Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Göz çizdirme operasyonu hakkında...lütfen bilgi verin...

gazeldustubaglara

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2012
10.411
2.198
slm kızlar direk konuya gireyim..
ben 26 yaşındayım...liseden buyana gözlük kullanıyorum...miyopum...
gözlük kullananlar bilir zorluğunu ve yıllarca lazer olsam diye düşündüm hep...
ha bu sene ha seneye derken seneler geçti gitti..
ama artık ciddi ciddi düşünüyorum...
bilgisi olanlar veya çevresinde yaptıranlar varsa, bana iyi ve kötü yanlarını anlatırmısınız...ameliyat sürecini sonrasını...özellikle sonrasında çok ağrı oluyormuş diye duydum...
lütfen bilenlerden tavsiye bekliyorum...sizce yaptırmak ne derece doğru veya değil...
fiyatlar konusunda da bilgi verirseniz..çünkü birçok hastane farklı fiyatta...
kararsızım...yeterli bilgiye ulaşamdım...:18::18::18::18:

Ben oldum bulundugum sehrin dunya goz hastanesinde , yeni acildigi icin kampanyaliydi 1300 felani buldu galiba. Miyop astigmatti benimki cok memnunum hic dusunme ol

Bende miyobum ilk okulda gözlük kullandım. lisede bıktım 4 sene boyunca takmadım gözlerim iyice ilerleyince lens aldım onu kullanıyorum4-5 senedir.
Bende gözlerimi çizdirmek istedim ama malesef göz yapım uygun değilmiş..
Gidip hastaneye görün ordan bilgi al önce bence..

bilgisi olanlar veya çevresinde yaptıranlar varsa, bana iyi ve kötü yanlarını anlatırmısınız...ameliyat sürecini sonrasını...özellikle sonrasında çok ağrı oluyormuş diye duydum...
lütfen bilenlerden tavsiye bekliyorum...sizce yaptırmak ne derece doğru veya değil...
bende miyopum orta okuldan beri gözlük kullandım
23 yaşında lazer oldum
agrı oluyo ama sanki gözünüze toz kaçmış gibi kaşıntı şeklinde oluyo
zaten ilaçlar damlalar oluyo rahatlatıyo 1 hafta sürüyo hemen hemen
3 sene oldu hiç şikayetim yok şükür çok rahatım
bazılarını göz yapısı ile alakalı oluyo
korneanın uygun olması gerekiyo,yani ince olursa olabiliyosun ama kalın olursa olmaya biliyomuş
tavsiye edrm ben çok rahatım çokda memnunum

Son düzenleme:

Merhaba cnm bende lazer ameliyati oldum. Gözlerimin miyop derecesi 2,75 di. 18 yasimda oldum suan 23 yasindayim. Yurtdisinda yasiyorum ve ameliyat icin 1 haftaligina istanbula geldik yengemle. Oda ayni sekilde miyop ayni derecede. Randevumuzu almistik daha gelmeden. Gittik ilk gün muayne ettiler. Baktilar ameliyata uygunmu degilmi diye. Ikimizinde problem cikmadi ertesi gün ameliyata gelin dediler. Gittik. Önce damla damlattilar gözlerimize sonra simdi biraz baski olacak gözlerinizde ve kararmaya baslicak dediler öylede oldu ama korkulacak bisey degil. Ardindan lazer odasina yönlendirdiler. Gittik orda yesil kirmizi isikli bi alete bak dediler yesil noktaya bakarken 5 dk bile sürmeyen ameliyatimizi olmusuz :-) aci yok hicbirsey yok. Neyse lens takmislar mikrop falan kapmasin diye ben bunu ertesi sabah cikarttiklarinda fark ettim :-)
Ameliyattan ciktik yanimizda bir gün önce aldigimiz damlalar vardi onlara baslayin dedi. Saat basi kullandik. Bende hic birsey olmadi ameliyattan sonra ne agri ne bisey hic ameliyat olmamis gibi ama yengemin agrisi vardi. Bünyeden bünyeye fark ediyor galiba. Ertesi gün tekrar gittik kontrole baktilar sorun yok dediler yapmamiz gereken seyleri söylediler sanirim bir 40 gün damla kullandik. Öylelikle 3 gün icersinde hallettik denilebilir. Kampanya yoktu 1600 falan vermistik ozaman. Suan iyiki yaptirmisim diyorum cok rahat. Cokta rahat gectigi icin yine bi sorun olsa tekrar yaptiririm cnm :-)

Ben kornea alınacağı için korkuyorum çünkü düşün lazerle korneanı kesiyorlar ve 20-30 yıl sonra kalıcı körlüğe sebep olabilirmiş ya.. Korkunç.. Belki daha yaşım ilerleyince olurum. Ama çok korkuyorum ya ilerde körlüğe sebep olursa diye..

canım ben de 23 yaşında yaptırdım... toplamda 15-20 dk süren bi operasyondu.. ben de ağrı olmadı hiç, ama ışığa inanılmaz bi hassasiyet oluşmuştu ilk gün güneş gözlüksüz dolaşamadım evde dahil olmak üzere ama ertesi gün bişe kalmadı, 1 hafta banyo yapmadım yüzümü yıkamadım, 2 aya yakın hergün göz damlası kullandım.. şimdi de haftada iki ya da üç defa kullanıyorum göz damlası çünkü işim gereği bilgisayarla çok haşır neşirim o yüzden kuruma yapıyo damla kullanmam gerekiyo.. yeri gelmişken söyleyeyim bana göre en büyük eksisi gözde kuruma yapması ki daha öncesinde böyle sorunlar yaşamazdım çizdirdikte sonra kuruma problemi yaşamaya başladım... ama açıkçasıbunun dışında çok ama çok memnunum kesinlikle tavsiye ederim.. ama şunu unutmayın nerde yaptırdığınız çok ama çok önemli sakın ucuza kaçıp vasat bi yerde yaptırmayın ben bunun acısını çeken çok arkadaş tanıyorum... bi de bi arkadaş ileride yaşanan kalıcı körlük gibi bişeyden bahsetmiş bunu hiç duymamıştım ama korktum şimdi yaaa....:18:

ben de düşünüyorum 6 numara lens kullanıyorum miyopum. doktorum bu ameliyatı olman için göz numaranın ilerlememesi, durması lazım dedi. sizlerin de öyle mi oldu acaba? benim 6 ayda bir artıyor numara

ameliyattan cıkar cıkmaz görmeye başladınız mı ? nasıl oluyor anlatabilir misiniz? o ışığa 5 dk boyunca bakmak rahatsız etmiyor mu ben gözlerimi kırpıştırırım sürekli yaaa :/

Bende ilerde düşünüyorum aslında ama bi taraftanda korkuyorum göz numaram çok büyük değil 2.75.
Annemin arkadaşının göz numarası 5di ve istanbulda olmuştu şuanda memnun...

canım ben de 23 yaşında yaptırdım... toplamda 15-20 dk süren bi operasyondu.. ben de ağrı olmadı hiç, ama ışığa inanılmaz bi hassasiyet oluşmuştu ilk gün güneş gözlüksüz dolaşamadım evde dahil olmak üzere ama ertesi gün bişe kalmadı, 1 hafta banyo yapmadım yüzümü yıkamadım, 2 aya yakın hergün göz damlası kullandım.. şimdi de haftada iki ya da üç defa kullanıyorum göz damlası çünkü işim gereği bilgisayarla çok haşır neşirim o yüzden kuruma yapıyo damla kullanmam gerekiyo.. yeri gelmişken söyleyeyim bana göre en büyük eksisi gözde kuruma yapması ki daha öncesinde böyle sorunlar yaşamazdım çizdirdikte sonra kuruma problemi yaşamaya başladım... ama açıkçasıbunun dışında çok ama çok memnunum kesinlikle tavsiye ederim.. ama şunu unutmayın nerde yaptırdığınız çok ama çok önemli sakın ucuza kaçıp vasat bi yerde yaptırmayın ben bunun acısını çeken çok arkadaş tanıyorum... bi de bi arkadaş ileride yaşanan kalıcı körlük gibi bişeyden bahsetmiş bunu hiç duymamıştım ama korktum şimdi yaaa....:18:

Canım ben de bıktım lensten falan ama
bunu okuyunca korktum gerçekten. :/

ben de düşünüyorum 6 numara lens kullanıyorum miyopum. doktorum bu ameliyatı olman için göz numaranın ilerlememesi, durması lazım dedi. sizlerin de öyle mi oldu acaba? benim 6 ayda bir artıyor numara

evet canım ben aklıma 18 yaşındayken sokmuştum bu ameliyatı yaptırmayı ama doktorum gözümün büyümesinin henüz durmadığını ortalama olarak 21,5 yaşında göüzn büyümesinin duracağını söylemişti böylece ben de bekledim o arada üniversite girdi vs derken ancak 23 yaşında olmaya karar verdim ki yaklaşık 2-3 senedir durmuştu büyümüyodu artık doktorum da olabileceğimi söyledikten sonra oldum... bu arada ben de 4 numara kullanıyodum ortaokuldan beri gözlük sonra lisede lense geçtim ama artık bıkmıştım yaa şimdi çok büyük nimet bana Allah babamdan razı olsun onun sayesinde oldum bu operasyonu şimdi güne net gören gözlerle uyanmanın keyfi inan bambaşka...

ameliyattan cıkar cıkmaz görmeye başladınız mı ? nasıl oluyor anlatabilir misiniz? o ışığa 5 dk boyunca bakmak rahatsız etmiyor mu ben gözlerimi kırpıştırırım sürekli yaaa :/

canım görüyosun ama sanki ameliyat geçirmemiş gibi sanki hala gözün bozuk ve gözün de gözlük yokmuş gibi epeybulanık görüyosun ve ışığa çok hassaiyet kazanıyo gözlerin o yüzden ben evde geçirdim bütün günü onda bile güneş gözlüğü taktım o da uyanık olduğum vakitlerde... çünkü operasyonu geçirdiğim günün nerdeyse tamamını yatarak uyuyarak geçirdim gözümü yormamak adına..

canım görüyosun ama sanki ameliyat geçirmemiş gibi sanki hala gözün bozuk ve gözün de gözlük yokmuş gibi epeybulanık görüyosun ve ışığa çok hassaiyet kazanıyo gözlerin o yüzden ben evde geçirdim bütün günü onda bile güneş gözlüğü taktım o da uyanık olduğum vakitlerde... çünkü operasyonu geçirdiğim günün nerdeyse tamamını yatarak uyuyarak geçirdim gözümü yormamak adına..

peki ne zaman görmeye başladın ? cok soru soruyorum kusura bakma yaa

peki ne zaman görmeye başladın ? cok soru soruyorum kusura bakma yaa

estağfurullah canım ne kusuru sor tabi yardımcı olabilirsem ne mutlu bana... canım ertesi gün net görmeye başladım hatta uyandığımda net görüyo olduğum için uyku sersemi afallayıp lensle mi uyudum ben diye düşünmüştüm o anlık... :KK17::KK34: başka sorun varsa cevaplamaya çalışırım :KK34:

benim abimde 8 yaşından 28 yaşına kadar gözlük kullandı, 6 numara miyoptu, gözlüksüz hiç bişey yapamıyordu.

babamlar bayağı araştırdı, kocaeli de oldu yaklaşık 3-4 yıl önce, çok memnun

fiyatını ve yerini tam olarak bilmiyorum, ama istersen öğrenirim, lazerden sonra öyle aman aman bi sıkıntısı olmadı canım

konu sahibi arkadaşım bende de miyop astigmat var birisi 2.5 derece birisi 2.75 olmuş doktorum ameliyat için 25 yaş ve üzeri derdi birde hep derecen sabitlensin kızım derdi en son eylül ayında kontrole gittim derecem yükselmiş birz daha bekle dedi derece sabitlenmeden olursan ileriki yaşta tekrar olabilirsin dedi benim babam 50 yaşında bir hafta önce kataraktan oldu lazer yönetimi ile ilk önce sol gözünden oldu bugun kontrole gitti şimdilik bir sorun yok kısmet olursa bir kaç gün sonra sağ gözünden olacak babamın göz ölçümlerini falan yaptılar lazer için uygunmuş çünkü bu çok önemli bende şimdilik gözlük kullanıyorum.

X