Vajinismus ve isteksizlik

Fionasa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2016
51
31
30
Kendimi hiç bu kadar çaresiz hiss etmemiştim sanırım. Evleneli tam 8 ay oldu. Canımdan çok sevdiyim biriyle evlendim. Herşey yolunda giderken ilk gece başarısızlığı ve sonrasında vajinısmus olduğumu öğrenmem beni içinden çıkamayacağım bi yere sürükledi. İlişkiye girememem bir yana birden bire cinsel isteğim azalarak kayboldu. Şuan kendimi kadın gibi bile hissedemiyorum. Öyle berbat bi duygu ki, derdimi anlatacak hiçkimse yok. Sayfa sayfa makale okudum burda. Ne yaptım ne ettim olmadı. Son bi umut buraya yazıyorum belki bişeyler bulurum diye…

Kendinizi çaresiz hissetmenize gerek yok bu bir süreç, her süreç gibi bu da çözülebilir ve geçer. Burada birçok kadın var bu durumu yaşayıp çözüme kavuşan. Kendinizi suçlamayın. Başına tek gelen siz değilsiniz. Kadın doğuma gidin muayene olun ve terapilerle destekleyin. Unutmayın siz istediğiniz sürece yapamayacağınız bir şey yok. Tabii ki bu süreçte eşinizin de desteği çok önemli. Umarım destekliyordur sizi.

Kendimi hiç bu kadar çaresiz hiss etmemiştim sanırım. Evleneli tam 8 ay oldu. Canımdan çok sevdiyim biriyle evlendim. Herşey yolunda giderken ilk gece başarısızlığı ve sonrasında vajinısmus olduğumu öğrenmem beni içinden çıkamayacağım bi yere sürükledi. İlişkiye girememem bir yana birden bire cinsel isteğim azalarak kayboldu. Şuan kendimi kadın gibi bile hissedemiyorum. Öyle berbat bi duygu ki, derdimi anlatacak hiçkimse yok. Sayfa sayfa makale okudum burda. Ne yaptım ne ettim olmadı. Son bi umut buraya yazıyorum belki bişeyler bulurum diye…
Çok zor bir durum ama emin olun çaresiz değil imkanınız varsa vajinismus tadavisi yapan özel klinikler var önce oraya başvurun ama okadar basit bir olay ki kendiniz de evde başarabilirsiniz,aparatlar var alıp en kücüğuyle başlayın ayna karşısında bol kayganlaştırıcı sürerek tabiki ilk başta zor olduğunu düşünebilirsiniz ama sakin vazgeçmeyin aparat da kalın gelirse ilk başta parmaklara denebilirsiniz kayganlastiriciyla beraber,bunları hallettikten sonra eşinizle deneyin kontrol sizde olsun üstte siz olun bol kayganlastiriciyla deneyin zorlayın kendinizi asla pes etmeyin eminim olacaktır,sonunu düşünün kendinizi motive edin herkezin yapabildiği birseyi sizin de yapabilcegibizi düşünün daha mutlu olacağınızı düşünün kendinize güvenin eminin başaracaksınızdır 😉

Rabır Dilator Vajinismus seti alıp, kendin antrenman yaparak sırayla bu durumu aşabilirsin (2-3 günde). Şahsen ben öyle çözdüm. Araştırırsan daha iyi anlarsın uzunca anlatmak için müsait değilim. Başardığını görünce inan mutlu olup çok rahatlayacak ve bumuymuş diyeceksin.. Gerisi kocanla keyfine zevkine bak artık. :)​

Merhabalar, bende 7 aydır evliyim maalesef bende vajinimus oldum.gun geçtikçe cinsellige olan isteğim azaldı bu süreçte 5 seans terapi aldım ama maalesef bende işe yaramadı. Yurtdisinda yaşadığım için (burada vajinimus tedavisini bilmiyorlar)tedavide olamıyorum. Internetten nefes terapileri izliyorum ve son bir umut emla krem aldım onunla deneyeceğim. Bu durumu kendim bi şekilde asicam inşallah.

Canım hiç üzülme tek değilsin çogu insan yaşıyor bende evliliğimin ilk 1 ayı geçik olmadı şimdi oluyor ama arada hala kasılıyorum tam açamıyorum bacakalrımı ben nasıl yendim düz yattım uzandım ayaklarımı biraz sağa sola açtım dikmedim yanı o şekildii eşim yavaş yavaş ilerledi ve sıfır acı o şekilde hem kasılmıyosun hemde daha rahat oluyorsun dene istersen

Çözülmeyen vajinusmus problemi yok. Kadın hastalıkları muayenesi sonrası psikoterapiye gidin. Masturbasyon, dilatör set, ilişkide üstte olmayı deneyin.

Tedavi için bir şeyler yaptınız mı? Makale okuyarak zaman kaybetmeyin bence. Ben doktora gittim sonrasında fizyoterapist eşliğinde parmak egzersizleri ile yendim. Yüzde yüz tedavisi olan bir rahatsızlık bu öncelikle kendinizi çaresiz hissetmekten vazgeçin. Ne zaman en küçük adımımı ilerleme saydıysam, kendimi sabote etmediysem o zaman yendim ben. Tabi öncelikle harekete geçmeniz gerekiyor önce doktor muayenesi sonra dilatör ya da parmak egzersizi ile yenebilirsiniz bunları kegel egzersizleri ile birlikte yaparsanız çok etkili olur.

son bir umut emla krem aldım onunla deneyeceğim. Bu durumu kendim bi şekilde asicam inşallah.
Kendi başınıza aşmanız çok zor. Mutlaka doktor ve psikolog yardımı almalısınız. Ben artık burada da öneriyorum, doktora gitmeyecekseniz etrafınızda eşekten düşmüş samimi birisini (Türkiye'de her beş kadından biri vajinusmus, CETAD Araştırması) bulup ondan yardım alın.
Çözülmeyen vajinusmus problemi yok. Kadın hastalıkları muayenesi sonrası psikoterapiye gidin. Masturbasyon, dilatör set, ilişkide üstte olmayı deneyin.

Naptınız yendiniz mi yardımcı olabilirim doktor sayesin de çözdüm sana doktorun önerdiği şeyleri söyleyebilirim

Merhabalar, bende 7 aydır evliyim maalesef bende vajinimus oldum.gun geçtikçe cinsellige olan isteğim azaldı bu süreçte 5 seans terapi aldım ama maalesef bende işe yaramadı. Yurtdisinda yaşadığım için (burada vajinimus tedavisini bilmiyorlar)tedavide olamıyorum. Internetten nefes terapileri izliyorum ve son bir umut emla krem aldım onunla deneyeceğim. Bu durumu kendim bi şekilde asicam inşallah.
Yendin mi canım ben doktor sayesin de yendim 3 ay oluyor 5 seans da bitti doktor ilk başta vajinayı muayene etti tamam dedi sen yüzde yüz vakinusmussun sonra bana seans verdi ilk seans da kayganlastirici uyuşturucu sprey ve krem sürdü gevseme egzersizi yaptırdı içeriye minicik tüpü itti ve gösterdi bak yaptın dedi üstelik zar bozulmucak dedi sonra eve ödev verdi gevşeme egzersizi 30 dakka yap YouTube aç dedi sonra kegel egzersizi yarım satte bir yap dedi ve 3 tane krem verdi uyusturu sprey verdi bunları vajina ağzına gece sur yat dedi kızlık zarı esneyecej dedi ertesi gün seansa gittim dilator ile başladık gevşeme egzersizi ve level egzersizi ile dilatoru içeri alabildim her seans dilator numarası büyüdü ve ben başardım evde çözülebilir o kremleri suretsen işe yarar ben de hiç kanama olmadı benim en korktuğum şey kanamayfi kan tutar beni Rabbim herkesin yardımcısı olsun kim derdi şimdi gebe kalabilmek için uğraşacağım bana zor geliyordu ben böyle olurum diyordum asla vajinusmusu yenemem ama ben yendiysem herkes yener canı tatlı bir kızım çünkü

Bizim ülkede doktorlar aşırı pahalı, malesef şuan öyle bi durumum yok((
Anladım peki parmak egzersizi denediniz mi ? Bende doktora gidip doktorla yenemedim fizyoterapistten online seans aldım ve parmak egzersizi ile yendim inan hepimiz senin gibiydik , olmayacak sandık, yıprandık. Bıraktık vazgeçtik ama tam da dibe vurduğum bir gün, artık kendime kötü cümleleri yasaklayacağım dedim aklıma sadece yapabileceğimi getirdim ve vazgeçmedim işte o zaman yendim. Sende yenebilirsin hiçbir farkımız yok birbirimizden ☺️şu an neler yapıyorsun hangi aşamadasın yazarsan yardımcı olmaya çalışayım ayrıca forumda vajinismus başlığı var baya faal bir başlık oradan da yardım alabilirsin.

Ben galiba dün yendim, hala emin değilim. Ben de çok dibe vurmuştum. Dün eşli denemede pes etmedim kendimi çok zorladım, zor oldu ama oldu. Biraz kanamam oldu ondan anladım🙄

Ben galiba dün yendim, hala emin değilim. Ben de çok dibe vurmuştum. Dün eşli denemede pes etmedim kendimi çok zorladım, zor oldu ama oldu. Biraz kanamam oldu ondan anladım🙄
Yaa çok sevindim ❣️ başta biraz acı olabilir o da bizim kasmamız yüzünden oluyor normalde acı da hissetmeyeceksin biraz zaman geçsin. Pes etmemeni ve cesaretini kutluyorum.

Çok teşekkür ederim canım. Darısı bütün bu sıkıntıları yaşayanların başına. Evliliğimizin yıl dönümüne 1 ay kalmıştı, kendimi şartlamıştım o tarihe kadar bitecek bu durum diye. Çok şükür başardım. Bu iş biraz cesaret istiyormuş. Yaşanan fiziksel acı bu sıkıntının verdiği psikolojik acıdan daha fazla değilmiş

Çok teşekkür ederim canım. Darısı bütün bu sıkıntıları yaşayanların başına. Evliliğimizin yıl dönümüne 1 ay kalmıştı, kendimi şartlamıştım o tarihe kadar bitecek bu durum diye. Çok şükür başardım. Bu iş biraz cesaret istiyormuş. Yaşanan fiziksel acı bu sıkıntının verdiği psikolojik acıdan daha fazla değilmiş
Kesinlikle katılıyorum umarım konun başkalarına da umut olur ❣️bundan sonra daha kolay gideceğini kendinde gözlemleyeceksin. Mutluluklar 🧿

X