Trendyol üzeriden alışveriş yaptığınızda satıcı firmalar kişisel bilgilerinizi

ilk defa duyuyorum bence onların sipariş iptal ettiklerinde ödedikleri bir bedel var onu ödememek içinde alıcıyı ikna etmeye çalışıyor çakallar.

Daha önce Selin için havuz almıştık tedarik edemiyoruz diye aramışlardı beni..trendyoldan..
Trendyol satıldı diye biliyorum eskiden bu şekilde değildi hem daha ekonomikti hem de sosyal medyadan değil de direk telefon ile aranıyorduk

Telefon numarasi instagram hesabinizdan daha kisisel bir veri degil mi? Aslina bakarsaniz uye olarak bu basiniza gelen seylere siz tamam dediniz. Butun kisisel bilgilerinizi girdiniz ve bunların saticiyla paylasilacagini biliyorsunuz. Orada sizin instagram hesabinizin linkini vermemişler, isim soyisimden satici kendisi bulmus. Yanlis anlamayin siz magdur olan tarafsiniz bu olayda ama ellerindeki bilgileri yazan ve uye olan da sizsiniz.

Asla iptal etmeyeceğim yeter artık. ürün ucuz diye bu siteye çek parayı al sonra 10 gün parayı işlet.
Öncelikle ürünü satın aldığınız fiyatın ekran görüntüsü, ürünü aldıktan sonra size yolladıkları mesafeli satış sözleşmesi ( tek taraflı fesih olmayacağını belirten maddeyi vurgulayarak) 6502 numaralı tüketicinin korunması kanunu madde 6 ekleyerek, sizden iptal etmenizi isteyen mesajın ekran görüntüsünü alarak satıcıyı thh ye şikayet edin. Trendyolu değil, thh trendyolu muhatap almaz, satıcıyı alır.

Satıcı paranızı geri yollasa dahi thh sizi haklı görürse, satın aldığınız fiyattan ürünü size yollamak zorunda kalacaktır.

Trendyol satıcınız sizin telefon numaranıza veya instagram hesabınıza ulaşamaz ki, muhtemelen isminizden sizleri bulmuştur. Yoksa satıcı telefon numaranızı dahi göremiyor.

K Kazen şuan aynı satıcı aynı ürünü satıyor mu daha pahalı bir fiyata?

Bu arada satıcıyı takip edin. Sizin ürünü iptal ettikten sonra tedarik edemiyoruz diye iptal ettiği ürünü daha yüksek bir fiyattan sattığının ekran görüntüsünü de alın ve dosyaya ekleyin mutlaka ihmal etmeyin.

Trendyol üzeriden alışveriş yaptığınızda satıcı firma kişisel bilgilerinizi kullanıp instagram vb sosyal medya üzerinden size ulaşsa. Bu KVKK gereği kişisel verilerin ihlali değil mi?

Olayı şöyle özetliyeyim ; Akvaryuma bir pompa siparişi verdim 1.450 TL'den başlayıp aynı ürün 3.000TL'ye kadar gidiyor. Gittim Trendyol güvencesine güvenip oradan siparişi verdim. 5 gündür ürün ortada yok sonra bir baktık ki çakallar siparişteki isim soy isimden sosyal medyadan eşime mesaj atmışlar; "siparişi tedarik edemiyoruz içinde parça eksik lütfen siparişi siz iptal edin biz iptal edersek ceza yeriz."

- sen benim kişisel bir sosyal medya hesabıma nasıl ulaşmaya kalkarsın ? Telefonum var elinde telefon et
- siparişi iptal ettim diyelim hafta sonu ne olduysa ürünün fiyatı en düşük 2.200TL olmuş arada ki 800TL zarar kime işlenecek
- Trendyol'un bu olay umurunda mı? bir mağdur gider bir mağdur gelir ...

Satıcı adam gibi esnaf olsa telefon açar 1400L modeli yok onun yerine dilerseniz size 1300L veya 1500L modelini verebilirim yada ürün yoksa elinde alırsın başka bir esnaftan zarar etmek pahasına yollarsın.... Piyasa dolandırıcı esnaf dolduğu için olan yine tüketiciye oluyor.

Burada Trendyol hakkımızı nasıl koruyor onu da anlayabilmiş değilim.... Savunmaları 3-10 gün içinde paranı geri alacaksın ya sus otur aşağı ...
Bende eşime gömlek aldım iki ayrı firma. İki ayrı gömlek. İade ederken kargolar karıştı.
Firma sahibi beni arayıp hakaret etmişti.
Sonra da özür dileyip eşime takım vermeyi teklif etmişti

Trendyol üzeriden alışveriş yaptığınızda satıcı firma kişisel bilgilerinizi kullanıp instagram vb sosyal medya üzerinden size ulaşsa. Bu KVKK gereği kişisel verilerin ihlali değil mi?

Olayı şöyle özetliyeyim ; Akvaryuma bir pompa siparişi verdim 1.450 TL'den başlayıp aynı ürün 3.000TL'ye kadar gidiyor. Gittim Trendyol güvencesine güvenip oradan siparişi verdim. 5 gündür ürün ortada yok sonra bir baktık ki çakallar siparişteki isim soy isimden sosyal medyadan eşime mesaj atmışlar; "siparişi tedarik edemiyoruz içinde parça eksik lütfen siparişi siz iptal edin biz iptal edersek ceza yeriz."

- sen benim kişisel bir sosyal medya hesabıma nasıl ulaşmaya kalkarsın ? Telefonum var elinde telefon et
- siparişi iptal ettim diyelim hafta sonu ne olduysa ürünün fiyatı en düşük 2.200TL olmuş arada ki 800TL zarar kime işlenecek

Satıcı adam gibi esnaf olsa telefon açar 1400L modeli yok onun yerine dilerseniz size 1300L veya 1500L modelini verebilirim yada ürün yoksa elinde alırsın başka bir esnaftan zarar etmek pahasına yollarsın.... Piyasa dolandırıcı esnaf dolduğu için olan yine tüketiciye oluyor.

Burada Trendyol hakkımızı nasıl koruyor onu da anlayabilmiş değilim.... Savunmaları 3-10 gün içinde paranı geri alacaksın ya sus otur aşağı ...
Sanırım ürünün pahalılaşacağını bildikleri için sipariş ettirmek istiyorlardı.
Ben bunu haftaya daha pahalı satarım düşüncesi

Ben de çanta almıştım 300e, birkaç gün sonra 100 liraya falan düştü. İptalini istediğimde 300 lira yatırdılar ama satıcıya bağlı diye biliyorum.

Telefon numarasi instagram hesabinizdan daha kisisel bir veri degil mi? Aslina bakarsaniz uye olarak bu basiniza gelen seylere siz tamam dediniz. Butun kisisel bilgilerinizi girdiniz ve bunların saticiyla paylasilacagini biliyorsunuz. Orada sizin instagram hesabinizin linkini vermemişler, isim soyisimden satici kendisi bulmus. Yanlis anlamayin siz magdur olan tarafsiniz bu olayda ama ellerindeki bilgileri yazan ve uye olan da sizsiniz.

sanırım izah edemedim ben bana ulaşmasınlar diye uğraşmıyorum. Ürün ellerinde yok ise tabii ki arayıp bilgi verecekler ama ben kendilerine bana ulaşmaları için telefon vermişim değil mi? Telefon etmek varken sosyal medyadan ulaşma nedir? Siz bunu kaçırıyorsunuz.

Ben neden telefonla ulaşmadılar diyorum. Ben kendilerine telefon verdim Instagram adresimi değil.

K Kazen şuan aynı satıcı aynı ürünü satıyor mu daha pahalı bir fiyata?

Bu arada satıcıyı takip edin. Sizin ürünü iptal ettikten sonra tedarik edemiyoruz diye iptal ettiği ürünü daha yüksek bir fiyattan sattığının ekran görüntüsünü de alın ve dosyaya ekleyin mutlaka ihmal etmeyin.

Ürünün mağazası yok olmuş ne olduysa ! onu soruyorum yahu bu adamla ilgili yorum yapacağım diyorum bana browser sorunu diyor : )))

sanırım izah edemedim ben bana ulaşmasınlar diye uğraşmıyorum. Ürün ellerinde yok ise tabii ki arayıp bilgi verecekler ama ben kendilerine bana ulaşmaları için telefon vermişim değil mi? Telefon etmek varken sosyal medyadan ulaşma nedir? Siz bunu kaçırıyorsunuz.

Ben neden telefonla ulaşmadılar diyorum. Ben kendilerine telefon verdim Instagram adresimi değil.
Bu konu rahatsız edici, ama 3. Kişilerle paylaşma olmadığı için sorun olmayabilir. Siz iptal hakkından yürüyün

Ben de çanta almıştım 300e, birkaç gün sonra 100 liraya falan düştü. İptalini istediğimde 300 lira yatırdılar ama satıcıya bağlı diye biliyorum.

sıkıntı zaten satıcıda diğer konuda bu mağduriyette yaptırımı olmayan Trendyol'da

Satıcının yaptığı çakallık ama trendyol da iyice bozdu. Asla müşteriyi korumuyor. Tüketici heyeti ne diyorsa tam tersini koyuyor sözleşmeye. Şikâyet için arıyorsun he he diyip baştan savıyorlar. Geçen gün bir ürün aldım yorumlar 4.6 yıldız almış. Bakıyorum 2 tane 1 yıldız gerisi 4 ve 5. Ürün geldi,yorum yaptım ne göreyim belki 40 tane 1 ve 2 yıldız almış,ürünü pazarlayınca gösteriyor. Tüketici heyeti iade hakkın var diyor ama trendyol kabul etmiyor. Uğraşmamak için iade etmedim ama uğraşıp bir kaç kişi ders verse birdaha yapmazlar. Uzak durulması gereken bir site.

Ürünün mağazası yok olmuş ne olduysa ! onu soruyorum yahu bu adamla ilgili yorum yapacağım diyorum bana browser sorunu diyor : )))
Önemli değil, sizin siparişler kısmında gözükür aldığınız ürün. Mailinize de mesafeli satış sözleşmesi gelmiştir. Orada da gerekli bilgiler vardır. Trendyolda satmıyorsa başka sitede satıyor olabilir aynı satıcı ismiyle. Bir araştırın hepsiburadayı falan 😊

Burada Trendyol hakkımızı nasıl koruyor onu da anlayabilmiş değilim.... Savunmaları 3-10 gün içinde paranı geri alacaksın ya sus otur aşağı

Hanfendi satıcı hic bir sekilde sizin bilgilerinize erisemiyor. Trendyol'da saklı kalıyor. Bu sebepten size telefon ile degil sosyal medyanizdan ulasmislar.

bu trendyolun kişisel veriyi ihlali olmuyor bu olay satıcı tarafından kişisel verinin suistimaline girer ,trendyol satıcıyla bilgiyi paylaşmak zorunda isim soyisim adres varsa telefon varsa vermek zorunda çünkü satıcı fatura kesecek.trendyol zaten üye olurken bunu size söylüyor üye olurken sözleşmeyi okumadınız mı ?
satıcı telefondan ulaşamamışsa şirkete ait instagram hesabıysa oradan ulaşabilir, kişisel instagramından yazıyorsa bu sıkıntı , bu da dediğim gibi satıcı bilginizi suistimal etmiş oluyor trendyolun bunda suçu yok .

trendyol ile durumu görüşüp satıcının ceza almasını sağlayabilirsiniz ekran görüntüleriyle birlikte trendyolla iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

Hanfendi satıcı hic bir sekilde sizin bilgilerinize erisemiyor. Trendyol'da saklı kalıyor. Bu sebepten size telefon ile degil sosyal medyanizdan ulasmislar.

Kargo yaparken telefon eklemiyor mu kargoya? Orada isim soy isim adres telefon yok mu? Yoksa ürünü önce Trendyol'a yolluyor Trendyol mu giriyor bu bilgileri?

Uzaktan alisveris sozlesmesine gore urunun fiyatinin degismesi veya elde stok olmamasi iptal sebebi degil. Ve bundan trendyol sorumlu yani trendyol o saticida o urun yoksa pahali da olsa size urunu tedarik etmek zorunda. Bu sebeple satis iptal olursa tuketici hakem heyetine gidin trendyol elinde kis aticilardan urunu satin almaniz icin aradaki farki size cek olarak tanimlar.

Aynisi hb de lego da yasadim satici gondermedi urunumu. Aradim cirkeflestim. Baska saticidan alip gonderdi urunu hb

X