Düzenli Evimiz & Hayatımız

Yeni değişimden baska bise olacagini sanmıyorum. Bazende cok kiziyorum su dusakbini kim bulmus.sadece bi banyodan sonra bile silmezsen leke oluyor.yahu banyo keyfi yerle bir😂
Insallah yakin zamanda modasi gecer daha mantikli insani yormayan bise icad ederler😁
Sen böyle diyince hiç hevesim kalmadı🤣
Gerçek yorumlar..🤣

Oy canim benim insallah öyledir kalbim.Rabbim katında öyle olmasi en büyuk dilegim.senin kalbinde oýledir eminim🤩🤩🤩
Amin canım inşallah.🙂
Ne bileyim canım,acaba mümin bir kul muyum ki cenneti hak edecek biri miyim ki,Gazze de kardeşlerimiz canlarını Allah yolunda feda ederken sabır edip, inanılmaz bir teslimiyet gösterirken.
En ufak imtihanda kendimizi bırakıyoruz.
Aynı cenneti hak ediyor muyuz ki😔
Aynı imana mı sahibiz, kesinlikle hayır.😔
İmanın dereceleri işte, gerçekten iman artıkça imtihanda artarmış.
Onlar bana sahabeyi hatırlatıyor.😔
Kendimi hep sorgular halde buluyorum.

Amin canım inşallah.🙂
Ne bileyim canım,acaba mümin bir kul muyum ki cenneti hak edecek biri miyim ki,Gazze de kardeşlerimiz canlarını Allah yolunda feda ederken sabır edip, inanılmaz bir teslimiyet gösterirken.
En ufak imtihanda kendimizi bırakıyoruz.
Aynı cenneti hak ediyor muyuz ki😔
Aynı imana mı sahibiz, kesinlikle hayır.😔
İmanın dereceleri işte, gerçekten iman artıkça imtihanda artarmış.
Onlar bana sahabeyi hatırlatıyor.😔
Kendimi hep sorgular halde buluyorum.
Bende çok sorguluyorum.derecemi merak ediyorum.sonumu merak ediyorum
Ahirette gazze icin ne yaptın diye soru gelebilir diyorum.dua dan baska biseyede gücüm yetmiyor.

Erkekleri 3 gün evde ev işleriyle başbaşa bıraksan kaçarlar
Ama lafa gelince ne olmuş ev işini makineler yapıyor derler

Dilleri pabuç alican küreğin demir yerini ağızlarının ortasına indiricen :tokat:
Oyy kürek mi o_O çok dolmuşsun sen😁
Aslında eşler birbirine saygı duysa ortada sorun kalmayacak.
Bizler onların işlerinin yoğunluğuna onlarda bizim sıkıntılarimiza çocuk ev vs. anlayışla karşılasa tmmdır.Bunlarda ancak
Peygamber efendimizi sahabeyi örnek alarak yaşamaktan geçiyor vallahi öyle.
İslam evlere kalplere yerleştikçe sana daha çok anlayış,daha çok vakar ve ahlak katıyor.🙂
Rabbim hayatımızı da Onun rızasıyla yaşamayı nasip etsin.
İnsanları asla razı,tatmin edemezsin zaten.

Ahirette gazze icin ne yaptın diye soru gelebilir diyorum.dua dan baska biseyede gücüm yetmiyor.
Dua zaten onların bizler üzerindeki hakları.
Her namazdan sonra dua edelim inş.
Tabi ki ümitsizlik yok ben inanıyorum ki çok güzel şeyler olacak İslam adına Batının gerçek yüzü ortaya çıktı insanlarda uyanış var.
Kâfirler istemesede Allah nurunu tamamlayacak.🙂
İslam heryere hakim olacak ama bu o dönem midir bilemeyiz belki biz belki çocuklarımız görecek.🤲

Bu söylediğin çok güzel bir şey ama sonunu merak etmeyen gerçek mümin olamaz diye okumuştum.
Müslüman diri olmalı bilgilerini tazelemeli,kendini her daim sorgulamalı.🙂
Niyetlerimizi de her daim sorgulamalıyız öncelik her daim Rabbimizin rızası olmalı.

Yaparsin yavaş yavas
Benim de evimde kiraci sagolsun duşakabinleri hiç ellememiş.ne kadar temizlesemde uzaktan degil ama yakından içine işlemis lekeler var hic bi şekilde geçmiyor.bu yüzden duşakabinleri degistirecem yakın zamanda
Plastik gibi olanlari temizlemek çok zor ya. Camlar daha kolay sanırım.

Temizlik bitti sadece koridor kaldi, onu da birazdan halledecegim. Carsaflar kurutma makinesinden cikinca onlari gecirecegim. Balkon haric heryeri temizledim. Balkona ayrintili bir gun gerekiyor, bekletiyorum.
Aksam yemegini de planladim, su an cay iciyorum:kahve:
Temizlik yaparken malzemeler bitip, siselerini atinca acayip mutlu oluyorum, siz de oyle misiniz? :rapci:

Temizlik bitti sadece koridor kaldi, onu da birazdan halledecegim. Carsaflar kurutma makinesinden cikinca onlari gecirecegim. Balkon haric heryeri temizledim. Balkona ayrintili bir gun gerekiyor, bekletiyorum.
Aksam yemegini de planladim, su an cay iciyorum:kahve:
Temizlik yaparken malzemeler bitip, siselerini atinca acayip mutlu oluyorum, siz de oyle misiniz? :rapci:
Bende öyle
Niye acaba?
Ne kadarda temizlik yapmısım hissi mi acaba🤣

Bu söylediğin çok güzel bir şey ama sonunu merak etmeyen gerçek mümin olamaz diye okumuştum.
Müslüman diri olmalı bilgilerini tazelemeli,kendini her daim sorgulamalı.🙂
Niyetlerimizi de her daim sorgulamalıyız öncelik her daim Rabbimizin rızası olmalı.
Amin insallah canim her daim sorgulariz insallah

Bende öyle
Niye acaba?
Ne kadarda temizlik yapmısım hissi mi acaba🤣
Ay bende de var bu his.
Bende bi de fazlalık gereksiz bir eşya atınca mutluluk hissi veriyor.
Mesela çekmece düzenliyorsun ya ıvır zıvır kağıtlat fişler bi bakıyorum poşet dolusu eşya oluyor.
Atınca mutlu oluyorum.😅😅

X