Yengemle samimi olmak zorunda mıyım

moonserein

Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2023
193
38
25
Merhaba aslında tam dert değil danışmak istiyorum size ben mi yanlış yapıyorum diye. Benim annemle babam geçen seneden beri köyde uzun süre kaliyo 6 ay kalmisligi var evleri yeni yapıldı oyuzden uzun kaliyorlar, ben o sürede kendi evimdeyim genelde üst katimizda abim oturuyor, annemler köyde olduğu süre zaafinda bu senede dahil ben hiç üst kata çıkmıyorum.
Çıktıysam nadir çıkmışımdir, sorun şu ki beni defalarca yemege çağırıyor yengem, istemedimi belirttim tok oldugumuda o kadar çok bahane uydurdumki kizlar evde yalnizlik çekmeyim diye çağırıyor deseniz ya ben defalarca istemedimi belirttime göre yalnız kalmayi dert etmiyom ona ragmen devam etti abimin zorladıni sanmiyom bana niye gelmiyon diye yengem hesap sorup anneme sikayet edip ablamlara soruyor .
Geçen sene ozellikle cilt problemlerim vardı onun beni görünce noldu yüzüne diye sorularindan rahatsız olmustum çok sormadi ama insanın yüzü ortayken böyle sorunca nasıl desem yüzüm ortada nispet yapar gibi geldi ablamlar onun gibi irdelemiyor mesela onun sebebi değil muhatap olmayim bunuda sormasin diye istemiyorum diğer sebebi bu cildimdeki rahatsizlikdan insan içine bile girmek istemiyordum cildimin iyileşmesini bekliyordum bekliyordum nese geçti cildim bu sene iyiyim. Ama mesela bu sebepden cikmak istemedimi şöylemedim . Ona kendimi açıklamak zorunda birakmasi yanlış değil mi? Mecbur muyum yukari cikmaya

Kucukken annemle ettiği kavgalardan ötürü nefret etmiyom ama sevmiyomda hani belli duygum yok .muhattap olmuyom laf soylemem konusmam, rahatsız etmem onu yani abimin eşi diye saygı duyuyom. kızlar abinizle küçükken aranızı acmaya çalışan, önünüzde annenizi aglatan, babaniza annenizin önünde saygisizca kufur eden yenge oldunu dusunun bunlar örnek büyüdüğünüzde muhatap olmak ister misiniz ? Yeni evli olduğu için kavga çıkması normal diyen var , yeni evlilerin küçücük çocuğu kavgaya katma hakki yok , ortaokula giden çocuk temizlik yapsın diye kavga çıkartıyordu ya .benim okulda sıkıntılarim vardı ciddi . ben anca evde huzur bulurken bunun içine ediyordu. Benim temizlik yapmam konusunda kavga cikartmasinin sebebi şu.
Hiçbir gelin kv temizlikde yardim etmek zorunda değil ama yengem edicem demiş kendisi kendi evi olmasına rağmen tamam demiş.abimin parasi olmadığı halde düğün yapılmasini istemis bundan ötürü borç olduğundan sanırım gün içinde kv evinde oturup , uyumaya giderken kendi evine gitmesi konusunda karar vermişler kendisi tamam demiş anneminde yaşlı ağrısı olmasida var . Yani o yapmak istemeyip işi benim yapmam konusunda sürekli kavga çıkarttı. Çalışmakda istiyo hamile kaldı evlendikten sonra öğrenmiş koruma yöntemi olduğunu neyse ya , sonra bu kadar kavga olunca evleri ayirmislar bı şekilde ,

ben lisedeyken tatilimde abimle konusmuslar yüzsüz gibi ona ev işinde yardım etmemi istedi abimi konusturdu benle tatil boyunca yani hem anneme hem ona yardım etmemi istedi ya böyle tiple muhatap olmak ister misiniz? Ablamlar misafirlige geldinde onlardan ev işi yapmasini isteyen tıp yani diyosunuz ya kiriyosun yukari cikmayarak bu bahsettiklerim sadece örnek muhatap olmak istemiyom onla yani böyle yaparak sizce yanlismi yapiyom? Zorunda mıyım öyle yukarı çıkıp samimi olmak

Son düzenleme:
Yom yom yom yazım tarzınızı değişmek sizin lehinize olur. Neyse olmak zorunda değilsiniz kötü niyetle çağırmıyor sonuçta sizi. Uygun bşr dille yalnız kalmak istediğinizi söyleyin yetişkin insanlarız ben anlamıyorum neden bu iletişimsizlik

Yaş kaç? Max 18 heralde, yaşı büyüyüp kendi büyüyemeyen görümcemi gördüm sizde. Kimseyle samimi olmak zorunda değilsiniz istemiyorsanız olmayın. Bu kadar ciddiye alıp destansı bir konu açmaya gerek olduğunu sanmıyorum

Yaş kaç? Max 18 heralde, yaşı büyüyüp kendi büyüyemeyen görümcemi gördüm sizde. Kimseyle samimi olmak zorunda değilsiniz istemiyorsanız olmayın. Bu kadar ciddiye alıp destansı bir konu açmaya gerek olduğunu sanmıyorum
Sikinti su ki ben istemiyorum o olmak istiyor , ben sizin o gördügunuz görümce oldumu sanmıyorum , çünkü ben istemiyorum o zorluyo yani muhattap bile olmak istemiyorum ki istemedim belliyken surekli yemeye gel diyor , ciddiye almak istemezdim ama bı seneyi gecti annemler köyde ev yaptirdilar uzun süredir köyde kaliyolarlar haliyle uzun süredir bunla uğraştım annemler koyden gelince bide soruyor niye gelmedin cagirdimda zorunda mıyım demek istiyom demiyorum alınır diye

Zaten olmuyorum mesele o ,bayilmadindan mi sürekli yemege gel diye uzun suredir beni rahatsiz ediyor? Annemler koyden geldinde bı kere bile yukari cikmadin diyor, bı kere çıktım ondada sen yukari çıktım nasilsa zaten daha cikmazsin dedi be sikayet edercesine
Kadın senle samimiyet kurmaya çalışmış ama hata etmiş. Suç onda haklısın

Yom yom yom yazım tarzınızı değişmek sizin lehinize olur. Neyse olmak zorunda değilsiniz kötü niyetle çağırmıyor sonuçta sizi. Uygun bşr dille yalnız kalmak istediğinizi söyleyin yetişkin insanlarız ben anlamıyorum neden bu iletişimsizlik
Ya aşırı hassas birisi defalarca kirmadan acikladim kendisine yorgun olduğunu yemeği kendim yaptimi zaten yemek yapmasini biliyorum yani o kadar çok ısrar edince cidden acmak zorunda kaldım konu

Madem çalışıyorsunuz “ işten gelince çok yorgun hissediyorum bişeyler atıştırıp uzanıyorum” diyip geçin. Kadın da belki yalnızlık çekme diye söylüyordur ne bileyim işten yorgun argın geliyor bari yemekle uğraşmasın diye düşünüyordur.

Ne güzel işte yalnızsınız diye sizi yemeğe çağırmış. Evliliğin ilk yıllarında yaşanan sorunları (özellikle gelin kayınvalideme ile aynı evde oturuyormuş) niye bu kadar büyüttünüz? Kadın size iş bulmaya da yardımcı olmuş. Geçmişi geçmişte bırakın bence. Görüşmek istemezseniz de sizin tercihiniz.

Madem çalışıyorsunuz “ işten gelince çok yorgun hissediyorum bişeyler atıştırıp uzanıyorum” diyip geçin. Kadın da belki yalnızlık çekme diye söylüyordur ne bileyim işten yorgun argın geliyor bari yemekle uğraşmasın diye düşünüyordur.
Defalarca dedim onu zaten , ben yemek yemiyorum akşam geldimde dedim hatta kaç kez atistiriyom dedim biz cagiriyoz gelmiyosun Özlem demeler felan burama geldi

Kırmak istemiyorum diyip kırıyorsunuz bence. Kadın sizi evde yalnız kaldığınız için çağırıyor yenge sonuçta. Abiniz diyordur o kız evde tek gelsin yemek yesin vs diye. Sizde bunu bu kadar büyütecek bir problem görmüyorum. Ayrıca gelinler de sizin evinizi temizlemek zorunda değil bunu da Bi anlayamadı insanlar

Bence yengenizi sevmiyorsunuz. Bu o kadar açık ki. Hem annenize yaptıklarından ötürü , hem de abiniz ile aranızın açılmasının sebebi olarak gördüğünüz için her hali size batmış.

İş için öncü oldu ise küçük bir hediye alıp verebilirsiniz. Sonra yine davet ederse “ Yenge ben başımın çaresine bakabilirim sen zahmet etme , yalnızlık iyi geliyor bana. Zaten işlerim oluyor falan” diyin geçiştirin.

Sevmek zorunda değilsiniz. Birbirinize saygılı olduğunuz sürece hiç sorun olmaz sizin yukarıya çıkmamanız. Belki bazen zorla yapıyordur zaten gelmez diyordur seviniyordur. İnsanları bilemeyiz ☺️

X