Evden çıkmayan kiracı

Kavimlergocu

Beni kıskananlar çatlasın çekemeyen halat taksin🌺
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2016
5.917
8.323
Arkadaşlar merhaba eşimin evi 6 yıl önce babası kiraya vermiş .Bizde 2 yıla yakın oldu evleneli evimize çıkmak istiyoruz . Kiracıyla mart ayında gittim konuştum okullar kapanınca çıkın tadilat yapıp geçelim dedik .Bunlar olmaz eşim işten çıktı ramazan bayramından sonra dediler sonra ağustos a attılar şimdide bayramdan sonra diyip sürekli onalıyor istanbulda 550 tl ödüyor ve onuda ödemiyor kayın peder almış bayramlarda almamış son 2 aydırda ödemiyormuş kayınpeder kontrat yapmış kontrat ortada yok mahkemeye verelim diyorum 2 yılda tahliye edemzsin diyorlar bizde kiracıyız ve eşimin iş yeri değişti yol masrafı çok oluyor biran önce evime geçip düzen kurmak istiyorum .Kiracıyı dün yine aradım bayramdan sonra kesin çıkacakmısınız dedim bizim plan yine değişti gün doğmadan neler doğar sabret falan dedi tepem attı .
Bu arada eşimib telefonlarını açmıyor evdeydi kapıya gittik aradık açmadı 15 dakika bekledik adam camdan bakıyor öylesine ben dedim hanımın evdemi gittik böyle çat kapı gelmeseydin diyor hanımı arasaydın arıyoruz açmıyorsunuz dedim gelmek durununda kaldık ogün konuştuk öncedende ev bulmuşlardı ama kiracılıydı ondan vazgeçtik şehirdışına gideceğiz bayramdan sonra çıkacak kiracı demişlerdi.
Bunlara güvenmediğimden tadilat için işçi ayarlıcam bayramdan sonra çıkıyorsunuz değilmi dedim bana beli olmaz diyor.Dedim ki kp başka ev gösterdi oraya çıksaydınız ay orayı hiç beğenmedim ki diyor. İyice malıma ortak olmuş durumda .Eve gidince şurayı şöyle yap burayı böyle yap dedi .Bana da telefonda çok cahilsin diyor ben ona 6 ay önce söyledim.Eve hem kirayı vermiyor evi mafetmiş heryer dökülüyor badana temizlik hak getire
Benim eşyalarım kolilerde kaldı bu kiracıdan nasıl kurtulabilirim.
NOT: imla hatalarım varsa kusura bakmayın

Kirayi odemiyorsa hukuki yollara basvurun. Kontratiniz ne zaman bitiyor? Kafaniza gore ben tasinicam cikin diyemezsiniz. Kira bedeli de kiracinin problemi degil. Zam yapabilirsiniz.

Kirayi odemiyorsa hukuki yollara basvurun. Kontratiniz ne zaman bitiyor? Kafaniza gore ben tasinicam cikin diyemezsiniz. Kira bedeli de kiracinin problemi degil. Zam yapabilirsiniz.
kontratı kp yapmış onuda bulamıyoruz kafamıza göre demedik kiralarken oğlum evlenince çıkarsın demiş kp çıkmadı ev bulduk artık mart ayında gittim ben konuştum ödüyemiyor diye kira artırılmadı evi hibe ettik sanıyor hem memnun değil hem çıkmıyor oradaki evlerin kira bedeli en az 1000 tl parayı geçtim oyalıyor bulduğu evler hep kiracılı yalan ev falan bakmıyor
hukuki yolda çok uzar diye başvurmadık ama bayramdan sonra artık avukatla görüşecek eşim

kontratı kp yapmış onuda bulamıyoruz kafamıza göre demedik kiralarken oğlum evlenince çıkarsın demiş kp çıkmadı ev bulduk artık mart ayında gittim ben konuştum ödüyemiyor diye kira artırılmadı evi hibe ettik sanıyor hem memnun değil hem çıkmıyor oradaki evlerin kira bedeli en az 1000 tl parayı geçtim oyalıyor bulduğu evler hep kiracılı yalan ev falan bakmıyor
hukuki yolda çok uzar diye başvurmadık ama bayramdan sonra artık avukatla görüşecek eşim
Evet cikarmaniz uzun surer.

Kontrat elinizde olsa kirayı ödemediğini kanıtlasanız bile dava açtığınızda önce ödemediğini kanıtlayıp parayı ödemesini talep ediyosunuz bunun sonuçlanması karara bağlanması 1 yıl sürüyo

Tam hatırlamıyorum ama 1 ay ödesi için süre tanınıyo o sürede ödemediğinde tekrar tahliye için dava açıyosunuz.

Babamın bi kiracısı böyleydi ilk 4 sene 3 ayda 1 kafasına göre yolladı kirayı sonra tek kuruş ödedi tam 4 sene .

Elektrik su doğalgaz babamın üstüneydi enson gitti kapattı onları birde borçlarını ödedi. Elektriği gidip açtırmış araya adam sokup ( dask yoktu elinde) ama aylarca doğalgaz elektriksiz oturdu.

Mahkemeden gelen kapıtlarıda postacıya para verip adreste yok dedirtti muhtarlığa bıraktırmadı dava iyice uzadı . Enson polisle çkkartılıcaktı evden o gece kaçtı gitti.

Elektrik su kpin üstüneyse kapatın belki vaydırıcı olur

Kontrat elinizde olsa kirayı ödemediğini kanıtlasanız bile dava açtığınızda önce ödemediğini kanıtlayıp parayı ödemesini talep ediyosunuz bunun sonuçlanması karara bağlanması 1 yıl sürüyo

Tam hatırlamıyorum ama 1 ay ödesi için süre tanınıyo o sürede ödemediğinde tekrar tahliye için dava açıyosunuz.

Babamın bi kiracısı böyleydi ilk 4 sene 3 ayda 1 kafasına göre yolladı kirayı sonra tek kuruş ödedi tam 4 sene .

Elektrik su doğalgaz babamın üstüneydi enson gitti kapattı onları birde borçlarını ödedi. Elektriği gidip açtırmış araya adam sokup ( dask yoktu elinde) ama aylarca doğalgaz elektriksiz oturdu.

Mahkemeden gelen kapıtlarıda postacıya para verip adreste yok dedirtti muhtarlığa bıraktırmadı dava iyice uzadı . Enson polisle çkkartılıcaktı evden o gece kaçtı gitti.

Elektrik su kpin üstüneyse kapatın belki vaydırıcı olur
ay canım ya neler yaşamışsınız
kp de güzellikle çıkarın dedi kendisi vermiş ama hiç uğraşmıyor aslında bunları kapattırmak güzel fikir ama kimin üzerine bilmiyoruz :KK43:

Dava açacam size diyin belki caydırıcı olur. Yada kayın pederin konuşsun.
canım kp arıyor ay sizi rahatsız ettim ama diye konuşuyor ben dün sadece sinirlendim konuştum kp in bu süreçte bize desteği olmaz kösteği olur

bu kadar fenami kiraci durumlari sasirdim kaldim.
kirayi odemeyince bir yaptirimi yokmu bu isin, biz bi fatura odemeyince faiz biniyor ustune.
basvurun ilk basta bir mahkemeye belki korkup cikarlar, uzamaya kalmaz is.

canım kp arıyor ay sizi rahatsız ettim ama diye konuşuyor ben dün sadece sinirlendim konuştum kp in bu süreçte bize desteği olmaz kösteği olur
Tatlı dille anlamıyorsa sizde onun dilinden konuşun kiracının yani. Ben olsam Bayram'dan sonra çilingir çağırıp açarım kapıyı eşyaları sokağa atarım çocuk oyuncağı gibi dalga geçiyor siZinle.

bu kadar fenami kiraci durumlari sasirdim kaldim.
kirayi odemeyince bir yaptirimi yokmu bu isin, biz bi fatura odemeyince faiz biniyor ustune.
basvurun ilk basta bir mahkemeye belki korkup cikarlar, uzamaya kalmaz is.
bir avukatla konuştum kp elden almış bankaya yatırmamış bu adam bildiğim kadarıyla oda
Tatlı dille anlamıyorsa sizde onun dilinden konuşun kiracının yani. Ben olsam Bayram'dan sonra çilingir çağırıp açarım kapıyı eşyaları sokağa atarım çocuk oyuncağı gibi dalga geçiyor siZinle.
canım o mülke girmek olur ev sahibi ceza alır diye biliyorum aklımdan deli şeyler geçmedi değil dün yine hayırlısı olsun kısmetbe canımm sabret falan diyince ama şuçlu biz oluruz

Noterden ihtar felan cekılmesı gerekmıyomu.
1 yıl içinde 2 adet haklı ihtarın olacak o da 30 gün süre veriyor iş uzuyor işte benim eşyalarım kolide kaldı
bayramdan sonra çıksın artık iyice bunaldım o zamanda ay gülüm ya konuşması böyle çocuklar okula başladı yazık falan diyecek yayıla yayıla :KK43:

Oooo bu ne ya, hukuk tamamen kiracının lehine insan malıyla rezil olur mu.
ezileni koruyor ya hukuk guyya gir birinin evine kullan kullan o dışarda kalsın asalak geçin ya bana düşmezde eşim 10 yaşında çalışmış alınmış ev onun genç 2 oğlu var evde yatıyor eşi yatıyor sırtımızdan geçiniyor resmen acındırıyor kendini diğer evde eşim bekarken kalmış kv kalmış yıllarca onu beğenmiyor evde beğenmiyor :KK43: evime ortak oldu resmen

ezileni koruyor ya hukuk guyya gir birinin evine kullan kullan o dışarda kalsın asalak geçin ya bana düşmezde eşim 10 yaşında çalışmış alınmış ev onun genç 2 oğlu var evde yatıyor eşi yatıyor sırtımızdan geçiniyor resmen acındırıyor kendini diğer evde eşim bekarken kalmış kv kalmış yıllarca onu beğenmiyor evde beğenmiyor :KK43: evime ortak oldu resmen
İyi sabrediyorsunuz çıkacaklarını düşünüyorum, gerekirse siz de yapabiliyorsanız elektrik suyu kesin dicemde.
Valla ben bu kadar pişkinliğe sabredebilir miydim bilmiyorum.İki sene falan mahkeme düşüncesi inşallah gelmesin başıma böyle bir şey.

Bizim kıracı ödemıyo kira.Çık dıyoz oda yok.İhtar cektırcem polıs cagırcam cıkcaksın dıyorum.
Polıse ne gerek var gel sen cıkar dıyo pişkin pişkin.
İşte malınla boyle rezıl oluyosun.
allahım ya bu nasıl bir yüzsüzlük böyle

Hukuki yola başvur. İyice gecikmeden.

Kiracısı olan ev aldık. 350 TL ölüyordum dedi, tamam devam et dedik.bu ay ödemedi:işsiz:

X