Hamile olduğu halde adet gören var mı ?

Dribbble

Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2024
134
309
Merhaba bilgisi olanlar yanıtlayabilirse çok mutlu olurum. Eşimle korunuyoruz ve aylardır adet görüyorum zaten ancak garip bir şekilde göğüslerimde hassasiyet ve mide bulantısı yaşamaya başladım. Hamilelik testi aldım yaptım sanki silik bir çizgi çıktı. Adet gördüğüm için pek ihtimal vermiyordum ancak bu şekilde hamile olduğunu 6. ayda öğrenen biriyle ilgili hikayeler dinleyince komşulardan emin olamadım. Hamileliğinde adet gören var mı aranızda ? İyice şüpheye düşersem iş yerinden izin alıp kan testi vermeye gidicem.

Merhaba bilgisi olanlar yanıtlayabilirse çok mutlu olurum. Eşimle korunuyoruz ve aylardır adet görüyorum zaten ancak garip bir şekilde göğüslerimde hassasiyet ve mide bulantısı yaşamaya başladım. Hamilelik testi aldım yaptım sanki silik bir çizgi çıktı. Adet gördüğüm için pek ihtimal vermiyordum ancak bu şekilde hamile olduğunu 6. ayda öğrenen biriyle ilgili hikayeler dinleyince komşulardan emin olamadım. Hamileliğinde adet gören var mı aranızda ? İyice şüpheye düşersem iş yerinden izin alıp kan testi vermeye gidicem.
"Beta HCG yüksekliği ilk olarak kişinin hamile olduğunu akla getirir. Çünkü gebelik Beta HCG hormonunu artırır. Bu hormon bazı dönemlerde yanlış bilgi verebilir. Özellikle kişinin farklı bir rahatsızlığı var ise örneğin; kişide gastrit, bazı pankreas kanser çeşitleri, bazı mide kanserleri, yumurtalık kanseri, karaciğer tümörü, çoğul gebelik gibi durumlarda da bu hormonda yükseklik saptanabilir. Bu nedenle hamile olduğunuzu sadece bu test ile anlamanız pek mümkün değildir. Sonrasında mutlaka farklı testler de olmanız gerekir. Bunlara ek olarak yenilen besinlerin de bu hormonu etkilediğini söylemek mümkündür. Özellikle dereotu, avokado, ıspanak, domates ve ceviz gibi progesteron açısından yüksek besinler Beta HCG değerini yükseltir.

Beta HCG normal yani hamile olmayan bireylerde genellikle 0 ve 0’a yakın değerlerdedir. Hamile olan bireylerde ise bu hormonun düşüklüğü ise birçok nedene bağlı olabilir. Bunlar; dış gebelik, hamilelik haftasının hesaplanmasındaki sapma durumu, ani düşüklerdir."

Diye yazmışlar internette🤷🏻‍♀️

Bence kan verin emin olun. Bu ay adetimin peşine hamile olduğumu öğrendim ama sağlıklı gebelik değildi benimki.
Hiç inanmazdım böyle şeylere 🙂

Basbaya adet oldum. 8 Nisanda kan vermiştim 3 çıktı 9u bildiğin kırmızı kanama oldu ve 3-4 gün sürdü. Kim olsa regl oldum sanırdı.
Sonra 19u gibi kanamam oldu tekrardan, hiç ara kanama yaşamadım bu zamana kadar tuhafıma gitmişti. Kanama devam etti 23ünde test yaptım ve kıpkırmızı çift çizgi çıktı. Sonra da kimyasal gebelik olduğu anlaşıldı 🥲

Basbaya adet oldum. 8 Nisanda kan vermiştim 3 çıktı 9u bildiğin kırmızı kanama oldu ve 3-4 gün sürdü. Kim olsa regl oldum sanırdı.
Sonra 19u gibi kanamam oldu tekrardan, hiç ara kanama yaşamadım bu zamana kadar tuhafıma gitmişti. Kanama devam etti 23ünde test yaptım ve kıpkırmızı çift çizgi çıktı. Sonra da kimyasal gebelik olduğu anlaşıldı 🥲
En büyük korkum adet gördüğüm sanıp gebe kalmak. Çok düzenli bir şekilde yasmin kullanıyorum yıllardır. Geçen sene adetim başladı ancak bir ay boyunca sürdü ve doktorun söylediğine göre yasmin kullanırken hamile kalmış olabilirmişim ve ilaç kaynaklı olarak çocuk düşmüş olabilir kanamaların onun yüzündendir dedi. Sonrasında rahmime bakıp gebelik olmadığını söyledi ancak bir ay süren kanamanın sebebini o da anlayamadı. Artık doğum kontrol haplarına olan güvenimi kaybettim sanırım ancak spiral veya kolda kas altına yerleştirilen kontrol yöntemini de denemeye çekiniyorum. İşten izin alıp kan verip rahatlicam hatta bugün öğleden sonra gidiyorum.

En büyük korkum adet gördüğüm sanıp gebe kalmak. Çok düzenli bir şekilde yasmin kullanıyorum yıllardır. Geçen sene adetim başladı ancak bir ay boyunca sürdü ve doktorun söylediğine göre yasmin kullanırken hamile kalmış olabilirmişim ve ilaç kaynaklı olarak çocuk düşmüş olabilir kanamaların onun yüzündendir dedi. Sonrasında rahmime bakıp gebelik olmadığını söyledi ancak bir ay süren kanamanın sebebini o da anlayamadı. Artık doğum kontrol haplarına olan güvenimi kaybettim sanırım ancak spiral veya kolda kas altına yerleştirilen kontrol yöntemini de denemeye çekiniyorum. İşten izin alıp kan verip rahatlicam hatta bugün öğleden sonra gidiyorum.
Bencede gidin kan verin emin olun.
Belki yasmin ara kanama yapmıştır bitmeden kanamanız başlamıştır, bende yasmin kullandım bi süre bana ara kanama yapmıştı 😕

Bende hamile olduğumu bilmiyordum tam zamanında adet oldum ve adetten sonra bel ve kasık ağrılarım meme hassasiyetim devam etmisti 8 gün yoğun adet gördüm bittikten 10 gün sonra hamileliğimi öğrendim cok yeni olmus hemde

Bende hamile olduğumu bilmiyordum tam zamanında adet oldum ve adetten sonra bel ve kasık ağrılarım meme hassasiyetim devam etmisti 8 gün yoğun adet gördüm bittikten 10 gün sonra hamileliğimi öğrendim cok yeni olmus hemde
Evet olabiliyormuş böyle şeyler🙂
Umarım sağlıka devam etmiştir gebeliğiniz 🤲🏻🙂

Bende böyle şeylere hiç inanmazdim hatta kayınvalidem eşime hamile iken 5 ay normal adet görmüş ağır bir şekilde 6 ay hamile olduğunu anlamış eski zaman derdim geçerdim fakat kuzenim hamile kaldığında 4 ay adet oldu 5 ay kabızlık sorunu ile doktora gidince hamile olduğunu öğrendi ve adeti hiç kesilmedi her ay adet olması gereken tarihte normal 5 gün adet oldu şimdi yeni doğum yaptı Allah'a şükürler olsun ikiside çok iyi. Allah'ın mucizeleri Allah isteyen herkeze hayırlı evlatlar nasip etsin.

Kızlar bende 10 mayısta adet oldum eşimle düzenli ilişki yaşıyoruz. Adetin 9.günü yani 19 mayısta afedersiniz ilişkiden kalkınca eşime kan bulaşmıştı bende banyoya gittim öyle görünce ve peçeteyle silince pembe lekeler geldi peçeteye kan vermeye gittim (ve bu arada bel ağrım vardı adetten önce başlayan) kan verdiğimde beta >2 çıktı bende önemsemedim 1 gün boyunca az az devam etti peçeteye pembe kan gelmeye sonra kesildi. Acaba geç döllenme olabilir mi sizce nedir bu

Kızlar bende 10 mayısta adet oldum eşimle düzenli ilişki yaşıyoruz. Adetin 9.günü yani 19 mayısta afedersiniz ilişkiden kalkınca eşime kan bulaşmıştı bende banyoya gittim öyle görünce ve peçeteyle silince pembe lekeler geldi peçeteye kan vermeye gittim (ve bu arada bel ağrım vardı adetten önce başlayan) kan verdiğimde beta >2 çıktı bende önemsemedim 1 gün boyunca az az devam etti peçeteye pembe kan gelmeye sonra kesildi. Acaba geç döllenme olabilir mi sizce nedir bu
Bu arada adet bitmemiş gibi düşünenler olacaktır adetin bittiğine emin olup ilişkiye giriyorum. Zaten 5 gün sürüyor. Bilgisi olanlar yada başına daha önce böyle bisey gelmiş olanlar cevaplayabilir mi

Ay cevaplarınızı şok içinde okudum ben de bir şehir efsanesi zannediyordum. Neyse ki gebe değilmişim ki yasmin kullanırken gebe kalmak bebeğe epey zarar veriyormuş umarım kimsenin başına gelmez.

Test yaptınız mı

Kan verdikten bi kaç gün sonra kaset test yapmıştım negatif üstüne düşmüyorum zaten hiç bir belirti de yok bu ay ki yumurtlamayı değerlendirdim bekliyorum

X