Düzenli Evimiz & Hayatımız

Erkekleri 3 gün evde ev işleriyle başbaşa bıraksan kaçarlar
Ama lafa gelince ne olmuş ev işini makineler yapıyor derler

Dilleri pabuç alican küreğin demir yerini ağızlarının ortasına indiricen :tokat:
Öyleki
Benim esimin işi çok rahat.eminim benim yaptıgim isleri yapsa intihar edebilir 🤣🤣🤣🤣

Gece 1 e doğru başladım 5 30 da sarma dahil bitti bide kısır ve mantı hatic tabi geri kalani da sabah yaptım pisirme isini de bide kurabiye yapmadim 😎😄
Benimde kendimden beklediğim bir performans değildi 🤸🏻‍♀️🫠 bir gün önce mutfağı detayli temizledigim için kolaylık oldu bence bide gece olduğu için 🙄
Kendinden çok büyük bir fedakarlık etmişsin ama gece uykusuz kalmışsın.
Ellerine sağlık, yiyenlere şifa olsun.

Merhabalar. 4-5 gündür konuyu takip ediyorum. 4 senedir ayni evde yaşıyorum. Evi pek benimseyemedigimden mi bilmiyorum temizlik konusu beni aşırı zorluyor. Gerci başlarda böyle degildim. Yakın zamanda tayin isteyecegiz. Burda emaneten yaşıyor gibiydik 4 senedir. Gittigimiz yerde daha iyi bir düzen kurma hayalimiz var. O yüzden şevke geldim
Giderken evi de kirli birakmak istemiyorum. O yüzden şimdiden uzun zamandır dokunmadigim yerleri temizlemeye başladım 😅 dun avizeleri ve kombilerin uzerlerini sildim. Mutfak dolaplarinin yarisini sildim. Mutfak duvarlari fayans kapli. Onlari sileceğim. Bugün de günlük evi süpür,sil- tuvalet banyo yikama işlerini yaptım ama aşırı yoruldum.

Merhabalar. 4-5 gündür konuyu takip ediyorum. 4 senedir ayni evde yaşıyorum. Evi pek benimseyemedigimden mi bilmiyorum temizlik konusu beni aşırı zorluyor. Gerci başlarda böyle degildim. Yakın zamanda tayin isteyecegiz. Burda emaneten yaşıyor gibiydik 4 senedir. Gittigimiz yerde daha iyi bir düzen kurma hayalimiz var. O yüzden şevke geldim
Giderken evi de kirli birakmak istemiyorum. O yüzden şimdiden uzun zamandır dokunmadigim yerleri temizlemeye başladım 😅 dun avizeleri ve kombilerin uzerlerini sildim. Mutfak dolaplarinin yarisini sildim. Mutfak duvarlari fayans kapli. Onlari sileceğim. Bugün de günlük evi süpür,sil- tuvalet banyo yikama işlerini yaptım ama aşırı yoruldum.
Bizde tayinciyiz.bende düzene girmek icin cok bekledim anliyorum seni.
Bu benim 5. Evim ki cok şükür kendi evimiz ama kiradaki olsun lojmandaki olsun bütün evlerimi tertemiz bıraktım.
Hatta bi tane eski bi ev sahibim evi biz bosalttiktan sonra eşimin is yerine gidip sizin gibi varsa tanıdıgınız gelsin evimi tutsun demis

Bu benim 5. Evim ki cok şükür kendi evimiz ama kiradaki olsun lojmandaki olsun bütün evlerimi tertemiz bıraktım.
Hatta bi tane eski bi ev sahibim evi biz bosalttiktan sonra eşimin is yerine gidip sizin gibi varsa tanıdıgınız gelsin evimi tutsun demis
Ay maşallah 😅 ben de çabalıyorum mümkün mertebe temiz bırakmak için. Ben ilk evlendiğimde gelmiştim eve. Duvarları hep toz içindeydi. Bizden once başkası oturmus mu bilmiyorum ama o halde birakmak istemiyorum. Agustosa kadar yavaş yavaş, düzenli sekilde yapacağım artık. Ben sadece dusakabindeki kireçlere çözüm bulamıyorum. Her kullanmada suyunu çekiyorum ama yine de kalıp gibi kireç tutuyor.

Ne güzel temizlik imandan gelir.🙂
İbadetlerimizi aksatmayacak kadar, eşyaların kölesi olmayacak şekilde temiz olmak bir müslümana yakışır.🙂

Ay maşallah 😅 ben de çabalıyorum mümkün mertebe temiz bırakmak için. Ben ilk evlendiğimde gelmiştim eve. Duvarları hep toz içindeydi. Bizden once başkası oturmus mu bilmiyorum ama o halde birakmak istemiyorum. Agustosa kadar yavaş yavaş, düzenli sekilde yapacağım artık. Ben sadece dusakabindeki kireçlere çözüm bulamıyorum. Her kullanmada suyunu çekiyorum ama yine de kalıp gibi kireç tutuyor.
Yaparsin yavaş yavas
Benim de evimde kiraci sagolsun duşakabinleri hiç ellememiş.ne kadar temizlesemde uzaktan degil ama yakından içine işlemis lekeler var hic bi şekilde geçmiyor.bu yüzden duşakabinleri degistirecem yakın zamanda

Bizim buranın da suları kireçlidir o kadar da olur yapacak bir şey yok, canınızı sıkmaya değmez🙂
Ama emanet edildiyse bize emanete hıyanet edilmez bu yüzden evi temiz kullanıp temiz bırakmak en hayırlı olanı.🙂
Gücünüz yettiğince artık.

Ne güzel temizlik imandan gelir.🙂
İbadetlerimizi aksatmayacak kadar, eşyaların kölesi olmayacak şekilde temiz olmak bir müslümana yakışır.🙂
Çok şükür aynen canim.ama bazi insanlar gercekten yapmiyor ben bunu anladim.
Kiradaki ev 4 yılliktı banyo wc fayanslar simsiyahti.hele banyonun yerler sapsarı 😆
Öyle bi parlattımkı .neden yapmazlar anlamam.

Yaparsin yavaş yavas
Benim de evimde kiraci sagolsun duşakabinleri hiç ellememiş.ne kadar temizlesemde uzaktan degil ama yakından içine işlemis lekeler var hic bi şekilde geçmiyor.bu yüzden duşakabinleri degistirecem yakın zamanda
Canan Karatay duşa kabinlerinde çok sağlıklı olmadığını söylüyordu.
Havasızlıktan dar olmasından küf tutmasından dolayı vs.
Yüzeyine birşey çekilemiz mi folyolu falan😅
Benim evde yok bu yüzden hiç anlamıyorum.😅

Çok şükür aynen canim.ama bazi insanlar gercekten yapmiyor ben bunu anladim.
Kiradaki ev 4 yılliktı banyo wc fayanslar simsiyahti.hele banyonun yerler sapsarı 😆
Öyle bi parlattımkı .neden yapmazlar anlamam.
Onların kalpleri de kararmıştı da ondan sanırım.🤣 Ev o haliyle onları yansıtıyordu.😁🤣🤣
Şimdi senin kalbin gibi ışıl ışıl olmuş maşallah🥰😅

Canan Karatay duşa kabinlerinde çok sağlıklı olmadığını söylüyordu.
Havasızlıktan dar olmasından küf tutmasından dolayı vs.
Yüzeyine birşey çekilemiz mi folyolu falan😅
Benim evde yok bu yüzden hiç anlamıyorum.😅
Yeni değişimden baska bise olacagini sanmıyorum. Bazende cok kiziyorum su dusakbini kim bulmus.sadece bi banyodan sonra bile silmezsen leke oluyor.yahu banyo keyfi yerle bir😂
Insallah yakin zamanda modasi gecer daha mantikli insani yormayan bise icad ederler😁

X