Evlat Edinme Evlat Edinmek Isteyen Anne Adaylari Bebeklerini Emzirebilmek icin Neler Yapmali?

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
Canım çok haklısın, yanlış bilgilendirme sebebiyle zor günler geçirmişsin.. Ama bu sıkıntılar da bizim hamileliğimiz diyorum... Ve ben de geçmişimde çok zor günler geçirdim... Allah'a şükür bugünüme şimdi. O yüzden diyorum her zaman umut vardır... Kafadan sallamıyorum yani :):):) Yani üzülüp ağlamakla olsa hep beraber üzülüp ağlıyalım dimi.. Ama olmuyor işte... Tabii seni anlıyorum başkalarının hatası nedeniyle onca umutlandın hazırlandın... Ama napalımm Allahım beterinden korusun... İnşşş zamanı gelince hepimiz anne baba olucaz... Kanunlardaki farklılıklar, saçmalıklar ne yazık ki çok.. Aslında dışardan almak istemiyoruz ama bizi bu yola sevk ediyorlar işte sende olduğu gibi değil mi?
Şimdi kurum şartları için ne kadar daha beklemen gerekiyor canım?

Basvurali 1 sene 2 ay oldu. Kurumdan hala yanlis bilgi veriyorlar, birbirleri icin yanlis bilgi vermis, hepsi benim dedigim dogru diyorlar. En son bir bu kadar daha bekleyeceksin (1 yil daha) denildi, o bile net degil. Yine bekleyip yine ayni durumu yasamak var. son anda bize size bebek veremiyoruz dediler yoksa siramiz coktan gelmisti aslinda. Benim bebegimin kiyafetleri yikandi utulendi cekmecelerinde, besigi odamizda, sutum dolabimda, dusun durumumu sadece bebek eksik. O yuzden dayanacak gucu bulamiyorum eskisi gibi icimde. Kurum kesinlikle bu yola sevkediyor. Kanunen ben istedigim yasta bebegi yanima alabiliyorum, sadece evlat edinme davasi actigim zaman 30 yasinda oluyor olmam ya da 5 senelik evli olmam yeterli oluyor. Ama kurumdan yaniniza bebek vermek icin illa da 30 yas veya 5 yillik evlilik sartini bekliyorlar. Ama ben kendim bulsam legal olarak aileyle anlassam aile riza verse 1 sene ztn tipki kurumdan almis olsaydik uygulanacagi gibi sozlesmeli olarak bakip 1 sene sonra sartlardan biri ztn dolugu icin evlat edinme davasi actigimizda sikinti kalmiyor. Bizi bu yola sokan devletin kendi kurumundan, sacma basvuru gerekcelerinden ve bilgisiz calisanlardan baska bir sey degil.

bende elektirikli pompa aldım ama şimdiki aklım olsa manuel alırdım
bir ara günde 3 kere yapıyordum önceleri çok yoğun kıvamlı sarı su geliyordu gittikçe kıvamı ve rengi açıldı ama sonra bıraktım
yeniden başlamak istiyorum
ihtiyaç olan bir konuydu çok doğru bir başlık olmuş

merhabalar :)

pompayı kullandıktan ne kadar zaman sonra sütünüz gelmeye başladı :)

bacım benim sütüm geliyor mu bilmiyorum
pompa dan öncede elimle sıksam bir sıvı geliyordu
ama pompa ile yapınca daha çok geliyor

pompadan önce nasıl geldi diye sorsam çok mu abes olur? kusura bakmayın araştırmaya yeni başladım. yani besin destek, süt yapan bi ilaç veya masaj gibi birşeyle mi geldi? yoksa tamamen psikolojik mi?

pompadan önce nasıl geldi diye sorsam çok mu abes olur? kusura bakmayın araştırmaya yeni başladım. yani besin destek, süt yapan bi ilaç veya masaj gibi birşeyle mi geldi? yoksa tamamen psikolojik mi?
pisikolojik mi bilmiyorum
aslın da merak ettim göğsümü yukardan aşağıya sıktım sonra da adını bilmediğim koyu kıvamlı bir sıvı geldi
tabi göğsüm baya kızardı baktım sanki umut var pompa aldık
bizim sıramız düşmüş onun için ciddi olarak artık pompaya başlıyorum
yanında da laktamil gibi bir ürün kullanıcam belki faydası olur

pisikolojik mi bilmiyorum
aslın da merak ettim göğsümü yukardan aşağıya sıktım sonra da adını bilmediğim koyu kıvamlı bir sıvı geldi
tabi göğsüm baya kızardı baktım sanki umut var pompa aldık
bizim sıramız düşmüş onun için ciddi olarak artık pompaya başlıyorum
yanında da laktamil gibi bir ürün kullanıcam belki faydası olur

umarım biran önce hayırlısıyla bebişinizi alırsınız kucağınıza :) sonuçlarını paylaşırsan çok sevinirim :)

merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.34 gün önçe oğlumuza kavuştuk evlat edinen anneler emzirebilirmi diye araştırırken bu sayfayı buldum çok ta sevindim ben pompa ile çalışıyorum çok az bi sıvı geldi çok mutlu oldum.Allah hepimize emzirmeyi nasip etsin.yeni öğrendiğim bir haberi sizlerle paylaşmak istiyorum ankara da gazi hastanesinde evlat edinen anneler bebeklerini emzirsin diye çalışma başlamış

merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.34 gün önçe oğlumuza kavuştuk evlat edinen anneler emzirebilirmi diye araştırırken bu sayfayı buldum çok ta sevindim ben pompa ile çalışıyorum çok az bi sıvı geldi çok mutlu oldum.Allah hepimize emzirmeyi nasip etsin.yeni öğrendiğim bir haberi sizlerle paylaşmak istiyorum ankara da gazi hastanesinde evlat edinen anneler bebeklerini emzirsin diye çalışma başlamış

Sizin için sevindim. İnşallah biz de evlatlarımıza kavuştuğumuz zamanları görebiliriz.
Evet, emzirebilirsiniz. Burayı bulmanıza çok sevindim. Çeviri yaptığım yazıları mutlaka tek tek okumanızı öneriyorum. Ve fırsat buldukça ten teması sağlayın bebeğinizle. Çıplak göğsünüzde yatsın, kokunuza alışsın, hormonlarınız ztn göğsünüzü de sağmanın da etkisiyle süt üretimine başlayacaktır. Hayırlı olsun :)

Merhaba
bende sıra bekliyorum
Konuyu okumaya calısıyorum
şunu merak ettım, bende elektrıklı pompa temın edecegm kisiden önce sarı su sonramı süt gelıyor
bırde ne kadar suruyor tam sut gelmesı ortalama?
bızde 2013 temmuzda basvurduk
inş.herkesin ve benimde hemen evlatlarımız gelir

Konuyu şimdi okudum. Bende bir anneyim. 2,5 aylıkken sütüm kesildi ben öz cocugum ıcın sızler kadar arastırmadım ugrasmadım. ha tabıkı ugrastım ama kader deyıp bıraktım. Okuduklarınız karsısında cok duygulandım. Rabbim tez zamanda biyolojik anne olmayı nasip etsın sıze.. Evlatlık alacagınız cocuk için süt getirme çabalarınız takdire şayan Allah razı olsun sizlerden inşallah. sankı benım cocugum ıcın ugrasıyormussunuz kadar cok mutlu oldum

Sa
Merhaba
bende sıra bekliyorum
Konuyu okumaya calısıyorum
şunu merak ettım, bende elektrıklı pompa temın edecegm kisiden önce sarı su sonramı süt gelıyor
bırde ne kadar suruyor tam sut gelmesı ortalama?
bızde 2013 temmuzda basvurduk
inş.herkesin ve benimde hemen evlatlarımız gelir

Sanırım kişiye göre değişir sütün gelmesi. Prolaktin hormonu yüksek olanların çok öabuk gelecektir. Hormonu normal olanların ya da düşük olanların çabalaması gerekir. Süre vermek saçma olur ama 2-4 ay içerisinde saklayacak kadar geliyor diyebilirim. Aldığınız takviyeler ve uyguladığınız protokollere göre süre kısalıp uzayabilir. Bünye meselesi biraz da.. Bütün annelerin, hepimizin bebeklerimizle bu bağı kurabilmesini diliyorum

Konuyu şimdi okudum. Bende bir anneyim. 2,5 aylıkken sütüm kesildi ben öz cocugum ıcın sızler kadar arastırmadım ugrasmadım. ha tabıkı ugrastım ama kader deyıp bıraktım. Okuduklarınız karsısında cok duygulandım. Rabbim tez zamanda biyolojik anne olmayı nasip etsın sıze.. Evlatlık alacagınız cocuk için süt getirme çabalarınız takdire şayan Allah razı olsun sizlerden inşallah. sankı benım cocugum ıcın ugrasıyormussunuz kadar cok mutlu oldum

Allah hepimizden razı olsun. Çabalıyoruz ama süt geliyor bebek gelmiyor, olmuyor bir şekilde.. Nasip, ya da nasipsizlik, bilemiyorum... Hayırlısı, artık diyecek bir şey kalmadı.

Allah hepimizden razı olsun. Çabalıyoruz ama süt geliyor bebek gelmiyor, olmuyor bir şekilde.. Nasip, ya da nasipsizlik, bilemiyorum... Hayırlısı, artık diyecek bir şey kalmadı.
Konuyu okuyalım çok oldu unuttum kusura bakmayın.
Bebeğiniz hala gelmedi mi :KK43:

Selamlar, motillium adli bir mide ilaci var yan etkisi sut salinimi ve sutu arttirmasi. Bebege yan etkisi yok cok dusuk seviyede bebege gectigini ve zarari olmadigini okumustum zaten reflulu bebeklere falan da surup.seklinde olani veriliyor yanilmiyorsam , gonlunuze gore olsun sevgiler

Selamlar, motillium adli bir mide ilaci var yan etkisi sut salinimi ve sutu arttirmasi. Bebege yan etkisi yok cok dusuk seviyede bebege gectigini ve zarari olmadigini okumustum zaten reflulu bebeklere falan da surup.seklinde olani veriliyor yanilmiyorsam , gonlunuze gore olsun sevgiler

Ben de kullandım o ilacı. Hatta bu başlığı açtığımda da bahsetmiştim. 2. Sayfada ilaçla ilgili yazımda ayrıntıları görebilirsiniz. Kişi kendi doktoruyla görüşmeden bu ilacı almaması gerektiğini düşünüyorum. Bana jinekologum yazmıştı motilium'u. Faydasını gördüm. :)

Ben de kullandım o ilacı. Hatta bu başlığı açtığımda da bahsetmiştim. 2. Sayfada ilaçla ilgili yazımda ayrıntıları görebilirsiniz. Kişi kendi doktoruyla görüşmeden bu ilacı almaması gerektiğini düşünüyorum. Bana jinekologum yazmıştı motilium'u. Faydasını gördüm. :)
Mrhaba
Cok merak ettim bebeginiz geldimi?
Bizde evlat edinme icin basvurduk daha cok yeniyiz.emzirmeyi arastiriyodum cok guzel bilgiler paylasmissiniz teselkur ediyorum

X