Tüp bebek transfer tek mi çiftmi

nurseS111

Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2022
52
11
25
Merhaba kızlar tüp bebek transfer için hazırlık aşamasındayım 4aa ve 3aa kalitede embriyom var yaşım 26 acıklanamayan infertilite tanısı konuldu doktor tek transfer uygun diyor 4aa ben olmazsa diye acaba 2sinide transfer etsemi diye düşünüyorum sizler neler yaptınız kafam karısık

Merhaba ben 28 yaşındayım sebepsiz infertilite tanısıyla tedavi görüyorum. İlk denemede tek embriyo kondu negatif oldu, ikinci denemede 2 embriyo transfer edildi sonucu bekliyorum. Ben her zaman ikiden yanayım şansı arttırıyor ama çoğul gebelik riskli tabi.

İkiz gebeliğin olumsuzlukları olabiliyor ben hep 2 transfer oldum 2 kere de bir transfer oldum tutma şansi acisindan herşey nasip 2 1 olması birşeyi degistirmiyor eğer transfer olduğun ay rahim hazır değilse vücutta yine aynı şekilde 2 embriyoyuda iptal eder hazırsa da ikisinide alicak diye birsey yok bence yaşınız da müsait 2 değil bir etmeniz 8 defa transfer olmuş biri olarak olumlu olumsuz yanları da göz önünde bulundurursak saglikli doğum açısından bir tanesi..
Ben ikiz hamileligimde olumsuz öyle yaşamadım şükür kanamam oldu ama yaşayan da çok var

İkiz gebeliğin olumsuzlukları olabiliyor ben hep 2 transfer oldum 2 kere de bir transfer oldum tutma şansi acisindan herşey nasip 2 1 olması birşeyi degistirmiyor eğer transfer olduğun ay rahim hazır değilse vücutta yine aynı şekilde 2 embriyoyuda iptal eder hazırsa da ikisinide alicak diye birsey yok bence yaşınız da müsait 2 değil bir etmeniz 8 defa transfer olmuş biri olarak olumlu olumsuz yanları da göz önünde bulundurursak saglikli doğum açısından bir tanesi..
Ben ikiz hamileligimde olumsuz öyle yaşamadım şükür kanamam oldu ama yaşayan da çok var
Yani cevremdeki herkes 2 sinide koydurmalısın zaten diğeri 3aa kalitede tutunma olasılıgını artırır diyor kafam cok karısıyor doktor tek dedi rahmin müsait dedi ama olmazsada 3aa tek transfer yapmazlar tekrar bastan baslanacak herseye olumsuz tarafıda düşünüyorum maddi manevi zor bir sürec

Kalitesi nasıldı acaba ilk transferinizin cidden cok zor bi sürec Allah yardımcınız olsun :KK43:
3aa ilk transferim, ikinciler 3aa ve 3ab. Hepsi gayet kaliteli embriyolardı yani artık göreceğiz. İkizden çekindiğimiz için ilkini tek koydurmuştuk biz doktorum da aynı fikirdeydi. Ama transfer ücreti de neredeyse tüp bebek kadar, şu anda transfer olsam iki koydururdum ben.

Yani cevremdeki herkes 2 sinide koydurmalısın zaten diğeri 3aa kalitede tutunma olasılıgını artırır diyor kafam cok karısıyor doktor tek dedi rahmin müsait dedi ama olmazsada 3aa tek transfer yapmazlar tekrar bastan baslanacak herseye olumsuz tarafıda düşünüyorum maddi manevi zor bir sürec
3aa neden tek transfer yapmazlar? Anlayamadım

2 embriyom var 4aa 3aa doktorun hemsiresi oyle dedi 4aa tutmazsa havuz yontemi yaparız tekrar yumurta toplanır dedi
Yani 3aa ve 4aa tutunma anlamında aynı oran. Neden havuz yöntemi yapılacak onu anlayamadım açıkçası, ikisinin de tutma şansı gayet iyi. Ya 3aa tutarsa? O zaman havuz yöntemine gerek kalmayacak mesela. Doktorunuz kim acaba?

Dediğim gibi bana bikere 3 tane kondu bu düşünce ile tutmadı mesela tedavi surecinde kaç kere deneyeceğin meçhul kaç koydurdugun gerçekten etki etmiyor ama olacak oldu mu olacak tabiki rahim şimdi müsait gözükse sora farklı şeyler çıkabiliyor tek rahimle alakalı değil ama nasip içinden öyle geliyorsa yap yine de hiç biri garanti degil

Dediğim gibi bana bikere 3 tane kondu bu düşünce ile tutmadı mesela tedavi surecinde kaç kere deneyeceğin meçhul kaç koydurdugun gerçekten etki etmiyor ama olacak oldu mu olacak tabiki rahim şimdi müsait gözükse sora farklı şeyler çıkabiliyor tek rahimle alakalı değil ama nasip içinden öyle geliyorsa yap yine de hiç biri garanti degil
Olsunda gercekten dediğiniz gibi

Doktor direkt sana tek uygun dedi kontrolde ısrar mı etmeyelim sence iki tane koyması için eşim sen heyecanlısın o zaten olma ihtimali yüksek diye bir tane koyalım dedi sen anlamadın dedi ama bilmiyorum ki

Doktor direkt sana tek uygun dedi kontrolde ısrar mı etmeyelim sence iki tane koyması için eşim sen heyecanlısın o zaten olma ihtimali yüksek diye bir tane koyalım dedi sen anlamadın dedi ama bilmiyorum ki
“tek uygun” derken? Neden öyleymiş peki anlattı mı

X