Erkek bebek öcü mü?

Herkese merhaba,

Öncelikle 4 aylık hamileyim ve bebeğim erkek olacak. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah. Canımı sıkan bir durum var. Bebeğimin cinsiyetini belli olana kadar inşallah kız olur... inşallah kızdır.... kız iyidir.... tarzı söylemlere maruz kaldım. Erkek olduğunu duyduklarında da keşke erkek olsaydı hep biz kız istemiştik ama durmadan kim olursa olsun keşke kız keşke kız olsaydı diye diye sinirlerimi bozdular iyice. İtiraf etmek gerekirse içten içe ben de hep kızım olsun istedim ama ilk önce sağlıklı ve hayırlı bir evlat olması önemliydi benim için. Ya ama o kadar hadsizler ki laf sokuyorum onu bile anlamıyorlar. Bir kere de ayy ne güzel erkek diyeni duymadım. Başta sallamıyordum çok ama artık sabrım taştı ve moralim bozuluyor. Öyle işte az önce de duyunca böyle bir şey canım sıkıldı paylaşmak istedim:KK51:
Allah Allah dünya tersine mi döndü şaşırdım yaa :KK57: halbuki Türk insanı ERRRRRRRRRRRKEK çocuk isterdi :bicak:

Şaka bi yana takmayın böyle şeyleri, ben de kız dilemiştim erkek oldu ama çok memnunum kendisinden şahsen :KK70: :KK70:

bir kiz bir erkek ikiz annesi yorum yapmaya geldim :KK70: 1 yasindalar ve kizim inanilmaz sakin kendi kendine oyun oynuyor sacini tariyoruz, elini yuzunu yikamayi suyla oynamayi sever. Sarilarak uyuruz. Her sekilde kiz cocugu oldugunu belli ediyor. Ama ogluma bakinca evde hayvan besliyormusum gibi geliyor. Bezini kirletir, altini degistirmeme izin vermez, kacar. burnundaki sumugunu temizletmez. Sacini toplatmaz. Her yere tirmaniyor. Iki dk bir yerde durmuyor. Kendine zarar vermesini onlemek icin pesinde kosmanktan canim cikar. Yaninda uyutaz yataktan kovar. Kiza saldiriyor, sacini cekiyor. Bir de kendisinde erkek aglakligi var. Bir seyi yapamayinca agliyor.
Kizim daha dirayetli, inatci ve aglamadan hedefine odaklanip istedigini yapiyor ve cok temkinli. Cani gercekten cok acimiyorsa aglamiyor.
Ama, ilk dogduklari zaman bu durum tam tersiydi. Oglum cok sakindi. Kiz cok zorladi bizi.
Ileride ne olur bilemem bunun ergenligi var daha. Kizin duygusal inis cikislari olacak, oglanin fevrilikleri olacak.
Sac taramak, kiyafet almak gibi seyleri dusunuyorsaniz eger ben unisex kiyafetler alip ortak giydiriyorum. Oglum kendine aynada daha cok bakiyor. Sevdigi seyleri giydiginde aynanin onunde kendine bakmayi daha cok seviyor. Sacini da kestirmedim, bir sure kestirmeyi dusunmuyorum cunku cok guzel bukleleri var.
Bir diger konu ise yemek mesela, ondada oglum hep kendi yemek istedi. hic bir zaman yemek yediremedim. Kendi isini kendi yapmak ister ama dibimden de ayrilma. Kizim da dogustan tam bir prenses, yemek yedirilsin ister.
Her ikisinin de kendi zorluklari var kendi icinde. Allah gonlunuze gore, saglikli hayirli bir evlat versin. Millete cok takilmayin cunku gunun sonunda kapinizi kapattiginzda kendi basiniza kalacaksiniz.

Biri 3 biri 7 yaşında iki oğlum var. Bu başlık bile itici bence. Ne demek erkek bebek öcü mu? Nasıl bir soru bu? Kendinizde kız bebek istediginiz için mi böyle tepkilisiniz?

Dediğim gibi iki oğlum var. İkincisi kız olsun isterdim ama ikinci oğlumun cinsiyeti belli olmadan önce. İkinci oğlumun gelecegini öğrendikten sonra hiç kız olsaydı demedim. Tamam kuduruklar ama özellikle 0 3 yaş arası çok ama çok tatlılar, benim kıvırcık tombullarim öyle 😄 çok komik ve sevimliler. Nazlilar da 😄 öyle kaba vs asla değiller. Çokta sevgi delisiler, hep sarılır, sıcaklık ver anne derler. Özellikle küçüğü bunu çok komik söylüyor. 🤣 Genel olarak çevremde de çok tatlı bulur herkes. Kız olsaydı eminim o da öyle olurdu. Yetiştirmeye bağlı bence bazı şeyler. Ama hareketli ve dağınık oldukları doğru. Onu da şimdiden öğretiyorum, topluyorlar, yardım ediyorlar bana. Sağlık diyorum. Sağlıklı olsunlar, hayat onlara hep gülsün başka bir şey istemem.

bir kiz bir erkek ikiz annesi yorum yapmaya geldim :KK70: 1 yasindalar ve kizim inanilmaz sakin kendi kendine oyun oynuyor sacini tariyoruz, elini yuzunu yikamayi suyla oynamayi sever. Sarilarak uyuruz. Her sekilde kiz cocugu oldugunu belli ediyor. Ama ogluma bakinca evde hayvan besliyormusum gibi geliyor. Bezini kirletir, altini degistirmeme izin vermez, kacar. burnundaki sumugunu temizletmez. Sacini toplatmaz. Her yere tirmaniyor. Iki dk bir yerde durmuyor. Kendine zarar vermesini onlemek icin pesinde kosmanktan canim cikar. Yaninda uyutaz yataktan kovar. Kiza saldiriyor, sacini cekiyor. Bir de kendisinde erkek aglakligi var. Bir seyi yapamayinca agliyor.
Kizim daha dirayetli, inatci ve aglamadan hedefine odaklanip istedigini yapiyor ve cok temkinli. Cani gercekten cok acimiyorsa aglamiyor.
Ama, ilk dogduklari zaman bu durum tam tersiydi. Oglum cok sakindi. Kiz cok zorladi bizi.
Ileride ne olur bilemem bunun ergenligi var daha. Kizin duygusal inis cikislari olacak, oglanin fevrilikleri olacak.
Sac taramak, kiyafet almak gibi seyleri dusunuyorsaniz eger ben unisex kiyafetler alip ortak giydiriyorum. Oglum kendine aynada daha cok bakiyor. Sevdigi seyleri giydiginde aynanin onunde kendine bakmayi daha cok seviyor. Sacini da kestirmedim, bir sure kestirmeyi dusunmuyorum cunku cok guzel bukleleri var.
Bir diger konu ise yemek mesela, ondada oglum hep kendi yemek istedi. hic bir zaman yemek yediremedim. Kendi isini kendi yapmak ister ama dibimden de ayrilma. Kizim da dogustan tam bir prenses, yemek yedirilsin ister.
Her ikisinin de kendi zorluklari var kendi icinde. Allah gonlunuze gore, saglikli hayirli bir evlat versin. Millete cok takilmayin cunku gunun sonunda kapinizi kapattiginzda kendi basiniza kalacaksiniz.
Lütfen şu erkek çocuğu mu hayvan mı sözünü kullanmayın artık. Komik yada sempatik olmuyor.
Ayrıca bahsettiğiniz “evcil hayvan” özellikleri cinsiyetten bağımsız. Siz erkek diye hoşgörülü gülüyorsanız pekişiyordur
Benim de oğlum var kimseye “saldırdığı” saçını çektiği olmadı, ortalığı kirleten yapısı da yoktur. Hatta okulda eline ıslak bez geçse her yeri sildiği için ailede aşırı titiz biri mi var diye sordukları da olmuştur. Kolay kolay ağlamaz. Hiç bir şey için öyle mızmızlanıp ağladığını bilmem.
Erkek mızmızlığı dediğiniz şeyi hiç görmedim mesela çevremde. Ki çevremde oğlan çocuğu ağırlıklıdır. Bana göre de erkekler daha az ağlıyorlar. Kızlar daha mızmız. Tırnağı incinse ağlıyor kızlar, oğlanlar kafası yarılsa kan aksa geçti diyor geçiyor

1 yasindalar ve kizim inanilmaz sakin kendi kendine oyun oynuyor sacini tariyoruz, elini yuzunu yikamayi suyla oynamayi sever. Sarilarak uyuruz. Her sekilde kiz cocugu oldugunu belli ediyor. Ama ogluma bakinca evde hayvan besliyormusum gibi geliyor. Bezini kirletir, altini degistirmeme izin vermez, kacar. burnundaki sumugunu temizletmez. Sacini toplatmaz. Her yere tirmaniyor. Iki dk bir yerde durmuyor. Kendine zarar vermesini onlemek icin pesinde kosmanktan canim cikar. Yaninda uyutaz yataktan kovar. Kiza saldiriyor, sacini cekiyor. Bir de kendisinde erkek aglakligi var. Bir seyi yapamayinca agliyor.
Şu konuşmalarınizdan dolayı büyük ihtimal kardeşine de tepki veriyor . Bir yaş cocugu her şeyi çok iyi anlar. Çocuğa evcil hayvan demek ne demek ? Bir kedi besleyen biri olarak söylüyorum. Benimde bir buçuk yaşında kızım var. Biraz çocuk psikolojisi ile ilgili video izleyin . Çocukların vurma dönemi vardır . Her vurduğunda cicik cicik yap deyin izin vermeyin .ya da vurması için bir yastık verin . Ağlamak isterse izin verin enerjisini atamıyor olabilir . Ayrıca çocukları etiketlemeyin çocuklarin her dönemi gelip geçici . Birçok kız cocugu tanıyorum yani aynı şekilde vuran bağıran . Yapmayın böyle konustugunuzu anlamıyor mu sanıyorsunuz ?

Herkese merhaba,

Öncelikle 4 aylık hamileyim ve bebeğim erkek olacak. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah. Canımı sıkan bir durum var. Bebeğimin cinsiyetini belli olana kadar inşallah kız olur... inşallah kızdır.... kız iyidir.... tarzı söylemlere maruz kaldım. Erkek olduğunu duyduklarında da keşke erkek olsaydı hep biz kız istemiştik ama durmadan kim olursa olsun keşke kız keşke kız olsaydı diye diye sinirlerimi bozdular iyice. İtiraf etmek gerekirse içten içe ben de hep kızım olsun istedim ama ilk önce sağlıklı ve hayırlı bir evlat olması önemliydi benim için. Ya ama o kadar hadsizler ki laf sokuyorum onu bile anlamıyorlar. Bir kere de ayy ne güzel erkek diyeni duymadım. Başta sallamıyordum çok ama artık sabrım taştı ve moralim bozuluyor. Öyle işte az önce de duyunca böyle bir şey canım sıkıldı paylaşmak istedim:KK51:
aynı durumu yaşadım berbat bir duygu. ve her söylediklerinde öyle demeyin sağlıklı olsun diye dua edin dedim öyle tabi canım da kız olsa tadından yenmez diye devam ettiler... kv öğrendiği gibi bişeyler örmeye başladı laf arasında da erkek çıkarsa daha başka bişey örmem kız olursa bak neler neler yapıcam dedi (bu ilk kız mevzusu değildi her fırsatta kız kız diye dua ediyor bikere yanımda ellerini açıp allahım nolur kız olsun diye yalvardı) o anki sinir seviyemi ben bile hesaplayamadım gebelikten önce hadi çocuk yapın sevelim hadi çalışmalara başlayın diye konuşuyordu hepsinde cevabını verdim en son cinsiyetine de karışınca susamadım artık bizim işimize karıştınız Allahın işine karışmayın bari dedim. sonra cinsiyetini bile öğrenemeden bebeğimin kalbi durdu. nefret ediyorum böyle insanlardan, eşime de söyledim bir daha gebelik olursa cinsiyeti öğrenene kadar kimseye söylemicem hamile olduğumu ailelerimiz dahil, bilmesin kimse gerek yok insanlar gerçekten çok kırıcı ve düşüncesiz. 😏

Lütfen şu erkek çocuğu mu hayvan mı sözünü kullanmayın artık. Komik yada sempatik olmuyor.
Ayrıca bahsettiğiniz “evcil hayvan” özellikleri cinsiyetten bağımsız. Siz erkek diye hoşgörülü gülüyorsanız pekişiyordur
Benim de oğlum var kimseye “saldırdığı” saçını çektiği olmadı, ortalığı kirleten yapısı da yoktur. Hatta okulda eline ıslak bez geçse her yeri sildiği için ailede aşırı titiz biri mi var diye sordukları da olmuştur. Kolay kolay ağlamaz. Hiç bir şey için öyle mızmızlanıp ağladığını bilmem.
Erkek mızmızlığı dediğiniz şeyi hiç görmedim mesela çevremde. Ki çevremde oğlan çocuğu ağırlıklıdır. Bana göre de erkekler daha az ağlıyorlar. Kızlar daha mızmız. Tırnağı incinse ağlıyor kızlar, oğlanlar kafası yarılsa kan aksa geçti diyor geçiyor
Benim kız da mesela bir yere vursa ağlamaz gün boyu mızmızlanir bunu cinsiyete bağlamaya gerek yok. bu çocuğun karakteriyle ilgili. Şu çocuklara evde hayvan besler gibi denmesi çıldırtıyor beni

Derler , bizede ilki kız olunca farklı bir versiyonu nu yaptılar ,bitmeyen bir hikaye bu , 2. Ne zaman diye baskı yapıp sonra ayyyy iki çocuk ne zooor da diyecekler her durumda olumsuz yorumları var yani en güzeli ciddiye almamak

Benim kız da mesela bir yere vursa ağlamaz gün boyu mızmızlanir bunu cinsiyete bağlamaya gerek yok. bu çocuğun karakteriyle ilgili. Şu çocuklara evde hayvan besler gibi denmesi çıldırtıyor beni
Kesinlikle öyle.
Bir saçma fıkra yayıldı. Marifet gibi herkes ay evde hayvan besliyoruz diyor.
Sen çocuk kardeşine vurunca erkek ya ondan vuruyor dersen, erkeklikle bağdaştırırırsan pekişir zaten.
Kızların daha çok yardımcı olması da yapısal değil aslında. Oğlana iş yaptırmazlar sonra ay oğlan diye böyle. Hayır değil. Sen farkında olmadan cinsiyetçi yetiştiriyorsun.

Anladigim kadariyla sizin oglunuz benim "bebeklerimden" buyuk. Bu sebeplede saldirgan olmamasi gerekiyor dogal olarak:)
Oglan cocugu mizmizligi degil. Erkek aglakligi dedim. Erkeklerin de kusura bakmayin aglakligi var. Birsey yapamayinca mizmizlaniyorlar. Erkek dogasindaki hirstan geldigini dusunuyorum evrimsel olarak. Kadinlar kadar dirayetli degiller bu dogruya dogru. Aptalca seyler yapiyor mu oglum evet yapiyor. Benim kizim emeklemeyi yatakta calisti gunlerce kendinden emin olunca da yerde emeklemeye basladi. O sirada oglum yerde kendini atiyordu.
Sizin oglunuz oyledir daha sakindir ama cogunluk oglan cocuklari hareketliler, tozun topragin icinde daha cok olmak istiyorlar.
Dedigim gibi benim bebeklerim 1 yasinda daha. Oglunuz kac yasinda bilmiyorum. Simdi daha laftan anlamiyorlar ve gidip sacini cekebiliyor ya da elindeki oyuncagi almak icin saldirganlasabiliyorlar cunku daha "bebekler".
Benim gozlemledigim tam yavru kopek gibi davraniyor ki boyle davranmasi da cok normal. Bu size komik ya da sempatik gelmiyor olabilir ama bu sizin gorusunuz ve sizi baglar beni degil. Simdi daha yeni laftan yavas yavas anlamaya basladiklari icin aile icindeki egitim surecleri de benim gozumde yeni basladi ama kusura bakmayin da 1 yasindaki bebege de gidip kardesinin sacini cekme evladim bak olmaz o oyle de diyemiyorum cunku su an sadece hayir kelimesini yeni anlamaya basladi.
Benimkiler de sizin oglunuzun yasina geldiginde belki kizim daha kirilgan narin olacak. Eger yazdigima bakarsaniz o kismida gorursunuz. Gelecekte ne olur bilemem, her iki tarafinda zorlugu var.

Anladigim kadariyla sizin oglunuz benim "bebeklerimden" buyuk. Bu sebeplede saldirgan olmamasi gerekiyor dogal olarak:)
Oglan cocugu mizmizligi degil. Erkek aglakligi dedim. Erkeklerin de kusura bakmayin aglakligi var. Birsey yapamayinca mizmizlaniyorlar. Erkek dogasindaki hirstan geldigini dusunuyorum evrimsel olarak. Kadinlar kadar dirayetli degiller bu dogruya dogru. Aptalca seyler yapiyor mu oglum evet yapiyor. Benim kizim emeklemeyi yatakta calisti gunlerce kendinden emin olunca da yerde emeklemeye basladi. O sirada oglum yerde kendini atiyordu.
Sizin oglunuz oyledir daha sakindir ama cogunluk oglan cocuklari hareketliler, tozun topragin icinde daha cok olmak istiyorlar.
Dedigim gibi benim bebeklerim 1 yasinda daha. Oglunuz kac yasinda bilmiyorum. Simdi daha laftan anlamiyorlar ve gidip sacini cekebiliyor ya da elindeki oyuncagi almak icin saldirganlasabiliyorlar cunku daha "bebekler".
Benim gozlemledigim tam yavru kopek gibi davraniyor ki boyle davranmasi da cok normal. Bu size komik ya da sempatik gelmiyor olabilir ama bu sizin gorusunuz ve sizi baglar beni degil. Simdi daha yeni laftan yavas yavas anlamaya basladiklari icin aile icindeki egitim surecleri de benim gozumde yeni basladi ama kusura bakmayin da 1 yasindaki bebege de gidip kardesinin sacini cekme evladim bak olmaz o oyle de diyemiyorum cunku su an sadece hayir kelimesini yeni anlamaya basladi.
Benimkiler de sizin oglunuzun yasina geldiginde belki kizim daha kirilgan narin olacak. Eger yazdigima bakarsaniz o kismida gorursunuz. Gelecekte ne olur bilemem, her iki tarafinda zorlugu var.
Oğlum bir yaşındayken de yavru köpek gibi değildi.
Asla yavru köpekle de kıyaslamam.
Benim oğlum da hareketliydi ama hiç bir zaman bir yaşındayken de saldırgan olmadı. Erkek ağlaklığı dediğiniz şeyi hiç görmedim, bence çünkü kızlar daha ağlak mesela.
Benim oğlum tamamen zıt sizin tasvirinizden çünkü ikizi yoktu.
Bahsettiğiniz şeyin cinsiyetle alakası yok kardeşle büyümesiyle alakası var.
Yanlış çıkarımlarda bulunuyorsunuz.
Erkek diye saldırgan davranmıyor, kardeş kıskançlığı yaşıyor.
Siz mesela kız diye ona daha nazik, daha kırılgan davranıyorsanız o da tepki olarak daha sertleşecektir.
Cinsiyet ayrımı yapmak yerine kendi tutumlarınıza bakın derim naçizane

Kesinlikle öyle.
Bir saçma fıkra yayıldı. Marifet gibi herkes ay evde hayvan besliyoruz diyor.
Sen çocuk kardeşine vurunca erkek ya ondan vuruyor dersen, erkeklikle bağdaştırırırsan pekişir zaten.
Kızların daha çok yardımcı olması da yapısal değil aslında. Oğlana iş yaptırmazlar sonra ay oğlan diye böyle. Hayır değil. Sen farkında olmadan cinsiyetçi yetiştiriyorsun.
Aynen öyle bizimkinin de aşırı vurma huyu vardı . Kaldı ki yanlız büyüyor yaşıtı bir çocuk yok evde şiddet uygulayan biri yok . Altı aya yakın azalarak devam etti . Geçen bir komşumla görüştük kızı o kadar çok vuruyor ki . Bu yani çocuğun yapısıyla ilgili . Kendini ifade edemedikce sinirleniyor. Yani çocuklara cinsiyetçi tavırlarla yaklaşmak o kadar yanlış ki

Oğlum bir yaşındayken de yavru köpek gibi değildi.
Asla yavru köpekle de kıyaslamam.
Benim oğlum da hareketliydi ama hiç bir zaman bir yaşındayken de saldırgan okandı.
Çünkü ikizi yoktu.
Bahsettiğiniz şeyin cinsiyetle alakası yok kardeşle büyümesiyle alakası var.
Yanlış çıkarımlarda bulunuyorsunuz.
Erkek diye saldırgan davranmıyor, kardeş kıskançlığı yaşıyor.
Siz mesela kız diye ona daha nazik, daha kırılgan davranıyorsanız o da tepki olarak daha sertleşecektir.
Cinsiyet ayrımı yapmak yerine kendi tutumlarınıza bakın derim naçizane
Ablacim ne alakasi var. Allah askina ya. Ben ikisine de ayni sekilde davraniyorum. Ayrica da bebek bunlar, insan olarak hepimiz hayvaniz ve butun hayvanlarin bebeklei nasil davraniyorsa insanlarin da bebekleri ayni sekilde davranir cunku bu evrimden gelen bir icgudu. Bebeklerin ic guduleri vardir daha karakterleri gelismedigi icin.
Yani siz nasil dusunmek isterseniz oyle dusunun eminim ki oglunuz da cok akillidir, cok usludur. Insallah benimkiler de buyunce sizinki gibi olur.
Belli ki ayni yasta iki bebek bakmamissiniz ve farki bu kadar benim kadar kolay fark edemiyorsunuzdur. Ben de belirli araliklarla iki cocuk yapsam ben de fark edemem. Bu cok normal.

Oglan cocugu mizmizligi degil. Erkek aglakligi dedim. Erkeklerin de kusura bakmayin aglakligi var. Birsey yapamayinca mizmizlaniyorlar. Erkek dogasindaki hirstan geldigini dusunuyorum evrimsel olarak. Kadinlar kadar dirayetli degiller bu dogruya dogru.
Bunu evrime, bilime dayandırmaya çalışıp kendinizce doğruluğunu ispatlamaya çalışıyorsunuz ama olmuyor. Benim oğlum bunun tam tersidir. Karakter meselesi bu.

Ablacim ne alakasi var. Allah askina ya. Ben ikisine de ayni sekilde davraniyorum. Ayrica da bebek bunlar, insan olarak hepimiz hayvaniz ve butun hayvanlarin bebeklei nasil davraniyorsa insanlarin da bebekleri ayni sekilde davranir cunku bu evrimden gelen bir icgudu. Bebeklerin ic guduleri vardir daha karakterleri gelismedigi icin.
Yani siz nasil dusunmek isterseniz oyle dusunun eminim ki oglunuz da cok akillidir, cok usludur. Insallah benimkiler de buyunce sizinki gibi olur.
Belli ki ayni yasta iki bebek bakmamissiniz ve farki bu kadar benim kadar kolay fark edemiyorsunuzdur. Ben de belirli araliklarla iki cocuk yapsam ben de fark edemem. Bu cok normal.
Çocuk çocuktur.
Birine “prenses” diğerine “yavru köpek” benzetmesi yapıp sonra aynı davrandığınızı iddia etmeyin.
Çocuklar sizden daha yüksel algıya sahip. Sizin fark etmediğiniz davranış farklılıklarını anlıyorlar

Bunu evrime, bilime dayandırmaya çalışıp kendinizce doğruluğunu ispatlamaya çalışıyorsunuz ama olmuyor. Benim oğlum bunun tam tersidir. Karakter meselesi bu.
Evde yetisen kopeklerle, insan cocuklarinin karsilastirildigi bilimsel bir makale ve gayet de guzel bir dergide basilmis. Bilimin bana gore veya sana goresi yoktur.
Ingilizceniz varsa buyrun okuyabilirsiniz. Yoksa da google translate yardimci olacaktir size.

Evde yetisen kopeklerle, insan cocuklarinin karsilastirildigi bilimsel bir makale ve gayet de guzel bir dergide basilmis. Bilimin bana gore veya sana goresi yoktur.
Ingilizceniz varsa buyrun okuyabilirsiniz. Yoksa da google translate yardimci olacaktir size.
İnsan çocuklarının diyorsunuz oğlan çocukları demiyorsunuz. Hızlıca taradım şimdi makaleyi oğlan ve kız ayrımı da yok kelime olarak. Sizin dediğinizin hipotezi olması için oğlan çocukları diye özel olarak belirtmes gerekir
Kızınız kendi yemeğini yemezse bu olumsuz özelliği “prenseslik” olarak yorumluyorsunuz. Oğlunuzun hareketli, dağınık olması gibi olumsuz özelliklerini hayvanlık olarak görüyorsunuz.
Siz iki çocuğunuzun olumsuz özelliklerine aynı yerden bakmıyorsunuz.
Bu makaleyle sizin dediğiniz çok alakasız bu nedenle

Çocuk çocuktur.
Birine “prenses” diğerine “yavru köpek” benzetmesi yapıp sonra aynı davrandığınızı iddia etmeyin.
Çocuklar sizden daha yüksel algıya sahip. Sizin fark etmediğiniz davranış farklılıklarını anlıyorlar

İnsan çocuklarının diyorsunuz oğlan çocukları demiyorsunuz. Hızlıca taradım şimdi makaleyi oğlan ve kız ayrımı da yok kelime olarak.
Kızınız kendi yemeğini yemezse bu olumsuz özelliği “prenseslik” olarak yorumluyorsunuz. Oğlunuzun hareketli, dağınık olması gibi olumsuz özelliklerini hayvanlık olarak görüyorsunuz.
Siz iki çocuğunuzun olumsuz özelliklerine aynı yerden bakmıyorsunuz.
Bu makaleyle sizin dediğiniz çok alakasız bu nedenle
Birine prenses gibi mi davraniyorum dedim. Kiz prenses gibi davraniyor ve kendine yemek yedirilmesini istiyor dedim. Ben sizce cocugumun kendi kendine yemesini istemez miyim? Aynen cocuklar benden cok daha yuksek algiya sahip. Hic ic guduleri yok. Cok yuksek tekamul seviyeleri var cok acayip birseyler.
1 yasindaki bebegin nasil daginikligi olabilir?
Ikinci olarak bu makaleyi, cocuklarimiza hayvan demeyelim, evrim falan diyorsunuz bence oyle degil karakter meselesi cumlelerine ithafen attim.

Herkese merhaba,

Allah bağışlarsa iki kızım var. Bende "hadi yap üçüncüyü oğlun olsun bir de " ya da " aa kız iyidir erkeği ne yapacaktın" cümlelerine denk geldim. Önce kibar kibar kızda bize emanet erkekte dedim. Baktım anlamıyorlar size ne boyutuna geldim. İnsanlar bu cinsiyet konusunda hadsizler. Büyütecek olan sizsiniz, sağlıklı hayırlı olsun inşallah.

Makalede erkek çocuk ağlaklığından bahsediliyor mu, ona göre okuyacağım. Merak ettim gerçekten. Ki okusam da gözümün önünde oğlum gerçeği duruyorken yine böyle genellemeler yapamam.

X