Arkadaşım Hamile Ama?

çok saçma yaaa..sanki kpssye girince direk işe gircekmiş gibi.güldüm sadece vallaa saçmalık resmen ..madem okdrr hevesli çalışmaya o işi yaparkende korunmasını bilsin..töbe töbe...aldırılmas ya bi can..bide ilk bebegi nsl böle bişy düşünebilio aklına şaşıryorum cahil diye degerlendiriyorum arkadaşını!!!!

hayat sinavinda kaybetmesi en kotusu olur bence....o masumu aldirarak bu sinavi basarisiz olarak bitirir zaten,ve ondan sonra gelsin belalar,dertler ,kederler.............

İlk hamileliğim zor geçmişti ve dinlenmem gerekiyordu bu yüzden kazandığım şefliği iade etmek zorunda kalmıştım.
Bu hayatta hiç bir şey bir bebeğin hayatından asla önemli değildir.
Kusura bakmayın ama burada çocuk sahibi olmak için çırpınan insanların yazılarını okutun arkadaşınıza. Allahın kendisine verdiği bu muhteşem hediyeye sevineceğine ağlıyorsa ve kpss sınavı denen lanet şeyi düşünüyorsa çok ayıp ediyor.
İlk çocuk alınırsa bir daha olurmu olmazmı bilemem ama eğer sırf kpss denen sınav için bebeğinin canına kıyarsa Allah nezdinde büyük günah işlemiş olur. Ayrıca arkadaşınızın vicdanı olup olmadığından da şüpheliyim. Keşke sizde böyle bir konu açmasaydınız.

Madem cocuk istemiyordu adam akilli korunsaydi.....korunmazlar sonra hamile kalir aglar sizlarlar Allahallah yaaaa....40 gun dolduktan sonra cocuk aldirilamaz, cunku ona ruh ufleniyor 40 gun dolunca oda artik bir canli oluyor bu nedenle ne olursa olsun alinmasi caiz olmuyor alinirsada dusunun artik bir canliyi oldurmus oluyosunuz..

ilk olarak şunu söyleyim arkadaşın bu yaşa gelmişte korunmayı öğrenememişmi.ikinci olarak arkadaşın kpss yi kazanıp hemen bir işe gireceğini düşünüyorsa valla ben buna çok gülerim.en önemlisi bir sınav nasıl olurda bir annenin bebeğinden daha önemli olur.eğer arkadaşın o çocuğu aldırmaya kararlıysa önce bir düşünsün bakalım birgün onunda yaşama hakkını elinden almak isteyen biri olursa napardı?arkadaşının bir ara boş bir vakti olursa kk ye üye olsun ve chat odasına girip muhabbet etsin.bebek sahibi olmak için neler yapmaya hazır olan insanlarla konuşsun.dilerim arkadaşın doğruyu yapar ve pişman olacağı bir hata yapmaz.

e arkadas yaziyi yazdi buraya cevap da yazmadi arkadasin ne diyor aldircakmiymis o masum melegi hemi ?
ne dedin ona burayi okutturdun mu
tup bebek yerini okuttur gebelik bolumunu okuttur belki vicdani sizlar?
tabi o da varsa onda !!!!

düşündüğü şeye bak 8,5 aylık hamile halimle direksiyon sınavına girmiş biri olarak yazıyorum. kaydirigubbakcemile hamile olmak hiçbirşeye engel değil 9 aylık bile olsa.. hem belki çocuğu ters felan olursa 8. ayda alabilirler sezeryanla.. dereyi görmeden paçaları sıvamasınada gerek yok.

neden o kadar büyütüyor anlayamıyorum - ikisini de yapabilir bence,bi kere doğum sınavla aynı gün olacağını nerede biliyor?
ben bir tek şunu söylemek istiyorum - belki aldırır filan ama kesinlikle gün gelir ve yaptıklarından çok çok pişman olur.....keşke yapmasaydım dicek.....ama zamanı geri alamaz ve hatasını telafi edemez.....
yazık...o bebişin ne günahı var ya?...

ya çok şaşırdım ya..tamam iş önemli ama cana kıyılır mı ya,gelecek yıl girsin kpss ye...bu yıl zaten ücretli öğretmenlik yapıyormuş...gelecek yıla sınavı kazanıp kadrolu olsada yine bebeği bırakıp okula gidemezki 5-6 aya kadar...gelecek yıl girsin sınava...
birde anlayamadığım şu,madem çocuk istemiyorsun sınavların var, şu devirde nasıl korunulacağınıda bilmiyorsun,hem hamile kalıp hemde bebişin canına kıyıyorsun..arkadaşın hata yapmaz inşallah............

şöyle anlatayım bende 6 aylık evliyken hamile kaldım ağladım sızladım sınava girecektim dedim yapacağım işler vardı dedim mahvetim kendimi ama çok şükür öyle bir hataya düşmedim bebğimi de doğurdum şuan 1 yaşında dünyalara değişmeyeceğim bir kızım var ve bebeğim doğduktan sonraki yıl girdim sınava bebekle zor dediler yapamazsın dediler çok şükür 95 aldım kendi branşımda 9. oldum ..bana Rabbim in hediyesi oldu hem bebeğim hem işim oldu çok zor günler atlattık tek maaş yetmedi benim hayallerim vardı ama öyle güzel olduki şimdi canım kuzum var hemde böyle bir derece yaptım.arkadaşına slmımı söyle deki sınav her zaman oluyor hemde en yüksek notları bile alabiliyorsun ama sakın Allah ın verdiği ve birçok insanın ne ümitlerle aradığı böyle bir hediyeyi geri çevirip o cana kıymasın

Kesinlikle aldırmamalı kpss sınavıymış daha kaznıp kazanamayacağı bile belli değil böyle bişey için birde üzülüp ağlamasını garipsedim..İlk çocukta kürtaj çok tehlikeli doktorlar özellikle uyarıyor bir daha hamile kalamayabilirsiniz diye. Kesinlikle arkadaşını bu konuda uyar canım sonraan eyvah demesin .Çünkü evlat sevgisi dünyaya bedel böyle bi sebep için tehlikeye atılmaz..

bu sene girmezse seneye girer ilkini istemeyen ikinciyi bulamaz doğum yapıp bebeğini kucağına aldığı zaman pişman olamayacak emin ol.Çünkü o bebek onun aldığı nefes hayatının anlamı olacak ve iyiki yapmışım diyecek sınav her sene oluyor zaten ama bebek her istediğnde olmuyor kendini üzmesin

böyle bir seyi yazmak bile saçma 4 aylık bebek nasıl kıyacak... millet kucagını doldurmak için evlerini arabasını satar... arkadasın 1 sınavamı degistirecek...yazık yaaa...arkadasına bir tavsiyem bunu anlayarak okusun lütfen....Bir bebegin günlügü

5 Ekim: Bugün var edildim. Buradayim. Varim. Müthis bir duygu bu. Var
oldugumu henüz annem ve babam bilmiyor.

Bir elma çekirdeginden bile küçügüm. Ama ne de olsa, ben benim. Varim
ya! Bu bana yetiyor. Henüz bedenim belli belirsiz, yüzüm yok ama,
varligimi ve benligimi hissedebiliyorum. Bir kiz olacagim ve baharda
çiçekleri sevecegim.

19 Ekim: Biraz büyüdüm. Kimildamam mümkün degil. Annem henüz farkinda
degil ama onun kaniyla besleniyorum. Kalbini dolasip gelen simsicak
kan bana geliyor. Beni sevecek bir kalbin kipirtilarini simdiden
hissediyorum. Annem beni çok sevecek. Annem için güzel bir sürpriz
olacagim.

23 Ekim: Hiç göremedigim bir el agzimi biçimlendirmeye basladi.
Dudaklarimda onun dokunusunu hissediyorum. Bu "el"in dokundugu yerler
dudagim damagim oluyor. Düsünün bir yil sonra bu elin dokundugu yerde
tebessümler açacak, gülecegim. Dudagimdan ve dilimden sözler
dökülecek. Herhalde önce "Anne!" diyecegim. Anne duyuyor musun beni?
Seninle konusacagim. Sana gülecegim. Kimilerine göre hâlâ daha var
degilmisim... Nasil olur? Varim ve gülücükler sunacak dudaklarim da
olmak üzere ya... Hem sonra bir ekmek kirintisi ne kadar küçük olursa
olsun yine ekmektir. Öyle degil mi annecigim? Ah bir konusabilsem!

27 Ekim: Bugün pek mutluyum. Ýçimde tatli bir kipirti basladi. Artik
bir kalbim var. Kalbim atmaya basladi. Hayatim boyunca böyle atip
duracak. Sevgilerle dolduracagim kalbimi. Tipki anneminki gibi...
Annem bedeninde iki kalbin birden atmaya basladigini bilseydi ne
kadar sevinirdi! Duyuyor musun anne?

2 Kasim: Her gün biraz daha büyüyorum. Kollarim ve bacaklarim da
biçimlenmeye basladi. Hele bir büyüsün kollarim bak nasil
kucaklayacagim seni annecigim. Su ayaklarim da tamamlansin da,
beraber çiçekli bahçemizde yürürüz. Belki birlikte okula gideriz.

12 Kasim: Ah evet... Bunlar, bunlar ne kadar sevimli ve küçük seyler.
Aman Allah'im parmaklarim da çikmaya basladi. Bunlarla çiçek
toplayacagim, annemin elini tutacagim, kalem tutacagim. Belki de
güzel bir siir yazacagim. Annecigim, orada misin? Ellerimi ellerinin
arasina koymak için sabirsizlaniyorum.

20 Kasim: Oh, nihayet.. Annem doktora gitti. Burada oldugumu
ögrendi.. Yasasin! Doktor teyze özel bir cihazla gördü beni. Ultrason
diyorlarmis. Resmimi bile çekti. Sevinmiyor musun annecigim? Seneye
kalmaz kollarinin arasinda olacagim...

25 Kasim: Artik babam da burada oldugumu biliyor. Fakat henüz kiz
oldugumun farkinda degiller. Onlara sürpriz yapacagim..

10 Aralik: Bugün yüzüm tamamlandi. Artik iki güzel gözüm, bir küçük
burnum, dudaklarim ve yanagim var... Anneme benziyorum galiba...

13 Aralik: Artik çevreme bakabiliyorum. Etrafim çok karanlik ama
olsun. Yine de mutluyum. Yasiyorum ve varim. Kisa bir süre sonra gün
isigini görebilecegim, renkleri ve çiçekleri taniyacagim. Rüyamda
gördüm. Dünyada gökkusagi diye bir sey varmis.. Onu çok merak
ediyorum.. Annecigim, babacigim sizin yüzünüzü de görecegim.
Tanisacagiz... Mutlu olacagiz. Gülüsecegiz..

24 Aralik: Kulaklarim daha iyi duyuyor artik. Annecigim, senin
kalbinin seslerini duyuyorum. Benim kalbimin atislarini da sen
duyabiliyor musun? Hatta sesini bile taniyabiliyorum. Sesin ne kadar
tatli... Hiç duymadigim bir sey bu... Güzel ve saglikli bir kiz
olacagim. Kollarinda uyuyacagim, yüzüne bakacagim, o tatli sesini
dinleyecegim. Benim için ninni de söyleyecek misin annecigim? Sen de
beni özlüyorsundur mutlaka... Beni koklayacaksin.. Çok seveceksin,
degil mi?

28 Aralik: Anne burada bir seyler oluyor. Doktor abla neden mutsuz
bakiyor böyle... Sen aci çekiyor gibisin. Kalp seslerin degisti...
Sustun. Benimle niye konusmuyorsun anne? Anne... Anne... Annecigim..
Yüzümde soguk bir sey hissediyorum. Anne, yüzümü parçaliyorlar...
Anne bir seyler yap... Anne... Kolumu çekiyorlar anne... Canim
yaniyor anne... Anne... Ayaklarimi parçaliyor bu sey anne... Beni
sana baglayan damari kopardilar anne...
Anne kalbimi parçaliyorlar... Annecigim... Anne... Anne... An... Ah!

Kürtajiniz ta-mamlandi hanimefendi. Geçmis olsun

herkes isteyerek bakacagı evlatlar dogursun. istemeyerek dogurulan çocukların durumuda ortada hergün duyuyoruz. niye bu kadar karşı çıkılıyorki aldırmaya çocuk dünyaya gelip sürünene kadar aldırılsın o çocugunda gelecegi ile oynanmasın konuyu açan arkadaş için deil genel olarak düşüncem bu benim. o kadar üzücü olaylar duyuyoruzki hergün peki o minicik yüreklere minicik hiçbişeyden habersiz dünyaya gelen o yavrulara günah deilmi. aldırmak günah belki ama.

herkes isteyerek bakacagı evlatlar dogursun. istemeyerek dogurulan çocukların durumuda ortada hergün duyuyoruz. niye bu kadar karşı çıkılıyorki aldırmaya çocuk dünyaya gelip sürünene kadar aldırılsın o çocugunda gelecegi ile oynanmasın konuyu açan arkadaş için deil genel olarak düşüncem bu benim. o kadar üzücü olaylar duyuyoruzki hergün peki o minicik yüreklere minicik hiçbişeyden habersiz dünyaya gelen o yavrulara günah deilmi. aldırmak günah belki ama.

aldırma var aldırmak var arkadasım... konuyu acan için yazıyorum... bir sınav için yapılacak iş degil... yada millet korunma yollarını ögrensin ... madem bu naneyi yapıyorlar kuralına göre yapsinlar...sonrada ortada rezil olmasınlar... yıl 2008 herkez biliyor korunma yöntemlerini bunu ögrensinler benim 80 yasındaki babannem bile bana ögütverdi korunmak için yani yani ve 4 ay olmus bu kadıın aklı nerdeymis sasırdım...

şöyle anlatayım bende 6 aylık evliyken hamile kaldım ağladım sızladım sınava girecektim dedim yapacağım işler vardı dedim mahvetim kendimi ama çok şükür öyle bir hataya düşmedim bebğimi de doğurdum şuan 1 yaşında dünyalara değişmeyeceğim bir kızım var ve bebeğim doğduktan sonraki yıl girdim sınava bebekle zor dediler yapamazsın dediler çok şükür 95 aldım kendi branşımda 9. oldum ..bana Rabbim in hediyesi oldu hem bebeğim hem işim oldu çok zor günler atlattık tek maaş yetmedi benim hayallerim vardı ama öyle güzel olduki şimdi canım kuzum var hemde böyle bir derece yaptım.arkadaşına slmımı söyle deki sınav her zaman oluyor hemde en yüksek notları bile alabiliyorsun ama sakın Allah ın verdiği ve birçok insanın ne ümitlerle aradığı böyle bir hediyeyi geri çevirip o cana kıymasın
bizde çocuk hasreti çekenlerdendik (şimdi oldu Allah a şükür)kanım dondu.Allah rızası için söyleyin almasın

X