Üst Çene Ameliyatı

asenabeth

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2017
1
0
26
Arkadaşlar merhaba, üst çenemde darlık var ve tel tedavisine başlayacağım biraz geç oldu yaş olarak ama yapacak birşey yok, doktorumun önerisi üst çene ameliyatı, başka seçeneklerim de var diş çektirip tel taktırmak gibi ama dişimden olmak istemiyorum bir yandan da ameliyat konusunda emin olamıyorum, sizce üst çene ameliyatı mı olayım diş çektirip mi tel taktırayım? Bir de aranızda üst çene ameliyatı olan varsa yardımcı olabilir mi..

üst çeneniz anladığım kadarıyla aşağıya göre ileride? eğer öyleyse aslında yapılan alt çeneyi ileri almak oluyor. bende de aynı sorun var, üst dişlerim önde ve çarpık, alt dişlerimi örtüyor.
ben ameliyat olmayı tercih etmedim. zorlu bir maraton o ameliyat, ameliyata hazırlık teli takılıyor (1 yıldan fazla), sonra ameliyat, sonra gene tel. doktorum benim vakam için çok gerekli değil dedi.
diş çekme olayında da, üst dişlerden diş çekerek geriye çekerek maskeleme yapıyorlar. ben bunla ilgili çok fazla kaynak okudum, izledim. öncelikle eğer doğru anladıysam, sorun benimki gibiyse sizin aslında düzgün olan üst dişleriniz, sorun alt çenenin geri olmasında. yani diş çekerek de yanlışa uyduruyorlar yüzünüzü. ve diş çekilince de yüz profili bozulabiliyormuş ( profilde düzleşme)
örneğin benim dudak yapımdan dolayı yüzün kaldırmaz dedi doktor ve bu maskelemeden vazgeçildi, şu an sadece tel takıyorum. sonra da lastikle alt üst çene hizalanacak (olduğu kadar)

eğer diş çektirmeye yakınsanız mutlaka görüş alın veya diş çekmeden ne yapılabilir onu konuşun.

X