Onkoloji - Kanser ve Türevleri tiroid kanseri.:(

Rutin meme muayenesinde ultrason bakan doktor öylesine boynumada baktı nodül falan varmı diye o doktor hep bakrmıs meme muayenesine gelenlere.ilk başta bi tane nodul vardı takip edelim dedi yaklaşık bir yıl sonrada biraz süphelendim dedi biyopsi istedi.olumsuz sonuc alınca ameliyat oldum tüm tiroid bezim alındı 33 yasındayım suanda bir yıl önce ameliyT oldum.ben sadece asırı kilo vermiştim ve kilo alamıyodum.ondan mı bilemem tabi ama başka hiçbir belirtim olmadı yani tesadüftü tamamen.Allah o doktordan bin kere razı olsun.ankarada yasyan varda özel bilgi hastanesi radyoloji uzmanı hilmi köseoğlu mükemmel insan benim nodülümdeki ufacık bi değişiklikle süphelendi ve şükürler olsun erken dönemde tedavimi oldum.benimki 9 mm papiller karsinom du.bir cmm bile olmadan farketti.
Bana da 2 cm altında bir şey olmaz demişti ama oluyormuş demek gerçekten çok sanslıymışsınız.Ilerlemeden fark edilmesi güzel nasıl karşıladınız ilk duydugunuzda

Bana da 2 cm altında bir şey olmaz demişti ama oluyormuş demek gerçekten çok sanslıymışsınız.Ilerlemeden fark edilmesi güzel nasıl karşıladınız ilk duydugunuzda

Nodülüm 2 cm degildi tümör 9 mm di.nodülün boyutunu hatırlamıyorum.doktorunuz dogru söylemiş 2cm den sonra nodül e dikkat ediyolar.ilk duydugumda yıkıldım tabi kızım çok küçük.sonra okuyup arastırdıkca kötü bişey olmadıgını en sanslı kanser türü oldugunu öğrendim heryerde iyi şeyler yazıyo sonra biraz daha rahatladım tabi.bence kendinize bu kadar stres yapmayın ve doktora gidip muayene olun ola ki Allah korusun olumsuz olursa emin olun hiçbir sıkıntı yok ameliyat ve belki radyoaktif iyot alıyosunuz bitiyo Allah ın izniyle tedavi.ben yasadıktan sonra öğrendim ve duydum cevremde o kadar cok varki bu rahatsızlıktan herkes ameliyatını olmuş bitmiş.bakın arzum onan ayse arman hepsi bu hastalıktan atlatmış.hadi kendinize ve cocugunuza bi iyilik yapın muayene olun ve füzel haberlerinizide bize yazın burdan:KK39:

Nodülüm 2 cm degildi tümör 9 mm di.nodülün boyutunu hatırlamıyorum.doktorunuz dogru söylemiş 2cm den sonra nodül e dikkat ediyolar.ilk duydugumda yıkıldım tabi kızım çok küçük.sonra okuyup arastırdıkca kötü bişey olmadıgını en sanslı kanser türü oldugunu öğrendim heryerde iyi şeyler yazıyo sonra biraz daha rahatladım tabi.bence kendinize bu kadar stres yapmayın ve doktora gidip muayene olun ola ki Allah korusun olumsuz olursa emin olun hiçbir sıkıntı yok ameliyat ve belki radyoaktif iyot alıyosunuz bitiyo Allah ın izniyle tedavi.ben yasadıktan sonra öğrendim ve duydum cevremde o kadar cok varki bu rahatsızlıktan herkes ameliyatını olmuş bitmiş.bakın arzum onan ayse arman hepsi bu hastalıktan atlatmış.hadi kendinize ve cocugunuza bi iyilik yapın muayene olun ve füzel haberlerinizide bize yazın burdan:KK39:
Çok teşekkür ederim güzel dılekleriniz için öğretmenim okullar kapanır kapanmaz gideceğim inş güzel çıkar ben hamileyken annem rahim kanserine yakalandı çok zor bir süreçti o yüzden kanser deyince bile tüylerim diken diken oluyor

Çok teşekkür ederim güzel dılekleriniz için öğretmenim okullar kapanır kapanmaz gideceğim inş güzel çıkar ben hamileyken annem rahim kanserine yakalandı çok zor bir süreçti o yüzden kanser deyince bile tüylerim diken diken oluyor

Hiç korkmayın içime doğdu hiçbişey cıkmıcak kuruntu inŞallah.cok geçmiş olsun annenize de Allah yasatmasın bidaha iyi akşamlar.

Her sey icin tesekkurler:KK48:ins hayirli aksamlar

Bugün papiller ca teşhisi kondu bana da. Bir anda allak bullak oldum.Hiç bir şikayetim yok. Bir kontrol sırasında ortaya çıktı.Yarın dokrorumla ameliyat konusunda görüşeceğim. Moralim sıfır.Beni neler bekliyor,siz neler yaşadınız ? Nolur paylaşalım, çok tedirginim arkadaşlar :KK43:

Rabbım sifa versin bende de noduller var troid hastasıyım zaten ateş terleme olmadığı için biyopsi yapmadılar yaşım küçükmüş tüp bebek yaptim hamile kaldim kadin doğum doktoruma anlattım biraz kızdı bana bunun yaşı mı var diye sürekli duduaklqrim yara ne yapsam geçmiyor zaten dudaklarim yara olduğu için gitmiştim baktılar ettiler nodulleri buldular şimdi çok korkuyorum gidemiyorum doktora.

Merhabalar, ben de pappiler karsinom sebebiyle Ocak'ta ameliyat oldum. Hem igneli biyopsi sonucum hem ameliyat sonrasi patoloji sonucumda yazıyordu. Bana da atom verilmedi, gerekli gorulmedi. Her vakaya verilmiyor atom. Yapilan testlerde kalmis hucre olduguna dair bir suphe yoksa atom almiyorsunuz. Sonucta atom tedavisi dedigimiz sey size radyoaktif bir madde verilmesi ve onun da bazi zararları var vucuda, bu noktada kar-zarar hesabi yaparak bu tedaviye ne kadar gerekli olup olmadigina karar veriliyor. Bunu karar veren de zaten genelde Ameliyatı yapan doktordan öte, nukleer tip uzmanlari, hatta cogu zaman bu uzmanlardan olusan bir kurul oluyor. Ben de ilk atom almayacagimi öğrendiğim zaman farkli yerlerden fikir aldim ama cikan sonuc hep ayniydi. Cerrahpasa nukleer tip beni takip ediyor, oldukca ozenliler.ilac dozu ayari icin bile iki kez 3 ayda bir kontrole cagirildim. Su anda da gayet iyiyim. Dikis yerinde gerilme bende de ilk 2 ayda oldu. Esnedigim ya da gerildigimde sanki kramp girer gibi bir his oluyordu boynumda, artik olmuyor. Gayet iyiyim :) hepimize saglik diliyorum

Merhaba aradan çok zaman geçmiş ancak bir ümit görürsünüz diye yazmak istedim. Benim de 1 Temmuzda şüpheli bir nodül nedeniyle tüm tiroidim alındı. Patoloji sonucu kötü gelmiş olacak ki doktorun asistanı arayıp hoca sizi nükleer tıp a yönlendirecek dedi ve ben atom alacağım diye düşünüp çok üzüldüm çünkü benim ameliyat öncesi ultrasonda da ameliyatta da herhangi bir yayılma görmediğini söylemişti doktorum. Atoma gerek olmayacak gibi duruyor ama gözle göremediğimiz bir şeyler varsa patolojide o zaman gerek olabilir demişti. Kendimi o kadar inandırmıştım ki atom almayacağıma ilk öğrendiğimde bayağı sarsıldım çünkü 2 küçük çocuğum var ve küçük olan 2 yaşında 😔 haftalarca onlardan uzak nasıl kalırım diye çok üzülüyorum ya psikolojileri etkilenirse ya benim onları terk ettiğini düşünürlerse diye içim içimi yiyor 😔 ama bu sayfada mesajlara bakarken sizin mesajınız bana umut oldu. Siz de cerrahpaşaya gitmişsiniz ve atom yerine önce başka bir yöntem uygulayıp kanserli hücre kalıp kalmadığına bakmışlar ve atomdan vazgeçmişler. Bir an okuyunca o kadar mutlu oldum ki belki nükleer tıp a yönlendirme nedeni atoma gerek olup olmadığına bakacak olmalarıdır diye düşündüm. Dilerim benim de sizin gibi atoma ihtiyaç olmadan biter hayırlısıyla 🤲🏻 ve umarım bu geçen 5 senede sizin ve buradaki tüm arkadaşlar için her şey yolundadır, sadece anı olarak kalmış hiçbir sıkıntı olmadan devam ediyorsunuzdur hayatınıza...

X