Annelik, Süt izni, Kararsızlık

Bir video var ya bu p nerde ya diye.. Klavyede "p"yi arıyor.
Doğum sonrası exceli unutmuştum ben :)

o yüzden acele etmeyin Eylüle kadar bebeğinize bakın.
Bakıcı bile olsa 3-4 aylık bebeğinizin size ihtiyacı var.
Benim de öyleydi yaa hormonlardan mıdır nedir, insana bir alıklık geliyor. Beynim sanki normal çalışma performansının onda biri bile çalışmıyormuş gibiydi.

Pandemide annem arada oğlumu eve bırakıp "hadi bakalım, annen nasılsa evde" olunca kafayı yiyordum. Uzaktqn destek ile bağlanıyorum, paçamdan tutan paşam "anne çişim var" diyor 🥴. Kod yazacağım oğlum tepemde, annem evde oldu zaman, arkasını dönmesiyle oğlumun içeri girmesi bir oluyordu🙄. Tam uzaktan çalışma bitmeden, kaçarcasına ofise döndüm 😁.

Bakıcı şart. Mümkünse farklı evde 🤣.

Pandemide annem arada oğlumu eve bırakıp "hadi bakalım, annen nasılsa evde" olunca kafayı yiyordum. Uzaktqn destek ile bağlanıyorum, paçamdan tutan paşam "anne çişim var" diyor 🥴. Kod yazacağım oğlum tepemde, annem evde oldu zaman, arkasını dönmesiyle oğlumun içeri girmesi bir oluyordu🙄. Tam uzaktan çalışma bitmeden, kaçarcasına ofise döndüm 😁.

Bakıcı şart. Mümkünse farklı evde 🤣.

hahahahah son cümleye sesli kahkaha attım 😂
neyse ki benim ki baya minnak henüz o kadar tepinemiyor ama onun da başka zorlukları var tabi ☺️

İzinleri topluca kullanin bebek ek gidaya gectiginde daha az emmek ister bakicida tutacaksiniz evde olacaksiniz yani o sekilde zor olmaz ben olsam boyle yapardim

Herkese merhaba,

Ben 12 Mart'ta doğum yaptım. Haziranın son haftası doğum iznim bitiyor ve bebeğim o zaman sadece 3 aylık olacak.

Şirketim süt izinlerini peşinen kullanmama izin veriyor. Bu durumda sanırım aşağı yukarı 35 gün oluyormuş, 15 gün de içeride iznim var.
Birleştirip Eylül'de mi başlasam diyorum. En azından oğlum aşağı yukarı 5.5-6 aylık olacak.
Ama bu sefer tam zamanlı 5gün çalışmam gerekecek.

Ya da temmuzda başlayıp çocuk 1 yaşına gelene kadar haftada 1 gün eksik çalışabilirim.

Ben Almanya'ya bağlı Alman şirketinde Bütçe Raporlamada çalışıyorum. Onların bütçe dönemi Haziran ayından Eylül sonuna kadar ve inanılmaz yoğun, mesaili geçiyor.

Tek avantajım evden çalışıyorum. Ancak sürekli toplantı halindeyiz ve tabi sayılar vs, evden de olsa bebekle sürekli ilgilenmem mümkün değil, yardımcı düşünüyoruz.

Tamamen fikir amaçlı sormak istedim tecrübeli, annelere. 3. ayda işe başlar mıydınız? Evden de çalışıyor olsanız? Yoksa izinleri kullanıp 6. aya uzatır mıydınız?

Evden çalışmıyorum, kamu personeliyim. Böyle bir imkanım olsaydı 5.6-6 aylıkken başlardım. Evde de olsam doya doya bebeğimle vakit geçirip ek gıdaya geçtiği dönem iş başına geçmek daha mantıklı geliyor bana.

Evden çalışıp yardımcı düşünmeniz çok garip geldi. 7 senedir home office çalışıyorum, zibilyon ekip arkadaşım çocuk doğurdu çok da şanslı olduklarını söylediler. Hatta biri toplantıda ağlıyordu, kızcağız kusura bakmayın falan dedi de yöneticimiz tabii ki ağlayacak hepimiz geçtik bu yollardan sakın bi daha özür dileme demişti. İllaki tamamen evde ve çocukla ilgilenmek gibi olmaz ama bakıcı nedense çok fazla geldi okuyunca :KK43:

Ben sanırım benzer durumda 1 gün çalışmamayı tercih ederdim
Niye garip gelsin,illa eziyet mi etsin kendine kadıncağız,ekran başında sinirleri zıplayıp ağlasın mı? İmkanı varsa tutması en mantıklısı.Pandemi döneminde canlı ders yapıyordım.Bir bebek ve 3 yaş kızım vardı
Yardımcı tutmuştum,imkansızdı yani.
Sadece bebek bakması değil ki,evin işi gücü, büyüdükçe ek gıdalarını hazırlaması toplaması..vs

Niye garip gelsin,illa eziyet mi etsin kendine kadıncağız,ekran başında sinirleri zıplayıp ağlasın mı? İmkanı varsa tutması en mantıklısı.Pandemi döneminde canlı ders yapıyordım.Bir bebek ve 3 yaş kızım vardı
Yardımcı tutmuştum,imkansızdı yani.
Sadece bebek bakması değil ki,evin işi gücü, büyüdükçe ek gıdalarını hazırlaması toplaması..vs
Etmesin ağlamasın, düzelttim sonra yorumumu

X