarak bunu yazayım dedim.. :KK34: ama dediğim gibi çooookkkkk büyük bi sıkıntı yaratmıyo bana çok şükür... :KK76:

Yani rahatsiz oluyomu gozun kizariklik felan amlaminda dedim:KK23:

slm kızlar direk konuya gireyim..
ben 26 yaşındayım...liseden buyana gözlük kullanıyorum...miyopum...
gözlük kullananlar bilir zorluğunu ve yıllarca lazer olsam diye düşündüm hep...
ha bu sene ha seneye derken seneler geçti gitti..
ama artık ciddi ciddi düşünüyorum...
bilgisi olanlar veya çevresinde yaptıranlar varsa, bana iyi ve kötü yanlarını anlatırmısınız...ameliyat sürecini sonrasını...özellikle sonrasında çok ağrı oluyormuş diye duydum...
lütfen bilenlerden tavsiye bekliyorum...sizce yaptırmak ne derece doğru veya değil...
fiyatlar konusunda da bilgi verirseniz..çünkü birçok hastane farklı fiyatta...
kararsızım...yeterli bilgiye ulaşamdım...:18::18::18::18:

bende çok kararsız kalmıştım ama ilkokulu bitirir bitirmes takmaya başlamıştım ve şuanda 33 yaşındayım geçen sene kontrole diye ğittim ve uygunn oldugunu duyar duymaz olmak istiyorum dedim .daha önceleride araştırma yapmıştım ve aynışey söylemişlerdi kornea uygun . agrılı yöntemi asla tavsiye etmiyorum .arakdşaım oldu 15 ğün öldü öldü dirildi . gözlerini açamdı agrı,sancı, yaş, çok kötüydü ,ben agrısız yöntemi tercih etmiştim oda uygundu gözlerime . oldum yarım saat sonra eski halimdeydim .ertesi günde işe geldim ,iyi ki olmuşumm .gözlerim şimdi daha güzel bakıyor .....

bende çok kararsız kalmıştım ama ilkokulu bitirir bitirmes takmaya başlamıştım ve şuanda 33 yaşındayım geçen sene kontrole diye ğittim ve uygunn oldugunu duyar duymaz olmak istiyorum dedim .daha önceleride araştırma yapmıştım ve aynışey söylemişlerdi kornea uygun . agrılı yöntemi asla tavsiye etmiyorum .arakdşaım oldu 15 ğün öldü öldü dirildi . gözlerini açamdı agrı,sancı, yaş, çok kötüydü ,ben agrısız yöntemi tercih etmiştim oda uygundu gözlerime . oldum yarım saat sonra eski halimdeydim .ertesi günde işe geldim ,iyi ki olmuşumm .gözlerim şimdi daha güzel bakıyor .....

kudret göz hastanesi ve seda hocaaa amaliyat öncesi ve sonrasııı ilgisi görülmeye deger ...:)

nasıl yani tekrarlıyormu yeniden, yani tekrarda göz bozukluğu oluyormu ? tekrar tekrar olunacak bişeymi?

arkadaşım bizim bir aile dostumuz bundan yaklaşık olarak 2 yıldı sanırım yanlış hatırlamıyorsam gözünde miyop astigmat vardı 6,5 derece ile iki gözünden ameliyat oldu lazer yöntemi ile şimdi tekrardan kullanıyor gözlük tekrar dan miyop astigmat olmuş gözleri şuan birisi 1.75 digeri ise 2 derece tanıdıgımızın yaşı şuan 40 yaşında tanıdıgımızın derecesi sabitlenmişmiydi bilmiyorum onu hiç sormadım o yüzden doktorum derece sabitlenmesi diyor çünkü bildigim kadarı ile lazer hakkı başka yok şimdi bu tanıdıgımız da diyor başka lazer hakkım yok diyor o yüzden şuan gözlük kullanıyor peki senin düzenli gittigin bir göz doktoru var mı?

X