Erkek bebek öcü mü?

Birine prenses gibi mi davraniyorum dedim. Kiz prenses gibi davraniyor ve kendine yemek yedirilmesini istiyor dedim. Ben sizce cocugumun kendi kendine yemesini istemez miyim? Aynen cocuklar benden cok daha yuksek algiya sahip. Hic ic guduleri yok. Cok yuksek tekamul seviyeleri var cok acayip birseyler.
1 yasindaki bebegin nasil daginikligi olabilir?
Ikinci olarak bu makaleyi, cocuklarimiza hayvan demeyelim, evrim falan diyorsunuz bence oyle degil karakter meselesi cumlelerine ithafen attim.
Gayet anladınız aslında benim neyi kastettiğimi ama anlamazlığa geliyorsunuz.
Sadece bir cinsiyete yönelik hayvan benzetmesiyle bahsettiğiniz makale alakasız.
sadece oğlanlara hayvan dediğinizde de evrimsel olarak hepimiz hayvanız demiş olmuyorsunuz, cinsiyetçilik yapmış oluyorsunuz. Bir cinsiyete yönelik evde hayvan beslemek gibi kelimesi komik, eğlenceli değil. Bunun evrimsel gelişmeyle de alakası yoktur. Çünkü tek bir cinsiyete yönelik yazıyorsunuz. Çirkin olan kısmı tek bir cinsiyete yönelik benzetmede bulunmanız

Makalede erkek çocuk ağlaklığından bahsediliyor mu, ona göre okuyacağım. Merak ettim gerçekten. Ki okusam da gözümün önünde oğlum gerçeği duruyorken yine böyle genellemeler yapamam.
Makalede, cocuklarla evde yetisen kopeklerin gosterdigi benzer davranislardan bahsediyor. Cocuklarimiza hayvan benzetmesi yapmayalim cumlesine ithafen atilmis bir makale.
Erkek cocuk aglakligi olaraktan kastim, erkeklerin genel olarak bir aglakligi var. Bunu herkes kabul etmeli. Kadinlar olarak dirayetli degiller. Kendi kocalariniza bakin ve sizin yerinize onlarin hamile oldugunu dusunun en basitinden. Kadinlar olarak daha dayanikliyiz. Bu iki kere iki dort. Yapmak isteyip de yapamayinca sinirden agliyor yani. Kral ciplak diyince de suclu olunacaksa da olayim. Sizin oglunuz sakindir buna birsey diyemem. Siz sakinsinizdir babasi sakindir ama her bebek belli doneminde tabikide ebebeynlerin cizgilerini zorlar. Siz de otorite olarak egitim amacli bir sinir cizersiniz.
Ben ayni yas grubunda iki tane bebek sahibiyim. Aradaki farki da gayet acik sekilde kendi tecrubelerime gore paylastim.
Yine dedim ki, belirli araliklar dogum yapsaydim bu farki bu kadar net goremezdim ama simdi bariz bir fark var. Ileride ne olur bilemem cunku basta bu olay tam tersiydi de dedim. Kendi cocuklarim uzerinden yorum yaptim. Millet uzerine alindi. Benim bir tek genellemem erkek aglakligi. Erkeklerin cok oldugu bir is yerinde calisiyorum, ve yine iddia ediyorum aglaklar.
Simdi anliyorum bu kucukken de boyleymis. Bunu biraz arastirinca da oglan bebeklerinin beynindeki stresi duzenleyen hormon, kiz bebeklere gore daha az salgilaniyormus ve kizlara gore daha yavas gelisiyormus. Bu durumda evet oglan bebekleri kizlara gore daha cabuk strese girip aglayabiliyorlar. Asagiya da koydum websitesini bakabilirsiniz.

Ben henüz anne değilim kızım da yok oğlum da yok yani tamamen objektif ve kendim denk geldiğim bebekler üzerinden örnek yazdım dün. Belki bana öyle çocuklar denk geldi.

Denk geldiğim kız çocukları çok nazlı,istediğini ağlayarak yaptırmaya çalışan,daha çok trip yaparak elde etmeye çalışan çocuklardı(bu kötü veya iyi değil)

Denk geldiğim erkek çocukları daha nettir,sakindir dümdüzdür ve biraz daha saflardı.Hesap kitap bilmeyen bebeklerdi.Kandırmak da gönüllerini almak da daha kolaydı.

Yani benim çocuğum erkek veya kız diye birini diğerine göre savunmuyorum.Verdiğim örnekler elalemin çocukları üzerinden.

Kendi adıma anne olursam erkek çocuğu annesi olmak daha çok isterim. Kendimce nedenlerim kaygılarım çok,sempati dışında.

Her iki cinsiyetin de güzellikleri ve zorlukları vardır eminim.

Bende artık ayrımcılığın hep kız çocuklarına yapıldığını düşünüyorum. Kız çocuklarına bende aşığım yalan yok ama erkek çocukları da bir o kadar eğlenceliler. 5 erkek yeğenim var 1 i hariç hepsi tam pezolar yani hepsine bitiyorum akılları söylemleri sabırsızlıkları, her işi kendilerinin halletmesine bayılıyorum :KK70:
Sınırsız mıncıklama, yüksek hayal gücü, şapşallıkları anneye düşkünlükleri, çapkın utangaç gülüşleri :) :)
papyonlu gömlekleri, tosbik pantolonları, askılı şortları erkek bebek montları bana aşırı tatlı geliyor. Allah evladın önce sağlıklısını sonra hayırlısını versin. Bebekte zaten cinsiyet olmaz ki bebek sonuçta :)

erkek olduda noldu kız çocuğu gibi olur mu diyenler çok cahiller gerçekten yazık o bebekler bunları hissediyor ayrıca nasıl eğitir ne verirsen çocuk öyle şekillenir. Hayırsızsa yetiştirme tarzını sorgulamak lazım.

Kız erkek ne fark eder.Saglıklı olsun yeter. Cinsiyet ne olursa olsun sizin için dünyanın 8.harikası olcak. Oğlan annesi olarak diyorum ki ; yok böyle bir aşk. Su sosyal medyada erkek çocuğunu hayvana benzetenlere sinir oluyorum. Bunlar sizi korkutmasın😂

Bence erkek de tatlı. Oyunları da daha eğlenceli dışın dışın diye 😀 ayrıca iyi yetiştirirseniz topluma da mis gibi erkek nesiller katarsınız. Şöyle yanınızda oğlum diye gururlanacağınız aslan gibi biri olur. Kız bebeği insanlar giydirmek için ve daha tatlı buldukları için istiyor. Oysa ki erkek bebekler de çok şirin. Gömlek giydirince büyümüşte güçülmüş halleri oluyor.
Bir yorum okumuştum da erkeğin biri çocuğum olsa erkek olsun isterim, kız olup da orasını burasını sergilemesi riskine giremek istemem (kibarca yazdım.)demişti. Ne manyaklar var diye düşündüm. O yüzden kim neyi istiyorsa istesin hiç takılmayın bence. Oğlan kız hepsi ayrı güzel. 3 tane kızı olup oğlan olsun diye 4.yü yapanlar da var.

Herkese merhaba,

Öncelikle 4 aylık hamileyim ve bebeğim erkek olacak. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah. Canımı sıkan bir durum var. Bebeğimin cinsiyetini belli olana kadar inşallah kız olur... inşallah kızdır.... kız iyidir.... tarzı söylemlere maruz kaldım. Erkek olduğunu duyduklarında da keşke erkek olsaydı hep biz kız istemiştik ama durmadan kim olursa olsun keşke kız keşke kız olsaydı diye diye sinirlerimi bozdular iyice. İtiraf etmek gerekirse içten içe ben de hep kızım olsun istedim ama ilk önce sağlıklı ve hayırlı bir evlat olması önemliydi benim için. Ya ama o kadar hadsizler ki laf sokuyorum onu bile anlamıyorlar. Bir kere de ayy ne güzel erkek diyeni duymadım. Başta sallamıyordum çok ama artık sabrım taştı ve moralim bozuluyor. Öyle işte az önce de duyunca böyle bir şey canım sıkıldı paylaşmak istedim:KK51:
O hep kız isteyenler o kadar istiyorlarsa kendileri yapsınlar. Üzmeyin kendinizi bunun için. Hamilelikte insan, normal zamanda asla takmayacağı şeylere o kadar üzülüyor ki. Kulaklarınızı tıkayın ve bebeğinizi dinleyin sadece :KK200:

Dünyaya yüz bin kere de gelsem yine oğlumu doğurup büyütmek isterim onun kokusu onun elleri onun kirpikleri hepsi benim karnımda oldu ya mucize değil de ne? İnsanlar asla şükretmeyi bilmiyor sürekli bir şikayet halindeler sorun olanın tersine hayıflanmak. Birde kız çocuklarını bize baksın diye istemek, hayırlı olur diye düşünmek. Ben hemşireyim daha evvelce “eşim istemiyor” diye annesini terk edip gitti kadın. Kimi adamlar var ki annesinin saçlarını bile oturup örüyor. Keşke bazı şeyler ak/kara diyebileceğimiz kadar net olsaydı. Üzülmeyin ve tadını çıkarın. Evladınız hayattaki en yakın arkadaşınız olacak kısa bir zaman sonra:)

Anladigim kadariyla sizin oglunuz benim "bebeklerimden" buyuk. Bu sebeplede saldirgan olmamasi gerekiyor dogal olarak:)
Oglan cocugu mizmizligi degil. Erkek aglakligi dedim. Erkeklerin de kusura bakmayin aglakligi var. Birsey yapamayinca mizmizlaniyorlar. Erkek dogasindaki hirstan geldigini dusunuyorum evrimsel olarak. Kadinlar kadar dirayetli degiller bu dogruya dogru. Aptalca seyler yapiyor mu oglum evet yapiyor. Benim kizim emeklemeyi yatakta calisti gunlerce kendinden emin olunca da yerde emeklemeye basladi. O sirada oglum yerde kendini atiyordu.
Sizin oglunuz oyledir daha sakindir ama cogunluk oglan cocuklari hareketliler, tozun topragin icinde daha cok olmak istiyorlar.
Dedigim gibi benim bebeklerim 1 yasinda daha. Oglunuz kac yasinda bilmiyorum. Simdi daha laftan anlamiyorlar ve gidip sacini cekebiliyor ya da elindeki oyuncagi almak icin saldirganlasabiliyorlar cunku daha "bebekler".
Benim gozlemledigim tam yavru kopek gibi davraniyor ki boyle davranmasi da cok normal. Bu size komik ya da sempatik gelmiyor olabilir ama bu sizin gorusunuz ve sizi baglar beni degil. Simdi daha yeni laftan yavas yavas anlamaya basladiklari icin aile icindeki egitim surecleri de benim gozumde yeni basladi ama kusura bakmayin da 1 yasindaki bebege de gidip kardesinin sacini cekme evladim bak olmaz o oyle de diyemiyorum cunku su an sadece hayir kelimesini yeni anlamaya basladi.
Benimkiler de sizin oglunuzun yasina geldiginde belki kizim daha kirilgan narin olacak. Eger yazdigima bakarsaniz o kismida gorursunuz. Gelecekte ne olur bilemem, her iki tarafinda zorlugu var.
Bence siz oğlunuzu farkında olmadan dışlıyorsunuz çocukta kendini öyle ifade ediyor anlattığınız hiçbirşryi oğlumda yaşamadım etkiye tepki durumu sizinki. Çocuğa hayvan muamelesi yapıyorsunuz demekki gerçekten sevgi ve ilgi eksikliği yaşıyor

Bence siz oğlunuzu farkında olmadan dışlıyorsunuz çocukta kendini öyle ifade ediyor anlattığınız hiçbirşryi oğlumda yaşamadım etkiye tepki durumu sizinki. Çocuğa hayvan muamelesi yapıyorsunuz demekki gerçekten sevgi ve ilgi eksikliği yaşıyor
Aynen ben oglumu disliyorum. Cok guzel tespit yapmissiniz cok yerinde👍🏻

Aynen ben oglumu disliyorum. Cok guzel tespit yapmissiniz cok yerinde👍🏻
Yorumlarınızı okudum da üff yani resmen aşırı cinsiyetçi saçma sapan yorumlarınız var. Baştan aşağı bir okusanıza kendi yazdıklarınızı. Yazık o oğlan çocuğuna ya annesi daha şimdiden bebeklik hareketlerini “aptalca” diye nitelendiriyor. Ama kızına gelince prenses oluyor o hareketler nedense.

Objektif değilsiniz bir kere. Erkek çocuğunun güvenli ortamından çıkıp yerlerde debelenerek emeklemeyi öğrenmesi aptalca değil çok mantıklı bir hareket zaten?? Gayet normal çünkü o bir erkek çocuğu ve mücadeleyi öğreniyor. Günlerce beşikte prova yapmamalı kız bebek gibi. sizin söyleminize göre evrim buna yönlendiriyor zaten. Biraz mantık.

Evladını kaybeden bir anne olarak bu cinsiyet ayrımını yapanlara öyle kızıyorum ki. Benim de kızdı olsun derlerdi kafalarına tencere geçirmek isterdim. Allah o evlatları elinizden bir alır sonra da çocuk yüzüne hasret bırakır da işte o zaman anlarsınız evlat ayrımının saçmalığını. Allah'a isyan etmek istemiyorum da bazen neden ben diye sormuyorum da değil bu türleri gördükten sonra. Mevlam akıl dağıtırken nerdelermiş acaba.

Hanımefendi çocuğun biri diğerinden farklı emeklemiş, buna “aptalca” demişsiniz
Kızın kusurları prenseslik oğlanınkiler aptallık ve hayvanlık. Sizin sözleriniz bunlar
Ama İngilicce makale paylaştı ve evrim kelimesini kullandı (!) sence de bunlar konuya ne kadar bilimsel yaklaştığını göstermiyor mu ? Erkek çocuğuna her türlü hakaretvari kelimeleri kullanarabiliriz. Onun iki tane çocuğu var ve salt bir şekilde kız çocuklarının ve oğlan çocuklarının davranışıni görüyor . Başka çocuklardan bahsetmeyelim . Ortalamayı sadece onun çocukları üzerinden alırsak sonuçtan yüzde yüz emin oluruz . Yani yarışmayan birini yenemezsin . Bazen boşuna kürek çekmemek gerekir Khomyuk hanım yenilgiyi kabul et ve havlu at .

Ama İngilicce makale paylaştı ve evrim kelimesini kullandı (!) sence de bunlar konuya ne kadar bilimsel yaklaştığını göstermiyor mu ? Erkek çocuğuna her türlü hakaretvari kelimeleri kullanarabiliriz. Onun iki tane çocuğu var ve salt bir şekilde kız çocuklarının ve oğlan çocuklarının davranışıni görüyor . Başka çocuklardan bahsetmeyelim . Ortalamayı sadece onun çocukları üzerinden alırsak sonuçtan yüzde yüz emin oluruz . Yani yarışmayan birini yenemezsin . Bazen boşuna kürek çekmemek gerekir Khomyuk hanım yenilgiyi kabul et ve havlu at .
Dört gün arayla doğurduğumbir arkadaşımın oğlu asla emeklemedi, dokuz aylık yürüdü. Benimki 9 aylık “aptalca” geri geri emekledi 13 aylık anca yürüdü.
Çünkü benimki şişko bir bebekti.
Ay pardon benimkinin farklı gelişimi yok aptalca gelişimi var haklısınız.
Yani insan her şeyi cinsiyet farklılığa bağlamaz. Bazı çocuklar daha garantici bazı çocuklar daha hareketlidir. Bazen sadece kilo farkı bile sebep olabilir/ her çocuk pek çok sebeple gelişimsel farklılık gösteriyor. Bunu salt cinsiyete bağlayıp sonra da bir cinsiyete kötücül cümleler kurmak inanılmaz geliyor.
Kızın kendi kendine yemek yememesi mesela “prenseslik” aynısını oğlan yapsaydı eminin maymunluk fln olurdu

Herkese merhaba,

Öncelikle 4 aylık hamileyim ve bebeğim erkek olacak. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah. Canımı sıkan bir durum var. Bebeğimin cinsiyetini belli olana kadar inşallah kız olur... inşallah kızdır.... kız iyidir.... tarzı söylemlere maruz kaldım. Erkek olduğunu duyduklarında da keşke erkek olsaydı hep biz kız istemiştik ama durmadan kim olursa olsun keşke kız keşke kız olsaydı diye diye sinirlerimi bozdular iyice. İtiraf etmek gerekirse içten içe ben de hep kızım olsun istedim ama ilk önce sağlıklı ve hayırlı bir evlat olması önemliydi benim için. Ya ama o kadar hadsizler ki laf sokuyorum onu bile anlamıyorlar. Bir kere de ayy ne güzel erkek diyeni duymadım. Başta sallamıyordum çok ama artık sabrım taştı ve moralim bozuluyor. Öyle işte az önce de duyunca böyle bir şey canım sıkıldı paylaşmak istedim:KK51:
Eskiden erkek değerliydi şimdi erkeklerin bir halta yaramadığını gören yeni nesil kızlara yöneldi, herkes kızı olsun istiyor

Bende kız istiyordum ama erkek çıktı 😅. Herkesin gönlünde bir cinsiyet var tabi. Kız olup erkekten beter olanlar da duydum. Erkek olup sakin ve sessiz olanlar da gördüm. Bunlar çocuğun mizacı ve yetiştirme tarzına göre olan şeyler bence. Kız da olsa erkekte olsa ne istediğini bilen ve istediğini almayı bilen çocuklar olması hayat boyu refahları için önemli. Önemli olan terbiyesiz olmamaları bence (küfür vs)

İki evladım var. Erkek ve kız. İkiside evladım ve ikisinide tattığım için çok mutluyum. Erkek çocuğum bebekliktede sakin ve usluydu. Kız olan şimdilik 7 aylık. Şuana kadar oda sakin maşallah😂 ikinci hamile kaldığımda aşırı kızım olsun istedim ve çok dua ettim. İlki kız olsaydı bu sefer erkek çocuğum olmasını isterdim. Çok normal geliyor bana bu istekler. Cinsiyetçilik değil bu. İkiside evlat olarak aynı tabi. Ama bu tarz hamile kadına yapılan yorumlar çok cahilce. Her şeyden önemlisi sağlıklı olması gerisi boş.

Herkese merhaba,

Eskiden erkek çocuğu azdı erkeğe rağbet vardı eskilerin deyimi ile 🙆‍♀️ son yıllarda herkes erkek çocuk doğuruyor gibi cidden🙂

Benim de 2 tane oglum var.
11 yaşında ilk çocuğum ,o dönemde “aa hadi ilkinden erkeği kaptın “ yorumları vardı.

Şuan doğurma ile bi alakam kalmamasına rağmen ,tüh kızın yok mu diyorlar . .

Bi de bu erkek çocuklarına yüklenen anlam bizim jenerasyon itibari ile bitti gibi 🥂Modernleşti canım ülkem 🙇🏼‍♀️ Sosyal medyalarda herkeste bi kız çocuğu istemeler felan ,sürü psikolojisi de var vs vs

X