Onkoloji - Kanser ve Türevleri tiroid kanseri.:(

zamansiz_

hayata gülümse :)
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2014
5.428
2.264
mrb kizlar....

evet basliktan anlasildigi gibi basimiz kanserle belada...annem tiroid kanseri..ameliyat oldu 3 ay once sadece nodul alindi,patolojiden sonuclar olumsuz :KK43: ...burda bu durumu yasayan atlatan varsa anlatirsaniz bizede moral olur..

mrb kizlar....

evet basliktan anlasildigi gibi basimiz kanserle belada...annem tiroid kanseri..ameliyat oldu 3 ay once sadece nodul alindi,patolojiden sonuclar olumsuz :KK43: ...burda bu durumu yasayan atlatan varsa anlatirsaniz bizede moral olur..
Çok geçmiş olsun. Hastalığı yaşayıp atlatmış biri olarak hiç korkulacak bir şey olmadığını belirteyim önce.. Moralinizi bozmayın..

Canım aynı dert bende de vardı Ameliyat oldum. İyot tedavisi var sonrasında. Bir ilaç alıyorsunuz 2 gün hastanede 10 evde tecritte kkalıyorsunuz sonrası3 aydan 3 aya kontrol ve iilaç tedavisi. Benim ameliyat olali 3 buçuk yıl bitti çok sukur. Hiç bir sikıntımız yok öyle ki 1 ay sonra oğlumu kucagima alacağımve her seykyolunda. Allah nyazarlardansaklasin. YYanı uzulecek ya da korkqcak bir şey değil.hatta kanser bile ssayılmaz. İçini rahat tut

Canım aynı dert bende de vardı Ameliyat oldum. İyot tedavisi var sonrasında. Bir ilaç alıyorsunuz 2 gün hastanede 10 evde tecritte kkalıyorsunuz sonrası3 aydan 3 aya kontrol ve iilaç tedavisi. Benim ameliyat olali 3 buçuk yıl bitti çok sukur. Hiç bir sikıntımız yok öyle ki 1 ay sonra oğlumu kucagima alacağımve her seykyolunda. Allah nyazarlardansaklasin. YYanı uzulecek ya da korkqcak bir şey değil.hatta kanser bile ssayılmaz. İçini rahat tut
cokkk gecmis olsun...annem bu iyot tedavisini goremiyor suanda cunku tiroidleri komple alınmadı.sanirim tekrar ameliyat olmasi gerekicek.

Bende de ufak bir nodül vardı ameliyat oldum. Patoloji raporu gelene kadar stresli bir süreç geçirdim anlıyorum sizi. Çok geçmiş olsun.
Ama benim cerrahım biz doktorlar arasında geçen bir söz vardır dedi. İlla bir kanser olacaksan tiroit kanseri ol demişti. Yani sonrasında hiç bir şey olmamış gibi hayata devam etme ihtimalin oldukça yüksek. Bu nedenle içinizi ferah tutun. Çok geçmiş olsun

ameliyat sonrasi patalojiyle anlasildi
Aynı benim durumum.. O zaman eğer bütün tiroid dokusu alınmadıysa sadece nodül alındıysa büyük ihtimal ikinci ameliyatı olur ki zaten olması daha iyi olacaktır.. Hastalığın en zorlu süreci ameliyat.. Ameliyat sonrası da radyoaktif iyot tedavisi görülecek.. Radyoaktif iyot tedavisinde yurtdışından ilaç geliyor.. Ve hasta olan kişi o ilacı içip zırhla kaplanmış bir odada tek başına 2 gece konaklıyor.. Daha sonra önceleri ayda bir sonra 3 ayda bir , 6 ayda bir ve senede bir olan kontrollere gidiyor (benim 5 yıl oldu 6 ayda bir gidiyorum sonra bir yıla çıkaracaklar kontrolü)

papiller mikrokarsinom tipi...bu iyi bisey mi yani
evet iyi bişey.
20 yıllık takipte mortalite %5.
yani düşün sadece %5 hasta 20 sene içinde bu kanserden ölüyor.
ki anneninki mikrokansermiş, radyoaktif iyot tedavisi filan yapılır muhtemelen, sadece rutin takip olur devamında da.
üzülme, moralini bozma.

Ameliyattan da korkmayın sakın lütfen. Cidden hiç ağrısız sızısız hallettiler. Tüm tiroidimi aldılar ameliyatta üç ayda resmen izi bile azaldı yaza hiç kalmayacak inşallah

Aynı benim durumum.. O zaman eğer bütün tiroid dokusu alınmadıysa sadece nodül alındıysa büyük ihtimal ikinci ameliyatı olur ki zaten olması daha iyi olacaktır.. Hastalığın en zorlu süreci ameliyat.. Ameliyat sonrası da radyoaktif iyot tedavisi görülecek.. Radyoaktif iyot tedavisinde yurtdışından ilaç geliyor.. Ve hasta olan kişi o ilacı içip zırhla kaplanmış bir odada tek başına 2 gece konaklıyor.. Daha sonra önceleri ayda bir sonra 3 ayda bir , 6 ayda bir ve senede bir olan kontrollere gidiyor (benim 5 yıl oldu 6 ayda bir gidiyorum sonra bir yıla çıkaracaklar kontrolü)
evet komple tiroidleri alınmadı...onkoloji uzmani cok kucuk oldugu icinbi sure takip edilio daha sonra ameliyat olabilir demis . tabi daha tiroid uzmanina gorunmedik...sizede cok buyuk gecmis olsun.

evet iyi bişey.
20 yıllık takipte mortalite %5.
yani düşün sadece %5 hasta 20 sene içinde bu kanserden ölüyor.
ki anneninki mikrokansermiş, radyoaktif iyot tedavisi filan yapılır muhtemelen, sadece rutin takip olur devamında da.
üzülme, moralini bozma.
ay cok tsk ederim..yazdimlariniz cok iyi geldi..pek bi bilgimiz yok korktuk haliyle.

Ameliyattan da korkmayın sakın lütfen. Cidden hiç ağrısız sızısız hallettiler. Tüm tiroidimi aldılar ameliyatta üç ayda resmen izi bile azaldı yaza hiç kalmayacak inşallah
annem de oldu rahat atlatti ama ayni yerden ikinci ameliyat urkutucu geliyor.

X