Sürekli tekrarlayan bakteriyel vajinit sorunu yaşayanlar.

Klebsiella dan tamamen kurtuldunuz mu?

• Evet

OY: 0 0,0%
  • Hayır

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    0
  • Anket Kapalı .
Merhaba bayagi olmus konuyu acali kurtulabildnzmi acaba bendede 1 yil mantar sorunu yasadim gecyi tekrar basladi derken tamamen gecti.ama 1 senedir de balik kokusj var ozellikle esimle birlikte olurken 😔 anlayamadigim smear kultur idrar kan testleri hepsi temiz esimde kultur testi yaptrdi o da temiz..
Böyle komplike durumlarda kültür yeterli olmuyor, dogru sonucu vermiyor. Femoflor yaptirin, orda cikar her sey. Benim de kulturde gardnerella cikmiyordu ornegin ama femoflor da gardnerellanin vajinal mikrobiyotanin yuksek bir yuzdesini olusturdugunu goruluyordu. Sebebini doktoruma sordugumda soyle demisti: Kültürde cikmasi icin 10 birim olmasi gerekiyorsa seninki 9 birimse cikmaz ama bu 9 birimin sende problem yaratmayacagi anlamina gelmez.

Böyle komplike durumlarda kültür yeterli olmuyor, dogru sonucu vermiyor. Femoflor yaptirin, orda cikar her sey. Benim de kulturde gardnerella cikmiyordu ornegin ama femoflor da gardnerellanin vajinal mikrobiyotanin yuksek bir yuzdesini olusturdugunu goruluyordu. Sebebini doktoruma sordugumda soyle demisti: Kültürde cikmasi icin 10 birim olmasi gerekiyorsa seninki 9 birimse cikmaz ama bu 9 birimin sende problem yaratmayacagi anlamina gelmez.

Tekrar merhaba izmirdeyim ben,ozel bir hastaneye gidip femoflor yapiyormusunuz diye sordum daha once gittigim kafin hastaliklari doktorundan danismaya hemsireye kimse adini bile duymamis nasil yaziliyor falan diye sordular 😭🤷‍♀️🤦‍♀️

Tekrar merhaba izmirdeyim ben,ozel bir hastaneye gidip femoflor yapiyormusunuz diye sordum daha once gittigim kafin hastaliklari doktorundan danismaya hemsireye kimse adini bile duymamis nasil yaziliyor falan diye sordular 😭🤷‍♀️🤦‍♀️
Allahim sana geliyorum! :dua:
E peki naptiniz? Vajinal mikrobiyota baktirmak istiyorum deseydiniz belki anlardi doktor o zaman

Allahim sana geliyorum! :dua:
E peki naptiniz? Vajinal mikrobiyota baktirmak istiyorum deseydiniz belki anlardi doktor o zaman
Smarr kultur odrar tum tahliller temiz cikiyor baska anlasilabikecek test var mi dedm yok dedi hic muayene ommadm ciktim artik🤷‍♀️ cnku her dr hep ayni ilac krem vs veriyo ..forumda gordm biri c vitamini koymus vajinaya onumu denesem dedm esim yapma oyle seyler dedi..ozellere gittim devlete gittim kacar kere ..çaresizlkten ne yapacagmi sasirdm 😔

Smarr kultur odrar tum tahliller temiz cikiyor baska anlasilabikecek test var mi dedm yok dedi hic muayene ommadm ciktim artik🤷‍♀️ cnku her dr hep ayni ilac krem vs veriyo ..forumda gordm biri c vitamini koymus vajinaya onumu denesem dedm esim yapma oyle seyler dedi..ozellere gittim devlete gittim kacar kere ..çaresizlkten ne yapacagmi sasirdm 😔
Kardeș yapilacak her seyi yapmamissin henuz o yuzden caresiz deme kendine :stop: Elimizin altinda internet var cok șükür, kafayi kıran aradigini bulur. Izmir gibi yerdesin. Bir suru laboratuvar vardir. Hastaneler zaten bu test icin dıș lab'lardan hizmet aliyor. Otur telefonun basina izmirdeki laboratuvarlari tek tek ara sor, hangisi yapiyorsa git orada yaptir testini. Bak sana bi tane ben buldum, uymazsa baska lab da sen ara, hastaneye kadar gitmissin evinden cikmadan yap iste bu arastirmayi :KK66:

Aradiginda femoflor diye anlasilmazsa vajinal mikrobiyota baktirmak istiyorum de. Ya da cinsel yolla bulasan hastalik taramasi yaptirmak istiyorum de (kulaga kotu geliyor biliyorum ama aslinda bunda da mikrobiyotaya bakiyorlar. Benim doktorum butun ihtimalleri degerlendirmek icin bunu yaptirmisti bana). Femoflor 16 ile cinsel bulas testi arasinda ufak farklar var, birini bulamazsan digerini bulursun illaki. Bak bu linkte de farklari var

Yarin ilk is lablari ara, birakma peșiniiii :rapci:

C vitamini de evet kullanilan bir sey aslinda. Yurtdisinda borik asit gibi vitamin c kapsulleri cay agaci kapsulleri vs bunlar satiliyor. Iyi arastir bunu da bulursun. Eșin konuya hakim olmadigi icin aklina yatmamistir. Ama sen once bi laboratuvar bul kendineeee :KK25:

Arkadaşlar benim sürekli tekrarlayan bir vajinal enfeksiyon sorunum var. En son evlenmeden iki hafta önce doktora gidip vajinal kültür vermiştim ve "Klebsiella" diye bi bakteri çıkmıştı. İlaç verdi kullandım. Evlendim 3 aylik evliyim ve evlendikten sonra da fitil kullandım. Geçenlerde akıntı ve adet döneminde koku nedeniyle tekrar gittim ve yine kültürde(idrar ve vajinal ) aynı bakteri çıktı geçmemiş. ya napcagimi bilemedim. Bu durumu yaşayıp kurtulan var mi? Neler yaptıniz?
Mutlaka bir yolunu bulup tedavi ettirin. Bu tarz enfeksiyonlar rahim içinde ilerleyip ciddi sorunlar oluşturur. En önemlisi tüplerinizin tıkanmasına neden olur. Bu da doğal yollarla çocuk sahibi olamayacağınız anlamına gelir. Tabi umarım öyle ciddi bir şeyle karşılaşmazsınız ama dikkat etmekte fayda var.

bence birde hpv tiplemesi yaptirin yaptirmadiysaniz hpv de bu vb belirtilerr sebep oluyor. smear temiz cikmis olsbilir ama hpv olmadigi anlamina gelmiyor.

Anlayamadigim tum doktorlar da baska yapilacak test yok deyip gönderiyor 😔
soyle soyleyeyim bende de kasinti akinti vardi mantar sandim bir sure megersem hpv rahim agzimda lezyon olusturmus onun akintisiymis bende akinti yaoti herkeste yapmiyormus. kasinti da gozle goremedigim ayirt edemedigim sigillermis. o yuzden yonlendirmek istedim sizi de.

Merhaba bende vajinal yanma vardı doktora gittim yara var dedi başka doktorda hayır vajinal enfeksiyon dedi smear testim temiz cıktı zaten. Kafam karıştı. ama doktor beslenme düzenini değiştir fularan bozulmuş kesınlıkle probiyotik kullan dedi bence deneyin kefir ev yogurdu yesil çay ve diyet tarzı beslenme belki değişir azda olsa

Merhaba benim hafif bi akintim oldu seffaf ve kokuluydu sonra gecti kendiliginden simsintekrar hafif koku var sanki idrar tahlili kulturu bisi cikmadi internetten baktim bu bakteriyel vajint icin gri kopuklu akinti koku kaisnma vs diyo nasil oluyo tam olarka yada bu kendiniliginden gecip sonra tekrar baslayabliyomu

Merhaba benim hafif bi akintim oldu seffaf ve kokuluydu sonra gecti kendiliginden simsintekrar hafif koku var sanki idrar tahlili kulturu bisi cikmadi internetten baktim bu bakteriyel vajint icin gri kopuklu akinti koku kaisnma vs diyo nasil oluyo tam olarka yada bu kendiniliginden gecip sonra tekrar baslayabliyomu
Merhaba ekim ayinda devlet hastaneainin bir doktorunu daha deneyeyim dedim o da bakteriyel vajinozis mi neyse iste ayni şeyi soyledi diger doktorlar gibi ve 2 adet fitil yazip gonderdi.bende umitsiz bir sekilde fitilleri aldim,biri her dr yazdigi bildik bir fitildi birini daha once kullanmamistim.neyse fitilleri kullandim ama 4 aydir hastaliktan eser yok :KK66: arada süt rengi akintim oluyor ama kokusuz ve kaşıntı vs hicbir sikayet yok diger doktorlar ona yumurtalik sivisi normal demislerdi.kullandigim fitiller :
Gynomax xl hergun botene kadar
Gynoflor 12 tablet (diger fitilin hemen arkasndan 6 tanesini )
Bu arada regl olup gtmstm dr dolayisiyla fitiller arasi bolunme yasamadim.

Merhaba bende vajinal yanma vardı doktora gittim yara var dedi başka doktorda hayır vajinal enfeksiyon dedi smear testim temiz cıktı zaten. Kafam karıştı. ama doktor beslenme düzenini değiştir fularan bozulmuş kesınlıkle probiyotik kullan dedi bence deneyin kefir ev yogurdu yesil çay ve diyet tarzı beslenme belki değişir azda olsa
Merhaba ekim ayinda devlet hastaneainin bir doktorunu daha deneyeyim dedim o da bakteriyel vajinozis mi neyse iste ayni şeyi soyledi diger doktorlar gibi ve 2 adet fitil yazip gonderdi.bende umitsiz bir sekilde fitilleri aldim,biri her dr yazdigi bildik bir fitildi birini daha once kullanmamistim.neyse fitilleri kullandim ama 4 aydir hastaliktan eser yok :KK66: arada süt rengi akintim oluyor ama kokusuz ve kaşıntı vs hicbir sikayet yok diger doktorlar ona yumurtalik sivisi normal demislerdi.kullandigim fitiller :
Bu arada regl olup gtmstm dr dolayisiyla fitiller arasi bolunme yasamadim.probiyotik kefir yogurt vs baya tuketmeme ragmen faydasini gormedim hic ;(

Benimde vajinal kültürde aynı bakteri yoğum şekilde çıkmış. Kurtulabildiniz mi acaba?

Banada aynılarını verdiler ara taşındığımız döneme denk geldim gynomax xl’ı kullandım gynoflor’ 2 kez kullanabildim baya etkili bi flora düzenleyici tekrar doktoruma yazdırıyım bende

X