Jinekoloji Dayanılmaz regl ağrısı

İyi akşamlar hanımlar 26 yaşında bekarım ve artık bu regl ağrılarına dayanamıyorum ne iş hayatım ne sosyal hayatım hepsini etkiliyor. Doktora gittim kaç kere normal diyor ama normal bir ağrı değil ve 5 gün boyunca sürüyor bu ağrı. Aynı durumda olanlar var mı tavsiyelerinize çok ihtiyacım var 😔
Ağrı herkeste bir olmaz.Bazen benim ilk gün olur.Bazen iki gün olur.Siz belki de kendinizi sıcak tutmuyor olabilirsiniz.

İyi akşamlar hanımlar 26 yaşında bekarım ve artık bu regl ağrılarına dayanamıyorum ne iş hayatım ne sosyal hayatım hepsini etkiliyor. Doktora gittim kaç kere normal diyor ama normal bir ağrı değil ve 5 gün boyunca sürüyor bu ağrı. Aynı durumda olanlar var mı tavsiyelerinize çok ihtiyacım var 😔
Bu konudan bende muzdaribim lağnet ağrılar yüzünden en sonunda rahmimi aldırcam bu ne yaaaaa😭😭😭😭😭😭

Şöyle ki, evet benim de dayanılmaz ağrılarım olurdu, bacaklarıma vuran, bulantı yapan kıvrandıran cinsinden. Sonra sonra farkettim ki popomu, belimi, bacak ya da ayaklarımı sıcak tutmazsam daha dayanılmaz oluyor ağrılarım. Mesela çimlerde oturdum, ya da göbeği açık bluz, beli düşük pantolonla senin havada dolaştım vb, o ay korkunç ağrılarım olurdu. Kendimi sıcak tutmayı öğrendim mecburen. Bunlara dikkat edin. Bir de iyi bir jinekologa görünün belki gözden kaçan l, kist, myom vb. gibi durumlar da olabilir.

Geçmiş olsun.
.

Ben çok ağrı çekersem biraz sıcak su ile duş alıyorum masaj yapıp çok sıcak değil ama. İlk gün. Üstüne de bitki çayı içip ağrı kesicimi alıyorum. Başka yapacak birşey yok ilaçtan başka çözüm yok benim için ama zaten ilk gün ve ertesi gün ağrım oluyor sadece
5 gün sürmesinde bence bir sıkıntı var. Arkadaşım da kist çıktı başka Dr mı gitseniz inşallah birşey yoktur.🙏
Umarım yoktur🙏 Yaşadığım yerde bulunan tüm jinekologlara gittim bide özele gidicem bakalım en azından öyle bir şey varsa tedavisi olunur belki ağrı azalır bir umut

Şöyle ki, evet benim de dayanılmaz ağrılarım olurdu, bacaklarıma vuran, bulantı yapan kıvrandıran cinsinden. Sonra sonra farkettim ki popomu, belimi, bacak ya da ayaklarımı sıcak tutmazsam daha dayanılmaz oluyor ağrılarım. Mesela çimlerde oturdum, ya da göbeği bluz, beli düşük pantolonla senin havada dolaştım vb, o ay korkunç ağrılarım olurdu. Kendimi sıcak tutmayı öğrendim mecburen. Bunlara dikkat edin. Bir de iyi bir jinekologa görünün belki gözden kaçan l, kist, myom vb. gibi durumlar da olabilir.

Geçmiş olsun.
.
Teşekkür ederim size de geçmiş olsun 🙏

benimde böyle ilk 3 gün hayattan kopuyorum normaldiyorlar. ağrı full hiç geçmiyor bazen bir anda kasığımın alt tarafına bir ağrı vuruyor o da miğdeme vuruyor. miğde bulantısı, halsizlik, üşüme, bazen ishal artık hap içiyorum zararlıysa zararlı valla yatakta kıvranıp ağlamaktan iyidir.
ilk olduğum zamanlar banada sürekli evlenince geçer diyorlardı imza ile adet ağrısının ne alakası var be diyordum onları hatırladım :kızgın: :KK48:

Sizin evlendikten sonra geçmemiş buda neye göre oluyor acaba bir umut dedim evlenirsek bir gün falan ama. Sağlıcakla kucağınıza alın inşallah düzelir 😊
Bakirelikle hiçbir ilgisi olduğunu düşünmüyorum ablalarım da böyleydi benim doğumdan sonra ağrıları sadece belde kaldı.. ben şunu frkettim ama adetime 1 2 gün kala ilişki yaşadağımda eşimle daha beter ağrım oluyordu çünkü adete yakın rahim iç duvarı kalınlaşıyor sanırım ondan hatta erken gelmesine bile sebebiyet veriyordu ama felaket sancılı yani o da aklında bulunsun 😂 doğum kontrol hapı sancılara çok iyi geliyor uzun süreli onu da kullanmak yan etkileri falan sıkıntı tabi

Bakirelikle hiçbir ilgisi olduğunu düşünmüyorum ablalarım da böyleydi benim doğumdan sonra ağrıları sadece belde kaldı.. ben şunu frkettim ama adetime 1 2 gün kala ilişki yaşadağımda eşimle daha beter ağrım oluyordu çünkü adete yakın rahim iç duvarı kalınlaşıyor sanırım ondan hatta erken gelmesine bile sebebiyet veriyordu ama felaket sancılı yani o da aklında bulunsun 😂 doğum kontrol hapı sancılara çok iyi geliyor uzun süreli onu da kullanmak yan etkileri falan sıkıntı tabi
Son çare artık doğum kontrol hapı sanırım teşekkür ederim 🙏

X