Emziren anne diyeti

Maalesef canım dün benimde öyle oldu tam bi fiyasko menü oyüzden burayada girmedim 😆😆

Sabah (15.00)🙄 1 orta boy pizza yanına ayran
Araöğün kuruyemiş ve kurumeyve
Akşam 1 frappe, 5 mini browni
Araöğün 1 kase çorba, 1 eti topkek 🙈🙈

Maalesef canım dün benimde öyle oldu tam bi fiyasko menü oyüzden burayada girmedim 😆😆

Sabah (15.00)🙄 1 orta boy pizza yanına ayran
Araöğün kuruyemiş ve kurumeyve
Akşam 1 frappe, 5 mini browni
Araöğün 1 kase çorba, 1 eti topkek 🙈🙈
Aslında çok fazla yememişsin ama yediklerin ödem yapıcı şeyler ondan dolayı kilo vermek zor oluyor

Aynen canım full karbonhidrat oldu neyse bu sabah fena değildim ama şimdi ne yesem diye dolanıyorum 🤦
O yüzden erkenden yatağa geçiyorum 😹 tabi eşim yokken
Evet ya senin birde bebek çok küçük oyüzden çok kasmaman lazım
İlk oğlum 8 aylıktı diyete başlamıştım ama mama da içiyordu o ve çok kolay kilo vermiştim emziriyordum da aynı zamanda 22 kilo felan vermiştim şimdi aynı hırs yok ne yazıkki sütüm azalır mı korkusu var biraz da çünkü sadece emziriyorum bu defa

Sabah
2 yumurtalı menemenin yarısı
1 dilim çavdar
2 KK peynir
7 zeytin

1.Ara soğuk kahve 1 tatlı kaşığı ballı
3 adet Burçak yulaflı bisküvi

2.Ara 2 dikenli incir , yoğurt,3 Burçak yulaflı

Akşam 1 kase şehriye çorbası
Yoğurt
3 parmak köfte

Su 2 L
Gün içinde 2 Yeşilçay 2 rezene
Spor yok

Sabah
2 yumurtalı menemenin yarısı
1 dilim çavdar
2 KK peynir
7 zeytin

1.Ara soğuk kahve 1 tatlı kaşığı ballı
3 adet Burçak yulaflı bisküvi

2.Ara 2 dikenli incir , yoğurt,3 Burçak yulaflı

Akşam 1 kase şehriye çorbası
Yoğurt
3 parmak köfte

Su 2 L
Gün içinde 2 Yeşilçay 2 rezene
Spor yok
Yeşilçay içilmiyo diye biliyorum yanlışmı biliyorum 🙆

O yüzden erkenden yatağa geçiyorum 😹 tabi eşim yokken

İlk oğlum 8 aylıktı diyete başlamıştım ama mama da içiyordu o ve çok kolay kilo vermiştim emziriyordum da aynı zamanda 22 kilo felan vermiştim şimdi aynı hırs yok ne yazıkki sütüm azalır mı korkusu var biraz da çünkü sadece emziriyorum bu defa
Benim daha ilk bebe yenidoğan sarılığı oldu o ara psikolojimi çökerttikleri için kilo alması sebebiyle mamaya başladık sonra hırs edip günde 2 kereye düşürdüm 75 cc veriyordum şimdi zaten ek gıdaya geçtik çoğunluk meme olarak gidiyoruz

Sabah 1 dilim peynir, 7 tane zeytin, domates soslu biber kızartması 1 yumurta 1.5 dilim ekmek

Ara yulaflı tatlı

Akşam 1 kase biber kızartması

Ara şehriye çorbası

Sabah 1 dilim peynir, 7 tane zeytin, domates soslu biber kızartması 1 yumurta 1.5 dilim ekmek

Ara yulaflı tatlı

Akşam 1 kase biber kızartması

Ara şehriye çorbası
Kızartma yerine az yağda kavur bence daha az yağlı olur bir de akşam yemeğini düzenli yemiyor musun onun için acıkıyorsun bence

Yeşilçay içilmiyo diye biliyorum yanlışmı biliyorum 🙆
Nette emziren anneler için örnek menüde gördüm içeyim dedim olumsuz olursa içmem
Benim daha ilk bebe yenidoğan sarılığı oldu o ara psikolojimi çökerttikleri için kilo alması sebebiyle mamaya başladık sonra hırs edip günde 2 kereye düşürdüm 75 cc veriyordum şimdi zaten ek gıdaya geçtik çoğunluk meme olarak gidiyoruz
Hep öyle ya benim de öyle oldu daha 20 günlükken 300 gr almış kilo almıyor felan dediler mamaya başlattılar
İkinci çocuğumda da aynısını yapmaya kalktılar ama izin vermedim bu defa sık sık emzirdim ne sarılık oldu ne bişey kilosunu da fazla fazla almış çok şükür
Biraz da etrafı dinlememek gerekiyo

Kızartma yerine az yağda kavur bence daha az yağlı olur bir de akşam yemeğini düzenli yemiyor musun onun için acıkıyorsun bence
Aslında öyle az yağ içinde tencere kapağı kapalı kavurdum neden kıızartma yazdıysam 🤭 akşam çok acıkmamış hissedince atıştırıyom bu sefer gece acıkıyorum bugünden itibaren düzelticem inşalllah

Nette emziren anneler için örnek menüde gördüm içeyim dedim olumsuz olursa içmem

Hep öyle ya benim de öyle oldu daha 20 günlükken 300 gr almış kilo almıyor felan dediler mamaya başlattılar
İkinci çocuğumda da aynısını yapmaya kalktılar ama izin vermedim bu defa sık sık emzirdim ne sarılık oldu ne bişey kilosunu da fazla fazla almış çok şükür
Biraz da etrafı dinlememek gerekiyo
Benim bildiğim ödemi atmak için sürekli wcye çıkardığından suyu atıyo sütünde %90nı su olduğu için tavsiye edilmiyo diye biliyorum 🤗
Benim ilk olunca acemilik doktorda mama başlayalım diyince korktum bidaha olsa bende takmam kimseyi ama ikinciyi yapcağım meçhul yaş 34 olunca 🤭

Aslında öyle az yağ içinde tencere kapağı kapalı kavurdum neden kıızartma yazdıysam 🤭 akşam çok acıkmamış hissedince atıştırıyom bu sefer gece acıkıyorum bugünden itibaren düzelticem inşalllah
Öyleyse tamam canım ben de öyle yapıyorum içine çökelek yada lor filan koyunca sabah kahvaltıya mis gibi oluyor 🤌

Benim bildiğim ödemi atmak için sürekli wcye çıkardığından suyu atıyo sütünde %90nı su olduğu için tavsiye edilmiyo diye biliyorum 🤗
Benim ilk olunca acemilik doktorda mama başlayalım diyince korktum bidaha olsa bende takmam kimseyi ama ikinciyi yapcağım meçhul yaş 34 olunca 🤭
Oo maşallah 🤩 gayet gençsin bence sonuçta 50 ye kadar yolu var tabi sağlıklı olmak da önemli 😊

X