Tayinciyiz Edirne uzunköprüde olanlar ?

Ays2147

Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2021
48
16
27
Merhaba eşim askeri personel edirne uzunköpru nasıl bir yer orda kiralar nasıl bilgisi olan var mı ?

Annemin memleketi.
Küçücük bir kasaba.
İnsanlar sıcak cana yakın yardım sever....
Kiralar ucuz, yaşam koşulları rahat, yeme-içme ucuz

Ay çok tatlı konuşuyorlar değilmi ama
Çoooook. Hatta oradayken 2 ay içerisinde adapte olmuş bende öyle konuşur olmuştum. Şimdi üst mesajlarınızda okudum, bizim köy olsa anneannem gel bizde kal derdi diye. Trakya da yaşamamış olan buna gülümseyip geçer belki ama ben gerçekten böyle diyeceğini biliyorum. İçim ısındı resmen...

Çoooook. Hatta oradayken 2 ay içerisinde adapte olmuş bende öyle konuşur olmuştum. Şimdi üst mesajlarınızda okudum, bizim köy olsa anneannem gel bizde kal derdi diye. Trakya da yaşamamış olan buna gülümseyip geçer belki ama ben gerçekten böyle diyeceğini biliyorum. İçim ısındı resmen...
Bir gün anneannem ovadan gelmiş kan ter içinde yere çömelmiş dinleniyor, komşular gelmiş dedikodu yapiiiler, biri demişki haaa senin donun ne güzel üle beyaa (don dediği içlik,tarlada çalışırken orası burası gözükmesin diye giyerdi) bizimki süslü tabi, donu bile mor puantiyeli pembe dantelli :) anneannem sokak ortasında sıyırmış donu çıkarıp vermiş komşusuna. Yıllar yılı köyde söylerler te bu anneannen götündeki donu bile veriyiii nası insan o üle beyaa

çok içip dağıtmaları ve aşırı küfürlü konuşmaları dışında dünya iyisi insanlardır
Bizim köyde herkes başka köyden evli biliyor musunuz, komşu kızı kardeştir derler

ben de özledim ya

X