YARDIMM! Dolgu ve 1 yıl sonra geçmeyen TOPAKLANMA!

Geçmiş olsun en kısa sürede gecer umarım.iyi bir doktora kortizon yaptırabilirsiniz az miktarda tabi.cökme yapabilir onu da prp ile telafi eder cilt.bir araştırın lazerle de tedavisi olmalı

YouTube ‘da bir adam var Amerikalı plastik cerrah. Bu dolgular ile alakalı vaka toplayıp video yapmıştı. Değişik kesim yüzeysel bir MR ile dolguların aslında kaybolmasının, cilt altında, kas arasında yayıldığını ve özellikle dolgu yapan kişilerin anatomiyi ve dolgu özelliğini bilmediğini söylemişti. Görüntülerde 6 ay ömrü olan dolguların bile hala orada öyle durduğunu gördüm. Bence bu skandal. Şimdi dermatolog vs olanları anlıyorum. Firmalar ve bunların doktorları toplantılar yapıp size bunları anlatıp hasta üzerinde gösteriyorlar ve kimse sonrasında bunu sorgulamıyor. Dolgu yapılan hasta kontrole gittiğinde kimse ondan bir özel film, ultrason vs isteyemez ki. Daha ilerde bu teknoloji ilerleyecek ve bunu kontrol etmek daha kolay olacak. Şunu söylemem lazım ki ben dolguya artık hiç güvenmiyorum. Özellikle kadınların dudakları resmen bıyık kısmı kaldırılarak şişirilenleri var ve bunu normal karşılıyorlar

YouTube ‘da bir adam var Amerikalı plastik cerrah. Bu dolgular ile alakalı vaka toplayıp video yapmıştı. Değişik kesim yüzeysel bir MR ile dolguların aslında kaybolmasının, cilt altında, kas arasında yayıldığını ve özellikle dolgu yapan kişilerin anatomiyi ve dolgu özelliğini bilmediğini söylemişti. Görüntülerde 6 ay ömrü olan dolguların bile hala orada öyle durduğunu gördüm. Bence bu skandal. Şimdi dermatolog vs olanları anlıyorum. Firmalar ve bunların doktorları toplantılar yapıp size bunları anlatıp hasta üzerinde gösteriyorlar ve kimse sonrasında bunu sorgulamıyor. Dolgu yapılan hasta kontrole gittiğinde kimse ondan bir özel film, ultrason vs isteyemez ki. Daha ilerde bu teknoloji ilerleyecek ve bunu kontrol etmek daha kolay olacak. Şunu söylemem lazım ki ben dolguya artık hiç güvenmiyorum. Özellikle kadınların dudakları resmen bıyık kısmı kaldırılarak şişirilenleri var ve bunu normal karşılıyorlar
Kesinlikle katılıyorum, meme büyütme için de aynı sorunlar mevcut.cok güvenli bir yöntemış gibi burada herkes birbirine tavsiye ediyor ama silikonun, sebebinin bu bu olduğu bilinmeden bağışıklık sistemini zayıflattığı söyleniyor. İşin özü gerçekten vücuda koyulan doğal olmayan hiçbir şey masum değil.

Evet silikona bağlı kronik ağrı çeken, şişmeleri olan insanlar var. Hatta bunlar vaka raporu olarak yayınlandı, silikon protez hastalığıydı sanırım. Böyle bir hastalık var. İmplant çıkarılınca düzeliyor.

Evet silikona bağlı kronik ağrı çeken, şişmeleri olan insanlar var. Hatta bunlar vaka raporu olarak yayınlandı, silikon protez hastalığıydı sanırım. Böyle bir hastalık var. İmplant çıkarılınca düzeliyor.
Hatta alc denilen bir çeşit lenfoma yani kanser vakaları görüldüğü için bazı silikon markaları yurtdışinda yasaklanmış.

Dolgu üzerine sitedeki en iyi yorumlardan birini yazmışsınız. Bahsettiğiniz YouTubedaki doktorun videosunu izlemek isterim, adı nedir acaba?

Geliyor olmalı mutlaka ilk benim başıma gelmemiştir ama kimse deneyimini yazmıyor :KK43:
erimeyen dolgu gözaltlarıma bana da yapılmıştı ama kötü durmuyordu...ta ki Scarlet isimli bir yüz germe makinesine girdim o dolgular aşağıya düştü, şakaklarımda duruyor :) bir yeri yaparken bir yeri bozuyorlar maalesef...geçmiş olsun eğer çok göze batmıyorsa sıkıntı yapıp da moralinizi bozmayın derim...

Başka videosu var mı Bilmiyorum. Özet olarak yanında bir radyoloji uzmanı işe birlikte size daha önce kendilerine gelen vakaları anlatıp 6 aylık süresi olduğunu söyledikleri dolguların aslında hiç geçmediğini, dudak dolgularının dudak kaslarından, yemek konuşma gibi aktivitelerden kas içine dağıldığını söylüyorlar. Diyor ki bu yüzden daha az kalıcı dolgu kullanın, iyi bir doktora gidin ve az dolguyu yüz genelinde kullanabilen biri olsun. Bir seferde bir sürü uygulama yaptırmayın. Ben bir ml dolguyu dağıtarak kullanıyorum diyor. Alt yazıyı kes yapıştır yapıp Google translateden çevirebilirsiniz.

Sizin yine iyi ben enfeksiyon kaptım. 5 aydır tedavi oluyorum hala geçmedi yopaklanmada cabası

23 ekimde yaptırdığım dolgu 12 haziranda ameliyatla alındı. Ne yaptıysam hangi Doktora gittiysen çözüm bulamadım. Enfeksiyon bitti ancak dolgu graniloma dönüşmüş doktor alalım dedi ve ameliyatla alındı. Zor bir ameliyat değildi. Lokal uyşturuldu bölge kesi açılarak alındı. Bunca zamandır maddi manevi çok yıprandım.yüzümde iz kalacak ama o kadar bıktımki ize üzülecek halim kalmadı. Dolgu yaptırarak bu kadar şey yaşadığıma inanamıyorum. Güzellik merkezleri tehlike saçıyor para için beni bu hale getirdiler ve telefonlarıma bile cevap vermediler. Clinic parmida hakkımı yasal yollardan aramaya devam edecem.

Çok geçmiş olsun🙏🏼Nerde tedavi oluyosunuz çıkarttınız mı dolguları? şuan bu dolguları çıkartıp kurtuldum diyebilen var mı acaba🙏🏼
Ben Dbakırda tedavi oldum sonuç alamayınca farklı il ve doktorlara gittim ama aynı tedavi yolu izlendi sonuç değişmedi. Ameliyat oldum iyileşme sürecindeyim

Ben Dbakırda tedavi oldum sonuç alamayınca farklı il ve doktorlara gittim ama aynı tedavi yolu izlendi sonuç değişmedi. Ameliyat oldum iyileşme sürecindeyim
Çok geçmiş olsun tamamen temizlenmedigi sürece demekki durdugu yerde zarar vermeye devam ediyo bu dolgu burda da gitigim doktorlar ameliyatla çıkarmayı tavsiye ediyolar ama enfeksiyon riski çok yüksek oldugu için henüz cesaret edemedim ben sizde çıkarıldıktan sonra enfeksiyon oldu mu

Çok geçmiş olsun tamamen temizlenmedigi sürece demekki durdugu yerde zarar vermeye devam ediyo bu dolgu burda da gitigim doktorlar ameliyatla çıkarmayı tavsiye ediyolar ama enfeksiyon riski çok yüksek oldugu için henüz cesaret edemedim ben sizde çıkarıldıktan sonra enfeksiyon oldu mu
Ameliyat sonrası enfeksiyon devam etmedi. Çok şükür bu dertten kurtuldum ufak bir iz kaldı tabi.

Benim anlamadigim unluler heryerini yaptiriyor hepsi harika gorunuyor biz basit bir dolgu bile yapinca rezil oluyoruz az buz para degil bir dolguda. Benimde dolgularim topak oldu jaw line yaptigini sandi doktor hanim ama alakasi yok. Hemde musterileri arasinda unlulerde var. Anlamiyorum acaba cilt ve bunye ilemi alakali

Ameliyat sonrası enfeksiyon devam etmedi. Çok şükür bu dertten kurtuldum ufak bir iz kaldı tabi.
Benim şu anda zaten yara izi gibi görünüyor, ameliyatla uğraşmak istemediğim için aldırmıyorum ama topak boynumda kaldı. Yüzümdekiler ise belli olmuyor allahtan o yüzden onları da kendi haline bıraktım. Doktorlar fazla para almak için fazla ml dolgu kullanma eğilimindeler çok dikkatli olmalı dolgu konusunda.

X