Sebepsiz infertilite ve embriyo kalitesi

Aaa tebrik ederimm🌸 Bana dua eder misiniz? 😊 sizin transfer edilen embriyonuz 3aa mıydı? Benim transfer edilecek embriyom 2bb hiç umudum yok.
Tabi ki ederim. 3aa ve 3ab idi, biri tuttu. Hiç belli olmaz, pgtli 5aa embriyolar tutmuyor ama orta kalite denilenler tutuyor.

Tabi ki ederim. 3aa ve 3ab idi, biri tuttu. Hiç belli olmaz, pgtli 5aa embriyolar tutmuyor ama orta kalite denilenler tutuyor.
Nasip kısmet artık. Bu süreç gerçekten yorucu. Bazen diyorum bu olmayışın keşke bir sebebi olsaydı da onun tedavisini olsaydık. Sebepsiz infertilite gerçekten çok zorlu süreçler yaşatıyor.

Nasip kısmet artık. Bu süreç gerçekten yorucu. Bazen diyorum bu olmayışın keşke bir sebebi olsaydı da onun tedavisini olsaydık. Sebepsiz infertilite gerçekten çok zorlu süreçler yaşatıyor.
Maalesef öyle. Ama hamile kalma olasılığımız daha yüksek, öyle düşünün

Merhaba, 28 yaşındayım sebepsiz infertilite nedeniyle tüp bebek tedavisi görüyorum. Rahim filmi, histeroskopi ve hormon değerleri normal, sperm çok iyi değil ama doğal gebelik şansımız da yüksek ancak gebelik elde edemedik.
36 yumurtam toplandı, 5 tane 5.gün embriyosu, 2 tane de 6.gün embriyosu elde edildi. 5.gün embriyolarım 3AA, 3AB ve 2AB 2BB kalitede. 6.gün embriyolarım ise 3AB ve 3BB. 3AA tek transfer negatif oldu, bu hafta 3AA ve 3BB transfer edilecek, gebelik şansımız yüksek ancak her tüp bebek anne adayı gibi kaygılarım da var. 3AA ve 3BB embriyolarla gebelik elde edemezsem diğer daha düşük kaliteli embriyoları transfer ettirip ettirmeme konusunda çok kararsızım, doktorum hepsiyle gebelik elde edilebilir sıfırdan yumurta toplamamıza gerek yok diyor ancak bana düşük kaliteli gibi geldi. Bu transfer için oldukça umutluyum ancak olmama ihtimaline karşı B planı da yapmak istiyorum tabi. Sürece girdiğim için çok sevdiğim mesleğime de ara verdim, o nedenle psikolojik olarak da ekstra yıprandım. Benim durumumda olan anne adayları varsa konuşmayı çok isterim.

Olan embriyolara pgt yaptırsanız?

Olan embriyolara pgt yaptırsanız?
Gerek kalmadı, teşekkür ederim.
Pgt yapılsa bile tutma olasılığı %10 artıyor sadece, o ücrete transfer yaparız daha iyi demişti benim doktorum. Tüp bebek ücretinin neredeyse 2 katı tutuyordu 7 embriyoya pgt yaptırmak. Zaten dondurulmuş embriyoya önerilmiyor.

Gerek kalmadı, teşekkür ederim.
Pgt yapılsa bile tutma olasılığı %10 artıyor sadece, o ücrete transfer yaparız daha iyi demişti benim doktorum. Tüp bebek ücretinin neredeyse 2 katı tutuyordu 7 embriyoya pgt yaptırmak. Zaten dondurulmuş embriyoya önerilmiyor.

Ben aynı durumdayım sizinle.
Dondurulmuş embriyo transferi yaptırdım.
Doktorum bana şansı 15-20% artırıyor dedi. (türkiyede yaptırdım)
Hollandada yaşıyorum ve burdaki doktorumda 20% demişti.
Bilmiyorum tesadüfmü ama pgtli embriyo ile ilk seferde gebe kaldım.
Önemli olan transferi yapmak değil embriyonun sağlıklı olması. Zaten kalitesi tam olmayan embriyoları baştan kontrol edip kalitelisini transfer etmek öylesine transferden daha kıymetli.
Tabi bütçe meseleside var.
Umarım sizde pozitifi görürsünüz bir an önce.

Ben aynı durumdayım sizinle.
Dondurulmuş embriyo transferi yaptırdım.
Doktorum bana şansı 15-20% artırıyor dedi. (türkiyede yaptırdım)
Hollandada yaşıyorum ve burdaki doktorumda 20% demişti.
Bilmiyorum tesadüfmü ama pgtli embriyo ile ilk seferde gebe kaldım.
Önemli olan transferi yapmak değil embriyonun sağlıklı olması. Zaten kalitesi tam olmayan embriyoları baştan kontrol edip kalitelisini transfer etmek öylesine transferden daha kıymetli.
Tabi bütçe meseleside var.
Umarım sizde pozitifi görürsünüz bir an önce.
Şöyle, ben ortada taşıyıcı bir hastalık veya tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı/düşük gibi faktörler yoksa genetik testin Türkiye’de çok lüzumsuz kullanıldığını düşünüyorum. Yurtdışında üniversite hastanelerinde hiç yapılmayan şeyler bizdeki tüp bebek merkezlerinde peynir ekmek gibi gidiyor :) iyi niyetli bulmuyorum ben açıkçası. Durup dururken pgt yapılması bana iyi niyetli gelmiyor. Bu benim düşüncem elbette.
Hayırlı olsun size de, ben de pozitifi gördüm şükür.

Şöyle, ben ortada taşıyıcı bir hastalık veya tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı/düşük gibi faktörler yoksa genetik testin Türkiye’de çok lüzumsuz kullanıldığını düşünüyorum. Yurtdışında üniversite hastanelerinde hiç yapılmayan şeyler bizdeki tüp bebek merkezlerinde peynir ekmek gibi gidiyor :) iyi niyetli bulmuyorum ben açıkçası. Durup dururken pgt yapılması bana iyi niyetli gelmiyor. Bu benim düşüncem elbette.
Hayırlı olsun size de, ben de pozitifi gördüm şükür.

Bende başta böyle yaklaşmıştım ama her ihtimale karşı 4 tanesini gönderdik.
Hiç bir sebep olmamasına rağmen 4 taneden 2 tanesi transfer edilir döndü. Diğerleri sağlıksız döndü.
Diğer 2sini yaptırsaydık belki tutmayacaktı yada sağlıksız olacaktı.
Dediğim gibi tercih meselesi ve çok maliyetli ama bence çokta gereksiz değil.
Sevindim sizede hayırlı olsun. Sağlıkla kucağımızada alırız inşallah.

Kaliteli gelen ve transfer edilenler neden tutmuyor rahimde her şeye rağmen neden negatif oluyor bilen var mı

İnşallah tutar güzel haberler alırsınız. Bi şey sorucam size. İğnelerin 6.günündeyim bugunde Cetrodit iğnesini verdi doktor iki günde onu kullanıcam pazartesi tekrar kontrol. Çarşamba prrşembe yumurtayı toplarız dediler. Kaç tane var bilmiyorum. Ama bugun beyaz yumurta akı akıntım oldu. Yumurtamı çatladı acaba yoksa normal mi

İnşallah tutar güzel haberler alırsınız. Bi şey sorucam size. İğnelerin 6.günündeyim bugunde Cetrodit iğnesini verdi doktor iki günde onu kullanıcam pazartesi tekrar kontrol. Çarşamba prrşembe yumurtayı toplarız dediler. Kaç tane var bilmiyorum. Ama bugun beyaz yumurta akı akıntım oldu. Yumurtamı çatladı acaba yoksa normal mi
Normal akın
İnşallah tutar güzel haberler alırsınız. Bi şey sorucam size. İğnelerin 6.günündeyim bugunde Cetrodit iğnesini verdi doktor iki günde onu kullanıcam pazartesi tekrar kontrol. Çarşamba prrşembe yumurtayı toplarız dediler. Kaç tane var bilmiyorum. Ama bugun beyaz yumurta akı akıntım oldu. Yumurtamı çatladı acaba yoksa normal

Amin canim, akıntın normal merak etme 🌸

X