Bebeğinde süt ve süt ürünleri alerjisi kan mukuslu kaka ve rota aşısı

Canım diyette yediğin ekmeğe kadar dikkat etmen gerekiyor. Zor bir süreç. Ben dışardan ekmek dahi tüketmemeye çalıştığım halde ara ara kan hep oldu. En son 5 aylıkken kakada kan gördüm ve o ay ek gıdaya başladık. Diyeti de açtım çoğunu çok şükür şimdilik sorun yok gibi gözüküyor. Tabi kakada gizli kan varsa onu bilemem. Ama genel olarak mukus ve kan ek gıdaya başladığımdan beri yok. Yada çocuğuma yok yere alerji teşhisi mi koydular bilemiyorum
Evet bazen yok yere teşhis koyulabiliyor.Diyet yap demesi kolay bi de yapana sorsalar keşke. Ek gıda da hiç kabız vs.. oldu mu ilk neyi tadımlattırdınız.Sürecinizi anlatırsamız bize faydası olabilir

Evet bazen yok yere teşhis koyulabiliyor.Diyet yap demesi kolay bi de yapana sorsalar keşke. Ek gıda da hiç kabız vs.. oldu mu ilk neyi tadımlattırdınız.Sürecinizi anlatırsamız bize faydası olabilir
Doğru söylüyorsunuz o diyetlere sebep sütümde bile azalma oldu. Çok şükür kabızlık yaşamadık biz çünkü kabız yapma olasılığı yüksek olan yediklerine zeytinyağı ekliyorum. İlk havuçla başladık sonra elma armut kabak patates yani ilk ek gıdada ne verebiliyorsak hepsinden verdim. Beğenmediğini zorlamadım ama muhakkak tattırdım

Kakada kan bir iki hafta sürebiliyor. Bizde de kakada kan çok kusma vardı. Süt ürünleri ile kusma çok azaldı ama hala vardı. Kan devam etti. Ta ki Kuruyemişi kesene kadar. Yani kuruyemiş bağırsaklarını süt midesini etkiliyordu. Ara ara yine görüyordum. Ek gıdaya geçtik. Bebeğim havuç yiyince kötü oldu gece boyu ağladı kıvrandı doktor nadir de olsa havuca alerji olabilir dedi. Şimdi vermiyorum. Yumurtaya ete vs. alerjisi yok. Birden fazla olduğu için çoklu besin alerjisi ama yine de tüm temel gruptan mahrum değiliz. Bu şekilde gözlem yapabilirsiniz. Başka bir şeye daha alerjisi olabilir.
Muhakkak var ama çözemiyorum gerçekten çünkü diyet yaparken de kan geliyor anlayamıyorum 40 gün oldu haftada 2 3 kan geliyor hala

Canım diyette yediğin ekmeğe kadar dikkat etmen gerekiyor. Zor bir süreç. Ben dışardan ekmek dahi tüketmemeye çalıştığım halde ara ara kan hep oldu. En son 5 aylıkken kakada kan gördüm ve o ay ek gıdaya başladık. Diyeti de açtım çoğunu çok şükür şimdilik sorun yok gibi gözüküyor. Tabi kakada gizli kan varsa onu bilemem. Ama genel olarak mukus ve kan ek gıdaya başladığımdan beri yok. Yada çocuğuma yok yere alerji teşhisi mi koydular bilemiyorum
İnşallah bizimki de geçer şuan zaten bı trk ekmek ve Makarna kaldı

Bizimki çoklu gıda alerjisi. Ben içtiğim suyun bile dokunduğunu düşünür olmuştum bir ara. Neyi kessem de her gün oluyordu. Son zamanlarda azaldı. Bazen hafta boyu olmuyor bazen 2 3 günde bir oluyor. Nelerin dokunduğunu çözemedim çünkü yediğim şeyler çok sınırlı
Benimde durumun sizinle aynı 😢 kakası da su gibi sizin kaka nasıl peki dükü ya da mukuslu mu

Siz en azından diyet yapınca kandan kurtulmuşsunuz. Bizde diyete rağmen ara ara çok az miktarda oluyor. Diyeti bozunca çoğalıyor. Yani ben kan gelmesinden ziyade miktarı arttırmamaya çalışıyorum. Açıkçası diyetten o kadar bıktım ki çocuğa huysuzluk sıkıntı yapmasa kanı hiç önemsemicem. Sırf hazımsızlık huysuzluk yapıyor diye katlanıyorum. Çünkü gastroenteroloji uzmanı bu miktarların demir eksikliği yapmayacağını ve bağırsak ucundaki kanamanın bebeğe zarar vermeyeceğini söyledi. Bu arada egzama, nefes darlığı, kusma falan hiç yaşamadık. Ek gıda sürecinde de endişem gıdaları kendisi alacağı için bağırsak harici tepki vermesi. Nefes darlığı, dil şişmesi, egzamalar gibi.
İnşallah o kadar ileri boyutta tepkiler olmaz ya

Evet şüpheli besini tüketince ertesi gunu oluyor zaten huysuzlanıyor anlıyorum Dışkının kanlı olacagını. Kakası çok mukuslu. Kan olmasa bile bayaa mukus var
Malesef bizimde aynı şekilde😢

Eklentiler

• 1000067044.jpg
    1000067044.jpg
    86,4 KB · Görüntüleme: 5
X