Erkek bebek öcü mü?

Oncelikle sağlıkla kucaginiza almanızı dilerim, hayirli evlat olsunlar insallah.
Bizim insanımızda haddi olmayan seylere karışma ve olmadık sözler söyleme cüreti çok fazla maalesef..
henuz 10'lu yaslarda babami kaybettigimde, konu komsu gelip"vah vah kizinin gelin oldugunu göremedi" falan diyorlardı...hani nişanlı ve 20'li yaslarda olsam amenna diyeceğim, laf ola beri gele...
parkta ilk ve tek çocuğum olan kızımla oynarken yine bu bilmiş teyzeler, " ikinciye bir de oğlun olur üzülme " diyorlardı. kendi kendilerine, benim üzüldüğüme kani olmuşlar nasil olduysa ??

ex kv ise henüz ben hamile dahi degilken; rüyamda gordum "erkek bebek geliyor bize bir tane" diye böbürleniyordu..
mübarek sanki çok ulu bir kisilik, rüyada haber veriliyor kendisine :)

üstelik , kendisinin de birden fazla oğlu var, hiç kız evlat duygusunu tatmamış ama yine de erkek istiyor , sanki secmece karpuz.. neyse su an o oglanciklarinin hiçbiri ilgilenmiyor, erkek olarak umduğu benim kızdan kız torun diye umut bekliyor.. daha çok bekler..

siz hamile halinizle hiç takmayın densiz, boş boğaz insanları.. onlar hep konuşacak bir soz bulurlar..
akil tutulması bence bu cinsiyet ayrımı.. Cahiliyye devrinde kalmış kafalar... sana yeni bir can, bir mucize geliyor , saglikli , eli yüzü düzgün, akli başında, hayirli evlat olsun diyeceklerine kızdı erkekti muhabbeti yapıyorlar.. umarım bizler yaslandigimizda Boyle densiz olmayız..
hayirla sağlıkla kucaginiza alin minik oğlunuzu :)

Herkese merhaba,

Öncelikle 4 aylık hamileyim ve bebeğim erkek olacak. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah. Canımı sıkan bir durum var. Bebeğimin cinsiyetini belli olana kadar inşallah kız olur... inşallah kızdır.... kız iyidir.... tarzı söylemlere maruz kaldım. Erkek olduğunu duyduklarında da keşke erkek olsaydı hep biz kız istemiştik ama durmadan kim olursa olsun keşke kız keşke kız olsaydı diye diye sinirlerimi bozdular iyice. İtiraf etmek gerekirse içten içe ben de hep kızım olsun istedim ama ilk önce sağlıklı ve hayırlı bir evlat olması önemliydi benim için. Ya ama o kadar hadsizler ki laf sokuyorum onu bile anlamıyorlar. Bir kere de ayy ne güzel erkek diyeni duymadım. Başta sallamıyordum çok ama artık sabrım taştı ve moralim bozuluyor. Öyle işte az önce de duyunca böyle bir şey canım sıkıldı paylaşmak istedim:KK51:
Daha neler. Ben de hamileyken bebeğimin cinsiyetini öğrenene kadar gönlümden kız geçiyordu ama erkek olduğunu öğrendikten sonra bi an olsun kız olsaydı keşke demedim. İnanın evladın cinsiyeti olmaz. Şu an çok şükür 3 aylık oldu bile ve başka hiçbir şeye değişmem onu. Saçma sapan insanların saçma yorumlarını bu kadar kafaya takmayın ya

Herkesin gönlünde bir cinsiyet yatar bence.ilk çocuğun kız olması daha güzel geliyor bana ama kendim mesela erkek çocukları daha çok seviyorum tek çocuğum olsa erkek olsun isterdim.sonuçta kızda olsa sizin evladınız erkekte ikisinide aynı seveceksiniz.insanlar artık cinsiyeti belli olmuş böyle şeyler denmez yani hayırlı olsun denir🤷🏻‍♀️muhtemelen kendi gönüllerinde istediklerini size yansıtmışlardır boşverin hiç takmayın.

Erkek bebekler cok tatli oluyor. Herkeste niye kiz bebek takintisi var anlamiyorum. Hepsi bizim evladimiz ha kiz ha erkek ne fark eder. Dinlemeyin o kisileri

Erkek evlenince anasini unutur diyen teyzeye ihtafen; kocam ana kuzusu diye zilyon tane konu acildi surda
Kkdan haberi olmayan nice insan var hep kocalarindan yakinan 😀
Kizlar da kocalarindan izin alamayip ailelerinin evine ayda yilda bir gidiyor vs vs
Nedir bu kiz cocuk vefali erkek cocuk ise yaramaz kafasi simdilerde hic anlamiyorum 😀
Evladin hayirlisi dilenir her zaman
Benimki kiz cok sükür diye gezen bir arkadasim vardi
cok övündügünle sinanirsin dikkat et demisimdir her zaman 😀

Erkek bebeğim var 9 aylık, geri dönüp bana ne isterdin dense yine erkek olsun derdim sanırım. Evlat bu kız erkek fark etmez önemli olan sağlıklı olmaları. Şunu da söyleyeyim ama 8 yıllık okul öncesi öğretmeniyim, erkeklerle bi tık daha fazla eğlendim hep. Komikler, biraz şapşirikler, oyunları hareketli stres atmalık, daha az inatçılar vb. Aynı şekilde kızların da başka böyle iyi özellikleri var. Takılmayın söylenenlere, sağlıklı kavuşun inşallah 🙏🏻

Herkese merhaba,

Öncelikle 4 aylık hamileyim ve bebeğim erkek olacak. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah. Canımı sıkan bir durum var. Bebeğimin cinsiyetini belli olana kadar inşallah kız olur... inşallah kızdır.... kız iyidir.... tarzı söylemlere maruz kaldım. Erkek olduğunu duyduklarında da keşke erkek olsaydı hep biz kız istemiştik ama durmadan kim olursa olsun keşke kız keşke kız olsaydı diye diye sinirlerimi bozdular iyice. İtiraf etmek gerekirse içten içe ben de hep kızım olsun istedim ama ilk önce sağlıklı ve hayırlı bir evlat olması önemliydi benim için. Ya ama o kadar hadsizler ki laf sokuyorum onu bile anlamıyorlar. Bir kere de ayy ne güzel erkek diyeni duymadım. Başta sallamıyordum çok ama artık sabrım taştı ve moralim bozuluyor. Öyle işte az önce de duyunca böyle bir şey canım sıkıldı paylaşmak istedim:KK51:
Onu bunu bilmem ama şunu biliyorum ki bu toplum zor iflah olur. Bebekler üzerinde bile ayrımcılık cinsiyetçilik yapan bir toplumda yaşıyoruz.
Kimin ne dediğinin bir önemi olmamalı bence. Evlat evlattır. Hasta olsa ,özel birey olsa ki hepimizin başına gelebilir ne yapacaksınız? Ben olsam he der geçerim cahillerle münakaşa etmeyin siz yıpranırsınız.

Hasta bu toplumumuzn kafa yapısı yemin ederim. Ben de ilk hamile kaldığımda hic aklımda öyle bir şey yoktu cinsiyet muhabbetine daha konu gelmemişti. Sonuçta vücut bambaşka bir hâle giriyor ilkleri yaşıyorsun. Herkes hemen bence erkek bence erkek diye konuşmaya başlamıştı. Üstelik sence cinsiyeti ne diye onlara soran olmadığı halde. O kadar çok kız istiyordum ki moralim boş yere bozuldu o dönem. Kız bebek elbisleri kıyafetlerine bakıp ağlıyorum o derece. Kayınvalide olacak kişi ama senin olmayacak olsun diye iddialaşiyordu isim düşünüyorlardi kendi aralarında.
Sonra noldu cinsiyeti öğrenmeye gittik kız dediler yüzde 98. Mors. Hâlâ onlar bazen yanlış çıkıyor diyor akılsız kadın. Ama kızım oldu. Sonra gene kızım oldu seslerini kestiler.
Ama oğlum olsa da eminim çok çok sevecektim benim için hayırlısını kalbime ısindırmış. Boş boğaz insanla muhabbettense yalnız kalmayı tercih ediyorum artık.
Moralinizi bozmak yerine tadını çıkarın.
Size paşanizla mutluluklar.

bende dört aylık hamileyim. babaannem oğlum olacağını öğrendiğinde dizlerine vurarak şok geçirdi. bir kaç dakika sonra olsun kızım üzülme oda sevilir dedi :KK70:sağlıkla kucağınıza alırsınız umarım fazla duymayın herkesin dediğini. insanlar konuşmayı çook seviyor

Erkek evlenince anasini unutur diyen teyzeye ihtafen; kocam ana kuzusu diye zilyon tane konu acildi surda
Kkdan haberi olmayan nice insan var hep kocalarindan yakinan 😀
Kizlar da kocalarindan izin alamayip ailelerinin evine ayda yilda bir gidiyor vs vs
Nedir bu kiz cocuk vefali erkek cocuk ise yaramaz kafasi simdilerde hic anlamiyorum 😀
Evladin hayirlisi dilenir her zaman
Benimki kiz cok sükür diye gezen bir arkadasim vardi
cok övündügünle sinanirsin dikkat et demisimdir her zaman 😀
Ablamın oğlu var, oğlum karısını çok sever değer verirse ben çok mutlu olurum diyor. Olması gereken, normal olan da bu zaten.

Zamanında da ben doğduktan sonra anneme erkek çocuk baskısı yapmışlar.
"Soyadını taşısın, kızlar el olup gidiyor oğlun seninle kalıyor" dedikten sonra
Kardeşim erkek olunca bu defada "kız çocuklar anneye babaya daha yakın olur ama olsun üzülme," demişler. ☺️
Yani insanların her zaman diyecek şeyleri mutlaka olur!
Çocuk ayırt edilmez neye göre,kime göre neyi ayırt ediyoruz?
"Sağlıklı olsun,ailesine vatanına milletine hayırlı bir evlat olsun." denir.
İlk çocuğum erkek oldu,kız olsaydı veya ikinciyi düşünürsem ve çocuğum olursa aynı yine benim için değişmez.
Çocukları cinsiyet ayrımı yaparak aileleri zorbalayan insanlar sinirlerimi bozuyor.

Daha evlenmeden hep erkek cocuklarini daha cok sevdim,keza erkek bebekleri de.Allah duydu sesimi de ikiz erkek nasip etti bana.Bin defa da doğursam yine oğlan isterim.Cinsiyet ayrimi asla yapmam okulda ogrencilerim arasinda ilkokuldayim bir de daha minnaklarlayim yine hep daha sempatik gelen oglanlar ya.Kizlarin genetiksel naz,niyaz,kurnazlik,entrikalarina tahamulum yok malesef🤦‍♀️
Siz genelde mantıklı yorumlar yapardınız. Çok şaşırdım bu mesajınıza. Tamam erkek çocuk sevdanız profilinizdeki “ikiz oğlan anası”ndan da belli oluyordu zaten ama el kadar sabilerin günahı ne yahu? Tamamen kişilikle, karakterle alakalı bir durumu kız çocukları böyle diye genellemişsiniz, mesnetsiz bir çıkarım olmuş. Umarım bu zihniyetteki öğretmenlere denk gelmez çocuklarımız.

Not: Bir oğlan, bir kız anası.

Siz genelde mantıklı yorumlar yapardınız. Çok şaşırdım bu mesajınıza. Tamam erkek çocuk sevdanız profilinizdeki “ikiz oğlan anası”ndan da belli oluyordu zaten ama el kadar sabilerin günahı ne yahu? Tamamen kişilikle, karakterle alakalı bir durumu kız çocukları böyle diye genellemişsiniz, mesnetsiz bir çıkarım olmuş. Umarım bu zihniyetteki öğretmenlere denk gelmez çocuklarımız.

Not: Bir oğlan, bir kız anası.

Yine mantikli yorum yapiyorum bazen yapamayadabilirim,bazen sivri olabiliyor yazdiklarim o da belki yazım tarzından kaynakli olabilir.El kadar sabilere yukarida da benzer minvalde ama daha yumusak bi bicimde yorum gelmis ama nedense benim yorumum fişlendi.Sorun değil benim için.Kimi konularda konu sahibini drama queen,prenses sendromu diye yaftalarken, benim kız cocuklarinin genelinin naz niyazlarina katlanamiyorum demem göze battı.Sorun uzerinize alinmaksa(genel olarak soyluyorum) alinmayabilirsiniz hatta alınmayin da.Burada satırlarca da erkek çocuklarinin katlanilacak tarafi yok dedigim yönlerini de yazabilir o zaman da ters tepki alabilirdim.Genelleme yaparak sevmedigim yönlerini söylemem kucucuk cocuklara karsi ayrimcilik yapip nefret besliyorum gibi bir durum olusturmaz ki.Konu sahibinin erkek cocugu olacakmis,muhtemelen o anda yorumum o sekilde gelisti inanin tam da hatirlamiyorum.
Klişe bir kk giris gelis sonucu olarak umarim böyle bir ögretmene denk gelmeyizle bitirmissiniz.Bu sizin kendi niyet okumaniz.Ben de tam tersi keske denk gelsek diyebilirim bu konuda.Cok bahsetmeyi sevmiyorum.Bu platformda da bahsetmem ama okulumda minişlerin en sevdikleri ogretmenlerinden biriyim (ki bu sevgi karsilikli yoksa ilkokulda 7.yilimda calisamazdim.Benim yerim ilkokul diyebiliyorum.Kucuk cocuklarin kademesine akademik ya da duygusal olarak inemeyen bir bransci saniye duramaz ve ust kademelere tayin ister,burada bir bransci ancak sevgiyle yapabilir bu isi).Bu açıdan da içim oldukça rahat.Bu da bu konuyla alakalı son yorumum olsun lutfen cunku kac mesajdir yineliyorum yazdiklarimi,tekrara dusmeye gerek yok saniyorum.
Iyi gunler,iyi haftalar.🙋‍♀️

Aman boşverin ya. Benim de ikinci kızımın olacağını öğrenenler neyse olsun hayırlısı falan diyorlar 😂 nasıl yani diyorum, yok bi şey yok bi şey diyip kafalarını çeviriyorlar 😂

Yine mantikli yorum yapiyorum bazen yapamayadabilirim,bazen sivri olabiliyor yazdiklarim o da belki yazım tarzından kaynakli olabilir.El kadar sabilere yukarida da benzer minvalde ama daha yumusak bi bicimde yorum gelmis ama nedense benim yorumum fişlendi.Sorun değil benim için.Kimi konularda konu sahibini drama queen,prenses sendromu diye yaftalarken, benim kız cocuklarinin genelinin naz niyazlarina katlanamiyorum demem göze battı.Sorun uzerinize alinmaksa(genel olarak soyluyorum) alinmayabilirsiniz hatta alınmayin da.Burada satırlarca da erkek çocuklarinin katlanilacak tarafi yok dedigim yönlerini de yazabilir o zaman da ters tepki alabilirdim.Genelleme yaparak sevmedigim yönlerini söylemem kucucuk cocuklara karsi ayrimcilik yapip nefret besliyorum gibi bir durum olusturmaz ki.Konu sahibinin erkek cocugu olacakmis,muhtemelen o anda yorumum o sekilde gelisti inanin tam da hatirlamiyorum.
Klişe bir kk giris gelis sonucu olarak umarim böyle bir ögretmene denk gelmeyizle bitirmissiniz.Bu sizin kendi niyet okumaniz.Ben de tam tersi keske denk gelsek diyebilirim bu konuda.Cok bahsetmeyi sevmiyorum.Bu platformda da bahsetmem ama okulumda minişlerin en sevdikleri ogretmenlerinden biriyim (ki bu sevgi karsilikli yoksa ilkokulda 7.yilimda calisamazdim.Benim yerim ilkokul diyebiliyorum.Kucuk cocuklarin kademesine akademik ya da duygusal olarak inemeyen bir bransci saniye duramaz ve ust kademelere tayin ister,burada bir bransci ancak sevgiyle yapabilir bu isi).Bu açıdan da içim oldukça rahat.Bu da bu konuyla alakalı son yorumum olsun lutfen cunku kac mesajdir yineliyorum yazdiklarimi,tekrara dusmeye gerek yok saniyorum.
Iyi gunler,iyi haftalar.🙋‍♀️
Daha önce de niyet okuma falan demişsiniz ama yazdıklarınız ortada. Naz niyazdan bahsetmiyorum, kurnazlık ve entrika genellemesini yakıştıramadım size. Burada konu sahiplerinin aşırılıklarına, abartılarına “drama queen, premses sendromu” dememizle el kadar çocuklar için entrikacı denmesinin aynı şey olmadığının siz de gayet farkındasınız bence. Büyük çocuğum erkek, ben evlat nedir, sevgisi nasıldır onunla tanıdım. Hep de söylerim her çocuğun yaramazlığı olabiliyor kız erkek gözetmeksizin. İki cinsiyette de uç örnekler var çevremde. Ben de sevmiyorum erkek çocuklarının bu şekilde hor görülmesini. O ne kadar iticiyse sizin bakış açınız da o derece itici. Bu ön yargınızı kız öğrencilerinize yansıtmamanıza sevindim. Size de iyi günler.

X