Çamaşır ve Kurutma Makineleri Çamaşır kurutma makinası için fikirleriniz?

Ben bir konuda fikirlerinizi almak istiyorum. Evimde çamaşır kurutmak için yeterli alanım yok, kurutma makinası alma konusunda kararsız kaldım. Kullanan hanımlar tavsiye eder misiniz?

Ay can o can . Gelinim diye seviyorum ben onu :)

Bendeki Profilo tek programını kullanıyorum sadece onu keşfedene kadar ziyan ettiğim çamaşırlar oldu. Çok yüksek dereceler sakıncalı.

Bu arada arçelik alıp memnun kalan görmedim kurutma da. En önemlisi mesela çamaşır makinam 7 buçuk kilo kurutma 8 kilo hal böyle olunca kırışıklıklar olmuyor. Yani ya aynı kiloda ya yarım kilo fazlası olması gerek. Ayrıca suyu kendi içindeki haznede biriken bir makine öneririm. Hem yer problemi olmuyor. Hemde bu suyu ütü için kullanırsanız ütü hiç kireç tutmuyor. Yastık yorgan yıkamak için yazı beklemek te yok. Haftada 3 kere açıyorum 8 tl falan farkediyor faturada. Tabi dediğim gibi eko yada Expres ayar ve çamaşır ın iyi sıkılması çok önemli. B sınıfı

Bu arada kırıştırdığı da oluyor ama öyle birşey ki ütüyü vurur vurmaz açılıyor. Selanik örgü kazaklarınızı atmayın aman diyim :) diğer tüm kazakları atıyorum

Bosch ve Siemens şahane.. kurutma makinesi bence bu yüzyılın en müthiş icadı.. ben senelerdir kullanıyorum, şiddetle öneririm.. bir de ütüleyip yerine kaldırma makinesi çıksa keşke :KK53:

tavsiye ederim ama yeriniz uygunsa ve bulursanız bacalı olanını alın. hem fiyat olarak daha ucuz hem de daha sağlıklı. kuruturken nemi dışarı atıyor.
benimki arçelik bacalı memnunum. yumuşak oluyor ama yumuşatıcı kokusu fazla kalmıyor. artık Türkiye'de de kurutma makinesi mendilleri bulunuyor, mis gibi kokuyor.
ama marka olarak her zaman siemensi tek geçerim.

Tatlım en çok hangi programını kullanıyorsun?ben pamuklu dolap kurulugu + dan en çok memnun kaldım karma hafif nemli çıkardı narin de öyle daha gerisini denemedim?
Ya soyle soyliyim eger makinede yuksek sıkma kullanirsan ben mesela 1200 ya da 1400 kullaniyorum genelde kurutma makinesinde karma programini kullanirim bitince bakiyorum hafif nem kalirsa bi 20 dk kisa program yapiyorum kupkuru oluyor eger 800 devirde filan sikma kullanirsan karma tam kurutmaz karma arti 30 dk filan yapman lazim acikcasi diger programlara gerek duymuyorum ben

Ya soyle soyliyim eger makinede yuksek sıkma kullanirsan ben mesela 1200 ya da 1400 kullaniyorum genelde kurutma makinesinde karma programini kullanirim bitince bakiyorum hafif nem kalirsa bi 20 dk kisa program yapiyorum kupkuru oluyor eger 800 devirde filan sikma kullanirsan karma tam kurutmaz karma arti 30 dk filan yapman lazim acikcasi diger programlara gerek duymuyorum ben

Canım peki devir ayarını nerden yapıyorsun? Cahilligimi bağışla bebekle ugrasmaktan zombi oldum:)çok şükür tabi

kurutma makinesi kesinlikle tavsiye ederim ben cok memnunum kullandığım modeli hatırlamıyorum ama hoover dı markası

Bende 2 yıl önce almıştım electrolux un kurutma makinasından. Daha garantisi biter bitmez bozuldu. Servis çağırdığımızda ise kartının yandığını öğrendik. 375tl kart parası istediler. Arıza sebebi olarak elektirik kesintilerini gösterdiler fakat oturduğum sitede jenaretör var mümkün değil. Onun garantisi sadece 6 aymış eskisi gibi olmuyormuş servise gelen adam kendisi söyledi gerek yok bence kart almanıza diyerek. Kurutma makinasını alma aşamasında en pahalı makinalardandı. Kaliteli olsun diye almıştık fakat fiyatına göre kaliteli bir ürün olmadığını düşünüyorum. Oldukça pahalı. Ayrıca aynı markanın aynı yıl içerisinde aldığımız çamaşır makinasından da memnun değiliz. Elektrolux ürünlerini tavsiye etmiyorum.

bende cok elektrık harcıyo dıye duydum ama Asınıfını alıcam tasarruflu olanını yarı yarıya fark edıyo B sınıfı kullanan varmı, gercekten cok elektrık harcıyomu

bende bekonun b sınıfı kurutma makinası var kışın full kullandım ki hergün çamaşır yıkanıyordu . elektirik faturamda 10 yada 15 lira farketti hadi en fazla 20 olsun ki yoktur bile .

Ben de düşünüyorum ve hem çam. makinesi hem kurutma olanını almamaya karar verdim araştırınca. 1i bozulsa diğeri de çalışmayacak, üstelik 2si bir arada olunca su ile kurutma yapıyor, ayrı olduğunda elektrik ile. A sınıfı ürün olmalı elbette, artık A+++ bile oluyor beyaz eşyalar. Marka olatak ya Hoover ya LG düşünüyorum. Çok küçük bir ihtimal Samsung, ya da Bosch Almanya üretimi.

ben faturada aman aman bi fark göremedim haftada 5 kere falan çalıştırıyorum zaten 150 den aşağı gelmezdi elektriğim arada ufo kullanmama rağmen yine 150 geldi yani ekstra bir yük oluşturmadı bende rahatlıkta cabası markası bosch A++

Benimki Arcelik'in kurutmali camasir makinasi, yani camasirlar yikandiktan sonra cikarip binde kurutma makinasina atmiyorum. 2 ozellikte kendisinde var.
Ilk aldigim siralarda hemen kurutmasi bozuluyordu. Megerse ilk ciktigi icin üretim hatasiymis. Yenisini getirdiler ve cok memnunum....

Ben de çamaşır makinamı değiştirmek istiyorum. Modelini yazabilir misiniz? Yıkamasından memnun musunuz?

tavsiye ederim ama yeriniz uygunsa ve bulursanız bacalı olanını alın. hem fiyat olarak daha ucuz hem de daha sağlıklı. kuruturken nemi dışarı atıyor.
benimki arçelik bacalı memnunum. yumuşak oluyor ama yumuşatıcı kokusu fazla kalmıyor. artık Türkiye'de de kurutma makinesi mendilleri bulunuyor, mis gibi kokuyor.
ama marka olarak her zaman siemensi tek geçerim.

Bu bacalı dediğiniz kurutma makinlarının çamaşır makinaları ortak tek bir makina var mı? Yoksa sadece tek kurutma makinası mı?

X