Arkadaşım Hamile Ama?

lugesya61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2008
292
0
37
mrb arkadaşlar ben arkadşımın sorunundan bahsedicemm arkadaşım evli ücretli öğrtemenlik yapıyorum ve kpss kursuna hazırlanıyor 4 aylık evli dün sabah test yapmışş vee hamilee oldugunu öğrenmişş sabahtan beri aglıyormuş ne yapsam diyeee 9ay sonra kpss sınavına denk geliyor dogumu ne yapcagını şaşırmışş siz olsaydınız ne yapardınızz bidee ilk çocugu aldırdıktan sonra bidahakine çocuk olması zormu olurr ?

ne yanı sırf kpss kursuna denk gelıcek dıye cocugunu aldırmayımı dusunuyo

evet çok saçma olur canım öle bişiy .bu yıl girmez napacak başka allahın verdiği can alınırmı ?

yahu millet cocuk olsun diye ugrasiyor, cocugu olanlar da aldirmayi dusunuyor vallaha kim ne soylerse soylesin bana hakliyim ama degil mi ?
cocuk olsun diye bi suru servet harcayan var olmuyor
olanlarda bi sorun edip aldiriyor bi sey cikariyor
olmaz boyle birsey ya
Allah veriyor diye sukretmek yerine aldirmak ne demek be
aaaa cok kiziyorum boyle seylere hele bi de sinava denk geliyor diye
tovbe yarabbi tovbe
sen akil fikir ver ey Allah' im

canım biz bebeğimiz olsun diye yapmadığımız şeyler kalmadı evlat hasretiyle yanıp tutuşuyoz arkadaşın allahın ona bahşettiği en kutsal varlığı bir sınavamı değişiyo hiçbirşey söylemiyom .............

valla kızlar okadar haklısınızkı yazıyı okuyunca kotu oldum:1shok: mıllet olsun dıye asındırmadıgı kapı bırakmıyo :1no2: yanı bu arkadas kpss kursuna denk gelıcek dıye aldırırsa cok buyuk hata yapar ınsan yavrusuna nasıl kıyar ya hemde bole bı nedenden dolayıı anlamaya calısıcam olmuyo yanı bunun anlasılacak bı tarafı yok tıbbı olarak bılmıyorum ama sırf bole nedenden cocugunu aldırırsa alllah katında daha buyuk gunah bunun affedılecek bır tarafı yokkk kızlar ne bılım belkı agır konustum ama haklı degılmıyım ya:uhm: :enbuyukkk:

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır,paylaşımlarınıza bu bölümden devam edebilirsiniz yerimseniben

bunu düşünmek bile hata.. üç kuruşluk kpss sınavı bi canlının hayatından daha mı değerli. diyelim aldırdı kazandı sınavı girdi bi yere çalışıyo. çokta iyi para alıyo diyelim. mutlu mu olcak. o bebek onun yakasını bırakıcak mı?

Kpss sınavı her zaman var .Önemli olan geri dönüşü belki olamayacak bir karar vermemesi gerekir.

valla kızlar okadar haklısınızkı yazıyı okuyunca kotu oldum:1shok: mıllet olsun dıye asındırmadıgı kapı bırakmıyo :1no2: yanı bu arkadas kpss kursuna denk gelıcek dıye aldırırsa cok buyuk hata yapar ınsan yavrusuna nasıl kıyar ya hemde bole bı nedenden dolayıı anlamaya calısıcam olmuyo yanı bunun anlasılacak bı tarafı yok tıbbı olarak bılmıyorum ama sırf bole nedenden cocugunu aldırırsa alllah katında daha buyuk gunah bunun affedılecek bır tarafı yokkk kızlar ne bılım belkı agır konustum ama haklı degılmıyım ya:uhm: :enbuyukkk:

diri diri o bebegi aldırıcaksa vay haline yazık olur hem bu dünyasına hem öbür dünyasına 4 aylık mış ya inanmıyorum eli ayagı oluşmuştur o yavrucagın nasıl kıyıcaklar allah başa vermeye kpsss çokmu önemliymiş yani eger arkadaşın katil olmayı istiyorsa aldırsın kaydirigubbakcemile benim ablamın bebegi kendiliğinden düştü ve 2 aylıktı küçüçüktü kalbi atıyo die onu mezara kömdük yazık olur bence hiç aldırmayı düşünmesinkaydirigubbakcemile

yuh artık ya...
madem çocuk istemiyordu önlemini alsaydı...kpps ye gircek kadar kafası çalışıyoda korunma yöntemlerini mi bilmiyomuş...
Allahım yarabbim ya, hayatımda böyle saçmalık duymadım ben...
hayret ediyorum ben bu insanlara nasıl bu kadar vurdumduymaz ve sorumsuz olabiliyorlar....

tabiki kpss sınavı için cocugunu aldıracak değil...
hem buna karar verse bile oraya gittiğinde içi sızlayacaktır buna izin veremeyecektir...
birdaha ki sefere girer artık sınava...
benim yengemde istemiyorum bu bebeği falan dedi bir sürü hamileliği kabullenemiyordu...
düşük yaptı yani allahın gücüne gider
bir an önce bu durumu kabullenip toparlanmasını tavsiye ediyorum

ya bir dahaki sınava girer ne olacak.bi bebeğe nasıl kıymak nasıl aklından geçiyor anlayamadım.arkadaşınıza bişi derdim ama neyse

benim bebegim var iki tane yavrum var
Hic bir zaman aldirmayi dusunmedim
cok gunah hele yalan dunyada bi sinav icin
o bebek zaten ona sinav olarak yolladin olabilir Allah tarafindan
bakalim bebegi mi tercih edecek yoksa kps sinvanini mi diye?
bi de boyle dusunsun bakalim !!!
bu sinavi gececek diyelim kazanacak yani kps midir nedir onu eee
Allah' in verdigi sinavi nasil gececek hemi,
o kadar ugrasan insan var ki burda kadinlar kulubunda cocuk diye aglayanlar uzulenlen
servet harciyorlar resmen tub bebek falan diye, bi suru borc harc yapio bazilari ama olmuyor( tabi insallah rabbim isteyen herkese verir)
ama iste Allah' in isi istemeyenlere de bazen veriyor boyle ama kiymet bilmiyorlar ve ben boyle insanlara cok ama cok kiziyorummmmmmmmm

Son düzenleme:
kpss sınavı ne ki evlat yanında bu nedenle hamile olduğu için üzülüp birde aldırmayı mı düşünüyor. en azından bu sitede bile kaç kişi var 1 tane evlat sahibi olmak isteyen ve bunun için ne kadar uğraşıp ne kadar üzülüyolar. bu sene girmezde daha sonra girere kpss sonuçta insan hayatına değer mi ya kpss her zaman girme şansı var yani.

töbe yaa :1closedeyes:
Allah akıl fikir versin arkadaşına :sm_confused:

kpss sınavı için o candan,Allahın bahşettiği güzellikten mı vazgececek.çok yazık gercekten.birçok insan var dediğiniz gibi o haberş almak için Allaha yalvaran,doktor kapılarında yatan.çok yazık.ben olsam hiç tereddüt etmeden çoçuğumu düşünürdüm.Allahım akıl versinn ne diyeyım.değer bılmesini dilerim

ogretmenlerin durumu da cok zor atanamiyorlar, su kpss den de yuksek puan almak zorundalar...Ama hamile olmasi ders calismasina engel degil ki, dogum yapacagi gun tam kpss sinavina mi denk gelecekmis?? Oyle olsa bile seneye girer...Sinavi cok stres yaptigi icin bebek haberinin mutlulugunun farkina varamamis ben anliyorum aslinda onu...Ama benim bi arkadasim hem yuksek lisans yapti hem de cocuj dogurdu, midesi bulana bulana derslere girerdi....Azmin elinden bisey kurtulmaz yani

Herkes kendi kararlarindan sorumludur tabiki ama umarim arkadasiniz bebisini aldirmaz

Ama sordugunuza gore sanirim aklindan geçirmis boyle birsey, insallah vazgeçer

Hele birde sonuçta kazanamazsa...bin beter pisman olur

Kiymasin bebisine, Rabbim ona o kadar guzel bir hediye gondermis ki, tepmesin

Bebek sahibi olmak için canini verenler var !

X